5

4 1 połowa

FC Basel

1

• Strollowaliście dzisiaj Suchego za samobójcze trafienie. Za ten wieczór dziękuje już pięknie Oktawian Jurkiewicz. Zapraszam jutro na kolejne emocje z Ligą Mistrzów! Obserwuj mnie na Twitterze @OJurkiewicz aa

• I koniec! Real bardzo pewnie wygrywa z mistrzem Szwajcarii! Dużo emocji i bramek widzieliśmy w pierwszej połowie!

• Do notesu sędziowskiego wpisuje się jeszcze Xhaka.

• Rozpoczął się już doliczony czas gry, ciągle jednak nie wiemy o ile Damir Skomina przedłuży to spotkanie.

• Gonzalez dostał jakichś skurczy, gra na chwilę przerwana. Za moment powinien się pozbierać i gra będzie kontynuowana.

• Już wiem czego mi w tym meczu brakowało! Bramki były, cudowne podania były, kiepski strzał Ramosa był. Do kompletu wlatuje kartka dla Pepe i ten mecz jest już kompletny. Panie sędzio, można kończyć.

• Ostatnia zmiana również u gości. Frei OUT, Delgado IN.

• Karim zrobił swoje, więc może zejść. Za niego Chicharito.

• Na dużym spokoju Benzema przyjął piłkę przed polem karnym, zrobił pewnie dwa kroki i oddał bardzo mocne uderzenie w lewy górny róg bramki. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki. Kolejny bardzo ładny gol.

• GOOOOOOL! KARIM BENZEMA!

• Świetna okazja Basel. Schar oraz Embolo sklepali piłkę, po czym Schar mocno strzelił, ale zabrakło dosłownie centymetrów.

• Zmiana również u gospodarzy. Illaramendi za Modricia.

• W Basel zmiana. Za Strellera wchodzi Embolo.

• Gareth Bale! Ależ miał okazję! Sam na sam i dwóch kolegów po lewej, którym mógł zagrać piłkę (chociaż jeden z nich mógł być na spalonym). Pokusił się jednak na samolubny strzał, który Vaclik wybronił!

• Mecz, mimo że jest już właściwie rozstrzygnięty, cieszy oko. Fajna, radosna gra, nie tylko Realu, bo Basel również miewa zrywy.

• Zuffi strzela z rzutu wolnego, ale prosto w mur.

• GOL! NIE, NIE MA! Gonzalez szczęśliwie wyszedł sam na sam z Casillasem i jakimś odruchem Iker wybronił strzał piłkarza Basel! Powinien pluć sobie w brodę napastnik gości, to była stuprocentowa sytuacja!

• Varane zastępuje Sergio Ramosa.

• Kakitani to urodzony w styczniu 1990 roku napastnik, a Samuel jest obrońcą. Ciekawa zmiana.

• Jest zmiana u gości. Walter Samuel schodzi, a w jego miejsce Kakitani.

• Strzelał Ramos, ale... no cóż. Pamiętacie jego rzut karny z meczu z Bayernem? Podobna wysokość strzału.

• Walter Samuel, który wygrał z Interem Ligę Mistrzów, dostał żółtą kartkę, a Cris znów ma okazję na gola z wolnego. Piłka tuż tuż przed polem karnym. Niemal na linii.

• Znów Real. Strzela Benzema, ale bardzo dobra interwencja Vaclika.

• Kolejna szansa na rzut wolny dla Ronaldo, ale znów ją zmarnował. Tym razem uderzeniem w mur.

• Pierwsza żółta karta w tym meczu. Ukarany Elneny za brutalny faul na Jamesie Rodriguezie.

• Dobra akcja gości zakończona strzałem Zuffiego. Niezbyt mocnym, który skończył w rękawicach Ikera Casillasa, ale jednak. Basel wciąż jest w stanie wypracować groźny atak, co dobrze rokuje na jakieś resztki emocji w tym meczu.

• Długie rozegranie piłki Realu, kończy się długim podaniem, które kończy w rękach bramkarza Basel.

• Ojojoj. Dawno tak słabego wykonania rzutu wolnego nie widziałem w wykonaniu Crisa. Za lekko, daleko obok bramki. Zdaje się, że to przez kępkę trawy, którą bardzo ostentacyjnie Ronaldo uklepywał butem po wykonaniu stałego fragmentu.

• Rzut wolny dla Realu w dogodnej dla Ronaldo pozycji!

• I zaczynamy drugą część meczu. Czy dotrzyma tempem pierwszej odsłonie?

3 Faule 3

• I kończymy pierwszą połowę! Liga Mistrzów wróciła z przytupem i pokazała, że warto było tęsknić we wtorki i środy!

• Świetny atak Basel prawym skrzydłem, dośrodkowanie i strzał z powietrza Derlisa Gonzaleza, który minimalnie mija bramkę!

• Marco Streller musi teraz opuścić boisko, była potrzebna interwencja służb medycznych, ale wydaje się, że wróci do gry.

• Real już gra niezwykle spokojnie, nie będzie żadnego nadużycia, jeżeli powiemy sobie, że się bawi. Piętki, długie i ryzykowne piłki, to może się zemścić.

• Świetnie podanie Zuffiego do Gonzaleza, ten niepilnowany wpada w szesnastkę i mocnym uderzeniem wbija ją w lewy róg bramki.

• GOOOOOOOOOL! 4:1! Co tu się dzieje moi państwo! Derlis Gonzales!

• Cristiano zamarkował uderzenie, podał do Benzemy, ale Karim oddał wyjątkowo słaby strzał. Na jego szczęście bramkarz Basel wybijał ją przed siebie i James zdołał ją dobić.

• GOOOOOOOOOOOL! JAMES RODRIGUEZ!

• Widzę, że humory kibicom Realu dopisują ;-) a

• Czas podsumować to co się tutaj stało, bo wszystko wskazuje na to, że Real właśnie wywalczył przewagę, która wystarczy na wygranie tego meczu. Najpierw Modrić świetnie podał do Bale'a, który przerzucił piłkę nad bramkarzem i fenomenalnie wykończył akcję. Dosłownie minutę później po prawym skrzydłem i dośrodkowaniu wzdłuż bramki, wystarczyło, żeby Ronaldo dobił piłkę i wykonał swoje zadanie. Real 3:0 Basel!

• GOOOOOOL! CRISTIANO BŁYSKAWICZNIE PODWYŻSZA PROWADZENIE!

• GOOOOOOOOOOL!! GARETH BALE!

• Modrić! Bardzo groźny strzał Chorwata, ale Vaclik w jakiś sposób zdołał jednak odbić tę bombę. Wciąż 1:0.

• Real bardzo spokojnie wyprowadza kolejny atak. Piłka krąży od piłkarza do piłkarza.

• Real Madryt - FC BaselReal Madryt - FC Basel

• Kolejny strzał, tym razem Elneny. Również z dystansu, ale tylko obok bramki.

• Strzał z dystansu jednego z piłkarzy Basel, ale piłka wędruje wysoko ponad bramką pilnowaną przez Ikera Casillasa.

• Real ze spokojem oddaje inicjatywę Basel pozwalając im prowadzić swoje powolne ataki, żeby wyczekać moment na dogodny kontratak.

• Faul na Pepe, ale zdaje się, że za moment podniesie się z murawy i będzie kontynuował grę.

• Real już teraz powinien grać znacznie spokojniej bez rwanych i wymuszonych wręcz dośrodkowań, jak było do tej pory.

• Wieści z frontu: Olympiakos prowadzi 1:0 z Atletico; Zenit prowadzi na wyjeździe z Benfiką.

• Real Madryt - FC Basel

• Gol samobójczy Marka Suchego. Nacho dośrodkowywał piłkę, a ta niefortunnie odbiła się od piłkarze Basel i wpadła do siatki

• Akcja Królewskich na prawym skrzydle zakończona dośrodkowaniem Cristiano Ronaldo, ale defensywa gości świetnie sobie z tym poradziła. Nie na długo, bo Real już układa kolejny atak.

• Spokojniejszy okres, bez strzałów na bramkę, za to z większą ilością przepychanek w środkowej strefie. Zespoły chyba zgodnie postanowiły, że ofensywne show jakie oglądaliśmy przez pierwsze minuty nie może trwać zbyt długo i wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem.

• Znów Real, atak za atak oglądamy na razie w Madrycie. Akcja ofensywna kończy się strzałem głową Ronaldo, ale piłka leci wysoko ponad poprzeczką.

• Goście teraz wolniej budowali atak, aż nagle strzałem z dystansu zaskoczył Mohamed Elneny. Casillas nie dał się zaskoczyć i pewnie wyłapał futbolówkę.

• Real oczywiście nie pozostaje dłużny. Krótka wymiana piłki kończy się strzałem Ronaldo prosto w zawodnika gości. Cris reklamował zagranie ręką, ale sędzia pozostał niewzruszony.

• Kolejny atak gości. Tym razem dośrodkowanie z lewej strony, ale z podobnym skutkiem: Pepe rządzi, dzieli i czyści. Ale brawa dla FC Basel za próby ofensywne od początku.

• Basel w ataki, dośrodkowuje Xhaka, ale Pepe jest świetnie ustawiony i wybija piłkę.

• Od środka piłkarze Basel: Streller i Zufi i zaczynamy!

• Na Santiago Bernabeu rozbrzmiał właśnie hymn, który wszyscy tak doskonale znamy.

• Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę. Niebawem wyjdą i rozpoczniemy Ligę Mistrzów.

• Mecz poprowadzi Damir Skomina, dla którego będzie to 25 sędziowane starcie Ligi Mistrzów.

• Real aż 44 razy brał udział w finałach europejskich pucharów i jedynie dwukrotnie przegrali mecz otwarcia grając u siebie.

• Real 10 razy przyjmował w Madrycie szwajcarski klub i nigdy nie przegrał. Co ciekawe Basel 7 razy grało w Hiszpanii i nigdy nie wygrało.

• Kluby mierzyły się ze sobą jedynie dwa razy i było to w roku 1971 w pierwszej rundzie UEFA Cup. Real wygrał wtedy oba mecze 2:1 i bez problemów przeszedł do kolejnej rundy.

• Faworyt tegorocznej Ligi Mistrzów, obrońca tytułu Real Madryt, zmierzy się ze szwajcarskim kopciuszkiem: FC Basel. Królewscy mogą wcale nie mieć tak łatwego wieczoru, jak wskazywała by na to klasa rywala. Piłkarze Basel często bywają niedoceniani, a udowadniali już nie raz, że potrafią napsuć nieco krwi faworytom. Piłkarze z Madrytu notują natomiast słabszy okres w lidze i nie mogą dopuścić, żeby ta forma przeniosła się na inne rozgrywki. Czeka więc nas arcyciekawy wieczór i prawdziwą piłkarską ucztą w tle.