Real Madryt

1

Juventus Turyn

1

• Ależ to był wieczór. Niezapomniany. Serce skakało jak szalone, emocje powoli opadają, więc trzeba podsumować ten wieczór. Uff. Ogromne gratulacje dla Juventusu. Spisywany na straty, wyśmiewany jako wymarzony rywal półfinałowy dla Barcelony, Realu i Bayernu pokazał, że liczy się do końca. Pora na Berlin, pora na ostateczny krok. Tam już czeka FC Barcelona. Zapowiada się znakomite widowisko.

• KONIEC! JUVENTUS TURYN W FINALE LIGI MISTRZÓW! MARZENIA STAŁY SIĘ FAKTEM!

• Ronaldo wygląda jakby ten mecz dopiero się zaczął. Przyspiesza z piłką jak w pierwszej minucie. Dwie minuty doliczonego czasu za nami. Napór trwa!

• Cztery minutu aż doliczone do tej drugiej połowy. Cztery minuty nadziei Królewskich. Cztery minuty grania na 150% przez obie ekipy.

• Schodzi Pogba, za niego Pereyra

• POGBA STUPROCENTOWA SYTUACJA! Zatrzymuje go Casillas w ostatniej chwili. Trochę słaby strzał Pogby, powinien to wykorzystać. Mógł już zakończyć marzenia gospodarzy

• Faulowany w środku boiska Pogba przez Ramosa i teraz zyskają kilkanaście sekund piłkarze Juventusu. Teraz 8 piłkarzy Juve na połowie rywala, więc też nie zamykają się całkowicie u na własnym terenie.

• Morata żegnany akompaniamentem wymieszanych oklasków i gwizdów. Nie cieszył się ze zdobytego gola, zachował szacunek dla byłego klubu. Stąd według mnie bardzo nie fair zachowują się gwiżdżący fani. Za Moratę Llorente.

• Teraz w ostatniej akcji aż sześciu piłkarzy Realu w polu karnym Juventusu, kolejnych trzech w okolicach pola karnego. Całkowity atak Królewskich, czy Juventus wytrzyma te ostatnie 10 minut?

• Schodzi Pirlo, wchodzi Barzagli. Juve wzmacnia zasieki obronne!

• Juventus ma już zapewnione mistrzostwo Włoch, półfinał Ligi Mistrzów to dla nich wciąż świetny wynik. Real natomiast gra o sezon. Odpadli z Pucharu Króla, mistrzostwo niemal na pewno przegrane i tylko Liga Mistrzów może im uratować ten sezon.

• Lichtsteiner ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie

• Strzał za strzałem, akcja za akcją. Oni szybciej grają niż ja piszę, a proszę mi wierzyć, że palce mam całkiem szybkie. Real ofiarnie wypracowuje kolejne okazje, zawsze starając się by kończyły się strzałem. Juventus pewnie chce uspokoić grę, kontrolować mecz, ale nie są w stanie piłkarze Allegriego tego dokonać.

• Gareth Bale przed kolejną szansą! Wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, ale nie potrafił skierować futbolówki w światło bramki. Tylko boczna siatka!

• Żółty kartonik za utrudnianie gry dla Teveza

• Odpowiedź Juve! Strzał Vidala broni Casillas! Trudne uderzenie, ale bramkarz Realu wywiązał się bezbłędnie! Co za tempo tego spotkania!

• Strzale James Rodriguez z dystansu, ale odrobinę nad bramką! Przez chwilę serca kibiców staneły.

• Wchodzi Javier Hernandez w miejsce dosyć przeciętnego Karima Benzemy. Miał swoje momenty Francuz, ale dobrze, że już schodzi.

• TO MUSIAŁ BYĆ GOL. BALE. Dośrodkowanie Marcelo z lewej strony i wolej Bale'a, ale tuż obok bramki!

• Błyskawicznie ten mecz nam się zmienia. Ze ślamazarnego Juventusu, który, wydawało się, jest pod kontrolą Realu, nagle to Królewscy muszą się dwoić i troić. Przed nami ciekawe 30 minut!

• Juventus na ten moment w finale! Morata nie celebrował gola! Ale po kolei. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pirlo piłka przez pewien czas w dużym zamieszaniu przemieszczała się w polu karnym, aż w końcu szansę na strzał miał Morata i bezlitośnie to wykorzystał!

• GOOOOOOOOOL! ALVARO MORATAAAAA!

• Było bardzo groźnie, pogubił się Real i Juventus prawie to wykorzystał. Piłkę w ostatniej chwili za plecy obrońców do Moraty posłał jeden z piłkarzy gości, ale był spalony oraz Casillas był od byłego gracza Realu szybszy.

• Mecz się powoli otwiera. Real w szybkim ataki zatrzymał się dopiero przed polem karnym, a chwilę wcześniej rozpędzał się Juventus. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale nadal brak akcji, o których warto byłoby osobno pisać.

• Długo dłubał kolejną akcję Juventus, a skończyło się dośrodkowaniem Pogby ponad wszystkimi głowami i za linię końcową. Brakuje tempa, determinacji, wiary w drużynie Starej Damy.

• Juventus nie wygląda jak na razie na zespół, który wyszedł walczyć w możliwie najważniejszych 45. minutach swojego sezonu.

• Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian. Oby było równie wiele emocji jak w pierwszej cześci!

• Ponieważ ciągle są wątpliwości co do słuszności podyktowanego karnego, proszę bardzo. Mam nadzieję, że to rozwiązuje sprawę i zamyka dyskusję.

2 Żółte kartki 0

• Koniec pierwszej połowy! Intensywny mecz, Real jedną nogą w Berlinie! Juventus musi sobie przemyśleć wiele spraw w przerwie.

• Doliczna jedna minuta do podstawowego czasu gry

• Żółta kartka dla Jamesa Rodrigueza za symulację. Zanurkował jak złoto i słuszna kartka.

• Ronaldo! Szybkie podanie do Portugalczyka i jeszcze szybsza decyzja o strzale sprzed pola karnego. Było groźnie, ale niecelnie. Chwilę później wejście Benzemy, kiwka i próba strzału na bliższy słupek. Broni Buffon!

• Chwila obecności Juve przy polu karnym rywala, ale nic groźnego z tego nie wynikło

• Dla wszystkich fanów: Pirlo niestety jak na razie nie istnieje, nie tylko w tym meczu, ale ogólnie w całym dwumeczu. Wyróżnia się bardzo negatywnie.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu leci na konto Isco.

• Teraz Juventus próbuje zagrozić bramce Realu, jednak ich próby znacznie mniej spektakularne od ataków gospodarzy.

• Karim Benzema głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale wyłapuje Buffon! Niesamowity mecz w Madrycie po pierwszych 30 minutach.

• Przekombinowali piłkarze Realu. Trio BBC atakowało na tylko dwóch defensorów Juve, ale nie dali rady. Chcieli zbyt wielkiego przytupu przy tej bramce i to się zemściło!

• Drobna przerwa na nawodnienie i już gramy dalej.

• Ronaldo ma teraz 62 zdobyte gole w 63 meczach w barwach Realu w Lidze Mistrzów. Kosmiczne liczby!

• Karny wygląda na podyktowany sprawiedliwie. Ronaldo zrównał się z Leo Messim bramkami, a Real jest jedną nogą w finale Ligi Mistrzów.

• CRISTIANO RONALDO GOOOOOL! REAL W TYM MOMENCIE JEST W FINALE LIGI MISTRZÓW!

• RONALDO VS BUFFON

• RZUT KARNY. Jonas Eriksson dyktuje rzut karny po faulu na Jamesie Rodriguezie!

• BUFFON BRONI STRZAŁ Z DYSTANSU! Ależ interwencja! Real wystosował mega ofensywę. Czy obrona Włochów to wytrzyma?

• Benzema za plecy Ronaldo. Gdyby tylko Francuz dokładniej podawał Cristiano musiałby tylko dobić piłkę do pustej bramki. Buffona by się w tym nie zorientował!

• Real w ofensywie! Najpierw dośrodkowanie Benzemy, zbyt mocne. Chwilę później piłka przejęta i Isco dryblingiem przeszedł defensora Juve i... oddał strzał. Tak to chyba należy nazwać. To była podcinka z 16 metrów. Trudno stwierdzić co autor miał na myśli.

• Pogba, trochę zbyt optymistycznie, za bardzo chciał się popisać i piętą wybił piłkę poza linię końcową.

• Vidal! Groźnie po ziemi, broni Casillas w ostatniej chwili czubkami palców. W końcu napędzająca stracha akcja gości!

• Posiadanie piłki: Real 56% - 44% Juventus

• Ronaldo! W środek bramki, nad poprzeczką. Piłka otarła się jeszcze o mur, więc mamy rzut wolny dla gospodarzy, po którym... nic nie wynika.

• Juventus spokojnie rozgrywa piłkę na swojej połowie, a Real nie podchodzi. Chwilę mieliśmy luźniej, ale nagle Real ruszył do pressingu, Ronaldo faulowany i będzie szansa na groźny rzut wolny. Odległość znaczna, ale nie takie odległości Cristiano zamieniał na gole.

• Pierwsze minuty bardzo dynamiczne, akcja od jednego pola karnego pod drugie. Teraz Juventus trochę zwalnia grę.

• KARIM BENZEMA! Oszukał defensywę, przerzucił piłkę na lewą nogę i z kilku metrów uderzył przeraźliwie mocno i niecelnie. Piłka wysoko nad poprzeczką, gdyby tylko trochę celniej, byłoby niesamowicie groźnie!

• Długo teraz grają gracze Juventusu, akcja zakończona dośrodkowaniem, ale po pierwsze przejęli je piłkarze Realu, a po drugie był spalony. Real przy piłce.

• W ataku Juventus i ostatnie podanie w polu karnym Teveza przeciął Carvajal. Od autu rozpoczną goście.

• I od razu pierwsza groźna akcja dla Realu. Dośrodkowanie i główka Garetha Bale'a, ale ponad poprzeczką!

• I rozpoczęli! Świetna atmosfera, ogromne emocje i przytłaczająco stawka. Grają o finał Ligi Mistrzów! Na biało Real Madryt, w niebieskich Juventus, od środka gospodarze!

• Piłkarze już gotowi stoją w tunelu. Widać determinację, skupienie i nerwy!

• Jeżeli to historia decydowałaby o awansie to sprawę mielibyśmy już zamkniętą. Real nigdy nie awansował do finału LM przegrywając pierwszy mecz 1:2, Juventus natomiast nie odpadł nigdy mając po pierwszym spotkaniu 2:1 na swoją korzyść. To jednak tylko ciekawostka, mecz napisze nową historię. Już za kilka minut pierwszy gwizdek!

• 85 tysięcy miejsc na Santiago Bernabeu to wciąż mało, obiekt będzie wypełniony po same brzegi. Chociaż ostatnio Real znalazł się na małym zakręcie i w Madrycie nikt nie kryje niezadowolenia, to jednak dzisiaj kibice z pewnością zrobią wszystko, żeby ponieść ulubieńców w bieli.

• Messi czy Ronaldo, Ronaldo czy Messi. Dyskusja wałkowana tak długo, że co poniektórym fanom futbolu całkowicie już zbrzydła. Nie uciekniemy jednak. Dwóch najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów różni jednak bramka. Argentyńczyk przoduje, ale to Portugalczyk dzisiaj rozgrywa mecz i stoi przed szansą na wyrównanie, a nawet przegonienie piłkarza FC Barcelony.