Real Madryt 3 - 4 Schalke 04 Gelsenkirchen

Schalke 04 Gelsenkirchen

4

• To już koniec emocji dzisiejszego wieczora. Dziękuję za uwagę i miłej nocy!

• statystyki Real - Schalke

• Świetnie do gry wprowadził się Sane, który dał kapitalny pokaz gry w drugiej połowie. O wyniku dwumeczu jednak przesądziło pierwsze spotkanie i być może kapitalny gol Marcelo w Gelsenkirchen.

• Kapitalne widowisko w stolicy Hiszpanii. Real tracący 4 bramki, Schalke goniące do ostatnich sekund. Dwie bramki Ronaldo, który zrównał się ilością bramek w tabeli strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów z Lionelem Messim, a także dwie bramki Huntelaara.

• Koniec meczu! Real przegrywa w kosmicznym meczu z Schalke na Santiago Bernabeu, ale wygrywa w dwumeczu z Schalke i ostatecznie to Królewscy wywalczyli awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów!

• Piłkarze Schalke rozczarowani decyzją sędziego, który odgwizdał faul Goretzki na Pepe. Portugalczyk daje chwilę oddechu swojej drużynie, która już chyba nie wypuści z rąk wyniku, dającego im awans.

• Uchida zepsuł mozolnie przygotowywaną akcję Schalke. Goście jednak po chwili odzyskują piłkę i zdołali wywalczyć rzut rożny. Casillas łapie jednak dośrodkowanie.

• Jeszcze 3 minuty horroru dla kibiców Realu i 3 minuty nadziei dla fanów Schalke! Właśnie o tyle przedłużył mecz sędzia Skomina.

• Hoewedes po zgraniu Huntelaara strzela na bramkę, ale zdołał obronić Casillas.

• W sporych opałach Real, od paru minut "Królewscy" praktycznie nie wychodzą z własnej połowy. Natomiast bramka Casillasa jest niemiłosiernie ostrzeliwana przez piłkarzy Schalke.

• Gol Huntelaara na 4-3, dający Schalke jeszcze szanse na awans

• Casillas broni strzał Sane! Piłkarze Realu wrócili z dalekiej podróży!

• Sane ruszył z kontrą Schalke, ale piłkę wybił mu spod nóg Modrić. Chorwat zrobił to tak nieszczęśliwie, że ta trafiła do Huntelaara, który wyszedł sam na sam z Casillasem. Holender uderzył mocno, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki! Tym razem bramkarz Realu zupełnie bez szans!

• Gooool! Huntelaar! Kapitalny strzał! Schalke nie składa broni!

• Isco! Hiszpan był na lewej stronie pola karnego, zszedł na prawą nogę i technicznym mierzonym strzałem chciał umieścić piłkę przy dalszym słupku. Zabrakło naprawdę niewiele!

• Ostatnia zmiana również w Realu. Za Arbeloę wchodzi na boisko Nacho.

• Ostatnia zmiana w Schalke. Schodzi Barnetta, który zostawił sporo zdrowia zwłaszcza w pierwszej połowie. Za niego wchodzi Uchida.

• Modrić górą do Benzemy. Francuz będący w polu karnym opanował piłkę klatką piersiową i złożył się nożycami do strzału. Sędzia odgwizdał spalonego, choć powtórki pokazały, że Benzema nie znajdował się na niedozwolonej pozycji.

• Sane-Meyer-Sane-Goretzka. Strzał tego ostatniego, ale zbyt słaby, by zaskoczyć Casillasa.

• Leżał na murawie Benzema po starciu z Matipem. Po chwili Francuz podniósł się i pokazuje, że może kontynuować grę.

• Petardę odpalił Bale, ale piłkę zdołał wypiąstkować Wellenreuther. Dobry mecz trzeciego bramkarza Schalke, który dziś gra wobec absencji swoich kolegów.

• W odpowiedzi strzał Neustaedtera, ale dużo gorszy niż Kroosa.

• Kroos huknął potężnie z dystansu, ale broni Wellenreuther! Wcześniej piłkę wymieniali Ronaldo i Isco i to właśnie Hiszpan podał piłkę nadbiegającemu Niemcowi.

• Arbeloa znalazł się w sytuacji sam na sam z Wellenreutherem, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Schalke!

• Barnetta! Jego złe dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało wybite pod jego nogi. Niewiele się namyślając, mocno uderzył na bramkę Casillasa z ostrego kąta. Piłka jeszcze otarła się o Modricia, który o mało co nie strzelił samobójczego gola!

• Tak przymierzył Sane. Tylko czy Casillas mógł się zachować lepiej w tej sytuacji?

• Po stronie Schalke boisko opuszcza Hoeger, a pojawia się na nim Goretzka.

• A także pojawia się Modrić w miejsce Khediry.

• Kilka zmian zostało przeprowadzonych. W Realu zszedł dwukrotnie asystujący Coentrao, a wszedł Marcelo

• Rezerwowy Schalke dostał piłkę, był tuż przed polem karnym i zdecydował się na techniczne uderzenie w kierunku dalszego słupka. Casillas nawet nie drgnął!

• Co za bramka! Sane! Ależ kanonada w Madrycie!

• Pepe uprzedził Huntelaara w polu karnym i wybił piłkę na rzut rożny.

• Coentrao ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Poszkodowany Barnetta, który wychodził z kontrą Schalke.

• Znowu z lewej strony dogrywał Coentrao. Płaskie podanie przejął Benzema, minął balansem ciała Nastasicia, minął wychodzącego Wellenreuthera i skierował piłkę do siatki.

• Gooool! 3-2! Sprawa awansu chyba przesądzona! Strzelcem Benzema!

• Benzema zepsuł dwie akcje Realu pod rząd. Koledzy mają do niego spore pretensje.

• Akcja Realu. Isco podjął złą decyzję o podaniu do Benzemy, bo lepiej ustawiony był Ronaldo. Piłka odbiła się od nóg obrońcy i z powrotem wróciła do Isco, który tym razem podał do Portugalczyka. Ten zszedł do środka i oddał piłkę Isco, a ten uderzył w kierunku bramki. Strzał został jednak wyblokowany.

• Obie drużyny wyszły na drugą połowę bez zmian, choć rozgrzewać zaczął się Luka Modrić.

• Pierwszy strzał Schalke w drugiej połowie, a jego autorem Barnetta. Piłkę pewnie złapał Casillas.

• Rozpoczęcie drugiej połowy!

• Na osobny wpis zasługuje Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił dzisiaj dwa gole i zniwelował stratę do lidera klasyfikacji strzelców wszech czasów - Lionela Messiego.

• 1/8 finału Ligi Mistrzów: Real Madryt - Schalke Gelsenkirchen1/8 finału Ligi Mistrzów: Real Madryt - Schalke Gelsenkirchen

• Akcja bramkowa na 2-2. Strzał w spojenie - palce lizać

• Schalke w tej sytuacji musi strzelić jeszcze 2 bramki, co wydaje się awykonalne. Patrząc jednak na ich dzisiejsze popisy w ofensywie, wcale nie musimy skreślać piłkarzy Di Matteo w walce o awans.

• Piłkarzom Schalke zabrakło koncentracji, bo tracili bramki w okresach dominacji na boisku. Dwa razy pozwolili odrobić straty Realowi, który w ofensywie wygląda bardzo słabo. Dwie główki Ronaldo dały dwa gole i to tak naprawdę jedyne poważne zagrożenia pod bramką Schalke.

• Oglądamy kapitalne widowisko na Santiago Bernabeu. Schalke nie przyjechało się bronić, lecz z zamiarem wykorzystania słabszej formy Realu i wywalczeniem awansu do dalszej fazy Ligi Mistrzów.

• Koniec pierwszej połowy.

• Isco podał na lewo do Coentrao. Portugalczyk zagrał kapitalnie wprost na głowę Ronaldo, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do bramki. Świetna akcja dwóch rodaków.

• Niezawodny Ronaldo! 2-2! Gol do szatni!

• Indywidualnie między 3 rywali ruszył Benzema, ale zgubił piłkę. Ta trafiła do będącego na prawej stronie Ronaldo, podał do obiegającego go Khediry. Niemiec przełożył piłkę na lewą nogę i strzałem po długim słupku chciał zaskoczył bramkarza Schalke, ale Wellenreuther popisał się skuteczną interwencją.

• Najpierw Huntelaar z woleja huknął w spojenie bramki. Piłka spadła pod nogi Barnetty, ten podał do Meyera. Niemiec uderzył na bramkę, Casillas wypluł piłkę i Huntelaar dobił ją strzelając pod poprzeczkę! Kapitalnie ogląda się grę Schalke w tym spotkaniu.

• Goście dopięli swego! Huntelaar strzela na 2-1!

• Wielbłąd Varane'a! Zbyt krótko podawał do Casillasa, nie patrząc, że na przejęcie piłki czyha Huntelaar. Holenderski snajper wślizgiem próbował wyprzedzić bramkarza Realu i połowicznie mu się to udało, ale futbolówkę sprzed słupka wybili obrońcy!

• Jest do oglądnięcia również gol Fuchsa na 1-0.

• Strzał Bale'a, ale wprost w Wellenreuthera. Chwilę później szybka piłka od Isco do Ronaldo na lewym skrzydle, a Portugalczyk chyba nie wiedział czy strzelać czy podawać wzdłuż linii pola bramkowego. W efekcie futbolówka ani nie leciała w światło bramki, ani nie doszedł do niej zamykający akcję Bale.

• Ronaldo stracił na prawym skrzydle piłkę, ale natychmiastowo ruszył w pogoń za Fuchsem i odzyskał piłkę. Daje w ten sposób kolegom sygnał do walki, którzy dali się w pierwszej połowie zdominować piłkarzom Schalke.

• Ronaldo ukarany żółtą kartką za faul na Hoegerze.

• Przedwcześnie boisko opuszcza utykając Choupo-Moting. Za niego wchodzi Leroy Sane.

• Obudził się Real po zdobyciu wyrównującego gola. Benzema z pierwszej piłki do Bale'a, ten jednak dośrodkował wprost w ręce Wellenreuthera.

• Real zdobywa gola w bardzo ważnym momencie! Schalke rozwijało już skrzydła, dominowało na boisku, a tymczasem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do główki wyskoczył Ronaldo i precyzyjnym strzałem zdobył gola.

• Ależ odpowiedź! 1-1! Cristiano Ronaldo!

• Szaleje na prawym skrzydle Barnetta. Minął Coentrao i spod linii końcowej wycofał do Huntelaara, ten przedłużył podanie do Meyera, a Niemiec natychmiast uderzył, jednak piłka ugrzęzła w nogach obrońców Realu.

• Barnetta nisko dośrodkował w pole karne, piłkę przepuścił Huntelaar i z lewej strony Fuchs miał sporo czasu na uderzenie. Futbolówkę na rękawicach miał Casillas, ale mimo tego ta wpadła do bramki!

• Gooool! 1-0! Christian Fuchs strzelcem bramki!

• Meyer ruszył z piłką środkiem boiska, wszedł między Arbeloę i Varana, a gdy obrońcy Realu znaleźli się blisko niego, to zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Strzał nie był mocny i minął bramkę Casillasa.

• Huntelaar był z piłką w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany! Schalke póki co gra jak równy z równym z Realem.

• Bale wypuszczony prawą stroną przez Benzemę, ale Walijczyk został skutecznie zneutralizowany przez Nastasicia.

• Ponad 4000 kibiców niemieckich na stadionie Santiago Bernabeu

• Odpowiedź Schalke. Lewą stroną pociągnął Meyer, wycofał futbolówkę do Choupo-Motinga, a napastnik gości fatalnie uderzył nieatakowany sprzed pola karnego.

• Groźna akcja Realu. Khedira przejął źle wybitą piłkę, podał tuż przed pole karne do Benzemy. Francuz rozszerzył grę i podał na lewą stronę pola karnego do Isco, ale pomocnik "Królewskich" został powstrzymany.

• Znowu akcja lewą stroną, Benzema wkręcił w ziemię Hoewedesa, ale jego podanie wzdłuż bramki wybili obrońcy. Rzut rożny pewnie wyłapał Wellenreuther i rozpoczął kontrę swojego zespołu. Fuchs jednak zepsuł dośrodkowanie z lewej strony.

• Akcja Coentrao lewą stroną, płaskie dośrodkowanie Portugalczyka do Bale'a, ale skrzydłowego Realu uprzedził Hoewedes.

• Coentrao stracił piłkę na rzecz Barnetty. Szwajcar pobiegł z piłkę do przodu i w sytuacji 2 na 2 dośrodkował w kierunku Huntelaara, ale zrobił to baaardzo niedokładnie i piłka wpadła do koszyczka Casillasa.

• Kroos do Bale'a, Walijczyk z prawej strony podawał na środek do Isco. Ten piętką chciał zagrać do wybiegającego Benzemy, ale zrobił to niedokładnie i piłkę przejęli obrońcy Schalke.

• Pierwszy gwizdek, rozpoczyna Schalke!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Damir Skomina. 38-letni Słoweniec w tym sezonie sędziował trzy mecze Ligi Mistrzów, w których pokazał 14 żółtych kartek. Skomina gwizdał w spotkaniu Realu z Basel, w którym "Królewscy" wygrali aż 5-1.

• Rozpoczniemy mecz najmocniejszą jedenastką, która jest w najlepszej kondycji. Trzy tygodnie temu byłem pytany o kryzys w Realu, ale nie wiem, o jaki kryzys chodzi. Byłoby kapitalnym doświadczeniem dla nas wygrać ten mecz. Jeśli szybko strzelimy bramkę, to może być ciekawie.

Roberto Di Matteo przed meczem.

• Bale, Benzema i Ronaldo zaczną mecz w podstawowej jedenastce. Ufam im. Nie strzelali ostatnio goli, bo reszta drużyny nie pomagała napastnikom. Wymienialiśmy zbyt wiele podań i nie potrafiliśmy przyspieszyć gry, by zaskoczyć przeciwnika. Co do Luki Modricia to wejdzie on na 30 minut w drugiej połowie.

Carlo Ancelotti przed meczem.

• Długa jest lista nieobecnych w Schalke. Faehrmann, Giefer, Farfán, Draxler, Kirchhoff, Kolasinac, Aogo, Obasi - wszyscy ci zawodnicy leczą kontuzje. Za kartki w dzisiejszym meczu musi pauzować Boateng.

W Realu do zdrowia wrócił już Luka Modrić, który znalazł się w kadrze meczowej po raz pierwszy od połowy listopada. Wciąż niezdolni do gry są James i Ramos.