Schalke 04 Gelsenkirchen 4 - 3 Sporting Lizbona

Schalke 04 Gelsenkirchen

4

Sporting Lizbona

3

• Lwy z Lizbony walczyły niezwykle zacięcie, nawet w dziesiątkę, ale już w doliczonym czasie gry zostały oszukane przez sędziego z Rosji! Ten mecz kończy się skandalem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Schalke wygrywa ze Sportingiem 4:3!

• Tymczasem powtórki pokazują, że obrońca Sportingu dostał w twarz, a nie w rękę! Ależ błąd Karasiewa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! MAXIM CHOUPO MOTING ZDOBYWA ZWYCIĘSKĄ BRAMKĘ !!!

• Rzut karny dla Schalke!!! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Paulo Oliveiry! Bardzo kontrowersyjna decyzja!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Jeszcze zmiana w Sportingu. Schodzi Carrillo, wchodzi Capel

• Bezradne wydaje się być Schalke, ale ma jeszcze rzut rożny. Tyle że dośrodkowanie w pole karne Sama było fatalne.

• Sidney Sam zmienia Juliana Draxlera.

• Płaskie uderzenie z dystansu Huntelaara mija bramkę spokojnego Rui Patricio.

• Nieprawdopodobne! Sporting wyrównuje! Po świetnym dośrodkowaniu Cedrica obrońcy Schalke zupełnie zapomnieli o Adrienie Silvie i ten głową doprowadza do remisu! 3:3!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrien Silva!

• Na spalonym złapany teraz Choupo-Moting.

• Kwadrans do końca. Czy Sporting jest jeszcze w stanie powalczyć w Gelsenkirchen o choćby remis?

• Przerwa w grze, bo pomocy medycznej potrzebuje Hoewedes, który doznał rozcięcia skóry na czole.

• Rui Patricio pewnie broni nieczysty strzał z dystansu Meyera.

• Dość niespodziewanie Sporting wraca do gry. Tu wciąż remis jest realny, a Portugalczycy uwierzyli w korzystny wynik.

• Schodzi z boiska Obasi, a w jego miejsce wchodzi Meyer.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrien Silva mocnym strzałem wykorzystuje jedenastkę!

• Rzut karny dla Sportingu! Po błędzie Uchidy Ayhan fauluje w polu karnym Carrillo!

• Jest już chyba po meczu! Dośrodkowanie Draxlera z rzutu wolnego pięknym strzałem głową zamienia na bramkę Hoewedes i jest już 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benedikt Hoewedes!

• Howedes po odbiorze zapędził się teraz pod pole karne rywala, ale nie dostał dobrego podania od Choupo-Motinga.

• Żółta kartka dla Naniego.

• Indywidualna akcja Obasiego zakończona płaskim strzałem, który odbity wychodzi na rzut rożny.

• Bardzo łatwo zrobili to w kontrataku gospodarze! Obasi zagrywa prostopadle do Huntelaara, a ten w dogodnej sytuacji uderza mocno w długi róg bramki Rui Patricio! 2:1 dla Schalke!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Klaas-Jan Huntelaar!

• Obasi zagrywa w pole karne w kierunku Huntelaara, ale tego blokują obrońcy gości.

• Wznawiamy grę!

• W przerwie jedna zmiana w Schalke. Choupo-Moting za Boatenga.

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry.

• Po bramce Naniego Sporting wydawał się kontrolować to spotkanie, ale wszystko zmieniła 33. minuta gry, gdy w tej samej akcji z boiska wyleciał Mauricio, a bramkę wyrównującą zdobył Obasi. Teraz to Schalke jest w zdecydowanie lepszej sytuacji przed drugą połową.

• Z rzutu rożnego już nic nie wynikło i koniec pierwszej połowy. Remis w Gelsenkirchen.

• Uderzenie z rzutu wolnego Draxlera odbite od muru wychodzi na korner.

• Żółta kartka dla Cedrica za ostry faul na rozpędzonym rywalu.

• Niecelny strzał głową Obasiego po kolejnym stałym fragmencie gry dla Schalke.

• Sporting wreszcie się otrząsnął. Rzut rożny po akcji Naniego.

• Druga zmiana w Sportingu! Sarr zmienia Joao Mario i wchodzi do środka obrony.

• Schalke ciągle w ataku teraz Hoeger domagał się rzutu wolnego z 18 metrów po faulu Naniego, ale sędzia się na to nie zdecydował.

• Ależ odmienia się to spotkanie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkuje Obasi i po błędzie Rui Patricio piłka wpada do siatki! Remis w Gelsenkirchen i Sporting w osłabieniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Chinedu Obasi!

• Sporting w dziesiątkę!!! Mauricio ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Hoegerze!

• Męczy się Schalke, które nie zagraża rywalom nawet ze stałych fragmentów gry.

• Obasi zdobywa korner dla Koenigsblauen.

• Nie ma pomysłu na odrabianie strat drużyna gospodarzy. Wydaje się, że Sporting kontroluje ten mecz.

• Fredy Montero zmienia kontuzjowanego Slimaniego. Wymuszona zmiana w Sportingu.

• Na spalonym złapany teraz Slimani.

• Draxler w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym Sportingu! Rzut rożny.

• Adrien Silva uderza płasko z dystansu, ale jego strzał pewnie broni Faehrmann.

• Patricio broni teraz płaski strzał z kilkunastu metrów Boatenga, ale to i tak nie miało znaczenia, bo Ghańczyk był na spalonym.

• Brzydki faul Mauricio w środku boiska na Huntelaarze i żółta kartka.

• Blisko skutecznej odpowiedzi Schalke! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska wolej z kilkunastu metrów Draxlera minimalnie mija bramkę Rui Patricio!

• Fatalny błąd w defensywie Schalke i płasko kopnięta z rzutu rożnego piłka trafia na 11. metr do Naniego, który uderza nieczysto, ale zmylony przez Neustaedtera Faehrmann fatalnie między nogami przepuszcza piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Nani!

• Goście teraz przeważają i radzą sobie na połowie Schalke. Aogo musiał ratować się wybiciem na rzut rożny.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska Carrillo wychodzi poza plac gry.

• Dobry przechwyt gości pod polem karnym rywala! Piłka trafia w szesnastkę do Slimaniego, który z pierwszej piłki uderza bardzo niecelnie.

• Dużo gry, dużo walki w środku pola. Poza wspomnianymi poniżej akcjami dzieje się generalnie niewiele na Veltins Arena.

• Po ładnej akcji z Huntelaarem płasko uderza zza pola karnego Hoeger, ale jego strzał pewnie broni Rui Patricio.

• Już próbował szczęścia z dystansu Nani, ale jego kąśliwy strzał dość wyraźnie minął bramkę gospodarzy.

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• Sędzią tego spotkania będzie Rosjanin Siergiej Karasiew, który prowadził chociażby niedawny mecz Aktobe - Legia Warszawa w Lidze Europy.

• Ławki rezerwowe obu drużyn:

• Schalke: Wetklo, Sam, Meyer, Kirchhoff, Fuchs, Barnetta, Choupo-Moting.
    • Sporting: Boeck, Capel, Mane, Martins, Montero, Rosell, Sarr
  • Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• Równolegle do tego spotkania będzie rozgrywanych sześć innych meczów Ligi Mistrzów, a Schalke i Sporting na pewno najbardziej będzie interesować konfrontacja w Londynie, gdzie Chelsea zmierzy się z Mariborem.

• Sporting Lizbona ma na swoim koncie z kolei tylko punkt, po remisie wyjazdowym z Mariborem 1:1, a poza tym zespół ze stolicy Portugalii przegrał u siebie minimalnie z Chelsea 0:1. Dlatego też to spotkanie będzie dla obu drużyn absolutnie kluczowe w kontekście wyjścia z grupy.

• Obie drużyny w tej edycji nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Schalke 04 Gelsenkirchen, które dzisiaj po raz pierwszy w Lidze Mistrzów zagra pod wodzą Roberto Di Matteo, dwukrotnie zremisowało po 1:1 - na wyjeździe z Chelsea oraz u siebie z Mariborem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 3. kolejki grupy G, w którym Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się ze Sportingiem Lizbona.