Slovan Bratysława

1

BATE Borysów

1

• Oj, co to był za mecz. Z przebiegu spotkania Slovan chyba nie do końca zasłużył na ten remis - goście nie byli w stanie wykorzystać długich okresów dominacji nad rywalem. Słowacy do sukcesu potrzebowali błysku umiejętności Roberta Vittka - solidny mecz rozegrał także Erik Čikoš. Siergiej Kriwiec był wiodącą postacią BATE, choć ostatecznie nie zdecydował o wygranej swojej drużyny. To wszystko na dziś, dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy dobrej nocy!

• Koniec meczu! Robert Vittek bohaterem Slovana - gol doświadczonego snajpera daje gospodarzom remis z przeważającym przez większość meczu rywalem!

• Robert Vittek główkuje poza boisko po dośrodkowaniu Milinkovicia - to już chyba ostatnia akcja w tym spotkaniu.

• Alaksandr Wołodźko (BATE) zapobiegł kontrze Slovana i zapłacił za to żółtą kartką.

• Siergiej Kriwiec nie będzie bohaterem BATE jak w meczu z Debreczynem, nie po tej akcji - strzał byłego lechity z dystansu zablokowany przez obrońców!

• Obie drużyny mają jeszcze 3 minuty na rozstrzygnięcie losów spotkania w Bratysławie. W natarciu Slovan, rzut z autu dla gospodarzy na wysokości pola karnego Białorusinów.

• Kontakt Grendela z Kriwcem był, lecz gwizdek sędziego milczy po tym, jak Białorusin pada na murawę po ataku pomocnika Slovana.

• Białorusini wydają się być kompletnie skołowani szaleńczym pędem Slovana do zdobycia zwycięskiej bramki. Kto wie? Wydaje się, że z Robertem Vittkiem na boisku wszystko jeszcze może się zdarzyć.

• BATE wymienia napastników, Witalij Rodionow schodzi z boiska bez gola - w jego miejsce Mikałaj Signiewicz.

• Richard Lásik (Slovan) wykłócał się z sędzią liniowym zdecydowanie zbyt agresywnie i dlatego teraz ma na swoim koncie żółtą kartkę.

• Celna główka Vittka pokonuje bramkarza BATE, ale gwizdek sędziego przerywa celebracje zawodników Slovana! Po dośrodkowaniu Milinkovicia napastnik gospodarzy znalazł się na spalonym!

• Znowu Halenar! Strzał z przeciwległego rogu pola karnego, co poprzednio, już bliżej okienka bramki Czernika!

• Tym razem Halenar wziął całą odpowiedzialność na siebie, ale huknął wysoko nad bramką BATE. Slovan wyraźnie łapie wiatr w żagle, kto by nie złapał po wyrównaniu w takich okolicznościach?

• No i masz babo placek. Pisaliśmy, że Slovan jest straszliwie nieporadni - Chagusz tylko na chwilę odpuścił Halenara, Słowak oddał piłkę do doświadczonego Roberta Vittka - ten z ostrego kąta, lewą nogą uderzył futbolówkę, która jeszcze po koźle ugrzęzła w bramce BATE. Wyrównanie w Bratysławie!

• GOOOOOOOOOL! 1:1! Doświadczony Vittek wykazał się niebywałym sprytem w polu karnym BATE!

• To mogła być ta akcja - najpierw Gordiejczuk odsadził Kriwca przy podaniu, płaska centra Mladenovicia wybita przez obronę Slovana. BATE wciąż bliżej drugiej bramki niż gospodarze wyrównania.

• Kolejny rzut rożny dla Slovana mija pole karne gości, próba wstrzelenia futbolówki bliżej bramki BATE kończy się fiaskiem.

• Wreszcie! Lewą stroną przedarł się Soumah, jego podanie w kierunku Vittka wybija Czagusz! Rzut rożny dla Slovana, będzie powtórka, bo obrońcy BATE pogubili się przy wybiciu piłki.

• Czas mija, a Slovan nie jest w stanie niczym zaskoczyć kontrolujących spotkanie gości. Słowacy jeszcze nie przegrali w tegorocznych eliminacjach do Ligi Mistrzów, porażka z BATE może być ich premierową w tych rozgrywkach.

• Pavel Fořt (Slovan) już nie odkupi win za zmarnowane okazje z pierwszej połowy - właśnie zmienił go Robert Vittek.

• Do wejścia na boisko szykuje się niekwestionowana gwiazda słowackiej piłki - Robert Vittek. Lista europejskich klubów reprezentowana przez napastnika jest za długa, żeby ją prezentować nawet tutaj.

• Próba Karnickiego z dalszej odległości, bez szans, żeby zagrozić Pernišowi.

• W porównaniu do pierwszej połowy tempo spotkania znacznie spadło - BATE nie kwapi się do szczególnego znęcania się nad mało poradnymi gospodarzami, kąsa ich nieudanymi kontrami. Slovan zdaje się nie mieć pojęcia, z której strony ugryźć Białorusinów.

• Z boiska zszedł Dmitri Lichtarowicz (BATE), w jego miejsce Alaksandr Karnicki.

• Rodionow już ruszył do dobrego prostopadłego podania, sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę i pozbawił BATE szansy na drugą bramkę w dzisiejszym meczu.

• Čikoš! Były wiślak urwał się obrońcom rywala w stylu znanym choćby z domowego meczu z The New Saints i strzelił dokładnie w miejsce, gdzie stał bramkarz BATE.

• Doceniamy poczucie humoru śledzących naszą relację kibiców i cztery głosy dla Tomasa Jablonskyego w plebiscycie na zawodnika meczu.

• Zamiast strzału, Kriwiec wybrał krótkie rozegranie z Mladenoviciem - duet z Borysowa doprowadził do tego, że goście tracą piłkę.

• Seydouba Soumah (Slovan) zawinił podwójnie - BATE ma rzut wolny z obiecującej odległości, a sam Gwinejczyk za przewinienie obejrzał żółty kartonik.

• Z boiska dość niespodziewanie schodzi kapitan Igor Žofčák (Slovan), zastępuje go napastnik Juraj Halenár.

• Rodionow marnuje doskonałą sytuację! Obrona Slovana na czele z Gorosito leży na murawie, a mając przed sobą Perniša Rodionow strzela prosto w jego ręce!

• A tak padł jedyny dotychczas gol w dzisiejszym meczu:

• Czernik odważnie piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki dopada Grendel i z dwudziestu kilku metrów uderza zdecydowanie za wysoko. Fatalny strzał!

• Zgodnie z przewidywaniami, Slovan rusza do ataku. Rzut rożny dla gospodarzy po tym, jak do Milinkovicia doskoczyło aż trzech rywali i wybiło mu piłkę spod nóg.

• Čikoš zyskał doświadczonego partnera na prawej flance - po przerwie z lewej strony boiska przeniósł się tam Igor Žofčák.

• Gwizdek arbitra przerywa walkę o piłkę pod bramką Slovana - Perniš wprowadza piłkę do gry dalekim wykopem.

• Kolejny rzut rożny dla BATE po tym, jak w narożniku boiska powstrzymany został Chagusz. Do piłki już zmierza etatowy wykonawca stałych fragmentów gry u gości - Siergiej Kriwiec.

• Nad stadionem Pasienky w Bratysławie rozpadał się deszcz, zła wiadomość dla kibiców na niezadaszonych sektorach, niezbyt optymistyczna także dla zawodników.

• Jest i pierwsza zmiana - Richard Lásik zmienił Samuela Štefánika (Slovan).

• Slovan rozpoczyna drugą połowę spotkania w Bratysławie! Oszołomieni stratą gola w samej końcówce pierwszej odsłony muszą ruszyć do odrabiania strat, żeby mieć w ogóle po co jechać na Białoruś.

• Koniec pierwszej połowy! Samobójczy gol Czecha Jablonskyego zadecydował o tym, że po wyrównanej pierwszej częsci to BATE schodzi do szatni z jednobramkowym prowadzeniem!

• Bardzo trudno wytłumaczyć zachowanie stopera Slovana w tej sytuacji - opadające dośrodkowanie Siergieja Kriwca spadło na nogę Jablonskyego, Słowak chyba nie za bardzo wiedząc, co ma robić, pokonał własnego bramkarza!

• GOOOOOL! 1:0 dla BATE! Jablonský z samobójem!

• Pudło, tylko pudło Štefánika ze znacznej odległości - strzał pomocnika gospodarzy wart odnotowania tylko dlatego, że to pierwsza próba Slovana od dłuższego czasu.

• Płaski strzał Kriwca sprowadził bramkarza Slovana do parteru, piłka w jego bezpiecznych rękach!

• Fořt na spalonym - na kilka minut przed gwizdkiem na przerwę Slovan jeszcze nie nawiązał do przewagi z pierwszego kwadransa.

• Mladenović dostał piłkę od Kriwca, lecz zaraz potem został spacyfikowany przez solidnego Čikoša. Rzut rożny wybity poza strefę zagrożenia.

• Piłka trzepocze w bramce Slovana... nie, to tylko boczna siatka po strzale Witalija Rodionowa! Kąt był ostry, zbyt ostry, żeby uderzyć celnie.

• Proszę, proszę - żółta kartka dla Siergieja Kriwca (BATE) za symulowanie. Białorusin padł jak rażony piorunem po faulu Čikoša, jednak portugalski arbiter nie dał się nabrać.

• Groźny rzut rożny Siergieja Kriwca najpierw wyekspediowany przez obronę, chwilę później Alaksandr Wołodźko z woleja trafia tylko w bandy reklamowe.

• Płaskie podanie Milinkovicia wzdłuż bramki przecięte przez stoperów BATE. Niedoszły wiślak póki co nie zachwyca na tle kolegów.

• Remis w żółtych kartkach - tym razem ukarany Anri Chagusz (BATE). Obrońca gości spóźnił się z wejściem w Grendela.

• Za komentarz dotyczący tempa meczu niech posłuży liczba wykrzykników w naszej relacji. Slovan trochę oklapł i oddał sporo pola BATE - Białorusini mogli objąć prowadzenie po fantastycznym strzale Kriwca z rzutu wolnego.

• Poprzeczka! Kto? Oczywiście, że Siergiej Kriwiec! Wspaniała okazja dla BATE, zabrakło centymetrów!

• David Hudák (Slovan) z żółtą kartką za nieładny faul na Witaliju Rodionowie.

• Za lekki strzał Kriwca ląduje tylko w rękawicach bramkarza Slovana! Białorusin mógł pocelować trochę lepiej, zwłaszcza, że odległość od bramki była bardzo dogodna.

• Pozdrowienia z trybun od kibiców Slovana dla zaprzyjaźnionych fanów Ruchu Chorzów.

• BATE wyraźnie bierze się w garść i mozolnie konstruuje ataki pozycyjne już na połowie Slovana. Gospodarze mają czego żałować, gdyby dopomogło im szczęście, mogliby prowadzić już 2:0!

• Strzał Chagusza zdecydowanie na wiwat. Od własnej bramki rozpocznie Perniš.

• Kriwiec w samotnym rajdzie pod bramkę Slovana, dzięki interwencji słowackiego obrońcy BATE ma rzut rożny.

• Błyskawiczna odpowiedź BATE i podkręcony strzał Anriego Chagusza szybuje kilkanaście centymetrów nad poprzeczką bramki gospodarzy!

• Uuuuuf! Przytomna parada Czernika po podobnym strzale Žofčáka! Gdyby strzał kapitana Slovana wpadł do bramki, mielibyśmy przepięknego gola!

• Zdradliwy strzał Siergieja Kriwca z lewej nogi mija słupek bramki Slovana. Piłkarze z Borysowa póki co wydają się trochę przytłoczeni przez coraz śmielszych gospodarzy.

• Szaleństwo w Bratysławie! Slovan po raz kolejny centymetry od zdobycia pierwszej bramki. Główka Fořta wybita z samej linii bramkowej przez kapitana Lichtarowicza!

• Nie ma gola!!! Ogromne zamieszanie w polu karnym BATE po rzucie wolnym Žofčáka, z bliskiej odległości Fořt strzela prosto w Czernika!

• Čikoš zagubił się na prawej flance i stracił piłkę na rzecz Chagusza. Gospodarze atakują ze sporą ostrożnością, szanując posiadanie futbolówki.

• Kriwiec sfaulowany przez Grendela zanim jeszcze zdołał uruchomić kontratak BATE.

• Korner dla BATE wykonuje Siergiej Kriwiec, dośrodkowanie byłego lechity spada na głowę Filipenki... główka stopera białoruskiej drużyny za słaba, żeby zaskoczyć Perniša.

• Szarża Gordejczuka prawym skrzydłem i pierwszy strzał w dzisiejszym meczu zablokowany przez obronę Slovana.

• Faul na Štefániku w środku pola, piłka dla Slovana. Gospodarze nie spieszą się z przeniesieniem akcji na połowę BATE, trudno się dziwić - jeżeli w tym dwumeczu ktoś ma być faworytem, to właśnie Białorusini.

• "Błękitni" z Bratysławy dzisiaj na błękitno, jakżeby inaczej. Kapitanem Slovana w dzisiejszym meczu jest Igor Žofčák.

• Początek meczu w stolicy Słowacji! Pierwszy gwizdek portugalskiego sędziego Olegário Benquerençy i od środka rozpoczynają zawodnicy BATE - dziś w jednolitych, żółtych strojach.

• Zapraszamy do śledzenia pozostałych spotkań IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów w serwisie Ekstraklasa.net. Wszystkie relacje NA ŻYWO!

• Hymn Ligi Mistrzów rozbrzmiewa na bratysławskim stadionie Pasienky - mamy potwierdzenie, że jest wypełniony do ostatniego miejsca. Ostatni raz miało to miejsce w 1975 w... derbach Bratysławy. Slovan grał wówczas z trzecioligowym obecnie Interem.

• Piłkarze obu jedenastek już wychodzą na murawę, a my rzutem na taśmę zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu Slovana z BATE pod TYM linkiem.

• Formacje obu zespołów:

• Najważniejsza informacja dla sztabu szkoleniowego i kibiców Slovana to obecność Marko Milinkovicia w pierwszym składzie - jeden z największych gwiazdorów stołecznego klubu jeszcze do wczoraj trenował indywidualnie.

• Trener František Straka posadził na ławce Slovana następujących zawodników: Martin Poláček, Branislav Niňaj, Karol Mészáros, Richard Lásik, Juraj Halenár, Robert Vittek, Lester Peltier.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, czas na rezerwowych. Ławka BATE to: Germans Malins, Nemanja Tubić, Alaksandr Karnicki, Ilia Aleksiewicz, Andrij Jakowlew i Mikałaj Signiewicz.

• Żeby w ogóle wystąpić w ostatniej rundzie kwalifikacji do LM, Slovan musiał rozprawić się z Walijczykami z The New Saints (3–0 w dwumeczu) i odprawić z kwitkiem Sheriffa Tyraspol (2–1).

• Najsłynniejszym zawodnikiem z przeszłością w naszym kraju jest kto inny - w poprzedniej rundzie Siergiej Kriwiec zapewnił awans drużynie BATE, strzelając decydującego gola w rewanżowym spotkaniu z Debreceni VSC. Podopieczni Alaksandra Jermakowicza wygrali w dwumeczu z Węgrami 3–2.

• Postać znana polskim kibicom to także Dušan Perniš. Bramkarz Slovana wrócił do swojego byłego klubu po tym, jak nie zawojował naszej ekstraklasy jako zawodnik Pogoni Szczecin. W dwóch dotychczasowych rundach eliminacyjnych golkiper ze Słowacji przepuścił tylko jednego gola.

• Gospodarze liczą na to, że na stadionie Pasienky zasiądzie dzisiaj komplet widzów. Z powodu remontu obiektu na Tehelnym Polu Slovan rozgrywa swoje mecze na pobliskim dwunastotysięczniku. Jeszcze dzisiaj w kasach zostało jedynie 500 wejściówek na dzisiejsze spotkanie.

• Znajome nazwiska w obu drużynach? Jak najbardziej. O awans do elity ze Slovanem walczy były obrońca Wisły Kraków - Erik Čikoš. Eks-wiślaka ominęły eliminacje do LM z "Białą Gwiazdą", gdy po zdobyciu mistrzostwa Polski w 2011 wrócił do ojczyzny.

• Slovan może pochwalić się jedynie fazą grupową Ligi Europy. W sezonie 2011/12 zawodnicy stołecznego klubu odpadli z grupy z Athletikiem Bilbao, Paris Saint-Germain i Red Bullem Salzburg z tylko jednym oczkiem.

• Mistrzowie Białorusi znaleźli się w gronie najlepszych klubowych drużyn Europy w sezonach 2008/09, 2011/12 i 2012/13.

• Mało jest krajów w Europie, które zawdzięczają swój dorobek w LM tylko jednej drużynie. Właśnie tak jest na Białorusi - wszystkie trzy sezony w fazie grupowej przypadły w udziale piłkarzom z Borysowa.

• Słowacja czeka na Ligę Mistrzów już cztery lata po tym, jak ostatni raz w fazie grupowej elitarnych rozgrywek w Europie wystąpił zespół MSK Żilina. Dzisiaj rywalem Slovana Bratysława o awans będzie eksportowa drużyna z Białorusi - BATE Borysów. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!