Chelsea Londyn

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Gospodarze przegrywają zatem pierwszy mecz od maja, Chelsea natomiast odnosi pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Wobec remisu Schalke z Mariborem (1:1), The Blues zostają samodzielnym liderem grupy G. Sporting natomiast z 1 punktem zajmuje ostatnią lokatę.

• Ten najbardziej znienawidzony przez kibiców Sportingu, Nemanja Matić, były zawodnik Benfiki Lizbona, dał dziś zwycięstwo Chelsea. The Blues dominowali przez cały mecz, jednak zaprezentowali dziś fatalną skuteczność, a mecz życia zagrał Rui Patricio, który obronił aż 3 sytuacje sam na sam. Sporting nie był dziś zagrożeniem dla dobrze dysponowanych podopiecznych Jose Mourinho i tylko dzięki bramkarzowi wynik brzmi 1:0 dla gości.

• Koniec meczu! Chelsea po bramce Nemanji Maticia skromnie zwycięża w Lizbonie 1:0!

• Kartka dla Fabregasa za taktyczny faul. Sporo tych kartek.

• SALAH! Sam na sam, ale co? RUI PATRICIO!! Kolejna świetna interwencja!

• Cedric uderza z 40 metrów, ale Courtois łapie piłkę.

• W ataku gospodarze, piłka po strzale Carvalho odbija się od Mikela i wylatuje za linię końcową, będzie jeszcze korner!

• Uwaga! Montero dostał dobre dośrodkowanie w polu karnym, jego strzał głową jednak niecelny!

• NANI, tuż obok słupka! Dobre uderzenie Portugalczyka minimalnie mija słupek bramki Chelsea!

• FILIPE LUIS, obok słupka!! Willian świetnie wypatrzył wchodzącego w pole karne rodaka, ale uderzenie obrońcy The Blues obok słupka!

• Mohamed Salah pojawia się na murawie za Edena Hazarda.

• Matić, kapitalne zagranie "no look pass" do wychodzącego Costy!! Nie było spalonego, ale Rui Patricio szybszy od Diego Costy!

• Piłka Fabregasa do Costy, ale były gracz Atletico złapany na ofsajdzie.

• ...oraz Montero za Adriena Silvę.

• Podwójna zmiana w Sportingu, Capel za Carrillo...

• Costa! Uderzenie Hiszpana ląduje na bocznej siatce! Dobra asysta Naby'ego Sarra, skutecznie utrudniał oddanie strzału.

• Słaba piłka Paulo Oliveiry, futbolówka w rękach Courtois.

• Wrzutka Fabregasa w pole karne, był tam Costa, ale zła piłka Cesca Fabregasa wybita przez Silvę.

• Teraz z kolei "żółtko" dla Filipe Luisa, który faulem przerwał kontrę gospodarzy.

• Cedric brzydko fauluje Hazarda. Niezrozumiałe zachowanie zawodnika Sportingu, który w ogóle nie chciał atakować piłki, jego celem były nogi Belga. Żółta kartka.

• Uderzenie Adriena Silvy z 25 metrów, ale bardzo wysoko nad bramką.

• Żółta kartka dla Edena Hazarda, który sfaulował wychodzącego z kontrą Naniego.

• Druga zmiana w Chelsea, John Obi Mikel pojawia się na murawie za Oscara.

• Wrzutka Williana, ale Naby Sarr wybija na korner.

• Hazard faulowany blisko narożnika. Wrzutka Fabregasa wychwycona jednak przez Rui Patricio.

• Carrillo upada w polu karnym, ale sędzia nie dyktuje jedenastki! Powtórka pokazała jednak, że sędzia mógł pokazać na "wapno".

• Rzut rożny dla Sportingu, po tym jak Matić przerwał akcję gospodarzy.

• Zmiana, Mauricio zniesiony na noszach, a w jego miejsce Paulo Oliveira.

• I jest kartka dla znoszonego Mauricio. Żółta, choć mogła być czerwona.

• Przerwa w grze, chyba potrzebna będzie zmiana, gdyż mocno ucierpiał Mauricio.

• Szarża Costy, Hiszpan brutalnie zatrzymany przez Mauricio! Będzie kartka...

• Uderzenie Naniego trafia w mur

• Ależ akcja Carrillo! Zawodnik Sportingu faulowany przy wyjściu na czystą pozycję przez Ivanovicia i żółta kartka dla Serba!

• Pierwsza zmiana w Chelsea, za Schurrle na murawie pojawia się Willian.

• Wracając jeszcze do sytuacji Oscara - fantastyczne, długie podanie z własnej połowy posłał Ivanović, Oscar miał mnóstwo czasu oraz dodatkowo partnera w postaciu Schurrle, ale Brazylijczyk zdecydował się sam kończyć akcję. A ta skończyła się świetną interwencją Rui Patricio.

• Sporting Lizbona - Chelsea LondynSporting Lizbona - Chelsea Londyn

• NANI! Portugalczyk oddał strzał z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę!

• OSCAR SAM NA SAM, NIE MA GOLA!! Broni Rui Patricio!! Golkiper Sportingu już drugi raz broni sytuację jeden na jeden!

• Była szansa dla Chelsea! Oscar dostał piłkę od Costy, ale nie ścigał się z obrońcami, poczekał na Hiszpana i zagrał mu piłkę, ale strzał byłego gracza Atletico zablokowany.

• Rzut rożny dla Chelsea po tym jak dośrodkowanie(?) Schurrle wybił Jonathan Silva. Korner wykonany przez Niemca, piłka wybita.

• Nani próbując uzyskać dobrą pozycję do strzału postanowił odegrać do...nikogo.

• Mauricio ładnie przeciął dośrodkowanie Schurrle, w polu karnym na piłkę czyhał już Hazard

• NANI!! Portugalczyk zdecydował się na uderzenie z ponad 25 metrów, ale piłka poszybowała daleko obok słupka. Ale ładnie to wyglądało.

• Gwizdek sędziego Antonio Mateu Lahoza i drugie 45 minut zaczyna Chelsea!

• Piłkarze już z powrotem na murawie.

• Chelsea zdecydowanie przeważała w tej pierwszej odsłonie. Na dobrą sprawę, The Blues mogli ten mecz już zakończyć po kilkunastu minutach, gdyż mieli kilka wybornych okazji do gola, począwszy od akcji jeden na jeden Diego Costy, kończąc na fatalnym pudle Andre Schurrle. Sporting jak na razie bez argumentów w ofensywie. Kilka szarpanych akcji, chaotyczne zagrania. To nie wystarczy, aby urwać punkty londyńczykom. W przerwie trener Marco Silva będzie musiał ustalić lepszą taktykę niż ta w pierwszej połowie.

• Koniec pierwszej połowy, sędzia Lahoz nie doliczył ani minuty. Sporting przegrywa po pierwszych 45 minutach z Chelsea 0:1 po bramce Maticia.

• Sporting - ChelseaSporting - Chelsea

• Uderzenie Williama Carvalho z blisko 30 metrów, ale piłka trafiła prosto w belgijskiego bramkarza The Blues.

• Joao Mario ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Uderzenie Adriena Silvy, piłka odbita od Cahilla ląduje w rękawicach Courtois. Gospodarze reklamują zagranie ręką angielskiego defensora, ale nie ma mowy o przewinieniu, gdyż były gracz Boltonu został trafiony w brzuch.

• Ciekawa akcja Chelsea, Fabregas dobrze poczekał na wychodzącego Maticia, ten odegrał do Schurrle, ale sędzia pokazał ofsajd. Powtórka jednak pokazała, że Niemiec na spalonym nie był.

• Hazard zagrywał w pole karne z nieco sytuacyjnej piłki. Belg się zagapił, gdyż dobrze zostawił mu piłkę Oscar, ale były zawodnik Lille myślał, że Brazylijczyk będzie kontynuował akcję.

• SLIMANI! Joao Mario wycofał piłkę na linię pola karnego, trochę za plecy Slimaniego, ale napastnik Sportingu zdołał ją przyjąć i oddać strzał, który jednak był niecelny. Ale dobra próba gospodarzy.

• Asystę zapisujemy Fabregasowi! Hiszpan wrzucił w pole karne, na skraju pola bramkowego znalazł się Matić, który świetnym strzałem głową przelobował Rui Patricio! 1:0 dla The Blues!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL NEMANJA MATIĆ!!!

• Schurrle fauluje Silvę na własnej połowie, ale tym razem obyło się bez kartki.

• Sporting - Chelsea

• Carrillo! Gracz sportingu otrzymał dobre zagranie od Joao Mario, próbował minąć Ivanovicia, ale Serb dobrze wygarnął mu piłkę spod nóg!

• Posiadanie piłki: 46% - 54% na korzyść gości.

• Żółta kartka dla Williama Carvalho za faul na Hazardzie.

• Chelsea na potęgę marnuje świetne okazje! Czy zemści się to na londyńczykach?

• ALEŻ PUDŁO SCHURRLE! Hazard wyłożył Niemcowi prawdziwą patelnię na 12. metr, lecz były zawodnik Bayeru Leverkusen mając przed sobą tylko bramkarza nie trafił w bramkę!

• Była szansa dla Chelsea! Hazard znalazł się sam na prawej stronie, Belg popędził z piłką i wrzucił ją na 15. metr, tam główkował Schurrle ale wprost w ręce Rui Patricio. Chwilę później ponownie próbował Schurrle, ale jego strzał wybroniony

• Okazja dla Sportingu! Silva posłał dobrą piłkę w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Slimani, który uderzył głową, ale obronił to Courtois!

• Długa piłka Schurrle do Costy dobrze wybita przez Mauricio.

• Poszkodowany Branislav Ivanović, Serb lekko kuleje i jest opatrywany poza boiskiem.

• Spore zamieszanie, ale żaden z graczy Chelsea nie oddał strzału, a dodatkowo na spalonym złapany John Terry.

• Sarr wybił dośrodkowanie Hazarda na rzut rożny.

• SCHURRLE, to powinien być gol! Oscar kapitalnie wypuścił Niemca, ten minął już Rui Patricio, ale jego strzał z bardzo ostrego kąta jeszcze wybronił golkiper gospodarzy! Kolejna świetna szansa The Blues!

• Carrillo miał okazję, otrzymał wrzutkę z prawej strony, ale nie zdecydował się na strzał i odegrał piłkę, którą z kolei daleko wyekspediował Oscar.

• Schurrle miał dobrą okazję! Hazard świetnie wypatrzył niepilnowanego Niemca w polu karnym, ten próbował jeszcze nawinąć obrońcę, ale to mu się nie udało i stracił piłkę.

• Długa piłka do Hazarda, ale zdecydowanie za mocna i futbolówka w posiadaniu Sportingu.

• Wrzutka Jonathana Silvy ląduje w rękawicach Courtois, nie było zagrożenia.

• Hazard dostał dobre podanie na lewej stronie, zagrał w pole karne ale Sarr wybił na korner. Ten jednak fatalnie rozegrany i z akcją ruszają gospodarze.

• Nani spróbował akcji indywidualnej, ale piłkę zabrał mu Schurrle.

• Kapitalnie mogli rozpocząć to spotkanie podopieczni Jose Mourinho., ale Costa w pozornie prostej sytuacji przegrał pojedynek z Rui Patricio.

• COSTA NIE MA GOLA!! Był sam na sam! Kapitalnie wypuścił go Oscar, Hiszpan wybiegł na czystą pozycję i nieatakowany miał przed sobą tylko Rui Patricio, ale były zawodnik Atletico nie skierował piłki do siatki!, gdyż dobrze zachował się golkiper Sportingu! To powinien być gol!

• Chelsea spokojnie rozgrywa atak pozycyjny przy salwie gwizdów z trybun. Gospodarze jednak dobrym pressingiem nie pozwalają londyńczykom wyprowadzić piłki.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy mecz! Od środka gospodarze.

• Gospodarze w tradycyjnych, zielono-białych strojach, Chelsea dziś na żółto.

• Hymn Ligi Mistrzów na Estádio José Alvalade! Za kilka chwil zaczynamy!

• 10 minut do rozpoczęcia spotkania, na trybunach jednak jeszcze sporo wolnych krzesełek.

• Jak myślicie, kto sięgnie dziś po zwycięstwo? A może znów padnie remis? Typujcie wynik w komentarzach!

• Oto co na konferencji powiedział Jose Mourinho: - Czuję dumę odnośnie czasu spędzonego w Sportingu jako asystent Sir Bobby'ego Robsona. Zrobiłem tu wszystko. Mam tylko dobre wspomnienia z tego klubu, to był początek mojej kariery. Wspaniały początek(...). Dla nas dobrym rezultatem będzie zwycięstwo. Benfica i Porto nie potrafiły wygrać ze Sportingiem. Ta drużyna ma swoje zalety i motywację i może uważają, że remis będzie dla nich dobry.

• Co powiedział przed tym meczem szkoleniowiec Sportingu, Marco Silva? - Chelsea to bardzo mocna drużyna w każdym momencie meczu. Stajemy naprzeciw bardzo silnego rywala, to będzie dla nas spore wyzwanie. Ale nie zmienimy swojego nastawienia z tego powodu, mamy swoje bronie.

• Po lewej stronie dostępne są już zestawienia obu drużyn. Tak, jak zapowiadał Jose Mourinho, od pierwszych minut zobaczymy dziś Diego Costę.

• Chelsea natomiast jest liderem w swojej lidze. The Blues zgubili punkty tylko raz, na Etihad Stadium, po remisie z Manchesterem City 1:1. Chelsea oprócz zwycięstw w lidze, dołożyła ostatnio wygraną nad Boltonem w ramach Capital One Cup.

• W portugalskiej ekstraklasie, Sporting zajmuje rozczarowujące, 7. miejsce. Stołeczna drużyna zremisowała dotychczas aż 4 spotkania, wygrywając dwa. Warto wspomnieć jednak, że podopieczni Marco Silvy nie przegrali meczu od maja.

• Zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego meczu - KLIK!

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jak i całej grupy G, będzie oczywiście londyńska Chelsea. W pierwszej kolejce podopieczni Jose Mourinho jednak zawiedli i zaledwie zremisowali z Schalke 1:1. Tak samo zawiódł Sporting, który w takim samym wymiarze podzielił się punktami z Mariborem.

• Dobry wieczór! Mamy 19:50, więc zapraszam gorąco na relację LIVE ze spotkania 2. kolejki grupy G piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dziś gościmy w Lizbonie na Estádio José Alvalade, gdzie miejscowy Sporting Lizbona podejmie u siebie Chelsea FC.