Standard Liege 0 - 1 Zenit Sankt Petersburg

Standard Liege

0

Zenit Sankt Petersburg

1

• W drugiej połowie piłkarze Standardu zaprezentowali się już dużo lepiej, choć wpływ na to miała również nieco gorsza postawa gości. Obie drużyny miały swoje szanse na zmianę rezultatu, ale jednobramkowe zwycięstwo Zenita jest rezultatem sprawiedliwym. Podopieczni Villasa-Boasa wracają do Rosji ze sporą zaliczką i przed rewanżem to oni są zdecydowanymi faworytami do awansu. Do wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• To była znakomita sytuacja dla Standardu! Ciman znakomicie dośrodkowuje w pole karne, De Camargo nie trafia jednak czysto w piłkę i ta przelatuje obok bramki.

• Zenit kradnie czas, Hulka zastępuję Ivan Solovyev.

• Trzy minuty dłużej potrwa druga połowa tego meczu.

• Louis dobrze przejął piłkę i zagrał do De Camargo, ten nie zdołał jednak opanować piłki w polu karnym.

• Tym razem z rzutu wolnego uderzał Rondon, trafił jednak wprost w mur.

• Świetna indywidalna akcja Hulka, Ricardo Faty musiał ratować się faulem na 20. metrze, za co ukarany został żółtą kartką.

• Błyskawiczne rozegranie akcji rzez Zenit, Danny wypatrzył Hulka, ten z pierwszej piłki zagrał w kierunku Rondona, lecz Van Damme wybił piłkę. Gdyby nie on, mielibyśmy stuprocentową sytuację na gola.

• Świetna okazja dla Standardu! Louis zdecydował się na zaskakujący strzał z dystansu, zauważając wysuniętego Łodygina, ale Rosjanin przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Kolejny przegrany pojedynek Rondona z obrońcami Standardu.

• Pierwsza roszada w Zenicie, Shatova zmienia Ryazantsev.

• Rondon w pojedynku z obrońcą Standardu nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego. Słaby mecz rozgrywa dzisiaj Wenezuelczyk.

• Strzału z dystansu spróbował teraz Danny, ale bardzo dużo brakło mu do bramki.

• Mocny strzał Huka z rzutu wolnego, piłka przelatuje tuż obok słupka!

• Atak pozycyjny Zenita i Van Damme fauluje Hulka. Brazylijczyk "nagrodzony" gwizdami ze strony publiczności.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał niepilnowany van Damme. Był jednak ustawiony dopiero na 15 metrze i piłka przeleciała nad bramką.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego standardowo ląduje w rękach bramkarza. Tym razem wrzucał Louis.

• Ostro potraktował Mpoku Smolnikov. Zasłużona żółta kartka dla Rosjanina.

• Próba przerzutu piłki nad obrońcami przez Mpoku, jednak żaden z partnerów nie zrozumiał jego intencji i piłka wylądowała w rękach Łodygina.

• Druga zmiana w Standardzie, zamiast Lumanzy na boisku pojawia się Mbombo.

• Danny był bardzo bliski gola! Lewą stroną dobrze urwał się Shatov, dograł w pole karne do Danny'ego, a ten natychmiast uderzył, trafił jednak tylko w słupek!

• Kolejne słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego. tym razem próbował Mujangi Bia, lecz piłkę znów złapał Łodygin.

• Kontra Hulka, Ciman potyka się i przewraca, przez co Brazylijczyk stracił piłkę. Obrońca gospodarzy ucierpiał po tym, jak Hulk przypadkowo przejechał mu butem po plecach.

• Watt opuszcza boisko. Zamiast niego na murawie pojawia się Mujangi Bia.

• W końcu dobra akcja Standardu, nawinął rywala Mpoku, dobrze dograł w kierunku Watta, ale obrońca gości wybił piłkę.

• Przez długi czas gra toczyła się w środku boiska. Bardzo statyczne oba zespoły, przez co nie mamy sytuacji podbramkowych.

• Lepsza gra Standardu w drugiej połowie ma też odzwierciedlenie w statystykach. Zenit ma 63% posiadania piłki (miał 68).

• Bomba z dystansu Tymoszczuka, ale piłka przelatuje metr obok słupka belgijskiej bramki.

• 4. runda el. LM: Standard Liege - Zenit St. Petersburg

• Mogliśmy mieć wyrównanie! Fatalne zachowanie Fayzulina, kompletnie niepilnowany przed bramką Zenita Watt, ale strzał Szkota pozostawiał wiele do życzenia, bez problemu broni Łodygin.

• Hulk! Brazylijczyk zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, piłka odbiła się do muru i z problemami broni Kawashima!

• Zupełnie niepotrzebny faul Lousia na Shatovie i z niegroźnej sytuacji będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla gości.

• Fatalnie wykonany rzut wolny ze strony Standardu, od bramki zacznie golkiper gości.

• Akcja prawą stroną Cimana, dośrodkowanie w pole karne, tam głową zdołał uderzyć De Camargo, ale Łodygin bez problemu złapał piłkę.

• Na początku drugiej połowy wreszcie nieco odważniej zaczął grać Standard, który dłużej utrzymuje się z piłką na połowie rywala.

• Lumanza dobrze poradził sobie z rywalami w narożniku boiska, zagrał piłkę do Watta, ale dogranie tego ostatniego do De Camargo przecięli obrońcy Zenita.

• Niepotrzebny faul Danny'ego na Lumanzie. Kapitan Zenita z żółtą kartką.

• Oba zespoły na drugą połowę wyszły bez zmian personalnych.

• Gramy!

• Wracamy już do Belgii. Jako pierwsi na murawie pojawili się gospodarze, Zenit wyszedł na drugą połowę nieco później.

• Zenit od początku meczu zdecydowanie przejął inicjatywę i spokojnie kontroluje przebieg meczu. Rosjanie w pełni zasłużenie prowadzą po golu Shatova, choć wynik mógł być wyższy. Standard jak na razie biega za piłką i rywalami, Belgowie kompletnie nie mogą odnaleźć się w ofensywie. Jeśli chcą myśleć o awansie, muszą zmienić swoją grę o 180 stopni. My do Liege wracamy za około 15 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Rondon! Mogliśmy mieć gola do szatni, dwójkowa akcja Rondona i Danny'ego, ten pierwszy otrzymał piłkę w polu karnym i uderzył w poprzeczkę!

• Znów aktywny Hulk, ale tym razem z akcji Brazylijczyka nic nie wyszło. Od bramki Kawashima.

• Arbiter doliczył do pierwszej połowy dwie minuty.

• Ciman wygrywa pojedynek z Rondonem i wybija piłkę na aut. Mało widoczny jest dzisiaj Wenezuelczyk.

• Louis faulował Tymoszczuka po ataku Zenita lewą stroną boiska, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka wylądowała w rękach Kawashimy.

• Spadło tempo tego spotkania. Nieco bardziej statycznie atakuje Zenit, piłkarze Standardu nie potrafią przeciwstawić się rywalom.

• Ze stadionu w Liege mecz obserwuje 14735 widzów.

• Van Damme przypadkowo zdzielił łokciem Smolnikova. Rosjanin leży na boisku, mamy przerwę w grze.

• Zenit przeszedł do spokojnego ataku pozycyjnego. Poczynania gości w ofensywie przyspiesza głównie Hulk.

• Aktywny na lewej stronie Jeff Louis, lecz poczynania graczy Standardu nadal cechuje bardzo duża niedokładność. Łodygin mógł w zasadzie nie wychodzić z szatni.

• Kolejna niefrasobliwa strata Standardu na własnej połowie, Hulk bardzo dobrze przerzucił piłkę do Danny'ego, lecz ten w dobrej sytuacji źle przyjął sobie piłkę.

• Faty fatalnie traci piłkę na rzecz Rondona, który dobrze dogrywa do Huka, ale ten przegrywa pojedynek z Van Dammem.

• Zenit ma sporą przewagę w posiadaniu piłki. Goście utrzymują się przy niej przez 68% czasu.

• Był rzut wolny dla Standardu, chwilę później mieliśmy też rzut rożny, ale niewiele z tego wynikło, po wybiciu piłki przez Zenit Lumanza po prostu podał piłkę w ręce Łodygina.

• Faulowany był Mpoku, gospodarze domagali się żółtej kartki dla Garaya, a za dyskusje kartonikiem ukarany został Van Damme.

• Nie zrozumiał się teraz z partnerami Danny i jego podanie na prawą stronę wylądowało za linią końcową.

• Z pełną swobodą w ofensywie grają piłkarze z Rosji. Shatov najpierw zgrywał klatką piersiową, chwilę później próbował zagrania piętą, ale tym razem niewiele z tego wyszło.

• Świetnym dryblingiem popisał się Jeff Louis, minął dwóch rywali, ale musiał zatrzymać się na trzecim.

• Ostry faul Mpoku na Tymoszczuku i zasłużona żółta kartka dla gracza Standardu.

• Podopieczni Andre Villasa-Boasa mimo prowadzenia nie zamierzają oddawać inicjatywy. Trwają kolejne ataki Zenita lewą stroną, bardzo aktywny jest Hulk, którego strzał z dystansu został zablokowany.

• Dobrze do akcji lewą stroną podłączył się Criscito, dograł piłkę do Danny'ego, ten klatką piersiową zgrał do Hulka, a Brazylijczyk dograł do Shatova, który mocny strzałem umieścił piłkę w siatce. Koronkowa akcja Rosjan przyniosła najlepszy możliwy skutek.

• GOOOOOOOOOOL DLA ZENITA! SHATOV!

• Gospodarze wyszli z niezłą akcją prawą stroną, lecz Watt przegrał pojedynek z Garayem i faulował Argentyńczyka.

• Świetne przejęcie Hulka na połowie rywali i indywidualna akcja Brazylijczyka. Hulk oddał mocny strzał prawą nogą, lecz znakomicie broni Kawashima!

• Pierwsza naprawdę groźna akcja gospodarzy, Mpoku zatańczył z piłką na lewy skrzydle, świetnie dośrodkował w pole karne, ale obrońca Zenita wybił piłkę.

• Belgowie bardzo rzadko wychodzą na razie z piłką na połowę rywali. Zenit ma pełną kontrolę nad przebiegiem gry.

• Ciman próbował długiego podania w pole karne gości, lecz był tam tylko Łodygin, który z łatwością złapał piłkę.

• Dobra indywidualna akcja Hulka, który przewrócił się w polu karnym. Gwizdek arbitra milczy, Brazylijczyk dołożył sporo od siebie.

• Zgodnie z przewidywaniami Rosjanie od początku przejęli inicjatywę i mocno naciskają rywali.

• Błyskawiczna akcja Zenita lewą stroną boiska, lecz Hulkowi odskoczyła piłka i Brazylijczyk zaprzepaścił dobrą szansę.

• Dobra dwójkowa akcja Danny'ego i Shatova po prawej stronie boiska, ale obrońcy Standardu wybijają piłkę. Po chwili gospodarze odebrali piłkę Hulkowi, do którego w polu karnym doskoczyło czterech rywali.

• Ciman zdecydował się na strzał ze sporej odległości, ale Łodygin bez problemu złapał piłkę.

• Mamy już rzut wolny dla Standardu, niedługo po rozpoczęciu meczu faulował Garay.

• Zaczynamy!

• Przed rozpoczęciem meczu mamy jeszcze minutę ciszy dla upamiętnienia byłego bramkarza Standardu.

• Standard zagra w tradycyjnych błękitnych strojach, Standard również w domowych kompletach - biało-czerwone koszulki i białe spodenki.

• Arbiter wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko, a z głośników słychać już hymn Ligi Mistrzów.

• Faworytami są piłkarze z Rosji, ale już AEL Limassol w poprzedniej rundzie na własnym boisku napsuł Zenitowi sporo krwi. Czy Standard pójdzie w ślady piłkarzy z Cypru?

• Dzisiejszy mecz będzie szczególny dla Axela Witsela, który wraca do Liege po latach. Belga nie ma jednak nawet na ławce rezerwowych. Mecz w pierwszym składzie rozpocznie natomiast jego rodak, Nicolas Lombaerts.

• Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku będzie Szkot Craig Thompson.

• Rezerwowi Zenita: Aleksandr Anyukov, Luis Neto, Andrei Arshavin, Aleksandr Kerzhakov, Ivan Solovyov, Maksim Rudakov, Aleksandr Ryazantsev

• Rezerwowi Standardu: Yohann Thuram-Ulien Yanis Mbombo Lokwa, Corentin Fiore, Samy Mmaee, Astrit Ajdarević, Geoffrey Mujangi Bia, Yuji Ono

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, możecie zobaczyć je po lewej stronie.

• Drużyna Standardu Liege czterokrotnie w historii mierzyła się z rosyjskimi drużynami. Raz wygrała, raz zremisowała i dwa razy przegrała. Na własnym boisku Belgowie z Rosjanami jeszcze jednak nie przegrali.

• Oba zespoły zmagania w eliminacjach do Ligi Mistrzów rozpoczęły od trzeciej rundy. Zenit wyeliminował w niej AEL Limassol, Standard uporał się z Panathinaikosem.

• Stadion Standardu jest już przygotowany na zbliżający się mecz:

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do przeczytania zapowiedzi autorstwa Grzegorza Ignatowskiego. Możecie ją znaleźć pod tym linkiem.

• W walce o fazę grupową Ligi Mistrzów Standard Liege walczy na własnym boisku z Zenitem Sankt Petersburg. Pierwszy gwizdek arbitra już o 20:45, a na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Maciej Pietrasik.