Steaua Bukareszt

1

Legia Warszawa

1

• Absolutnym MOTM zostaje Dusan Kuciak. Gdyby nie Słowak, to Legia nie miałaby o czym marzyć, bo przegrałaby to w cuglach. Za wspólne, emocjonujące 90. minut dziękuje Wam - Marek Koktysz. Widzimy się na kolejnych relacjach na Ekstraklasa.net!

• Odmieniona Legia w drugiej połowie, tak jak to trochę wykrakaliśmy, mówiąc, że Wojskowi lepiej grają po "suszarach Urbana". Ten wynik jest korzystny dla Legii, która zdobyła gola na wyjeździe. W Warszawie wystarczy im bezbramkowy remis.

• KONIEC MECZU! 1:1 w pierwszym meczu IV rudny eliminacji do Ligi Mistrzów.

• Jeszcze rożny dla Steauy, ale Legia rozważnie sobie z tym radzi.

• KUCIAK! Znowu ratuje Legię. Mocny strzał Cristei, który wypluł przed siebie Słowak, a tam już poradzili sobie z tym obrońcy.

• Wrzutka w pole karne gospodarzy, ale nie dogonił jej Żyro.

• Trzy minuty jeszcze doliczone do tego spotkania.

• Niebezpiecznie. Piłka cofa się w pole karne Legii, Kuciak musi zgrywać piłkę klatką do Dossy, który dopiero wyjaśnia.

• Za wysoka wrzutka w pole karne Kuciaka, ale było niebezpiecznie! Za chwilę bomba Popy, która przelatuje tuż obok słupka. Kuciak chyba ją nawet trącił, ale rożnego nie ma.

• Bardzo mądra gra Legii teraz, która utrzymywała długo piłkę. Wszystko fajnie, póki nie stracili głupim zagraniem w próżnie.

• Dwaliszwili zderzył się z Georgievskim, który zrobił salto i mocno wylądował na ziemi. Gruzin się wkurzył, bo go przeciwnik łapał za szyję.

• Szukała zderzył się z Broziem. Ucierpiał legionista, ale szybko się pozbierał.

• Gardos wbiega w pole karne, oddaje do kolegi z zespołu, ale tam są obrońcy Legii. Jeszcze rożny dla gospodarzy, ale i z tym radzą sobie legioniści.

• Dobre dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego, ale nie było komu wstrzelić tej piłki w bramkę Steauy.

• Bardzo ostre wejście Georgievskiego. Michał Żyro zwija się z bólu, ale już się podnosi.

• Ciekawa akcja Legii. Radović próbuje zagrać do wbiegającego w pole karne Furmana, ale ta próba jest przecięta przez Rumunów.

• Bardzo długo utrzymuje się przy piłce Steaua. Ich przewaga w tym aspekcie gry jest teraz aż namacalna. Legia chyba już zadowolona z wyniku.

• Bourceanu huknął z wolnego, ale obok bramki Kuciaka.

• Dwaliszwili zmienia zmęczonego Saganowskiego.

• Furman fauluje Popę. Wolny dla gospodarzy na 25 metrze.

• Długa piłka na Tanase. Nie doskoczył do niej Broź, przez co zaskoczony był zawodnik Steauy, który nie trafia czysto w piłkę.

• Kartka dla Kuciaka za opóźnianie gry.

• Gardos strzela z główki po dośrodkowaniu w pole karne, ale niecelnie.

• Latovlevici strzela z wolnego prosto w mur. Piłka jednak przy gospodarzach. Mają rożny.

• Popa odważnie wszedł między dwóch zawodników Legii, ale skończyło się to dla niego bliskim kontaktem z murawą. Kartkę otrzymuje jednak Żyro - on był jednym z powstrzymujących Pope graczy.

• Niepewna interwencja Kuciaka po dośrodkowaniu Tanase. Dobrze jednak wybija to Dossa. Piłka jeszcze w rękach Rumunów, ale strzał na bramkę legionistów niecelny.

• Zmiana w Legii. Żyro za Kucharczyka.

• Źle wykonany rożny. Legia rusza z kontrą. Trochę zwalnia, ale zaraz znowu atakuje, Kosecki wrzuca piłkę w pole karne. Trochę nie zrozumieli się obrońcy gospodarzy, ale Saganowski, czający się w polu karnym, tego nie wykorzystał.

• Ostro bita piłka. Wszyscy trochę zaskoczeni, ale wybija na rożny Broź.

• Broź fauluje Tanase. Steaua ma rzut wolny z prawej strony pola karnego, ale bliżej linii autowej.

• Latovlevici mocno strzela z dystansu, ale na szczęście ponad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana. Strzelec bramki Piovaccari schodzi. Za niego Cristea.

• Ależ Popa zakręcił Wawrzyniakiem. Do tego stopnia, że się wywrócił. Rożny dla Steauy.

• Brak komunikacji między Kuciakiem i Furmanem, który wybił bramkarzowi piłkę z rąk. Mogło być groźnie, ale Słowak szybko to rozwiązał.

• Tanase za łatwo przedziera się teraz prawą stroną. Za bardzo zapędził się do ofensywy Broź, który ledwo wraca pod własne pole karne.

• Rzeźniczak niecelnie zagrywa na prawą stronę do Brozia. Znowu inicjatywa po stronie gospodarzy.

• Prepelita tym razem już nie uniknie kartki. Zawodnik gospodarzy za ostro wszedł w Furmana.

• Steaua Bukareszt - Legia Warszawa

• Piłka jest tak piękna, bo nieprzewidywalna i zmienna. Steaua Bukareszt jest teraz bardziej podobna do Legii z pierwszej połowy. A Wojskowi się wzięli w garść.

• Kosecki spokojnie odprowadza piłkę za linię końcową, a Prepelita władowuje mu się w nogi. Nieładne zachowanie. Nie otrzyma za to kartki.

• Georgievski zatrzymany na lewej stronie przez Koseckiego.

• Iancu za Stanciu. Steaua robi kolejne zmiany. Dla nich ten wynik, to katastrofa.

• Kiepsko wykonany rożny. Powrotnego strzału próbuje Kucharczyk, ale nic z tego.

• Saganowski strzela z dystansu! Obrońcy Steauy odbijają piłkę i jest rożny dla Legii.

• Bourceanu strzela z dystansu! Ależ bomba! Tuż obok słupka Kuciaka. Futbolówkę trącił jeszcze ktoryś z zawodników Steauy.

• Legia uporządkowała swoją grę. Wojskowi naprawdę grają przez ostatnie minuty, jak równy z równym. Idzie akcja za akcję. Robi nam się mecz!

• Dobra kontra Legii. Dośrodkowanie w pole karne, uderza Furman! Piłka ociera się o poprzeczkę! A gdyby to przepuścił, to tam był Radović! Furmi jednak nic nie widział.

• Blisko Steaua! Po powtórnym dośrodkowaniu w pole karne Legii piłkę głową uderza Piovaccari, ale Kuciak jest znakomicie ustawiony.

• Kartka dla Dossy. Niesłuszna, bo nie dotknął swojego przeciwnika. Ale trochę za bardzo pyskował.

• Nieuznany gol dla Legii! Znowu piłkę do siatki wpakował Kosecki, który jednak był, według sędziego, na spalonym. Bardzo minimalnym, jeśli już.

• Steaua Bukareszt - Legia WarszawaSteaua Bukareszt - Legia Warszawa

• Wszystko zaczęło się od straty piłki przez piłkarzy Steauy. Radović pędzi na prawej stronie, posyła piłkę płasko po ziemi w pole karne. Tam mija się z nią Saganowski, kompletnie myląc obrońców gospodarzy. Na piłkę trafia jednak Kosecki, który pokonuje bardzo skrupulatnym strzałem po ziemi golkipera.

• 1:1!!!!!! Wyrównanie!!!!! KOSECKI!!!

• Seria niecelnych i niefrasobliwych zagrań Legii. Mimo wszystko cały czas dłużej przy piłce Legia.

• Długo utrzymywała się przy piłce Legia. Kręcił się na prawej stronie Radović, w końcu oddał do Kucharczyka, którego niecelne dośrodkowanie znalazło się pod nogami Wawrzyniaka. Ten huknął jak z armaty prosto w ludzi na trybunach.

• Zawodnik Steauy już na nogach.

• Georgievski upadł niefortunnie i potrzebna jest interwencja medycznych gospodarzy.

• Tanase przedzierał się przez legionistów jak nóż przez masło. Zatrzymał się dopiero na Rzeźniczaku i Kuciaku.

• Dobrze przedarł się na lewej flance Radović. Dośrodkowanie było bardzo głębokie, ale dotarło do ustawionego na prawej stronie Kucharczyka, ten jednak posłał bardzo kiepskie podanie prosto w obrońcę Steauy.

• Zaczęło się to podobnie, a więc znowu dużo strat Legii, ale Steaua mniej żywotna.

• Zmiana na drugą połowę w zespole gospodarzy. Rozcięty łuk brwiowy nie da zagrać Pintiliiemu. Za niego Prepelita.

• Startujemy z drugą połową. Obyśmy ujrzeli odmienioną Legię!

• Wracamy po przerwie na stadion w Bukareszcie. Piłkarze i sędziowie wracają już na murawę.

• Widzieliśmy już powtórki. Nie było spalonego. Steaua zdobyła prawidłowego gola.

• Być może obraz gry legionistów ulegnie poprawie po przerwie. W zeszłym sezonie "suszara Urbana" nie raz zdawała egzamin. W tym także, bo Legia na mecz z TNS wyszła w drugiej odsłonie zupełnie inna. Oby tak było i tym razem! Wracamy niebawem.

• Legia zaczęła ten mecz fatalnie. Pierwsze piętnaście minut, to absolutne stłamszenie przez Steauę, ale tego mogliśmy się spodziewać. Bramka dla gospodarzy chyba padła ze spalonego, ale musimy jeszcze obejrzeć powtórki. Prawda jest jednak taka, że Legia nie gra nic. Obudziła się nieco w końcówce, ale to za mało na mistrzów Rumunii.

• Na koniec pierwszej połowy niecelne zagranie do Radovicia. Koniec pierwszej połowy.

• Golkiper Steauy był daleko od bramki, a piłkę przejął Kucharczyk, ale obrońcy gospodarzy nie dali mu oddać strzału.

• Tanase na spalonym, ale po raz kolejny uciekł obrońcom Legii.

• Legia przy piłce, ale ogranicza się do wycofywania piłki pod własną bramkę.

• Dobrze radzi sobie w narożniku boiska Wawrzyniak, nabijając Pope, który czaił się tam na piłkę.

• Z rożnego dla Legii nic ciekawego nie wynikło. Do pierwszej połowy doliczone aż 4 minuty!

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Radovicia. Piłkę strąca głową Wawrzyniak i znakomicie interweniuje Tatarusanu! Ależ blisko!

• Legia wreszcie dobrze przejęła piłkę. Kucharczyk zagrywa wysoką piłkę na Sagana, ale futbolówka odbija się do Koseckiego, którego kasuje piłkarz Steauy.

• A piłkarza Steauy skasował przez przypadek Rzeźniczak.

• Znowu dobrze wybita piłka przez legionistów. Kontuzja piłkarza Steauy, który rozwalił sobie cały łuk brwiowy. Zalany krwią jest Pintilii.

• Piłka bita na bliższy słupek, ale dobrze interweniują tam goście. Jeszcze jeden róg.

• Próba dwójkowej akcji Vrdoljaka z Radoviciem, ale znowu przejmuje Steaua i szybko wychodzi z kontrą. Wawrzyniak zatrzymuje Popę na lewej stronie. Rożny dla gospodarzy.

• Na całe szczęście nie udało się Rumunom skończyć tej kontry strzałem. Stanciu powstrzymany już w polu karnym.

• Piłkę wybija z głowy Vrdoljakowi bramkarz. Próba powrotnego strzału, ale z tego wychodzi tylko kontra dla Steauy.

• Furman próbuje strzału z dystansu. Rykoszet i rzut rożny dla Legii.

• Kartka dla piłkarza Steauy. Pintilii dostaje "żółtko" za faul na Rzeźniczaku.

• Nieźle przedarł się Vrdoljak, ale znowu Legia bardzo szybko traci piłkę.

• Zagranie do napastnika Steauy, który wybiegł zza obrońców, popędził na bramkę Kuciaka, który wyszedł i został przelobowany. Aczkolwiek... napastnik Rumunów był chyba na spalonym.

• Gol dla Steauy. Piovaccari strzela bramkę.

• Świetne, wysokie podanie w pole karne, gdzie przyjmuje sobie piłkę Tanase. Jest jednak na miejscu Kuciak, który broni strzał gracza gospodarzy!

• Kolejna, dobra kontra Legii. Radović pędzi środkiem, podaje piłkę do podłączającego się Brozia tuż na linię pola karnego. Obrońca Legii jest faulowany, ale troszkę przesadził z "teatrzykiem".

• Szukał teraz rzutu karnego Piovaccari, który przewrócił się z Wawrzyniakiem. Ucierpiał bark zawodnika Steauy.

• Kucharczyk pędzi prawą stroną, na lewej ma Radovicia, ale odrzuca go nieco od pola karnego podaniem. Serb wykonuje dośrodkowanie w pole karne, głową strzela Saganowski, ale ponad bramką. Ależ była okazja na utarcie nosa Rumunom!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite przez legionistów. I kontra!

• Tanase płasko po ziemi w pole karne, ale dobrze interweniuje Rzeźniczak.

• Zejście Jodłowca spowodowane kontuzją. Przypominamy, że "Jodła" wracał po kontuzji. Być może za wcześnie.

• Szybka zmiana w Legii! Broź wchodzi za Jodłowca. Rzeźniczak przesuwa się na środek.

• Jodłowiec dobrze wybija nieudane dośrodkowanie do Piovaccariego.

• Vrdoljak próbuje strzału z dystansu, ale blokuje go Szukała! A wyglądał nieźle, mógł sprawić kłopoty.

• 38% czasu jest przy piłce Legia. Goście wymienili 53 podania.

• Atak Legii. Furman zagrywa do Koseckiego, ale atak przerywa prawy obrońca Steauy. Aut na wysokości pola karnego.

• Piekielnie mocny strzał z dystansu Stanciu! Broni Dusan Kuciak!

• Legia dłużej utrzymuje się już na połowie przeciwnika. Ciągle brak dobrego pomysłu na atak, ale jest lepiej.

• Długie podanie na Koseckiego przecięte przez obrońcę. Aut.

• Kucharczyk, Radović i Saganowski posiedzieli sobie troszkę na połowie Steauy. Legia jednak nie potrafi wyprowadzić groźnego ataku.

• Kibiców Legii jest wg. naszych informacji 2,5 tysiąca. Stadion w zasadzie pełny. Oficjalnych informacji jeszcze nie mamy.

• Steaua straciła animusz. Wciąż ma przewagę, ale to nie jest to, co na początku. Legia powoli otrząsa się z tego początkowego szoku.

• Rzeźniczak kopnął rywala i zarabia żółtą kartkę.

• Naciśnięci teraz gracze gospodarzy. Na wysokości pola karnego Legia ma aut.

• Strzału z dystansu spróbował gracz Steauy, ale była to bardzo niecelna próba, która poszybowała wysoko w trybuny.

• Stuknął właśnie kwadrans gry, w których Rumunie są najmocniejsi. I rzeczywiście zrobiło się spokojniej. Teraz pewna interwencja Dossy Juniora, który przeciął podanie do napastnika.

• Legia wychodziła z kontrą, ale faulowany był Radović.

• Teraz seria strat i niecelnych zagrań Steauy, ale Legia z tego nie korzysta.

• 2,5 tysiąca kibiców z Polski jest słyszalne na stadionie. "Legia Warszawa!" na Narodowym w Bukareszcie!

• Steaua jest nakręcona, a Legia skręcona ze strachu na własnej połowie. Tracą goście praktycznie każdą piłkę.

• Piovaccari! KUCIAK! Słowak wygrywa pojedynek "sam na sam" z napastnikiem Steauy. Bramkarz ratuje Legię!

• Uwolniła się Legia z kleszczy Steauy, ale Kucharczyk szybko traci piłkę. Rumunie wystraszyli na razie Legię.

• Dossa schodzi z boiska, ale nie jest jeszcze powiedziane, że na nie nie wróci.

• Dossa Junior leży na murawie. Nie wygląda to dobrze. Trzyma się za przywodziciela.

• Nie wygląda to dobrze. Strata goni stratę w drużynie Legii.

• Prostopadłe podanie do napastnika Steauy, który wychodził "sam na sam" z Kuciakiem, ale Słowak był szybszy!

• Radović zagrał dobrą piłkę do Koseckiego, który przegrał pojedynek z rosłym obrońcą Steauy. Blisko był legionista! Mogło być groźnie.

• Podłączył się do akcji ofensywnej lewy obrońca gospodarzy i posłał w pole karne mocną centrę. Przejął Rzeźniczak, którego z łatwością przepchnął Tanase, a potem spróbował strzału, ale niecelnie.

• Tanase zakręcił Jodłowcem na prawej stronie. Dośrodkował mocno w pole karne, ale tam dobrze wybijają stoperzy Legii. Steaua przycisnęła.

• Oprawa na Stadionie Narodowym w Bukareszcie. Piękna kartoniada wykonana przez rumuńskich kibiców. Czy Warszawiacy przebiją to w stolicy Polski?

• Kosecki dostaje piłkę i od razu traci... tego się obawialiśmy. Atak Steauy jednak nieudany.

• Wawrzyniak przejmuje piłkę, którą ciągnęli Rumunii na lewej stronie. Za chwilę dobra interwencja Kuciaka, który przechwytuje dośrodkowanie.

• Próba szybkiego przeniesienia gry na połowę Legii przerwana przez gości.

• Zaczynamy! Zapnijcie pasy. Legia gra o Ligę Mistrzów! Po zwycięstwo!

• Minutę ciszy przerwali, z tego co słyszymy, fani Legii Warszawa...

• Teraz minuta ciszy na stadionie. Wszystko związane z tragiczną śmiercią legendy rumuńskiej piłki.

• Wyszli! Zabrzmiał hymn Ligi Mistrzów! Niedługo mecz o fazę grupową Champions League!

• Oba zespoły już na boisku. Za chwilę początek wielkich emocji!

• W składzie gospodarzy porusza jeszcze jedna sprawa. Brak najlepszego obrońcy Vlada Chirichesa, którym zainteresowany jest Tottenham. Czyli transfer klepnięty? Za niego Gardos - 190 cm chłopa.

• Po rozgrzewających się piłkarzach Legii widać, że pogoda w Bukareszcie nieprzysiadalna. Popołudniu było 32 stopnie, parnota. Teraz chyba niewiele lepiej.

• Bardzo ważny będzie pierwszy kwadrans gry na Stadionie Narodowym w Bukareszcie. Steaua strzela najwięcej goli właśnie w tym okresie gry. Dlatego pierwsze, piętnaście minut tej relacji "na żywo" to absolutny "must read" dla Was!

• Do meczu 22 minuty... ostatnia prosta. Kto jeszcze nie może się doczekać startu tego spotkania?

• Pod bramką Steauy będziemy mieli dzisiaj polski pojedynek. Łukasza Szukałę będzie nękał Marek Saganowski. Zawodnik mistrzów Rumunii ostatnio zadebiutował w reprezentacji narodowej w meczu z Danią. Czy doświadczony legionista przemoże swojego rodaka?

• A dzisiejsze zawody poprowadzi Nicola Rizzoli. Włoski arbiter sędziował ostatni finał Ligi Mistrzów. To znak, że Legia tam dotrze? ;)

• Już niedługo zabrzmi hymn Ligi Mistrzów. Coś, o co dają się pociąć piłkarze w całej Europie. Polacy tam, wiedzą swoje :)

• Bramkarzy Legii wychodzących na rozgrzewkę powitały gwizdy. Rumuńscy kibice mogą tutaj zrobić niezłe "piekiełko". Ciekawe czym odwdzięcza się polscy fani. Oby nie racami...

• W składzie boli mnie nieco obecność Jakuba Koseckiego. Ten piłkarz zgubił gdzieś formę z zeszłego sezonu, a w ostatnich meczach przypomina jeźdźca bez głowy. Ze względu na swój atut szybkościowy lepiej sprawdziłby się jako joker. Urban widzi go jednak w podstawowej jedenastce.

• Cierpliwość skończyła się dla Helio Pinto. Niedoszłą gwiazdę Legii wygryzł ze składu młody Dominik Furman. Patrząc na formę obu graczy - dobry ruch. Poza tym skład raczej bez niespodzianek. Dotychczas Urban regularnie stawiał na Dwaliszwiliego na szpicy, ale dzisiaj zagra Saganowski. Jedno jest pewne - on po boisku spacerować nie będzie, co nie raz udowodnił.

• Trener Jan Urban zdecydował się na dosyć ryzykowne (acz przewidywane przez nas posunięcie), czyli wystawienie na stoperze Tomasza Jodłowca. Nie jest to jego najmocniejsza pozycja, zdecydowanie lepiej idzie mu na defensywnym pomocniku. Urban uznał jednak, że to mniejsze ryzyko niż Broź na prawej flance. Zobaczymy.

• Składu mistrzów Rumunii nie będziemy teraz dokładnie analizować. Zrobiliśmy to wcześniej i to dosyć obszernie, więc jak ktoś ma ochotę, to może zajrzeć. Co do mistrzów Polski...

• A w rezerwie gospodarze mają: Florin Nita, Ljucian Filip, Andrei Prepelita, Adrian Cristea, Paul Pirvulescu, Mihai Radut, Gabriel Iancu.

• Poznaliśmy także skład gospodarzy dzisiejszego spotkania! Trafiliśmy niemal wszystkich. Sprawdźcie jak typowaliśmy.

• Nas już dodatkowo nakręcać nie trzeba, ale może ktoś z Was potrzebuje troszkę kopa? Niezły trailer dzisiejszego meczu. Łapcie!

• Do meczu jeszcze równa godzina, więc, standardowo już, zapraszam Was do lektury ZAPOWIEDZI TEGO MECZU.

• @bobi1910tlen, fajnie widzieć, że w tak ważnym meczu kibice potrafią wznieść się ponad podziały. Oby więcej takich przykładów!

• Piękny przykład dał wczoraj Wojskowym Szachtior Karaganda. Kazachowie pokonali 2:0 faworyzowany Celtic Glasgow. Skoro im się udało z mistrzami Szkocji, to czemu Legii miałoby się nie powieść z mistrzami Rumunii?

• Poprzednim razem, na tym etapie rozgrywek Legia mierzyła się z Hajdukiem, IFK, Barceloną i Szachtarem. Wojskowym udało się wyeliminować tylko Szwedów. Czy obecna Steaua jest mocniejsza od tamtego IFK?

• Przemarsz i wchodzenie na stadion kibiców z Warszawy przebiega, jak dotąd bezproblemowo. Przypomnieć należy, że w piątek UEFA podejmie decyzję ws. zamknięcia Żylety na mecz rewanżowy ze Steauą. Legioniści powinni się dzisiaj pilnować. Wielki brat patrzy.

• Ławka rezerwowych Legii:Skaba, Brzyski, Broź, Pinto, Ojamaa, Żyro, Dwaliszwili.

• Ale gdzie moje maniery... na pierwszą odsłonę batalii o piłkarski raj, o Ligę Mistrzów dla Polski zaprasza Państwa - Marek Koktysz. Śledźcie naszą relację na Ekstraklasa.net!

• Znamy już skład mistrzów Polski na ten mecz! Ja trafiłem tylko z defensywą, a obstawiałem następująco.

• Kim Steaua Bukareszt postraszy Legię? Rozpracowaliśmy naszych rywali - sprawdź!

• Jak zagra dziś Legia? Stawiamy, że Jan Urban wystawi dziś następujący skład: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Junior, Wawrzyniak – Vrdoljak, Jodłowiec – Kucharczyk, Radović, Żyro – Dwaliszwili

• Witamy w relacji live z meczu, na który czeka piłkarska Polska. Legia zaczyna dwumecz o upragnioną Ligę Mistrzów!