Szachtar Donieck

4

Malmoe FF

0

• Koniec spotkania! Tylko jedna drużyna była na boisku. Mowa o Szachtarze, który wbil aż cztery gole i zupełnie sprawiedliwie siegnął po trzy punkty - pierwsze w tej edycji Ligi Mistrzów.

• Kartka także dla Teixeiry. Tyle że pierwsza.

• Arnason wyleciał z boiska za drugą żóltą kartkę.

• Trzy minuty potrwa jeszcze ten mecz.

• Załamany trener Malmo nawet nie wie, co doradzić podopiecznym.

• Szachtar dalej atakuje i ma swoje okazje.

• Malmo gra na chaos, Szachtar zaś dalej swoje.

• Aż 23 strzały oddał Szachtar. Dla porównania Malmo jedynie 5.

• I ostatnia zmiana również u gospodarzy. Kovalenko za Bernarda.

• Zszedl Djurdić. Za niego Eikrem.

• Tak jak pisaliśmy przed meczem - Alex Teixeira robi show! Akcję na 4:0 zaczął Srna. Znakomicie urwal się na prawej stronie, dograł w pole karne. Tam uderzył w bramkarza Taison, lecz bramkarz wobec dobitki Alexa Teixeiry nie wiele miał do powiedzenia. Szachtar miażdży!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ALEX TEIXEIRA!

• Ostatnie parę minut nie należało do zbyt porywających. Ot taka młócka w środku pola.

• Wszedl wyczekiwany przez nas Taison. Za Freda.

• Srna został ukarany żołtą kartką.

• Czwarty gol? Nie! Bernard kopnął w bramkarza, zaś dobijający Eduardo obok bramki!

• Głową uderzył Arnason. Za lekko i w środek.

• Stepanenko ukarany żołtą kartką.

• Szachtarowi wcale nie jest dość. Cały czas ma piłkę, cały czas atakuje, dąży do kolejnych sytuacji. Takim wynikiem to spotkanie raczej się nie zakończy.

• No to mamy już po meczu. 3:0! Eduardo głową przedłużył strzał kolegi. Bramkarz byl bez szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! EDUARDO!

• Główka Rosenberga. Nad bramką. Wysoko nad bramką.

• Srna uderzył w środek, Wiland poszedł w prawo. A wcześniej kartkę prócz Yotuna obejrzał też Arnason.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SRNA!

• No to Yotun dał zmianę! Wszedł i od razu sfaulował w polu karnym Alexa! Jedenastka!

• Od środka zaczęli goście ze Szwecji.

• Nie ma już też Bergeta. Za niego pojawił się Yotun.

• Eduardo wszedł za strzelca gola, Gladkiego.

• Koniec pierwszej odsłony. Przewaga gospodarzy i ich prowadzenie nie podlegają żadnej dyskusji.

• I znowu on, glową! Wiland przenosi piłkę nad poprzeczką.

• ALEX TEIXEIRA! Balans ciała, odejście i strzał po koźle! Minimalnie obok lewego słupka!

• O centymetry minął się z pilką Bernard! Akcję zaczął Alex Teixeira.

• Kolejna główka Gladkiego. Tym razem futbolówka zawedrowała do rąk bramkarza.

• Rakicki celowal z wolnego w okienko. Niewiele zabrakło - najwyżej ze dwa metry.

• Berget pchnął Srnę na chorągiewkę boczną. Kartki nie ma. Chorągiewki też nie. Znaczy chwilowo, bo już została wbita w trawę.

• Szybko się Ukrainiec zrehabilitował - to trzeba mu oddać! Uderzył głową po dośrodkowaniu z lewej strony od Azevedo.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! TERAZ JUŻ NIE MA WĄTPLIWOŚCI! GLADKIY!

• CO TU SIĘ DZIEJE?!?!?! Srna odpalił bombę po rożnym. Obronił ją Wiland. Pilka spadła jednak pod nogi Gladkiego, który to z bliska kopnął obok bramki!

• Gol dla gospodarzy?! Nieeee... Dobijający Bernard był na czterometrowym spalonym.

• To Djurdić uderzał. A z glębi pola podał Rosenberg.

• Tymczasem groźnie pod drugą bramką. Kanibolotsky zbija do boku mocną próbę z prawej strony. Autorem jej był bodaj Berget.

• Gladkiy kończy akcję uderzeniem. Walcząc o pilkę faulowal jednak rywala.

• Dość rozpaczliwie bronią się goście. Za to skutecznie.

• Azevedo wścieka się na Gladkiyego. Liczył, ze Ukrainiec dostrzeże jego wejście w pole karne. Ale ten wolał przełożyć na prawą nogę i kopnąć. Próba była zla.

• Rakip wszedł za kontuzjowanego Lewickiego.

• Poważnie ucierpial Lewicki. Chyba zostanie zwieziony z murawy meleksem. Sztab medyczny założył mu nawet kołnierz ortopedyczny.

• A teraz Alex Teixeira! Strzal z okolicy szesnastki niecelny. Piłkę świetnie wyłożył Gladkiy.

• Na razie Szachtar w pełni kontroluje boisko. Niemal cały czas spędza z piłką na polowie Malmo.

• Srna! Ależ fatalnie się machnął!

• Nie Fred, a Bernard uderzał na bramkę Malmo. Nie zmienia to faktu, że ciągle jest 0:0.

• Znakomita okazja na 1:0 dla Ukraińców! Gola jednak nie ma. Wiland obronił Freda.

• Zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Szachtar zagra na pomarańczowo-czarno, zaś Malmo w strojach niebiesko-białych.

• Zimno w Kijowie. Niewiele na plusie. Mimo to trybuny dość wypełnione.

• Zostało kilkać minut. Jakiego spotkania należy się spodziewać? Szachtar na pewno będzie chciał dominować. Kluczowy do tego celu może okazać się np. Alex Teixeira, który umie robić różne cuda z piłką przy nodze. Szkoda, że na lawce zaczyna Taison. To druga bardzo dobra indywidualność. Obaj piłkarze niebawem pewnie opuszczą Szachtar i błysną na pelnym morzu jak Douglas Costa w Bayernie Monachium.

• Zupełnie inaczej nastawiony na dzisiejszy rewanż jest szkoleniowiec Malmo, Age Hereide: Skupimy się głównie na obronie. Jeżeli jednak nadarzy się okazja, to zrobimy wszystko, by ją skutecznie zwieńczyć.

• - W pierwszym meczu z Malmo uznaliśmy, że zwycięstwo mamy w kieszeni. To nas zgubiło. Teraz spróbujemy grać szybciej i bardziej odpowiedzialnie. Nasi Brazylijczycy muszą agresywniej atakować piłkę - tłumaczyl na konferencji trener Szachtara Mircea Lucescu.

• Przedziwny jest w ogóle bilans bramkowy Szachtara. Otóż stracił aż osiem goli i nie strzelił żadnego!

• To rzecz zastanawiająca, że po trzech kolejkach Szachtar, a więc zaprawiony w bojach zespół, nie ma na swoim koncie ani jednego punktu. Przegrał na razie ze wszystkimi w grupie. O ile porażki z Realem Madryt oraz PSG mógł wkalkulować, o tyle juz z Malmo raczej nie.

• Za niecale pół godziny wybrzmi pierwszy gwizdek na Arenie we Lwowie. Poznaliśmy już składy obu zespołów.