Valencia CF

2

KAA Gent

1

• Piłkarze Gent pozostawili po sobie dobre wrażenie, ale doświadczenie sprzyjało Valencii, która ma ogromne problemy ze skutecznością. Bramka Mitrovicia dała poczucie ogromnej ulgi piłkarzom Nuno Espirito Santo oraz kibicom "Nietoperzy". Sytuacje gości kończyły się przed polem karnym rywala, brakowało strzałów z dystansu, które przy tak śliskiej murawie mogłyby wykazać Domenecha. Dwa strzały na każdą połowę to zdecydowanie za mało. O kolejne punkty przyjdzie im walczyć 4 listopada właśnie z Valencią.

To tyle z mojej strony, relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

• Koniec meczu! Valencia szczęśliwie pokonuje KAA Gent 2:1 i umacnia się na drugim miejscu w grupie H. Bramki strzelili Feghouli (14' minuta) i Mitrović (72', samob.), a dla gości przed przerwą do wyrównania doprowadził Foket.

• Simon próbuje strzelać, ale bezskutecznie. Gościom upływają cenne sekundy.

• Sensacja na Emirates Stadium - Arsenal prowadzi z Bayernem po golach Giroud i Ozila!

• cztery minuty potrwa druga połowa na Estadio Mestalla

• Kontra Valencii. Feghouli adresował piłkę w stronę dalszego słupka do wbiegającego Piattiego. ale Rodrigo niepotrzebnie zabrał piłkę koledze z zespołu i strzelił głową obok bramki.

• Hiszpanie nie radzą sobie z Miliceviciem. Jego "ofiarą" z żółtą kartką na koncie jest teraz Jose Gaya.

• Samobój Stefana Mitrovicia

• Wydaje się, że Domenech może grac dalej. Niebawem też przekonamy się, o ile minut przedłuży spotkanie Felix Zwayer.

• Było gorąco w polu karnym Valencii! Moses był bliski skierowania piłki do siatki, ale zamiast tego staranował Domenecha. Bramkarz Valencii potrzebuje pomocy medycznej

• Moses Simon nie tak chciał się pokazać publiczności. Stracił piłkę na środku boiska i chcąc naprawić swój błąd sfaulował rywala. Żółta kartka dla 20-letniego Nigeryjczyka.

• Akcja Valencii była bardzo chaotyczna. Aż dziw, że udało się przekroczyć linię środkową. Ostatecznie Sels z "piątki".

• Do czasu - Moses Simon melduje się na murawie. Z boiska schodzi zmoknięty Thomas Matton.

• Danilo Santos zastępuje Paco Alcacera. Limit zmian w ekipie gospodarzy wykorzystany, u Heina Vanhaezebroucka jest stan "bez zmian".

• Zenit podwyższa prowadzenie dzięki Danny'emu (82.minuta)

• Depoitre nie sięgnął piłkę po centrze Milicevicia. Po chwili Domenech z najwyższym trudem broni strzał Mattona!

• Sels świetnie "przeczytał" grę i wychodząc z bramki skrócił kąt czy utrudnił Rodrigo w lepszym uderzeniu z kilkunastu metrów! Tylko rzut rożny, a świetnym "uruchamiającym" podaniem popisał się Feghouli.

• Gaya nie wytrzymał gdy Neto przepuścił piłkę między jego nogami i skosił Brazylijczyka równo z trawą. Rzut wolny dla Gent i Valencia wychodzi obronną ręką dzięki skutecznemu piąstkowaniu Domenecha.

• Kotłowało się w "szesnastce" Gent i po strzale z lewego skrzydła na drodze piłki stanął Mitrović, który nieszczęśliwie skierował ją do własnej siatki!

• CO ZA PECH STEFANA MITROVICIA!!!

• Thomas Foket przesadził z agresją w walce o piłkę - "żółtko" wędruje na jego konto.

• Indywidualna akcja Feghouli'ego, który złamał akcję na środek pola karnego, ale strzał został zablokowany.

• I od razu dwie (przegrane) okazje Hiszpana. Najpierw jego uderzenie sprzed pola karnego zostało zablokowane, a po chwili przegrał pojedynek jeden na jeden z lewej strony boiska.

• Druga zmiana w Valencii. Za kapitana, Dani Parejo, pojawia się Rodrigo.

• Keny Saief staranował na lewej stronie Cancelo. Sędzia piąty raz w tym meczu sięga do kieszonki i pokazuje żółtą kartkę.

• Mnożą się błędy w środku pola w wykonaniu obu stron. Gra z serii "podanie i strata". To nie może się podobać.

• Piłka "szuka" Depoitre'a w polu karnym. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w stronę Belga, ale zdaniem sędziego faulował w walce o pozycję.

• Pierwsza okazja Argentyńczyka. Szybko zbiegł z lewego skrzydła na środek pola karnego do płaskiego zagrania Feghouli'ego, ale przy uderzeniu był za bardzo odchylony - piłka poleciała w wyższe rzędy trybuny za bramką Selsa.

• Pablo Piatti zastępuje Santi Minę.

• Asare strzela bardzo źle z woleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Dobre dośrodkowanie Feghouli'ego w pole karne do Alcacera, ale wmieszał się w to zawodnik Gent i w ostatniej chwili zabrał piłkę napastnikowi Valencii. Coraz bardziej zniecierpliwieni kibice gospodarzy.

• Santi Mina podaje nie w tempo do Dani Parejo na 18. metr. Jednak kontra Gent została przerwana kilkanaście metrów za linią środkową.

• Zenit prowadzi po golu Hulka w 56. minucie.

• Joao Cencelo nie przebiera w środkach by przerywać akcje rywali. Za wejście od tyłu dostaje żółtą kartkę.

• Depoitre na spalonym.

• Foket podciągnął kilkanaście metrów prawą stroną i już składał się do dośrodkowania niemal z linii końcowej, ale zablokował go wślizgiem Jose Gaya. Niekonwencjonalnie rozegrany rzut rożny w postaci wycofania piłki na 20. metr od bramki Domenecha nie zdało egzaminu.

• Ostre dośrodkowanie Cancelo nie znajduje adresata w polu karnym Gent. Sels z "piątki".

• 49' Zenit 1:1 Olympique Lyon. Lacazette

• Gra na małej przestrzeni Alcacera i Dani Parejo w polu karnym! Ten pierwszy dostał piłkę na piątym metrze i strzelił tuż nad poprzeczką!

• Andre Gomes w roli lewoskrzydłowego wywalczył rzut rożny. Krótko i szybko rozegrany stały fragment gry, ale szybko zorientowali się obrońcy gości.

• Strzał Depoitre'a zablokował wślizgiem Mustafi, ale piłka wyszła poza linię końcową boiska. Rzut rożny, ale po złym strzale Asare Domenech wznawia grę z "piątki".

• Santi Mina nie zdołał zabrać piłkę Miliceviciowi, ale zahaczył Serba. Żółta kartka dla skrzydłowego Valencii.

• Gent zaczyna drugie trzy kwadranse. W żadnej ze stron nie ma zmian.

• I przy gwizdach pojawiają się goście.

• Powracamy na Estadio Mestalla na drugą połowę meczu Valencia CF - KAA Gent. Pogoda nie rozpieszcza żadnej ze stron oraz kibiców. Cały czas leje, a jako pierwsi na murawę wychodzą gospodarze.

• 1 Interwencje bramkarzy 5
  • Nikt nie powinien być rozczarowany pierwszymi trzema kwadransami! Mimo że Valencia prowadziła grę i miała zdecydowanie więcej klarownych sytuacji, to wykorzystała jedną. Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla "Nietoperzy" pod względem skuteczności (patrz La Liga) i to nie pierwszy raz zemściło się w ostatnich minutach pierwszej połowy. Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Kums chciał się przedrzeć w pole karne Valencii, ale po zderzeniu z Javi Fuego stracił równowagę. Po chwili Felix Zwayer kończy pierwsza połowę. Valencia remisuje 1:1 z KAA Gent po golach Feghouli'ego i Foketa

• I Serb na spalonym.

• Goście poczuli "krew" i rzucili się na rywala. Milicević najpierw wywalczył rzut rożny, ale potem słabo dośrodkował z prawego narożnika.

• Wydawało się, że podanie Neto do Foketa przetnie Gaya, ale temu uciekła piłka i trafiła pod nogi Belga. Ten ułożył ją sobie do strzału po czym posłał ją w stronę dalszego okienka bramki Domenecha, który był bez szans!

• GOL, THOMAS FOKET!!!

• Seif nagiął przepisy w walce o piłkę. Sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

• Ostre wejście Mustafiego na lewej stronie i Gent ma rzut wolny daleko od bramki Domenecha. Słabe rozegranie i nie było mowy nawet o minimalnym zagrożeniu.

• Valencia zamknięta w hokejowym zamku przed własnym polem karnym, ale wyszła z opresji z taką lekkością, jakby to był trening! Wzorowo przeprowadzona kontrą z "siatką" nałożoną przez Santi Minę i Alcacer nie sięga piłki zagranej przez Cancelo. Dodatkowo napastnik gospodarzy był na spalonym.

• [b]Cancelo zagrywa płasko przed bramkę Selsa i z piłkę trącił Alcacer, ale ta przeszła minimalnie obok dalszego słupka![ Jęk zawodu na Estadio Mestalla/b]

• Przewinienie Javi Fuego i rzut wolny dla Belgów. Podanie Milicevicia było dalekie od ideału.

• Mało widocznym do tej pory Alcacer "wyróżnił" się złapaniem na spalonym.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, ale po części przyczynił się do akcji zaczepnej gości. Seif został jednak powstrzymany daleko przed "szesnastką" Valencii.

• Ponownie Sels w roli głównej! Piłka spadła pod nogi Dani Parejo, który momentalnie uderza, ale bramkarz gości paruje piłkę na rzut rożny!

• Sels znowu górą w pojedynku z Santim Miną! Łapie piłkę zmierzającą tuż przy prawym słupku!

• Nana Asare ostro potraktował na prawej stronie Feghouli'ego (uderzenie i blokowanie), za co został upomniany żółtą kartką.

• ... i Depoitre'a na 5. metrze uprzedził bramkarz Valencii, który pewnie chwycił piłkę.

• Rzut wolny dla Gent ok. 30 metrów od bramki Domenecha. Milicević raczej będzie centrować...

• Spóźnione wejśćie Dani Parejo spowodowało upadek Milicevicia. Sędzia Felix Zwayer bez wahania sięga do kieszonki i pokazuje kapitanowi Valencii żółtą kartkę.

• Zenit od 3. minuty prowadzi z Olympique Lyon po trafieniu Dziuby

• Do akcji ofensywnej podłączył się Cancelo, który dostał piłkę na prawej stronie i dośrodkował w pole karne. Z futbolówką minął się nabiegający na pierwszy słupek Alcacer, ale za jego plecami był Feghouli, który musnął piłkę tak, że po po kontakcie z Nielsenem zatrzymała się dopiero w siatce!

• SAMOBÓJ LASSE NIELSENA!!!

• Mustafi wyskoczył najwyżej w polu karnym! Za bardzo "wszedł pod piłkę" i uderzył głową wysoko nad poprzeczką.

• Kontra Valencii w wykonaniu dwójkowej akcji Alcacera z Danim Parejo. Strzelał pierwszy z wymienionych z 18 metrów i piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• W odpowiedzi atak gości przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Domenecha.

• Efektowny "pajacyk" a' la Artur Boruc w wykonaniu Selsa ratuje Gent przed utratą bramki! Bramkarz gości wygrał sytuację sam na sam z Santi Miną!

• Santi Mina zakręcił Nielsenem na lewej stronie i uderzył w stronę dalszego "okienka" bramki Selsa. Przesadził z siłą, a zapomniał do precyzji - piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Valencia próbuje atakować prawą stroną. Jednak wzajemne podania Feghouli'ego i Cancelo są bardzo niedokładne.

• Strata piłki ze strony Javi Fuego zapoczątkowała kontrę Belgów. Piłkę na 20. metrze dostał Milcević, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

• Andre Gomes otrzymał piłkę w ok. lewego narożnika "szesnastki" Gent. Portugalczyk uderzył niemal natychmiast... nad poprzeczką. Sels wznawia grę z "piątki".

• Dobrze zapowiadała się indywidualna akcja Milicevicia prawą stroną. Został jednak skutecznie powstrzymany przed polem karnym gospodarzy.

• MOd razu do ataku rzucili się gospodarze, ale w środku pola fauluje Mitrović. Zbyt szybko rozegrany rzut wolny, po którym piłkę łapie Sels.

• Gwizdek sędziego i "Niepoterze" zaczynają ze środka!

• Obie "jedenastki" są już na murawie. Z głośników rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów. Trwa losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

Valencia - KAA Gent

• Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania, które poprowadzi Felix Brych. Na liniach będą go wspomagać Thorsten Schiffner oraz Marco Achmüller. Sędzią technicznym jest za to Rafael Foltyn.

• W drugim spotkaniu tej grupy (H) Zenit St. Petersburg podejmuje Olympique Lyon. Informacje ze spotkania w Rosji będą pojawiać się w tej relacji.

• Nieobecni w ekipie gospodarzy: Diego Alves (0/0 bramkarz), Matthew Ryan (2/0 bramkarz), Yoel Abdennour (3/0 obrońca), Zakaria Bakkali (7/0 pomocnik), Alvaro Negredo (5/1 napastnik), Ruben Vezo (4/0 obrońca).

• Nieobecni w ekipie gości: Brecht Dejaegere (8/0* pomocnik, zawieszony), Hannes Van Der Bruggen (5/0 pomocnik).

* brano pod uwagę mecze ligowe i pucharowe

• Grupa H - tabela

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Kaję Krasnodębską:

• I rezerwowi Valencii CF: Yoel Rodriguez (bramkarz), Danilo, Antonio Barragan, Rodrigo Moreno, Lucas Orban, Enzo Perez, Pablo Piatti.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn, więc pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Brian Vandenbussche (bramkarz), Erik Johansson, Nicklas Pedersen, Marko Poletanović, Rafinha, Benito Raman, Moses Simon.

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Aż trzy tygodnie musieliśmy czekać na powrót Ligi Mistrzów! I oto jest! Za trzy kwadranse mecz grupy H na Estadio Mestalla, gdzie druga w tabeli Valencia CF podejmie trzecie KAA Gent!

• Valencia - Gent LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Belgowie są w stanie sprawić niespodziankę?

Trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów długo kazała na siebie czekać. Od ostatniego spotkania minęły już trzy tygodnie. Apetyty kibiców są więc ogromne. Szczególnie w Walencji, gdzie po pierwszej porażce Nietoperzom udało się powrócić na zwycięską ścieżkę w meczu z Olympique Lyon. Czy dzisiaj powtórzą ten sukces?