VfL Wolfsburg

3

Manchester United

2

• Wielki futbol na Volkswagen-Arena w Wolfsburgu! Obie ekipy pokazały się z bardzo dobrej strony. W grupie B wszystko już rozstrzygnięte - Wilki oraz PSV Eindhoven zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów, natomiast podopieczni Louisa van Gaala muszą zadowolić się grą w Lidze Europy. Z pewnością jest to duże rozczarowanie dla kibiców Czerwonych Diabłów. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Zapraszam na jutrzejsze relacje LIVE ze spotkań Ligi Mistrzów! Dobranoc!

• KONIEC SPOTKANIA! WOLFSBURG ODNOSI ZWYCIĘSTWO I GRA DALEJ, MANCHESTER UNITED ZA BURTĄ LIGI MISTRZÓW!

• Guillermo Varela ujrzał jeszcze żółtą kartkę w końcówce spotkania.

• Dobry wślizg Klose przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Manchesteru United.

• Arbiter, do regulaminowego okresu rywalizacji doliczył trzy minuty!

• Przyjezdni stworzyli wyśmienitą akcję kombinacyjną, ale nie przyniosło to trafienia. Nic na Volkswagen-Arena już się chyba nie wydarzy.

• W tym momencie lepiej nie komentować, która drużyna z grupy B ma aktualnie pewny awans do fazy pucharowej. To wszystko zmienia się z minuty na minutę. Tymczasem chyba już po wszystkim! PSV wychodzi na prowadzenie w starciu z CSKA. Tylko cud uratuje podopiecznych Van Gaala!

• Ostatniej zmiany dokonał Dieter Hecking - z boiska zszedł Julian Draxler, a zastąpił go Daniel Caligiuri.

• Co tu się dzieje?! Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Naldo uciekł Carrickowi i strzałem w kierunku dalszego słupka skierował piłkę do bramki. Blind próbował jeszcze jakoś desperacko interweniować, aczkolwiek bezskutecznie. Niesamowity spektakl!

• CO ZA ODPOWIEDŹ! NALDO TRAFIA PO RAZ DRUGI!

• Guilavogui niepotrzebnie uprzedził Benaglio i uderzeniem głową skierował piłkę do własnej bramki. Niemiecka ekipa zaserwowała rywalom prezent.

• GOL SAMOBÓJCZY! JOSHUA GUILAVOGIU TRAFIA DO WŁASNEJ SIATKI!

• Chris Smalling chyba nie jest w stanie kontynuować gry, aktualnie gracz Manchesteru United przebywa poza boiskiem, w towarzystwie sztabu medycznego.

• Postawa szkoleniowca gości mówi sama za siebie:

• Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg - z boiska schodzi Vieirinha, a w jego miejsce melduje się Timm Klose.

• PSV momentalnie odpowiedziało Rosjanom! W Eindhoven mamy już remis!

• Martial ponownie został przyłapany na pozycji spalonej. Słuszna decyzja sędziego liniowego. Van Gaal nie ma zbyt wesołej miny. Na domiar złego jakiegoś urazu nabawił się chyba Chris Smalling.

• CSKA Moskwa zamieniła rzut karny na bramkę. Rosjanie prowadzą 1:0! Na ten moment Czerwone Diabły są w 1/8 finały Champions League!

• Niezła próba Depay'a! Futbolówka poszybowała minimalnie obok bramki miejscowej ekipy. Ponownie zrobiło się bardzo, ale to bardzo groźnie.

• Ukarany żółtym kartonikeim został Naldo, który tuż przed linią pola karnego faulował Martiala. W tej sytuacji przydałby się Juan Mata.

• Nieprzyjemna statystyka dla fanów Manchesteru United. Na Santiago Bernabeu CR7 show:

• Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Wolfsburgu pozostało już tylko dwadzieścia minut. Niebawem wszystko będzie jasne.

• ...natomiast w miejsce Juana Maty na placu gry pojawia się Nick Powell.

• Podwójna zmiana w zespole gości - boisko opuścił Bastian Schweinsteiger. Zastąpił go Michael Carrick...

• Max Kruse miał świetną okazję na odnotowanie trafienia, jednak posłał piłkę dość daleko obok bramki.

• Kolejna wyśmienita parada Davida De Gei! Nie było spalonego, o co upominali się gracze Manchesteru. Dante nie zdołał umieścić futbolówki w bramce. Świetna postawa goalkeepera Czerwonych Diabłów.

• Mocny strzał z dystansu Anthonego Martiala był zbyt lekki dla Diego Benaglio. Szwajcar spokojnie złapał futbolówkę.

• Zaczyna się robić coraz ciekawiej. Wszyscy mówili, że mecze z udziałem Manchesteru United są nudne, lecz dziś to się nie sprawdza.

• Niesamowita interwencja De Gei! Na początku goalkeeper Manchesteru United popełnił kolosalny błąd, opuszczając własną bramkę. Następnie błyskawicznie na nią powracał, dzięki czemu w ekwilibrystyczny sposób wybronił strzał Schürrle.

• Gorąco się zrobiło w polu karnym Wolfsburga. Uderzenie Blinda zostało zablokowane. Piłka poszybowała jeszcze nieopodal Lingarda, jednak ten nie zdołał zamknąć akcji. Sporo szczęścia mieli teraz gospodarze.

• Benaglio jest dziś naprawdę silnym punktem swojego zespołu. W pierwszej połowie goalkeeper ten również wybronił niesłychanie groźną akcję Manchesteru United.

• Benaglio ratuje swój zespół! Depay miał kapitalną okazję na odnotowanie trafienia, ale ponownie wyborną robinsonadą wykazał się goalkeeper miejscowej ekipy. Cóż za znakomita interwencja!

• Można powiedzieć, że Andre Schuerrle w końcu się doigrał. Po kilku faulach z rzędu arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

• Dobrą postawą w defensywie popisał się Lingard. Po chwili wyznaczone przepisy przekroczył Schurrle.

• Strzał Schurrle został zablokowany. Gospodarze szybko ruszyli z kolejną akcją, ale podanie Draxlera było kompletnie niecelne.

• Lingard fatalnie dośrodkowywał piłkę. Mógł zagrywać po ziemi, na przedpole, ale zdecydował się na głęboką centrę. Futbolówka poszybowała ponad bramką Benaglio, a następnie opuściła plac gry.

• Podopieczni Louisa van Gaala spokojnie wymieniają się podaniami. Dokładność zagrań przyjezdnych jest zadowalająca, podopieczni van Gaala sporadycznie tracą piłkę. Niemcy mają kłopot z przejęciem inicjatywy.

• Pierwsze minuty tej drugiej połowy wyglądają podobnie jak początek spotkania. Obie ekipy sprawują się troszeczkę anemicznie, można rzec – zachowawczo. Nikt nie podejmuje zbyt wielkiego ryzyka.

• Fellaini faulował Dante, próbował strzelać, aczkolwiek to się nie powiodło. Dobrze ustawiony był Brazylijczyk, tym razem nie dał się zaskoczyć, jedynie odczuł starcie z przeciwnikiem.

• Na pozycji spalonej znalazł się Draxler. Na początku drugiej odsłony widoczny jest chaos. Dużo fauli w wykonaniu obydwu stron.

• Gospodarze próbują przenieść grę na połowę przeciwnika, aczkolwiek przyjezdni dość dobrze się bronią.

• Memphis Depay zagrał do Fellainiego, lecz Belg przegrał pojedynek sprinterski z Dante. W mojej opinii, rosły piłkarz gości nadaje się do zmiany.

• Naldo walczył z Depay'em. Reprezentant niemieckiej ekipy upadł na murawę, aczkolwiek sędzia pozostał niewzruszony. Wydaje się, że Serb podjął właściwą decyzję.

• Wolfsburg nie musi się już zbytnio wysilać. Dla Niemców najważniejsze będzie utrzymanie bieżącego rezultatu, choć już pod koniec pierwszej połowy pokazali, że nie pogardzą trzecim trafieniem.

• Przypomnijmy, że na ten moment Manchester United znajduje się poza Ligą Mistrzów. Jeżeli PSV przynajmniej zremisuje z CSKA Moskwa, a VfL Wolfsburg pokona Czerwone Diabły, to wówczas podopieczni Van Gaala będą skazani na grę w Lidze Europy.

• GRA WZNOWIONA! Wilki rozpoczęły drugą odsłonę!

• Zawodnicy obu ekip powrócili już na murawę!

• Odrobina statystyk z pierwszej części meczu:

• Znakomita gra obu ekip w dzisiejszym meczu! Gra toczy się bardzo szybko i nawet na moment nie można zmrużyć oka! Trzeba jednak przyznać, że Wolfsburg prowadzi zasłużenie. Ekipa z Dolnej Saksonii skonstruowała sobie więcej okazji bramkowych i też zamieniła o jedną więcej na bramkę. Nie jestem pewien, czy arbiter podjął dobrą decyzję nie uznając bramki Lingarda, ale to już przeszłość. Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

• SĘDZIA ZAPROSIŁ PIŁKARZY NA PRZERWĘ! ZNAKOMITE WIDOWISKO W WOLFSBURGU!

• Wilki próbują jeszcze zaatakować, ale wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli 1:2.

• Arbiter doliczył 120 sekund do podstawowego czasu gry pierwszej połowy!

• Piłka w bramce po strzale Lingarda! Ten już zaczął się cieszyć, ale sędzia pokazał pozycję spaloną - sytuacja sporna, gdyż arbiter uznał, że na spalonym był Juan Mata, który nie brał udziału w akcji.

• Mamy zmianę w Manchesterze United - boisko opuścił kontuzjowany Darmian, a zastąpił go Cameron Borthwick-Jackson.

• Darmiana zastąpi Borthwick-Jackson. Jest to mało doświadczony zawodnik, ciężkie zadanie przed nim. Van Gaal ma zapewne spory ból głowy, sytuacja kadrowa nie jest najlepsza.

• Niestety mamy kolejną kontuzję. W asyście lekarzy opuścił plac gry Matteo Darmian. Szkoleniowiec gości już szykuje zmianę.

• Ładny strzał Juana Maty z okolic dwudziestego metra, ale w środek bramki. Dokładnie tam ustawiony był Diego Benaglio.

• Draxler wpadł w pole karne Manchesteru United, wymanewrował defensorów, pobawił się z piłką, a następnie oddał strzał. Wyśmienitą paradą wykazał się David de Gea!

• Może się podobać gra Wolfsburga. Zgromadzeni kibice mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców.

• Chris Smalling przekroczył przepisy przy linii środkowej, rzut wolny dla gospodarzy.

• Z narożnika boiska centrował Schäfer. Dośrodkowanie to nie przyniosło gospodarzom nawet najmniejszych korzyści.

• Andre Schuerrle wpadł w pole karne, ale dobry wślizg Guillermo Vareli uchronił Manchester United przed stratą bramki. Będzie korner.

• Anthony Martial w końcu się przełamał i zdobył bramkę:

• Guilavogui próbował zabrać się skrzydłem, ale dobrze do defensywy wrócił Memphis Depay, który odebrał piłkę.

• Szaleństwo na trybunach Volkswagen-Areny! Przez moment niemiecki zespół troszeczkę osłabł, ale zostało to przerwane fenomenalnym trafieniem.

• Piękna akcja gospodarzy! Kruse zagrał do Draxlera, a ten podał przed bramkę do Vieirinhi. Zawodnik Wolfsburga tylko skierował piłkę do pustej bramki.

• GOOOOL! VIEIRINHA! CUDOWNA AKCJA WILKÓW!

• Blind próbował uwolnić Depay'a, aczkolwiek to się nie powiodło. Na tablicy wyników w dalszym ciągu widnieje rezultat remisowy, choć od kilku chwil inicjatywa należy do przyjezdnych, którzy zaczynają grać coraz lepiej.

• Fantastyczna parada Benaglio! Fellaini świetnie główkował, aczkolwiek Szwajcar zdołał odnotować nieziemską interwencję!

• Darmian wrzucił futbolówkę w "szesnastkę", Mata zdołał utrzymać piłkę w grze, jednak udało się wywalczyć jedynie wznowienie z narożnika boiska. Za kilka chwil grę wznowi Daley Blind.

• Goście wykonywali rzut rożny, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści. Futbolówkę dobrze piąstkował Benaglio. Zawodnicy Dietera Heckinga natychmiast ruszyli z kontrą, jednak zagrożenie w porę zażegnał Blind.

• Vieirinha uderzył zza pola karnego, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki, bowiem zatrzymała się na jednym z defensorów.

• Trzeba przyznać, że Volkswagen-Arena prezentuje się znakomicie:

• Vieirinha za słabo dokręcił piłkę, w konsekwencji czego ta nie dotarła do żadnego z jego drużynowych kolegów. Częściej w natarciu znajduje się VfL Wolfsburg.

• Dobrze zapowiadająca się akcja Czerwonych Diabłów została przerwana, gdyż na pozycji spalonej przyłapany został Martial. Dobra sygnalizacja arbitra liniowego. Po chwili faulował Smalling.

• Na trybunach panuje wyśmienita atmosfera, zgromadzeni widzowie bardzo żywiołowo dodają otuchy swym ulubieńcom. Na placu gry natomiast trochę się uspokoiło.

• Kiepskim dośrodkowaniem z rzutu wolnego Arnolda. Futbolówka minęła wszystkich jego partnerów. Za kilka chwil grę od własnej bramki wznowi De Gea.

• Mamy przerwę w grze, żółtą kartkę za przewinienie otrzymał Darmian.

• Dieter Hecking dokonał wcześniej awizowanej zmiany - z boiska zszedł Ricardo Rodriguez, a zastąpił go Marcel Schäfer.

• Jakieś problemy sygnalizował Rodriguez. Ten zawodnik niebawem opuści murawę. Tymczasem przyjezdni konstruują kolejny groźny atak.

• Fenomenalne dośrodkowanie Ricardo Rodrigueza z rzutu wolnego. Piłka trafiła wprost na głowę Naldo i ten delikatnym uderzeniem skierował ją do siatki. Znakomity pierwszy kwadrans w wykonaniu obu ekip!

• GOOOOL! MAMY WYRÓWNANIE! NALDO!

• Wydawało się, że w tych pierwszych minutach lepiej spisują się miejscowi, jednak to Manchester United objął prowadzenie. Piłka nożna już taka bywa. Tymczasem gospodarze egzekwują rzut wolny.

• Juan Mata znakomicie prostopadłym podaniem wypuścił Anthonego Martiala. Francuz znalazł się w wyśmienitej sytuacji strzeleckiej i pewnie zamienił ją na gola. Diego Benaglio nie mógł zrobić nic w tej sytuacji!

• GOOOOOOOOL! ANTHONY MARTIAL! CZERWONE DIABŁY WYCHODZĄ NA PROWADZENIE!

• De Gea bez najmniejszego problemu uprzedził Schurrle. Monotonny jest ten początek spotkania, na murawie nie dzieje się nic szczególnego.

• Uderzał zza pola karnego Juan Mata, lecz trafił prosto w Fellainiego, który był na spalonym. Kiepska próba, w posiadaniu piłki znaleźli się Niemcy.

• Lingard faulował Rodrigueza. Może podobać się dotychczasowe nastawienie Wolfsburga. Zawodnicy są aktywni i ruchliwi.

• Pięć minut gry za nami. Do tej pory nie odnotowaliśmy jakichś groźniejszych ataków. Gospodarze prezentują się dość dobrze, nie popełniają większych błędów. Nieco słabiej spisują się goście z Anglii.

• Czerwone Diabły spokojnie rozpoczęły spotkanie i na własnej połowie rozgrywają piłkę od nogi do nogi. Na razie nie jest to zbyt ciekawe widowisko.

• Max Kruse bardzo dobrze znalazł w polu karnym Andre Schuerrle, który uderzył piłkę głową nad poprzeczką. Po chwili okazało się jednak, że Niemiec był na pozycji spalonej.

• Przypomnijmy jeszcze, że swoje ostatnie spotkanie na niemieckiej ziemi zespół Czerwonych Diabłów rozegrał w Leverkusen, gdzie wygrał 5:0:

• Gospodarze bardzo szybko przedarli się na połowę Manchesteru United, ale nie przyniosło to dużego zagrożenia defensywie gości - do piłki nie dopadł Maximilian Arnold.

• GRAMY! Dziś na Volkswagen-Arena po prostu musi być ciekawie! Od środka boiska zaczęły Czerwone Diabły!

• Piłkarze wychodzą już na plac gry i za chwilę wysłuchają hymnu Champions League!

• Zawodnicy Louisa van Gaala intensywnie się rozgrzewają:

• Wyłonienie faworyta tej konfrontacji nie jest proste. Obie drużyny z pewnością chcą wygrać i przy tym awansować do kolejnej rundy. Za równo Wolfsburg, jak i Manchester United nie prezentuje najwyższej dyspozycji w ostatnim czasie, ale z pewnością będą potrafili się zmobilizować na ten pojedynek. Kto okaże się lepszy w walce o 1/8 finału Ligi Mistrzów? A może obie ekipy awansują? Wszystkiego dowiemy się za około 2,5 godziny!

• Zawodnicy, którzy nie wystąpią dziś z powodu kontuzji:

VfL Wolfsburg - Robin Knoche, Luiz Gustavo

Manchester United - Luke Shaw, Antonio Valencia, Marcos Rojo, Phil Jones, Ander Herrera, Wayne Rooney, Morgan Schneiderlin

• Trybuny Volkswagen-Areny powoli się zapełniają:

• Rzut oka na tabelę grupy B, w której poza Anglikami i Niemcami grają także PSV Eindhoven oraz CSKA Moskwa:

1. VfL Wolfsburg - 9 pkt (bilans bramek 6:4)

2. Manchester United - 8 pkt (5:4)

3. PSV Eindhoven - 7 pkt (6:6)

4. CSKA Moskwa - 4 pkt (4:7)

• VfL Wolfsburg w Bundeslidze nie prezentuje się już tak dobrze, jak w Lidze Mistrzów. Gospodarze w 15. ligowej kolejce, mierzyli się w hitowym starciu z Borussią Dortmund i po dramatycznej końcówce przegrali z BvB. Die Wölfe w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce z dorobkiem 25 "oczek".

• Zestawienie zespołu Dietera Heckinga:

• Dostępna jest już podstawowa jedenastka VfL Wolfsburg. Przyszła pora na ławkę rezerwowych gospodarzy:

Koen Casteels, Nicklas Bendtner, Marcel Schäfer, Timm Klose, Daniel Caligiuri, Bas Dost, Sebastian Jung

• Prezentujemy przedmeczową zapowiedź w formie wideo, prosto z Twittera gospodarzy:

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Milorad Mažić z Serbii. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Liga Mistrzów (2015/2016) - 2 spotkania, 13 żółtych kartek, 1 czerwona kartka, 0 rzutów karnych

Eliminacje Euro 2016 - 2 spotkania, 11 żółtych kartek, 1 czerwona kartka, 0 rzutów karnych

• Manchester United przystąpi do pojedynku w kiepskim humorze. W sobotę 20-krotni mistrzowie Anglii tylko bezbramkowo zremisowali z West Hamem, osuwając się zarazem na czwartą pozycję w Premier League. Goście zdobyli do tej pory 29 punktów. Dla fanów Red Devils był to kolejny mecz, w którym obejrzeli bezradność swoich ulubieńców pod polem karnym przeciwników.

• Wszyscy zawodnicy desygnowani do gry przez holenderskiego szkoleniowca drużyny gości:

• Poznaliśmy skład wyjściowy ekipy Louisa van Gaala, więc czas na ławkę rezerwowych:

Sergio Romero, Cameron Borthwick-Jackson, Paddy McNair, Michael Carrick, Andreas Pereira, Ashley Young, Nick Powell

• Dziś odbyło się także spotkanie Czerwonych Diabłów z ekipą Wilków w fazie grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów. Zakończył się on wynikiem 2:0 na korzyść zespołu z Manchesteru. W pierwszym pojedynku padł remis 1:1.

• W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, na Old Trafford, zwyciężyli podopieczni Louisa van Gaala. Gole w tamtym spotkaniu strzelali Daniel Caligiuri, Chris Smalling oraz Juan Mata. Kto okaże się lepszy w pojedynku na niemieckiej ziemi?!

• Dobry wieczór Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, pomiędzy VfL Wolfsburg, a Manchesterem United zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

• Wolfsburg - Manchester United LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Zwycięzca bierze wszystko, przegrany może zostać z niczym

We wtorek VfL Wolfsburg podejmie na Volkswagen-Arena Manchester United w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" stoczą najważniejszy pojedynek za kadencji Louisa van Gaala i żeby zapewnić sobie awans, muszą pokonać "Wilki", które są liderami grupy. W walce o 1/8 finału liczy się także PSV Eindhoven.