VfL Wolfsburg

2

PSV Eindhoven

0

• Drugie trzy kwadranse były znacznie ciekawsze nie tylko za sprawą bramek "Wilków", mimo że zaczęły "połówkę" z wysokiego "C". Pierwsza akcja gospodarzy przyniosła prowadzenie za sprawą Basa Dosta, który dobił strzał Josuhy Guilavogui'ego. Jedenaście minut później Max Kruse wyskoczył najwyżej do centry Daniela Caligiuriego i było 2:0. Ataki PSV były pozbawione wiary w powodzenie, ale niemal w ostatniej akcji meczu mieli rzut karny po błędzie Diego Benaglio. Jurgen Locadia uderzył tak słabo i sygnalizowanie, że Szwajcar nie miał problemu z obroną tego "strzału".

Drugie zwycięstwo daje "Wilkom" prowadzenie w grupie B z sześcioma punktami na koncie. Po cztery "oczka" mają Manchester United i CSKA Moskwa z jednakowym bilansem bramek (4:4). Tabelę zamyka PSV z zaledwie jednym punktem. Trzeciego listopada odbędą się spotkania rewanżowe, na które już teraz zapraszam. Jeszcze wcześniej w Ekstraklasa.net będzie wiele relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net, które na pewno będą relacjonowane na naszej stronie.

To tyle ode mnie, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski.

• Koniec meczu! VfL Wolfsburg pokonuje przed własną publicznością PSV Eindhoven po golach Basa Dosta i Maxa Kruse!

• Guardado jeszcze próbował szczęścia z rzutu wolnego. Uderzył dobrze nad murem, ale do prawego słupka bramki VfL brakowało ok. 2 metrów.

• Stara piłkarska prawda mówi, że faulowany nie powinien wykonywać "jedenastki". Benaglio broni strzał Locadii!

• Jeszcze żółta kartka dla bramkarza VfL.

• Niepewna interwencja Benaglio po dośrodkowaniu i musiał się ratować nakładką! Sfaulował Locadię i PSV ma rzut karny!

• Schematyczne są akcje Narsingha. Naprzemiennie łamie akcje do lewej i prawej nogi. Naldo wybił piłkę rywalowi spod nóg na rzut rożny. Dobre dośrodkowanie nie trafia do żadnego zawodnika w białych strojach.

• De Wrijs posyła dalekie podanie w stronę napastników. Górą (nie pierwszy raz) obrona "Wilków".

• Joshua Guilavogui schodzi z boiska. Pojawia się Maximilian Arnold.

• Max Kruse był bliski strzelenia swojej drugiej bramki w meczu, ale fatalnie przestrzelił z kilkunastu metrów.

• Maher w ostatniej chwili uprzedzony przez Benaglio. Gromkie Diego, Diego na trybunach

• Ostre wejście Luiza Gustavo kwalifikowało się na pokazanie kartki, ale hiszpański rozjemca nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Kibice VfL coraz głośniej świętują zwycięstwo.

• Gaston Pereira na ostatnie dziesięć minut zmienia Luuka de Jonga. Limit zmian po stronie gości wykorzystany.

• Julian Draxler zakończył dzisiaj swój występ. Zastępuje go Andre Schürrle

• De Jong fauluje w ataku. Nie idzie dzisiaj środkowemu napastnikowi PSV.

• Draxler ruszył z kontrą lewą stroną, ale 25 metrów od bramki powstrzymał go Brenet.

• Narsingh przedarł się prawą stroną w stronę narożnika pola karnego i zagrał na wprost bramki do De Jonga. Wmieszał się w to Naldo, który dalekim wybiciem na moment wyjaśnił sytuację. Centra w stronę kapitana PSV znajduje adresata, ale jego anemiczne uderzenie głową broni Benaglio.

• I druga zmiana w PSV. Reprezentant Holandii U-21 Jordy de Wijs wchodzi za Simona Poulsena.

• Z kolei w PSV na murawie pojawia się Jurgen Locadia. W stronę ławki udaje się Jorrit Hendrix.

• Vierinha zastępuje asystenta przy drugiej bramce, Daniela Caliguiriego...

• W obu ekipach gotowi są do wejścia rezerwowi. Jeszcze chwilę poczekają - gospodarze mają rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Zoeta.

• Dośrodkowanie Narsingha zostało zablokowane przez Rodrigiueza, ale piłkę przed wyjściem na rzut rożny złapał Benaglio.

• VfL spokojnie rozgrywał piłkę na połowie gości i błyskawicznym zagraniem chciał uruchomić Draxlera, lecz ten został dwukrotnie skutecznie powstrzymany. Najpierw przed "16", a po chwili już w niej za sprawą Brumy.

• Gdyby Guardado przyłożył choć połowę precyzji w zamian za siłę strzału z nieco ponad 20 metrów, to PSV mogłoby mieć bramkę kontaktową. A tak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Benaglio.

• 23 375 widzów ogląda mecz na Volkswagen Arena. Słaba frekwencja, bowiem ten obiekt ma 38 446 "krzesełek".

• Manchester United wyrównuje stan mecz z CSKA Moskwa. Na listę strzelców wpisuje się Martial. Tym samym VfL jest samodzielnym liderem

• Akcje gości są przecinane w zarodku. Dośrodkowanie Poulsena nie znajduje adresata.

• 11 minut, które wstrząsnęło PSV
    Blitzkrieg w wykonaniu Basa Dosta...

i piękna "główka" Maxa Kruse

• Gospodarze idą za ciosem - Caligiuri strzela z 18 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Zoet z problemami sparował strzał Draxlera zza pola karnego. Piłkę na prawej stronie "szesnastki" przejął Caligiuri, który idealnie dośrodkował do Kruse, który uderzeniem głową przy lewym słupku podwyższył prowadzenie!

• GOL, MAX KRUSE!!!

• De Jong zagrał idealnie piętką do Proppera na 20. metr i jego strzał stracił na mocy po rykoszecie. Benaglio złapał piłkę tuż przy linii końcowej - nie będzie nawet rzutu rożnego.

• Prostopadłe podanie z pominięciem drugiej linii do Kruse, który najpierw poradził sobie z Brenetem, ale zwlekał z dośrodkowaniem. Wykorzystał to obrońca PSV blokując zagranie w taki sposób, że grę wznawiają goście.

• Pewne, zdecydowane wyjście Benaglio do dośrodkowania Narsingha z prawej strony. A na piłkę w polu karnym czekał De Jong. Po chwili akcja Mahera przeciwko dwóm obrońcom VfL była skazana na porażkę.

• Wydawało się, że Caligiuri nie dojdzie do prostopadłego podanie. Akcja jednak mozolnie rozwijała się na prawej stronie i niecelnym strzałem głową zakończył ją Dost, który dosłownie kilka sekund wcześniej wrócił do gry.

• Koniecznie musiał na moment opuścić murawę, ale szybko powinien wrócić.

• Dost nie podnosi się z murawy po walce o górną piłkę. Lekko zamroczony czeka na pomoc medyczną. Przewinił w tej sytuacji Poulsen.

• Szybki przechwyt i piłka trafiła na wprost bramki do Guilavogui 'ego, który strzela z woleja! Piłkę z trudem sparował Zoet i ta trafiła pod nogi Dosta, a jemu pozostało tylko odpowiednio dostawić nogę!

• GOL, BAS DOST!!! ALEŻ POCZĄTEK "WILKÓW"!!!

• Długo kazali na siebie czekać piłkarze obu drużyn. Wreszcie się pojawili i PSV zaczyna drugie trzy kwadranse.

• Powoli dobiega końca przerwa na Volkswagen Arena. W pierwszych trzech kwadransach kibice VfL i PSV nie widzieli nawet jednego gola, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jak będzie po zmianie stron?

W drugim meczu tej grupy CSKA Moskwa prowadzi z Manchesterem United po trafieniu Duombii.

• Dante na pewno nie wejdzie na murawę w pierwszej połowie, bo właśnie zakończył ją sędzia. VfL Wolfsburg bezbramkowo remisuje z PSV po dość przeciętnych trzech kwadransach z małym okładem.

• "Wilki" przez moment w "dziesiątkę". Benaglio zwleka ze wznowieniem gry, a obrońca gospodarzy powoli udaje się w stronę linii środkowej.

• Dante od dłuższego czasu nie podnosi się z murawy. Konieczna jest pomoc medyczna. Brazylijczyk ma m.in. rozcięty łuk brwiowy.

• Dośrodkowanie Guardado było dobrej jakości, lecz jego koledzy nie byli w stanie wykorzystać. A uderzenie Hendrixa z dystansu z serii "kontry nie będzie".

• Spóźnione wejście Naldo, który spowodował upadek Proppera. Żółta kartka dla Brazylijczyka.

• De Jong strzela kontrująco w stronę lewego słupka po centrze! Zabrakło naprawdę niewiele by PSV prowadziło!

• PSV bez klarownej okazji nie licząc tej Mahera. Ostre dośrodkowanie Guardado z prawej strony i Naldo górą w polu karnym, ale piłka trafiła go w rękę! Sędzia nie zauważył tego zagrania. Nakazał grać dalej mimo protestów gości.

• Co tu zrobił Dost?! "Wilki" wychodziły z kontrą trzech na dwóch i Draxler zagrał do Dosta będącego przy lewym narożniku pola karnego. Ten uderzył bez przyjęcia i bliżej mu było prawej chorągiewki niż słupka bramki PSV. Holender miał czas by przyjąć piłkę i spokojnie uderzyć.

• Kruse często schodzi do lewej strony boiska by dośrodkowywać, ale jego zagrania nie znajdują adresata. Po chwili stał na 18. metrze i uderzył z woleja w sam środek bramki czym ułatwił Zoetowi w interwencji.

• Benaglio broni nogami strzał Mahera, który niemal kapitalnie wyszedł do prostopadłego podania. Niemal, bo w momencie zagrania był na minimalnym spalonym.

• Dost w roli prawoskrzydłowego centruje w "16" idealnie... do koszyczka bramkarza gości.

• Luiz Gustavo huknął z prawego narożnika pola karnego równie mocno, co niecelnie. Zoet wznawia grę z "piątki".

• Pojedynek De Jonga z Rodriguezem przy linii bocznej. Górą był obrońca gospodarzy, ale to PSV będzie mieć rzut z autu na wysokości pola karnego VfL. Po nim był jeszcze jeden. Bez zagrożenia dla Benaglio.

• Dost wrócił się na 30. metr by pomóc pomocnikom w przerwaniu kontry rywali. Faulem zatrzymał Proppera.

• Dwójkowa akcja Kruse z Draxlerem na lewej stronie pola karnego PSV zakończyła się dośrodkowaniem tego drugiego. Do wysokiej piłki doskakuje Dost, ale uderzył zbyt słabo głową by pokonać Zoeta.

• Obrona gospodarzy radzi sobie z dośrodkowaniem po rzucie rożnym. Próba wyprowadzenia kontry zakończyła się niepowodzeniem. Dost został skutecznie powstrzymany na lewej flance na wysokości linii środkowej.

• Hendrix strzela z dystansu i piłka po odbiciu się od pleców Naldo ląduje na górnej siatce bramki VfL! To mogło zaskoczyć bramkarza!

• Hendrix najpierw zbyt optymistycznie zagrał w "16" do Narsingha, który bez walki oddał piłkę. Ta trafiła znowu pod nogi Hendrixa i zagrał na lewą stronę do Guardado. Płaskie zagranie Meksykanina na wprost bramki padło łupem Benaglio.

• De Jong nie miał szans w walce o górną piłkę z Benaglio. Do momentu ostatniego podania akcja PSV zapowiadała się obiecująco...

• Naldo przechwycił piłkę na 30. metrze od bramki PSV i podał do lepiej ustawionego Kruse. Ten lekko poprawił sobie piłkę... po czym uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Guilavogui skoszony równo z trawą w środku pola. Sędzia jednak nie zdecydował się upomnieć zawodnika PSV nawet żółtą kartką.

• W odpowiedzi Maher strzela z dystansu obok prawego słupka bramki Benaglio.

• Rodriguez zagrywa w "16" do Kruse, ale ten - zdaniem sędziego - faulował Brumę.

• Nieco ponad kwadrans gry za nami, które jest rozgrywane w dość zwolnionym tempie. Gra 30-metrowymi podaniami w stronę napastników jest z góry skazane na porażkę.

• Po chwili Kruse nie opanował futbolówki po dalekim podaniu Naldo. Zoet z "piątki".

• Indywidualna akcja Draxlera na lewej flance. Zagrał przed pole karne do Kruse, który szybko odgrywa do kolegi w ok. narożnika pola karnego. Ten traci piłkę na rzecz Breneta.

• VfL przyczajone na własnej połowie. PSV nie kwapi się do ataków a tylko gra dalekimi podaniami w stronę Narsingha. Tak było i w tej sytuacji, ale szybszy od skrzydłowego był wychodzący z bramki na 13. metr Benaglio.

• PSV długo wymieniało podania na własnej podania i dalekie podanie do Narsingha. Ten dośrodkował w pole karne do De Jonga, ale w ostatniej chwili uprzedził go Guilavogui wybiciem piłki na rzut rożny.

• Strata Kruse w kole środkowym i błyskawiczna kontra gości. De Jong zagrał na prawe skrzydło do Narsingha, który chciał zagrać piłkę obok Dante i minąć obrońcę. Nieudana próba.

• Dobre dośrodkowanie i Naldo musiał się nieźle nagimnastykować by wybić piłkę przed nadbiegającym Brumą. Holender jednak faulował obrońcę gospodarzy co zauważył sędzia.

• PSV spokojnie rozgrywa piłkę w linii środkowej. Luiz Gustavo fauluje ok. 30 metrów od własnej bramki.

• Zoet paruje strzał zza pola karnego Caligiuriego w taki sposób, że Draxler otrzymał piłkę przed polem karnym. Reprezentant Niemiec uderzył w stronę dalszego słupka, ale zbyt słabo by pokonać bramkarza PSV.

• Wydawało się, że dobrze dośrodkował Draxler. Obrona PSV radzi sobie w sytuacji.

• Od razu do ataku wzięli się gospodarze. Guilavogui zdecydował się na strzał, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta.

• Powoli przenosimy się do Wolfsburga na mecz. Kto dzisiaj wygra?

• Kibice VfL Wolfsburg w drodze na stadion

• Alberto Undiano Mallenco będą pomagać na liniach Roberto Diaz oraz Raul Cabanero. Sędzią technicznym jest za to Miguel Martinez.

• Holendrzy na Volkswagen Arena - piłkarze i kibice

• Kaja Krasnodębska przygotowała zapowiedź spotkania w grupie B:

• I rezerwowi "Wilków": Casteels (bramkarz), Arnold, Jung, Klose, Schafer, Schürrle, Vieirinha.

• Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn, więc pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Pasveer (bramkarz), de Wijs, Isimat-Mirin, Locadia, Pereiro, Schaars, Voet.

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór.

• Kolejną środę trzeba sobie zarezerwować na emocje związane z Ligą Mistrzów. Liczmy na to, że tak samo będzie na Volkswagen Arena, gdzie VfL Wolfsburg zmierzy się z PSV Eindhoven.