Zenit Sankt Petersburg 3 - 0 Standard Liege

Zenit Sankt Petersburg

3

Standard Liege

0

• Mecz w Sankt Petersburgu się skończył, ale to nie koniec emocji związanych z Ligą Mistrzów. Już za niecałą godzinę kolejne spotkania. Ja tymczasem dziękuję za uwagę. Dobranoc.

• Zenit zasłużenie awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Był drużyną piłkarsko dojrzalszą, przez pełne 180 minut dwumeczu kontrolował wydarzenia na boisku i pewnie wygrał oba spotkania. Standardowi na otarcie łez pozostają występy w Lidze Europy.

• Koniec spotkania.

• Z wolnego po ziemi strzelał Tymoshchuk, ale złapał piłkę Kawashima.

• Ostatnia zmiana w Zenicie. Arshavin zastępuje Hulka.

• Był sam Smolnikov przed szesnastką. Faulował go Faty. Otrzymał czerwoną kartkę i musi opuścić boisko.

• Mpoku klepnął z de Camargo, wpadł w pole karne, ale powstrzymał go obrońca.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi Shatov, a zastępuje go Anyukov

• Hulk chciał ruszyć z piłką, ale był faulowany. Ma pretensje do sędziego Brazylijczyk, że nie puścił tej akcji i został ukarany żółtą kartką.

• Tempo meczu trochę zwolniło. Standard, mimo przewagi liczebnej nie potrafi nic zrobić. Zenit spokojnie kontroluje grę.

• Zenit St. Petersburg - Standard Liege

• Z dystansu teraz Mpoku, ale niecelnie

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Ajdarević zastępuje Louisa

• Próbował indywidualnie Mpoku, ale powstrzymali go obrońcy. Zdołał podać jeszcze do Mbombo, który strzelił, ale trafił w obrońcę. Piłka skozłowała przed Lodyginem i wyszła za boisko.

• Zmiana w Standardzie. Mbombo w miejsce Bia.

• Teraz Ciman fauluje i dostaje żółtą kartkę.

• Piękna indywidualna akcja Hulka. Przebiegł sam pół boiska i zdobył bramkę.

• GOOOOOOOL!!!!!!! DRUGIE TRAFIENIE HULKA

• Shatov strzelał z ok. 16. metrów, ale broni Kawashima.

• Hulk pewnie wykorzystał jedenastkę, strzelając w lewo, a bramkarz powędrował w prawy róg.

• GOOOOOOOL!!!!!!!!! HULK

• Van Damme fauluje w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy. Belg otrzymuje żółtą kartkę. Jedenastka dla Zenita.

• Ładny, mierzony strzał sprzed szesnastki Louisa. Dobrze interweniuje jednak Lodygin. Watt próbował jeszcze dośrodkowywać, ale złapał piłkę bramkarz gospodarzy.

• Od początku drugiej części na boisku pojawił się Tymoshchuk, który zmienił Rondona.

• Druga połowa rozpoczęta

• Do przerwy zasłużenie prowadzi Zenit 1:0. Standard gra słabo, ale może w drugiej części się obudzi, będzie bowiem grał z przewagą jednego zawodnika.

• Koniec pierwszej połowy.

• Fayzulin fauluje w środku boiska. Stracił piłkę i faulował de Camargo łapiąc go wpół. Piłkarz Zenitu dostał za to zagranie drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

• Kolejny raz Danny z daleka, ale efekt podobny jak za pierwszym razem.

• Dobry drybling Hulka po prawej stronie boiska. Próbował dośrodkowania krzyżakiem, ale piłka opuszcza boisko.

• Dobre podanie za linię obrony dostał Bia, ale był na spalonym.

• Z prawej strony wrzuca Rondon, ale zbyt głęboko i łapie piłkę Kawashima.

• W środku boiska fauluje Fayzulin i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie z lewej strony. Fatalnie piąstkuje Kawashima i z pięciu metrów głową do siatki trafia Rondon.

• GOOOOOL!!!!!!!! RONDON NA 1:0

• Zenit naciska ale nic z tego nie wynika. Standard dobrze się broni i gospodarze mają problem ze stwarzaniem groźnych sytuacji.

• Ładny mierzony strzał Fayzulina z dystansu, ale minimalnie obok bramki.

• Rondon próbował prostopadle do Shatova, ale podał zbyt mocno i piłka opuściła boisko.

• Louis groźnie dośrodkował z rożnego, ale piłka w locie opuściła boisko.

• Igor de Camargo faulował w środku boiska Danny'ego i otrzymał żółtą kartkę.

• Dobre prostopadłe podanie od Hulka do Shatova. Rosjanin stanął oko w oko z Kawashimą, ale trafił prosto w niego.

• Znowu próbował Dani. Tym razem uderzał z daleka, ale niecelnie.

• Poklepali Dani z Rondonem. Próbował się przedrzeć przez obronę ten pierwszy, ale defensorzy Standardu go zastopowali.

• Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Watt, ale nie dał zaskoczyć Lodygin

• Rozpoczynamy spotkanie

• Rezerwowi Standardu: Ono, Thuram, Mbombo, Mmaee, Arslanagić, Ajdarević, Milec

• Rezerwowi Zenita: Neto, Anyukov, Arshavin, Kerzhakov, Tymoshchuk, Rudakov, Solovyev

• W pierwszym meczu, w Belgii zwyciężył Zenit 1:0, po bramce Olega Shatova.

• Dzień dobry. Dziś rozpoczynają się mecze rewanżowe 4.rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na początek Zenit St. Petersburg zmierzy się ze Standardem Liege. Na ten mecz zaprasza Michał Przybycień.