Liga niemiecka. Porażka Hannoveru z Hoffenheim, gol Polanskiego [WIDEO, BRAMKI]

Tomasz J. Górski
W spotkaniu 27. kolejki Bundesligi Hoffenheim pokonało przed własną publicznością 2:1, mimo że przegrywało od 10. minuty po trafieniu Leona Andreasena. Trzy minuty później wyrównał Eugen Polanski, dla którego było to drugie trafienie w sezonie. Po przerwie gole dla Wieśniaków dołożyli Anthony Modeste i Sebastian Rudy.

Goście, na początku meczu zepchnięci do defensywy, pierwszą akcję przeprowadzili w dziesiątej minucie. Co ważne, dała ona prowadzenie. Leon Andreasen wykorzystał dobre podanie Stindla i pokonał Grahla.

Na odpowiedź Hoffenheim nie trzeba było czekać. Eugen Polanski dopadł do obitej przed polem karnym piłki i płaskim uderzeniem tuż przy słupku doprowadził do remisu.

Do przerwy wynik już nie uległ zmianie chociaż gospodarze mieli dwie "setki". Najpierw Anthony Modeste trafił z kilku metrów w poprzeczkę, a w 24. minucie Sebastian Rudy strzelił z narożnika pola karnego obok słupka.

Drugą połowę z animuszem zaczęli piłkarze Markusa Gisdola i na efekt bramkowy trzeba było czekać nieco ponad pięć minut. Anthony Modeste znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższa prowadzenie.

W doliczonym czasie gry wynik ustalił Sebastian Rudy, który popisał się fantastycznym uderzeniem ok. 30 metrów. Na nic zdała się rozpaczliwa interwencja Zielera, który popełnił w tej sytuacji ogromny błąd przy wybijaniu piłki.

27. kolejka Bundesligi

Wirsol Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim
Hoffenheim - Hannover 3:1 (1:1)
Bramki: Polanski 13', Modeste 51', Rudy 90+3' - Andreasen 10'
Sędzia: Peter Sippel
Widzów: 21 319

Hoffenheim: Grahl - Johnson, Strobl, Vestergaard, Beck Ż - Rudy, Polanski - Volland (Elyounoussi 89'), Firmino, Salihović (69' Herdling) - Modeste (Süle 86').

Trener: Markus Gisdol

Hannover: Zieler - Sakai, Hoffmann, Schulz, Pocognoli (Prib 86') - Stindl Schmiedebach CZ, Andreasen, Huszti Ż - Bittencourt (Schlaudraff 66'), Rudnevs (Ya Konan 80')

Trener: Tayfun Korkut

Hoffenheim, które zgromadziło 35 punktów, jest na dziesiątym miejscu w tabeli. Hannover, mający o 6 "oczek" mniej, zajmuje dwunastą lokatę i ma pięć punktów przewagi nad będących na szesnastej lokacie HSV.