Liga niemiecka. Poważne kontuzje w Norymberdze po meczu z Bayernem

Konrad Szczepaniak
W spotkaniu 20. kolejki Bundesligi 1. FC Nürnberg mierzył się z liderującym Bayernem Monachium. Fatalne kontuzje przytrafiły się dwóm graczom z podstawowej jedenastki FC Nürnberg. Pechowcami byli Timothy Chandler oraz Daniel Ginczek.

Nie dość, że Norymberga przegrała derby Bawarii, to 23-letni amerykański piłkarz niemieckiego pochodzenia, a więc Timothy Chandler opuścił boisko już w 10 minucie meczu. Powodem była zerwana łąkotka boczna. Nie lepiej wygląda sytuacja, w której znajduje się Daniel Ginczek. Napastnik musiał zejść z boiska w 22. minucie. Od razu został przewieziony do szpitala, gdzie wyniki badań potwierdziły zerwanie więzadła krzyżowego.

Obaj zawodnicy przejdą dziś operacje w klinice w Augsburgu. Timothy Chandler nie zagra prawdopodobnie ok. 8 - 10 tygodni, a Daniel Ginczek na pewno nie pojawi się już w tym sezonie.