Liga włoska. Piotr Zieliński z asystą. Napoli wygrywa z Torino Karola Linettego

Piotr Rzepecki
eleven
Liga włoska. Napoli się nie zatrzymuje. Podopieczni Luciano Spallettiego imponują swoją grą od początku sezonu. Przerwa reprezentacyjna nie wybiła ich z rytmu. Wysoką formę prezentuje również Piotr Zieliński, który formę z klubów przełożył na mecze w narodowych barwach. W dzisiejszym spotkaniu z Torino zanotował asystę przy bramce na 3:0. Ostatecznie mecz skończył się wygraną piłkarzy Napoli 3:1.

Napoli - Torino 3:1. Asysta Piotra Zielińskiego

Napoli rozpoczęło spotkanie na własnych warunkach. Zanim rywale z Turynu zdążyli się porządnie rozgrzać, już musieli dwa razy wyciągać piłkę z siatki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Andre Zambo Anguissa. Kameruńczyk potrzebował na to zaledwie 6 minut. Na tablicy widniała 12 minuta, a spotkanie wydawało się już rozstrzygnięte.

Po pół godzinie gry Napoli znów napoczęło rywala. Akcję zapoczątkował Piotr Zieliński, który jednym podaniem zmylił linię obrony posyłając prostopadłą piłkę do Kvaratskhelii. Gruziński skrzydłowy jest rewelacją początku sezonu i uruchomiony przez Piotra Zielińskiego nie zastanawiał się co robić z piłką - jego kilkudziesięciometrowy rajd zakończył strzałem. Napoli cieszyło się z trzybramkowego prowadzenia.

Podanie Piotra Zielińskiego przyćmiewa imponujący bieg Gruzina, który zostawił w tyle goniących go obrońców Torino.

Bilans Zielińskiego w klubie prezentuje się następująco: 3 bramki i 5 asyst rozgrywającego w tym sezonie. Składają się na to mecze w Serie A i Lidze Mistrzów.

Bez wątpienia zalicza on najlepszy start w karierze. Jest kluczową postacią w klubie z Neapolu i reprezentacji Polski.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Do 14 listopada Czesław Michniewicz będzie musiał zgłosić ostateczną kadrę. Podstawową jedenastkę selekcjoner ma już w głowie, a po ostatnim zgrupowaniu wykrystalizowało się także zaplecze składu. Poznajcie listę zawodników, którzy jeszcze do niedawna otrzymywali powołania lub wyróżniają się w swoich ligach, ale mają nikłe szanse na udział w mistrzostwach świata.Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do kolejnego slajdu >>

Tych piłkarzy Czesław Michniewicz nie weźmie na mundial w Ka...