Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 - 2 Arka Gdynia

Arka Gdynia

2

• Koniec spotkania! Termalica zrównała się punktami z wiceliderem, Zawiszą Bydgoszcz, Arka zostaje w środku tabeli.

• Zmiana taktyczna. Schodzi Drozdowicz, wchodzi Pawłowski

• Jeszcze okazja Termaliki, ale Drozdowicz minimalnie chybił, lobując daleko wychodzącego Szlagę.

• Wyszedł na czystą pozycję Drozdowicz, ale Jarzębowski dobrze go powstrzymał. Drozdowicz upadł i leży na ziemi. Poszła kontra Arki, strzelał sprzed pola karnego Krajanowski, ale bardzo niecelnie.

• Termalika gra na czas. Po falulu w środku pola Nalepa nie śpieszy się ze wznowieniem.

• Zmiana w Termalice. Maślany zmieniiony przez Kaczmarczyka.

• Cztery minuty doliczone, nerwowa końcówa spotkania.

• Żółta kartka dla Szlagi za dyskusję z sędzią, po tym jak podyktował rzut rożny.

• Zmiana w Arce. Górski za Detlaffa.

• Rzut karny podyktowany był za faul Lipeckiego na Rzuchowskim. Do piłki podszedł Vinicius i strzelił w lewy róg bramki Nowaka, który rzucił się w przeciwną stronę.

• Vinicius zdobywa kontaktową bramkę!

• Rzut karny dla Arki! Będą emocje!

• No i mamy kolejną kartkę dla piłkarza Arki. Tym razem ukarany Brodziński. Jak tak dalej pójdzie, goście będą kończyć w osłabieniu.

• W tym meczu wiele się już nie zmieni, bo Termalika ma w końcówce przewagę. Arka ucieka się do fauli.

• Tadrovski za ostry faul na Horvacie ukarany żółtą kartką

• Pawliusiński w mur z rzutu wolnego z 35. metrów, dobijał Horwath, ale na wiwat.

• Niecelny strzał Lipeckiego po rzucie rożnym.

• Arka miała rzut wolny, Tomasik wrzucił piłkę, ale za krótko i wyszła z tego kontra. W efekcie Tomasik musiał faulowac Pawlusińskiego i ukarany żółtą kartką.

• Lipecki dostał kartkę za faul.

• Żółtą kartką ukarany Lipecki...

• Teraz jest już praktycznie po meczu. W drugiej połowie gra był bardzo wyrównana i równie dobrze Arka mogła zdobyć wyrównującą bramkę. Jednak błąd Detlaffa, który niepotrzebnie faulował w polu karnym sprawia, że Termalika jest o krok od wygranej.

• Pawlusiński w lewą stronę, bramkarz go wyczuł, ale po rękawicach zdobył gola! 3:1

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Detlaff powstrzymywał Drozdowicza i karny. Żółta kartka

• Rzut karny dla Termaliki.

• Pierwsza zmiana w Termalice. Za Ceglarza wchodzi Piotrowski.

• Dośrodkowanie z prawej strony Krajanowskiego, jeden z zawodników Termaliki wybiła piłkę na rzut rożny, choć Arka domagała się zagrania ręką. Z kornera wrzucał Tomasik, a nad bramką główkował Brodziński.

• Horvath prostopadle do Ceglarza, ale ten ucierpiał w starciu z Tadrowskim i na chwilę musiał opuścić boisko, ale już wrócił.

• Pleva prostopadle do Horvatha, ale ten nie doszedł do piłki i przejął ją Szlaga.

• Zmiana w Arce. Pruchnik jednak schodzi. W jego miejsce Brodziński.

• Dzisiaj na stadionie około 800 kibiców, z pewnością mniej niż 1000.

• Na boisku znowu leży Pruchnik, znowu potrzebuje interwencji lekarza. Może nie być w stanie kontynuować gry... Na razie schodzi za boisko.

• Z rzutu rożnego z lewej strony piłkę centrował Pawlusiński, piąstkuje na aut Szlaga.

• Strata Krajanowskieg, szansa na kontrę Termaliki, ale Rybski i Pawlusiński się nie zrozumieli i nic z tego nie wyszło.

• Drozdowicz dostał piłkę za obrońców, ale szybszy do piłki był Szlaga

• Lipecki faulował w środku pola Pruchnika, ale obyło się bez kartki.

• Marcus Vinicius Da Silva ukarany żółtą kartką.

• Z rzutu wolnego wrzucał w pole karne Tomasik, ale piłka w rękach Nowaka.

• Pruchnik opatrywany na boisku, musiał na chwilę opuścić boisko, ale już na nie wrócił.

• Ceglarz do Drozdowicza, ten strzelał z pola karnego, ale zablokowany przez Sobieraja.

• Po podaniu Pawlusińskiego strzelał Rybski, ale został zablokowany, Dobijał Lipecki, ale również powstrzymany przez obrońców. Od początku drugiej połowy do ataku ruszyła Termalika.

• Początek drugiej połowy. Od środka Arka.

• W przerwie zmiana w Arce. Szwoch zastąpił Radzewicza, który w sobotę rozegrał dobre spotkanie przeciwko Sandecji. Trener Nemec wzmacnia ofensywę.

• Ochrona nie dopuściła nas pod sektor gości, więc nie udało nam się na razie dowiedzieć, w czym był problem, również rzecznik Termaliki nie był w stanie wyjaśnić nam sprawy. Tymczasem za moment początek drugiej połowy.

• Co ciekawe, na trybunie dla gości przez chwilę przebywała spora grupa fanów Arki, ale po chwili ją opuściła. Na razie nie wiemy dlaczego. Czyżby były jakieś problemy? Może nie wpuszczono wszystkich i opuścili ją w ramach protestu?

• Koniec pierwszej połowy. Przed przerwą jeszcze okazja dla Arki po kolejnym rzucie wolnym . Goście wyraźnie złapali wiatr w żagle w końcówce tej części spotkania. Po przerwie będzie ciekawie. Wracamy za 15 minut.

• Z rzutu wolnego wrzucał piłkę Tomasik, ale radzą sobie defensorzy Niecieczy.

• Gra dzisiaj może się podobać, jest dosyć szybsza, sporo jest walki. Po golu dla Arki na pewno zrobi się jeszcze ciekawiej.

• Dośrodkowanie z prawej strony, dopadł do piłki Krajanowski, opanował piłki i z bliska pokonał bezradnego Nowaka.

• Goooool kontaktowy! Krajanowski

• Arka zaczyna uzyskiwać przewagę, ma więcej z gry i stara sie atakować.

• Horvath bliski straty piłki w środku pola, ale ma szczęście, że sędzia przerywa grę.

• Pruchnik zagrywa za linię obrony, Radzewicz na spalonym.

• Arka cofnęła się po drugiej bramce i nie atakuje już takim pressingiem, jak wcześniej.

• Radzewicz w narożniku boiska walczy z Czerwińskim, ale stoper gospodarzy górą.

• Pawlusiński mijał teraz obrońców Arki jak tyczki, ale w ostatniej chwili Sobieraj powstrzymał pomocnika Termaliki.

• Najpierw oglądaliśmy pokaz nieporadności gospodarzy, który popełnili trzy wstydliwe kiksy z rzędu, na szczęście bez konsekwencji. Jednak, gdy opanowali piłkę, pokazali świetną akcję. Znów Lipecki do Rybskiego, a ten na wolne pole do Pawlusińskiego, który pokonał bramkarza.

• GOOOOOL!!! Pawlusiński na 2:0!

• Maślany znalazł się przed polem karnym i spróbował uderzenia. Plus za chęci, minus za wykonanie.

• Kontratak Pomarańczowych. Pawlusiński przebiegł z piłką dobre 60 metrów, ale przy próbie dośrodkowania został zablokowakny.

• Spóźniony Pruchnik fauluje Drozdowicza. Sędzia nie stosuje indywidualnej kary.

• Fenomenalna akcja Arki! Przyjezdni w polu karnym "rozklepali" obrońców Termaliki jak juniorów, ale w ostatniej chwili Tomasik niecelnie uderzał!

• Tomasik faulowany w środku pola.

• Pawlusiński faulowany przed polem karny, sędzia stosuje przywilej korzyści, którego gospodarze nie wykorzystują. Rybski na spalonym.

• Fenomenalna akcja Termaliki! Lipecki zagrywa do Rybskiego, ten odgrywa mu w tempo, a kapitan gospodarzy wykazuje się świetnym prostopadłym do Drozdowicza, który w sytuacji sam na sam trafia do bramki od poprzeczki.

• GOOOOL!!! Drozdowicz!!!

• Tomasik uderza z rzutu wolnego z ponad 30. metrów. Piłka kozłuje przed Nowakiem, który ma pod słońce, ale pewnie interweniuje.

• Szansa na kontratak dla Termaliki, ale świetnym wślizgiem popisuje się Pruchnik.

• Pierwsza próba gospodarzy. Rybski prostopadle do Drozdowicza, który zablokowany nie dobiega do piłki. Ta ląduje w rękach Szlagi.

• Wysokim pressingiem atakują przyjezdni. To sprawia Termalice problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej strefy obronnej.

• Przewaga Arki w pierwszych minutach meczu.

• Pruchnik z dystansu! Piłka obok prawego słupka Nowaka!

• Tadrowski uderzał piłkę po rzucie rożnym, ale nieczysto trafił w futboluwkę.

• Rzuchowski uderza sprzed pola karnego, ale strzał pomocnika gości zablokowany.

• Krajanowski otrzymuje crossową piłkę na prawą stronę, Maślany przerywa akcję.

• Rozpoczynamy spotkanie w Niecieczy! Przy piłce gospodarze!

• Termalica  Bruk Bet Nieciecza -  Arka GdyniaTermalica  Bruk Bet Nieciecza -  Arka Gdynia

• Ławki rezerwowych: Termalica: Budka, Kaczmarczyk, Pawłowski, Szczoczarz, Piotrowski, Skołorzyński, Wrzosek Arka: Szromnik, Brodziński, Brzuzy, Czoska, Górski, Szwoch, Formella

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Środek tygodnie i wczesne popołudnie przekładają się niestety na frekwencję na stadionie w Niecieczy.

• Środowi rywale do zaległego meczu przystąpią z wysokim morale. Termalica przed tygodniem w dramatycznych okolicznościach odczarowała klątwę własnego stadionu i zatrzymała kilkumiesięczny licznik, który odmierzał czas od ostatniego domowego zwycięstwa. Niedzielna wiktoria w Ząbkach była tylko przedłużeniem znakomitej wyjazdowej serii. Ostatnie spotkania są tez niezwykle ważne dla lidera niecieczan, Dariusza Pawlusińskiego. Wydaje się, ze doświadczony skrzydłowy wreszcie złapał wiatr w żagle i nawiązał do formy z poprzedniego sezonu. Wykonany przy spoczynkowym tętnie rzut karny i jego danie firmowe, czyli potężne i precyzyjne uderzenie z dystansu, wprowadziły Termalikę na tymczasowe podium pierwszej ligi.

• Obydwie ekipy u progu nowego sezonu prezentowały niestabilną formę. Termalica zanotowała dwie niechlubne porażki w roli gospodarza, które stały w silnej opozycji do jej ubiegłorocznych poczynań na własnym boisku. Znakomita postawa niecieczan w meczach wyjazdowych sprawiła, że nie stracili zbyt wiele dystansu do liderującego duetu. Arka trzykrotnie przegrała jedną bramką w starciach z kandydatami do awansu. Pojedynki z Cracovią, Flotą i Zawiszą pokazały, że nowa propozycja drużyny w Gdyni jest tylko długofalowym projektem, a nie gotowym orężem w walce o powrót do Ekstraklasy.

• Pierwsza liga nadrabia zaległości. W ramach 6. kolejki, w Niecieczy zmierzą się zespoły, które solidarnie punktują w ostatnich spotkaniach. Kto w środę odważniej zgłosi akces do ścisłej czołówki tabeli? Zapraszamy na relację NA ŻYWO.