4

Swansea City

1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Po niezłej pierwszej połowie Liverpool po przerwie dołożył od siebie jeszcze więcej, a do tego wykorzystał banalne błędy rywala. Triumf gospodarzy jest więc jak najbardziej zasłużony i kończą oni rok w bardzo dobrym stylu.

• Koniec! Liverpool ogrywa Swansea!

• Gomis oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie wyraźnie się pomylił

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Ostatnia zmiana w meczu, Borini wchodzi za Coutinho

• Groźnie pod bramką gości! Po podaniu Markovicia z okolic szesnastego metra przymierzył Balotelli, ale bardzo dobrze obronił to Fabiański!

• Routledge! Dobry strzał tuż sprzed pola karnego po podaniu Ki, ale nieznacznie niecelny!

• Henderson oddał niezły strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

• Lazar Marković dośrodkował z prawej strony boiska, ale wybija piłkę Angel Rangel

• Taylor dośrodkował z lewej strony boiska, a Sakho głową wybił piłkę z własnego pola karnego

• Gomis znów oddał strzał sprzed szesnastki, ale tym razem dość wyraźnie się pomylił

• Spojenie! Gomis zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

• I zapowiadany Mario Balotelli zmienia Sterlinga

• Małe zamieszanie mieliśmy teraz pod bramką gospodarzy, ale po zgraniu Dyera na spalonym był Gomis

• Rangel dośrodkował z prawej strony boiska, ale dobrze we własnej szesnastce interweniował Can

• Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Balotelli.

• Coutinho oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka dość mocno daleko minęła bramkę

• Routledge dośrodkował z lewej strony boiska, a Mignolet mimo niepewnej interwencji Hendersona złapał piłkę

• Adam Lallana schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Lazara Markovicia

• Sigurdsson dośrodkował z rzutu rożnego, ale wybijają bez problemu piłkę obrońcy gospodarzy

• Sterling! Anglik zszedł z piłką z lewej skrzydła do środka, oddał dobry strzał sprzed pola karnego, jednak tym razem bramkarz gości interweniował skutecznie

• Mnożą się proste błędy gości. Tym razem niecelnym zagraniem popisał się Fabiański i gospodarze mają aut

• Jordan Henderson mocno dośrodkował z rzutu rożnego, a Shelvey głową zdjął piłkę z rękawic Fabiańskiemu i wpadła ona do bramki! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Samobój Shelvey'a!

• Gorąco pod bramką gości! Po kolejnym dośrodkowaniu strzelać próbowali Sakho, Coutinho i Skrtel, ale wywalczyli oni tylko rzut rożny!

• Henderson dośrodkował z rzutu wolnego, ale wybijają piłkę obrońcy Swansea

• I Koreańczyk zmienia Brittona

• Tymczasem goście szykują ostatnią zmianę. Gotowy do wejścia jest Ki

• Lallana zagrał bardzo dobrą piłkę do Sterlinga, ten minął Fabiańskiego, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę!

• Bafetimbi Gomis melduje się na boisku i zmienia on Wilfrieda Bony'ego

• Po pięknym zagraniu piętą Coutinho, Lallana wpadł z piłką w pole karne mijając Fernandeza i Rangela, a następnie oddał strzał którym nie dał szans bramkarzowi! Znów dwa gole przewagi ma Liverpool, czy goście dadzą radę się podnieść?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Adam Lallana, 3:1!

• Adam Lallana oddał teraz niezły strzał z dystansu, a pewnie piłkę złapał Łukasz Fabiański

• Prosty błąd Shelvey'a, bez jednak większych konsekwencji. Fernandez po stracie swojego kolegi dobrze powstrzymał Sterlinga

• Angel Rangel faulował teraz w środkowej strefie boiska Coutinho

• Ładne zagranie za linię obrony do Sterlinga, ale ten zamotał się nieco z piłką i odebrali mu ją obrońcy

• Teraz mieliśmy prostopadłe podanie w kierunku Bony'ego, ale tego bardzo dobrze uprzedził Mignolet

• Co za początek drugiej połowy! Teraz najpierw Bony świetnie uderzył sprzed pola karnego, ale piłkę odbił Mignolet, a po chwili w słupek trafił Sterling!

• Najpierw katastrofalny błąd popełnił Fabiański, który po podaniu Routledge'a tak wybijał piłkę, że trafił w plecy Lallany, a piłka po odbiciu się od nich wpadła do bramki. Następnie po dośrodkowaniu w pole karne Sakho tak zgrywał piłkę, że spadła ona pod nogi Sigurdssona, a ten pewnie umieścił ją w siatce. Ależ się dzieje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za riposta, Sigurdsson!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ale błąd Fabiańskiego, Lallana na 2:0!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Bony, ale Mignolet dość spokojnie złapał piłkę

• Skrtel faulował taktycznie Routledge'a i dostał za to żółtą kartkę

• Manquillo dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka odbiła się od Taylora i wyszła na rzut rożny

• Sterling oddał strzał z dystansu, a piłka minęła bramkę bardzo wyraźnie

• I mamy pierwszą zmianę w meczu. Angel Rangel zmienia Ashley'a Richardsa

• Sędzia gwiżdże, drugą połowę zaczynają goście

• Zdecydowanie lepsi, pod każdym względem w pierwszej połowie byli gospodarze. Im lepiej wychodziły akcje w ataku, skuteczniej bronili dostępu do własnej bramki i przede wszystkim zdobyli gola. Po przerwie dowiozą wygraną do końca, czy może goście się obudzą?

• Skrtel oddał jeszcze jeden strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale został zablokowany. Sędzia od razu po tym zakończył pierwszą połowę

• Liverpool - SwanseaLiverpool - Swansea

• Henderson dośrodkował z rzutu rożnego, ale jedyne co wywalczyli gospodarze, to kolejny corner. Arbiter doliczył tymczasem jedną minutę

• Coutinho! Potężny strzał z dystansu, Fabiański odbija piłkę na rzut rożny!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzali kolejno Britton i Dyer, ale za drugim razem bramkarz w końcu złapał piłkę

• Taylor dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłka wyszła poza obręb szesnastki

• Dłużej przy piłce są goście, ale nie są w stanie nawet oddać strzału, co dopiero mówić o realnym zagrożeniu

• Teraz z lewą stroną atakował Shelvey, jednak tego powstrzymał Henderson. Od bramki grę wznowi Liverpool

• Routledge zaatakował lewą stroną boiska, ale tam zatrzymał go Manquillo. Aut dla gości

• Henderson dośrodkował z rzutu rożnego, ale żaden z jego kolegów nie zagroził bramce i piłka wyszła na aut bramkowy

• Coutinho! Brazylijczyk zaatakował indywidualnie w polu karnym gości, minął kilku rywali oddał strzał w krótki róg, gdzie świetnie interweniował bramkarz!

• Lallana zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Hendersona, ten podał wzdłuż bramki do Moreno, a Hiszpan z najbliższej odległości pokonał Fabiańskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alberto Moreno, 1:0 dla Liverpoolu!

• Coutinho dośrodkowywał w pole karne, a piłkę wybił skutecznie Williams

• To powinien być gol! Po wrzutce z lewej strony na bramkę uderzał Sterling, ale piłkę odbił Fabiański. Potem z bliskiej odległości dobijał Henderson, ale on przestrzelił!

• Obie drużyny już są na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• Przed nami trudny mecz, Swansea to dobry zespół. Ale znamy ich dobrze, wygraliśmy w Pucharze Ligi. Jestem dobrej myśli - powiedział przed tym meczem Brendan Rodgers

• Rok temu na Anfield w starciu tych dwóch ekip oglądaliśmy fenomenalne widowisko, skończone rezultatem 4:3 dla gospodarzy. Gole dla Liverpoolu strzelali Henderson i Sturridge (po dwa), a dla Łabędzi Shelvey i Bony (dwa). A jak będzie dzisiaj? Zachęcamy do typowania w komentarzach!

• Po składach widzimy, że Brendan Rodgers kombinuje nie tylko z obsadą bramki, ale również defensywy. Dziś na środku zagra między innymi Emre Can, nominalny pomocnik. Można się domyślać, że trener The Reds szuka różnych wariantów wobec wyjazdu Kolo Toure na Puchar Narodów Afryki

• Dla nas z pewnością bardzo ciekawe będzie to, jak zaprezentuje się polski bramkarz Swansea, Łukasz Fabiański. Były goalkeeper zbiera w tym sezonie bardzo pochlebne recenzje i jest jednym z architektów dobrej gry zespołu z Liberty Stadium

• Faworyta tego spotkania nie jest łatwo wskazać, choć mimo wszystko są nim chyba gospodarze. Na potwierdzenie tego można podać przykład sześciu ostatnich meczów ligowych, w które obie drużyny tak samo często wygrywały, jednak Liverpool jeden raz mniej przegrał

• Jak widać więc, Brendan Rodgers zupełnie stracił zaufanie do swojego bramkarza, Brada Jonesa. W poprzednim meczu zdjął go z boiska w szesnastej minucie, dziś nie posadził go nawet na ławce rezerwowych. W pierwszym składzie wychodzi Simon Mignolet, wśród rezerwowych jest Danny Ward

• Ławka gospodarzy: Ward, Toure, Gerrard, Markovic, Balotelli, Lambert, Borini

• Ławka Swansea: Tremmel, Rangel, Bartley, Ki, Carroll, Emnes, Gomis

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Mariuszk Lesiak

• Witamy! Już tylko nieco ponad pół godziny zostało do rozpoczęcia ostatniego w tym roku spotkania w angielskiej Premier League. Na Anfield Road Liverpool podejmie dziś Swansea, a my zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!