Liverpool wygrał z Manchesterem City w meczu towarzyskim (ZDJĘCIA)

mgs
Mistrzowie Anglii, Manchester City przegrali z Liverpoolem w towarzyskim turnieju International Champions Cup. O zwycięstwie "The Reds" przesądziła dopiero seria rzutów karnych.

Początkowo spotkanie lepiej układało się po myśli "Obywateli" ,który jako pierwsi objęli prowadzenie w 53. minucie po golu Stevana Jovetica. Niespełna pięć minut później popis swoich umiejętności dał Daniel Sturridge, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego doprowadził do wyrównania.

Na trafienie Anglika odpowiedzieli podopieczni Manuela Pelleginiego i w 68. minucie po raz kolejny Jovetic wpisał się na listę strzelców i wszystko wskazywało na to, że to ekipa z Manchesteru będzie triumfowała.

Kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego do bramki mistrzów Anglii trafił Raheem Sterling, a remis sprawił, że o zwycięstwie danej drużyny miała przesądzić dopiero seria rzutów karnych. W niej lepsi okazali się piłkarze z Anfield Road, którzy wygrali 3:1 dzięki dwóm obronom Simona Mignoleta.

Manchester City - Liverpool 2:2 (k - 1:3)

Man City: Caballero (46' Hart) - Clichy (70' Richards), Kolarov, Boyata, Nastasic, Fernando, Navas, Zuculini, Milner (46' Iheanacho), Jovetic (70' Yaya Toure), Dzeko (46' Sinclair)

Liverpool: Jones (46' Mignolet), Kelly (46' Robinson), Enrique (46' Johnson), Coates, K. Toure, Gerrard (76' Lucas), Coutinho, Sturridge (76' Sahko), Henderson, Allen (65' Can), Lambert (46' Sterling)