Liverpool wygrał z Olympiakosem w turnieju towarzyskim (ZDJĘCIA, WIDEO)

Mariusz Lesiak
Liverpool bardzo udanie zainaugurował Guinness International Champions Cup. Podopieczni Brendana Rodgersa pokonali na Soldier Field w Chicago Olympiakos Pireus 1:0.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu już w 6. minucie strzelił Raheem Sterling. Młody Anglik świetnie wykorzystał przypadkowe podanie od Daniela Sturridge’a, który przy próbie strzału zza pola karnego poślizgnął się, i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

W 37. minucie wyborną okazję na podwyższenie rezultatu miał debiutujący w barwach "The Reds" Lazar Marković, ale fantastycznej indywidualnej akcji nie potrafił wykończyć precyzyjnym strzałem.

Po zmianie stron bardzo blisko wyrównania był Gework Ghazarian, ale uderzenie Ormianina zatrzymało się zaledwie na poprzeczce bramki drużyny z miasta Beatlesów.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyśmienitą okazję miał Andreas Bouchalakis, który po katastrofalnym błędzie Allena, przy wyprowadzaniu piłki, znalazł się w sytuacji sam na sam z Jonesem, jednak rezerwowy golkiper ekipy z czerwonej części Merseyside nie dał się zaskoczyć i szybkim wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo.

Liderem w grupie B jest Manchester City, który rozbił w pierwszym swoim spotkaniu AC Milan aż 5:1. Drugi w tabeli jest Olympiakos, jednak Grecy mają już na swoim koncie dwa rozegrane spotkania. Trzeci jest Liverpool, zaś całą stawkę zamykają z zerowym dorobkiem punktowym "Rossoneri", którzy podobnie jak ekipa z Karaiskakis Stadium ma rozegrane już dwa mecze.

Wyjściowa "11" Liverpoolu: Jones, Johnson, Skrtel, Toure, Enrique, Gerrard, Henderson, Can, Sterling, Markovic, Sturridge

Wyjściowa "11" Olympiakosu: Megyeri, Abidal, Papadopolous, Siovas, Do Carmo, Ghazaryan, Maniatis, N’Dinga, Diamantakos, Dossevi, Saviola