ŁKS Łódź sekundy od pokonania Rakowa Częstochowa i opuszczenia ostatniego miejsca w PKO Ekstraklasie. Katem Giannis Papanikolaou

Jacek Czaplewski
Raków trafił ŁKS w ostatniej chwili
Raków trafił ŁKS w ostatniej chwili PAP/Marian Zubrzycki
Niewiarygodne emocje w meczu ŁKS Łódź - Raków Częstochowa. Beniaminek był dosłownie o włos od trzeciej wygranej z rzędu i co za tym idzie opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy. Gdy wszyscy na stadionie dopisywali już punkty, mistrz odpowiedział bramką na 1:1 tuż przed ostatnim gwizdkiem. Katem okazał się Giannis Papanikolaou, który rozegrał pierwszy występ od października.

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa wynik meczu 1:1

To był dla ŁKS niezwykle trudny mecz. Zespół przetrwał kryzys na początku drugiej połowy, gdy Raków sunął z kolejnymi akcjami, oddając w ciągu kilku minut co najmniej kilka groźnych prób.

Jednocześnie ŁKS miał w tym meczu też i swoje momenty. Przed przerwą słupek obił Piotr Janczukowicz. Wreszcie w końcówce to samo zrobił Dani Ramirez, kiedy miał okazję na dobicie Rakowa, co się zemściło tuż przed końcem gry.

ŁKS objął prowadzenie w 69 minucie. Wtedy po zagraniu ręką Gustava Berggrena do podyktowanej jedenastki podszedł Dani Ramirez i strzałem w prawy róg uszczęśliwił kibiców.

Na trybunach zasiadło 9328 widzów z czego około 700 z Częstochowy. Gdy było już po czasie doliczonym, gospodarze zastygli, a goście szaleli z radości. To wracający po urazie Giannis Papanikolaou dobił próbę kolegi i ustalił wynik na 1:1.

emisja bez ograniczeń wiekowych

ŁKS Łódź mógł awansować na siedemnaste miejsce w PKO Ekstraklasie

ŁKS było o włos od trzeciego zwycięstwa w sezonie. Sukces miałby wymierne skutki. Okazałoby się, że łódzki beniaminek po długim czasie opuścił ostatnie miejsce. Tylko na chwilę, w wirtualnej tabeli zepchnął na nie Ruch Chorzów, który wczoraj przegrał w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem Zabrze (1:2).

Ostatecznie ŁKS ma nie dziewiętnaście, lecz siedemnaście punktów i dalej zajmuje ostatnią pozycję, tracąc do bezpiecznego miejsca siedem punktów. Po przerwie na mecze reprezentacji wybiera się na liderującą Jagiellonię Białystok. Co z Rakowem? Otóż nadal jest trzeci, ale ma tyle samo punktów co czwarty Lech Poznań.

Oceny piłkarzy po meczu ŁKS Łódź - Raków Częstochowa (w skali 1-6)