ŁKS Łomża pokonał lidera III ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1. Wygrana Jagiellonii II Białystok i remis Olimpii Zambrów

Mariusz Klimaszewski
Olimpia Zambrów zremisowała na własnym boisku z Pelikanem Łowicz 1:1
Olimpia Zambrów zremisowała na własnym boisku z Pelikanem Łowicz 1:1 Ewa Bujko-Zielińska
Dwa zwycięstwa i remis - to wyniki trzech naszych trzecioligowców w pierwszej kolejce po wznowieniu rozgrywek. ŁKS Łomża pokonał lidera Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1, Jagiellonia II Białystok wygrała z Concordią Elbląg 3:0, a Olimpia Zambrów zremisowała 1:1 z Pelikanem Łowicz.

Lepszego początku wznowienia rozgrywek w III lidze nie mogli sobie wymarzyć piłkarze ŁKS Łomża. Ostatnie drużyna w tabeli pokonała na własnym boisku lidera rozgrywek Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1.

W drużynie z Łomży nastąpiły w zimwej przerwie ogromne zmiany kadrowe. Zespół ŁKS-u wzmocnili m.in. doświadczeni piłkarze
Kamil Wenger, król strzelców ubiegłego sezonu Hubert Antkowiak, Filip Karmański, Patryk Winsztal, bramkarz Adrian Olszewski i Bartłomiej Olszewski.

W pierwszej połowie sobotniego meczu więcej do powiedzenia mieli goście z Grodziska Mazowieckiego, którzy uzyskali znaczącą przewagę. Jednak to gospodarze, jako pierwsi, trafili do bramki. Po błędzie bramkarza gości, w 16 minucie do piłki doszedł Rafał Maćkowski, który pokonał bramkarza Pogoni. Goście dążyli do szybkiego wyrównania wyniku i udało im się tego dokonać, ale dopiero tuż przed przerwą. Jakub Apolinarski po akcji prawą stroną boiska pokonał Adriana Olszewskiego.

Druga połowa była słaba w wykonaniu obu drużyn. ŁKS bronił się przed atakami gości i próbował kontratakować. Po jednym z nich Patryk Winsztal w 50 minucie strzelił na bramkę gości, bramkarz Pogoni odbił piłkę, ale przy dobitce Huberta Antkowiaka był bez szans.

Pogoń atakowała, ale nie potrafiła już pokonać Adriana Olszewskiego i ŁKS zanotował bardzo cenne zwycięstwo.

- Pierwsza połowa była zdecydowanie dla zespołu gości. Mecz dla nas bardzo dobrze ułożył się po strzeleniu szybko bramki. Później było bardzo dużo niedokładności. Sytuacja w tabeli determinuje nasz styl gry. Jesteśmy zadowoleni z wyniku z mocną drużyną, której potrafiliśmy się przeciwstawić. Teraz z pokorą przygotowujemy się do następnego meczu - powiedział po meczu trener ŁKS Marcin Płuska.

Bardzo dobry mecz rozegrały rezerwy Jagiellonii Białystok, które pokonały Concordię Elbląg 3:0, grając od 53 minuty w dziesiątkę po drugiej, zresztą bardzo kontrowersyjnej, żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej Jakuba Burkowskiego. Nasz piłkarz był sfaulowany i po udzieleniu pomocy opuścił boisko. Gdy wszedł, za nieuprawnione według sędziego wejście, ujrzał drugą żółtą kartkę. Podopieczni trenera Tomasza Kulhawika prowadzili wówczas 1:0 po golu Damiana Wojdakowskiego. Grając w "dziesiątkę", po bardzo ładnych akcjach, potrafili jeszcze strzelić dwa gole, po uderzeniach Patryka Czerecha i Eryka Matusa.

W Zambrowie Olimpia zremisowała z zespołem z czołówki tabeli Pelikanem Łowicz 1:1. - Wyglądaliśmy solidnie, walczyliśmy o każdą piłkę stwarzając kilka dobrych sytuacji. Ten punkt trzeba szanować - powiedział po spotkaniu strzelec wyrównującej bramki Jakub Romanowicz.

Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 1:1 (1:1).
Bramki: 0:1 Szymon Sołtysiński 5, 1:1 Jakub Romanowicz 23.
Olimpia: Leo Przybylak - Bartosz Ciborowski, Nataniel Wybraniec, Adam Radecki, Kacper Gościniarek, Jakub Romanowicz (85. Eryk Jastrzębski), Maksymilian Korczak, Rafał Parabczyk (76. Denis Gojko), Bartosz Bayer, Jakub Jakimiuk (89. Sebastian Dąbrowski), Arkadiusz Drapsa (85. Kacper Siudak).

Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Damian Wojdakowski 34, 2:0 Patryk Czerech 75, 3:0 Eryk Matus (89).
Jagiellonia II: Abramowicz - Olszewski, Kobus, Czerech, Burkowski, Wasilewski, Polkowski (64. Orpik), Wojdakowski (74. Twarowski), Łaski, Toporkiewicz (53. Ozga), Vinicius (64. Matus).

ŁKS Łomża - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Rafał Maćkowski 14, 1:1 Jakub Apolinarski 45, 2:1 Hubert Antkowiak 50.
ŁKS: Adrian Olszewski - Mateusz Michasiewicz (75. Przemysław Żebrowski), Hubert Mich, Kamil Wenger, Sebastian Weremko, Bartłomiej Olszewski, Rafał Mackowski (86. Miłosz Skowronek), Bartosz Bernatowicz, Filip Karmański, Patryk Winsztal (75. Felipe), Hubert Antkowiak.

Pozostałe wyniki 19. kolejki
Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (3:0).
Bramki: 1:0 Gil Dias 25, 2:0 Cyprian Pchełka 39, 3:0 Qëndrim Zyba 45.

GKS Bełchatów - Broń Radom 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Mateusz Szymorek 11, 1:1 Piotr Owczarek 41.

Legionovia Legionowo - Mławianka Mława 1:2 (0:2).
Bramki: 0:1 Iwan Hurenko 19, 0:2 Iwan Hurenko 22, 1:2 Donatas Nakrošius 63.

GKS Wikielec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (1:1).
Bramki: 0:1 Kamil Wiśniewski 5, 1:1 Maddox Sobociński 13, 2:1 Dawid Kalisz 67, 3:1 Dawid Kalisz 84, 4:1 Mateusz Jajkowski 90.

Warta Sieradz - Pilica Białobrzegi 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Krystian Adamiak 18, 1:1 Adrian Kazimierczak 22 z karnego.

Victoria Sulejówek - Unia Skierniewice 0:0.