Malaga - Real Madryt LIVE! Nie popełnić błędu i awansować

Marcin Szczepański
Real Madryt staje dzisiaj przed wcale nie łatwym zadaniem. Żeby awansować do ćwierćfinału Pucharu Króla, nie możę sobie pozwolić na porażkę w Maladze. Wydaje się, że nic w tym trudnego, jednak w poprzednim spotkaniu Real wygrał co prawda 3:2, jednak do przerwy przegrywał 0:2. Dziś na taką nerwówkę podopieczni Mourinho pozwolić sobie nie mogą.

Malaga - Real Madryt LIVE! - Relacja na żywo w Ekstraklasa.net od 22!

Przed tygodniem wszyscy skazywali Malagę na pożarcie na Santiago Bernabeu. Podopieczni Manuela Pellegriniego pokazali jednak charakter i do przerwy prowadzili nawet z Realem 2:0. W drugiej połowie Galaktyczni wzięli się co prawda w garść, ale zwycięstwo u siebie 3:2 wcale nie gwarantuje im jeszcze awansu.

Co prawda w Maladze to również Real jest murowanym faworytem, jednak nie może sobie pozwolić na dekoncentrację. Strata bramki może wprowadzić nerwową atmosferę, a ostatnio Królewscy rzadko zachowują czyste konto. Jeśli jednak atak zespoły Mourinho zagra na swoim standardowym poziomie zwycięstwo nie powinno być dla Realu problemem.

Malaga to zespół budowany przez arabskich szejków z myślą o wielkich celach, jednak na chwilę obecną nie może się równać z klasą Realu. W poprzedniej rundzie Królewscy upokorzyli rywala na jego stadionie aplikując mu cztery bramki i jeśli dzisiaj zagrają na pełnych obrotach z awansem do ćwierćfinału problemów mieć nie powinni.