Manchester City

3

Crystal Palace

0

• Druga połowa była już zdominowana przez gospodarzy i ten ich triumf jest raczej zasłużony. Szkoda tylko, że zepsuł nam to spotkanie sędzia, nie uznając prawidłowego gola zdobytego przez gości. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Fernando melduje się na boisku i zmienia Milnera

• Szybka kontra gospodarzy, Nasri zagrał na prawo do Milnera, ten zagrał do środka, do Toure, a ten wykorzystał sytuację sam na sam!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Yaya Toure, 3:0!

• I dostał za to żółtą kartkę

• Milner faulował na własnej połowie Jedinaka

• Dłużej przy piłce są teraz The Citizens, ale nie atakują już oni z takim animuszem, raczej spokojnie wymieniają podania

• Milner dośrodkował z prawej strony boiska, ale Dann wybił piłkę spod własnej bramki

• Kolarov dośrodkował z rzutu rożnego, ale zrobił to bardzo słabo i grę od bramki wznowi Speroni

• A jednak nie było spalonego! Arbiter pokazał powtórkę, na której ewidentnie widać, że nie zdołał przed linię obrony wyjść Fernandinho i o żadnym spalonym nie ma mowy. Błąd arbitra!

• Zmiana też w drużynie gospodarzy, Frank Lampard wchodzi za Davida Silvę

• McArthur wpakował piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu Bolasie, ale był na minimalnym spalonym, co zauważył sędzia.

• I skrzydłowy wypożyczony z Manchesteru United zmienia Campbella

• Dłuuuugo wymieniają kolejne podania gospodarze, a tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Wilfried Zaha

• Nieco dłużej utrzymują się przy piłce goście, ale nic z tego nie wynika. Przed chwilą zmarnowali oni rzut wolny

• Kolarov bardzo dobrze, płasko dośrodkował z lewej strony boiska, a Silva z dość bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! David Silva, 2:0!

• No i było groźnie! Przyspieszyli swoją akcję podopieczni Pellegriniego, z prawej strony dośrodkował Silva, a minimalnie przestrzelił Zabaleta!

• Spokojnie, długo swoją kolejną akcję budują gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie

• Milner ostro potraktował Jedinaka na swojej prawej stronie boiska, ale obyło się bez kary indywidualnej

• Navas dośrodkował z prawej strony boiska, a Dann wybił piłkę na kolejny rzut rożny.

• Bolasie oddał "centrostrzał" z prawej strony boiska, a piłka wyszła na aut bramkowy

• Milner przymierzył sprzed pola karnego, ale blokuje to Dann. Rzut rożny dla gospodarzy

• Yaya Toure oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Crystal Palace

• Fernandinho zagrał prostopadłą piłkę do Zabalety, ten wycofał nieco do Silvy, a Hiszpan po rykoszecie trafił do bramki! Czy gości stać na odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! David Silva, 1:0 dla City!

• Navas dośrodkował z prawej strony pola karnego, ale łapie piłkę spokojnie Speroni

• Rzut rożny mieli gospodarze, ale kiepsko wykonali go Nasri i Silva. Piłka jednak wróciła szybko do Obywateli

• I zaczynamy drugą połowę

• To były całkiem dobre trzy kwadranse. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji podbramkowych i jedyne, czego brakowało, to właśnie gole. Oby po przerwie to uległo zmianie

• I właśnie teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Kolarov groźnie dośrodkował z lewej stron boiska, ale Ward wybił piłkę na rzut rożny

• Ależ było blisko gola! Toure zagrał genialną prostopadłą piłkę, Zabaleta wyszedł sam na sam z bramkarzem i minimalnie przestrzelił!

• Żółta kartka dla Puncheona za faul na Nasrim

• Indywidualnie środkiem pola zaatakował Campbell, ale tam zatrzymali go Fernandinho i Mangala

• Lewą stroną zaatakowali gospodarze, ale na spalonym był tam Kolarov

• I było ciekawie! Po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu piłki przez Hangelanda, w boczną siatkę trafił Bolasie!

• Puncheon był taktycznie faulowany przez Kolarova i ten dostał za to żółtą kartkę

• Rzut rożny mieli goście, ale kiepsko go wykonali i przy piłce już są The Citizens

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

• Ładna wymiana podań w wykonaniu gospodarzy na wysokości pola karnego Crystal Palace, ale wszystko niedokładnym dośrodkowaniem zepsuł Navas

• I jedziemy po drugą bramkę! Campbell wyszedł oko w oko z Hartem, minął go i wyjechał z piłką za linię boczną

• Yaya Toure! Otrzymał piłkę w polu karnym gości i zdecydował się na strzał , ale piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Kolarov dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym gości skiksował Silva i grę od bramki wznowi Crystal Palace

• Gorąco pod bramką Speroniego! Nasri przeprowadził indywidualną akcję w polu karnym, podał do Silvy, ale jego strzał został zablokowany. Rzut rożny

• Yaya Toute oddał strzał z dystansu, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę

• Tym razem jednak goście nie potrafili wykorzystać dobrego dośrodkowania Jedinaka i piłkę mają The Citizens

• A teraz na połowie rywala faulowany był McArthur

• Ależ było blisko gola! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki głową przewrotką strzelał Campbell, a piłka minimalnie minęła bramkę!

• Bolasie dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale dobrze zablokował go Pablo Zabaleta

• Było groźnie! Ładna wymiana podań w wykonaniu gospodarzy, Zabaleta dokładnie dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam przestrzelił Nasri, który był zupełnie niepilnowany

• Puncheon dośrodkował z rzutu rożnego, a we własnym polu karnym skutecznie piąstkował Joe Hart

• Phil Dowd daje znak, mecz zaczynają goście!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

• Z ofensywą Manuel Pellegrini ma dziś problemy, ale dużo lepie wygląda sytuacja jego drużyny w obronie, nawet wobec braku Vincenta Kompany'ego. Jego ekipa zachowała czyste konto w czterech z ostatnich pięciu spotkań

• Przed Crystal Palace stoi dzisiaj bardzo trudne zadanie, a pamiętać trzeba, że zespół ten wygrał tylko jeden z dziesięciu ostatnich meczów ligowych. Ograł jednak nie byle kogo, bo Liverpool

• Ostatni raz Orły wygrały z Manchesterem City w 2001 roku, 2:1 przed własną publicznością. Miało to miejsce w drugiej klasie rozgrywkowej, w najwyższej Crystal Palace nie ograł Obywateli na ich stadionie od 1990 roku

• Co ciekawe, Manchester City wygrał sześć ostatnich meczów z Crystal Palace we wszystkich rozgrywkach. W ubiegłym sezonie, na Etihad Stadium obywatele wygrali 1:0, a jedyną bramkę zdobył Edin Dżeko

• Wobec braku Segio Aguero, Stevana Joveticia oraz Edina Dżeko, mistrzowie Anglii wychodzą na to spotkanie bez nominalnego napastnika. Czy to oznacza również słabość w ofensywie? Przekonamy się, kiedy piłkarze wybiegną na boisko

• Ławka gospodarzy: Caballero, Boyata, Sagna, Fernando, Lampard, Ambrose, Sinclair

• Ławka gości: Hennessey, Mariappa, Delaney, Bannan, Thomas, Zaha, Gayle

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.

• Witamy! Już tylko nieco ponad pół godziny zostało do rozpoczęcia inauguracyjnego pojedynku 17. kolejki angielskiej Premier League. Manchester City kontra Crystal Palace, zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!