Manchester City

1

Manchester United

0

• Po pierwszej dość przeciętnej, nie spełniającej oczekiwań połowie po przerwie oglądaliśmy bardzo dobre widowisko. City zdołało objąć prowadzenie, stwarzało sobie więcej okazji, ale goście grający w dziesięciu również byli bardzo groźnie. Ostatecznie Obywatele zwyciężyli 1:0 po golu Kuna Aguero i jest to wygrana jak najbardziej zasłużona. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski

• KONIEC! DERBY MANCHESTERU DLA CITY!

• Aut dla City na połowie gości. Tu już nic się nie zmieni

• Blind dośrodkował z rzutu wolnego, a w szesnastce gości Fellaini faulował Kompanego

• Dwa fatalne dośrodkowania z rzutu rożnego zaliczył Di Maria przed chwilą. Przy piłce gospodarze

• Toure! Znowu był blisko gola! Tym razem Iworyjczyk nieznacznie przestrzelił głową po dośrodkowaniu Fernandinho!

• Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy

• A teraz Dżeko zaatakował indywidualnie, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Valencia

• Było blisko gola! Yaya Toure z łatwością oszukał McNaira, uderzył sprzed pola karnego, ale minimalnie przestrzelił!

• Żółta kartka dla Fernando za faul na Di Marii

• A teraz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową oddał Fellaini, ale choć był w kapitalnej sytuacji, to przestrzelił!

• To MUSIAŁ być gol! Najpierw Rooney zamiast strzelać w idealnej sytuacji to podawał, ale po chwili oko w oko z bramkarzem znalazł się Di Maria, a Hart wygrał ten pojedynek!

• Słupek! Kapitalną piłkę do Navasa posłał Toure, Hiszpan wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił w słupek!

• Nasri zaatakował prawą stroną boiska, dośrodkował, ale Carrick świetnie uprzedził Aguero

• Di Maria zagrał niezłą piłkę w pole karne, ale Fellainiego w ostatniej chwili uprzedził Joe Hart

• A tymczasem Edin Dżeko zmienia Stevana Joveticia

• Van Persie! Świetnie ograł Demichelisa na prawej stronie, wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał, z którym świetnie poradził sobie Hart!

• Samir Nasri zmienia Jamesa Milnera

• Yaya Toure znów przeprowadził kapitalną indywidualna akcję, ale teraz zakończył ją niedokładnym podaniem. Przy piłce już goście

• Jovetić oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale świetnie w bramce spisał się De Gea, który złapał piłkę

• W pole karne dośrodkowywał Milner, ale Shaw wybił piłkę. Tylko rzut rożny dla gospodarzy

• Z lewej strony dośrodkował teraz Van Persie, ale zrobił to za lekko. Obrońcy City wybili piłkę

• Yaya Toure zagrał świetną prostopadłą piłkę do Clichy'ego, ten równie doskonale dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam Aguero uprzedził McNaira i trafił do bramki! Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! KUN AGUERO, 1:0!!

• Jakiejś kontuzji doznał Rojo, który leży teraz na boisko. Będzie potrzebna zmiana

• Naciska City. Jesus Navas dośrodkował z prawej strony boiska, a w ostatniej chwili wybił piłkę Shaw.

Po przerwie czekamy na więcej

• To nie było może jakieś porywające widowisko, ale oglądało się je naprawdę nieźle. Przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili przekuć jej na choćby jedno trafienie, choć trzeba przypomnieć, że powinni mieć dwa rzuty karne. No i wspomnieć trzeba o Chrisie Smallingu, który wygrał konkurs na najgłupszą czerwoną kartkę roku.

• Sam Milner dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie. Piłka wyszła na aut bramkowy

• Bezsensowny faul Smallinga na prawej stronie boiska, gdzie przewinił w starciu z Milnerem i dostał drugą żółtą kartkę!

• Obaj wyglądają już jednak na szczęście na zdrowych i wracamy do gry

• I znowu było blisko! Po kapitalnym prostopadłym podaniu Fernando sam na sam z bramkarzem wyszedł Aguero, ale przegrał ten pojedynek! Obaj panowie doznali w tym starciu kontuzji i leżą teraz na boisku

• Aj, to powinna być bramka! Po bardzo ładnej wymianie podań i zagraniu piłki w pole karne strzał na bramkę oddał Navas, ale genialną paradą popisał się De Gea!

• Pasy zapięte? Startujemy!

• Na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał Aleksandar Kolarov. Jego miejsce w pierwszym składzie zajął Gael Clichy.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za chwilę zaczną!

• Edin Dżeko, który zasiadł dziś na ławce rezerwowych i Kun Aguero mają łącznie strzelonych cztery gole i w pięciu meczach przeciwko United. Yaya Toure w czterech ostatnich derbowych pojedynkach do bramki rywala trafiał trzykrotnie.

• Manchester United tylko dwa razy w tym sezonie potrafił zachować czyste konto, w meczach z Burnley oraz Queens Park Rangers. Dziś zadanie stoi przed nim podwójnie trudne.

• Bardzo ważnym dla gości, ale i dla całego widowiska jest powrót do gry Wayne Rooney'a, niewątpliwie bardzo istotnego elementu układanki United. Kapitan The Red Devils pauzował w ostatnich spotkaniach za czerwoną kartkę, jaką zobaczył w meczu z West Hamem.

• Manchester City nigdy nie będzie tak wielkim klubem, jak Manchester United - w taki sposób atmosferę przed tym meczem dodatkowo podgrzewał holenderski szkoleniowiec gości.

• Jeśli dziś obywatele znów zwyciężą, to będzie ich czwarta wygrana ligowa z Czerwonymi Diabłami. Ostatni raz coś takiego osiągnęli w grudniu 1970 roku, kiedy wygrali 4:1 na Old Trafford. Hat-trick ustrzelił wtedy Francis Lee.

• Manchester City wygrał sześć z siedmiu ostatnich derbowych meczów w lidze, uwzględniając przy tym oba z zeszłego sezonu. W tych ostatnich dwóch strzelił siedem goli i stracił tylko jednego

• To jeden z 38 meczów w sezonie, ale dla kibiców to niezwykle ważne spotkanie. I nie zazdroszczę City ich piłkarzy, jestem dumny z tych, których my mamy. Jestem pewien, że stać nas na zwycięstwo - powiedział Louis Van Gaal

• Moje odczucia są takie, że w ostatnim czasie nie gramy za dobrze, jesteśmy w trudnym okresie. Musimy zrobić wszystko, żeby poprawić swoją grę i przerwać tę kiepską serię - powiedział przed tym meczem Manuel Pellegrini

• Niewątpliwie dobrą wiadomością dla kibiców gości jest fakt, że w tym meczu nie zagra David Silva. Hiszpan w meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Newcastle doznał kontuzji i na boisko nie wyjdzie prawdopodobnie nawet przez trzy tygodnie.

• 59 razy, w tym 42-krotnie w lidze Manchester United ogrywał swojego rywala zza miedzy. Dziś jednak faworytami są The Citizens, mistrzowie Anglii, którzy w tym sezonie są też wyżej w tabeli od Czerwonych Diabłów. Pytanie tylko, czy spełnią rolę faworyta? Zachęcamy do podsyłania swoich typów w komentarzach!

• Mamy jeszcze troszkę czasu do rozpoczęcia meczu, więc zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego widowiska, którą przygotował dla Was Grzesiek Ignatowski.

• Witamy! Już tylko około 40 minut, mniej niż trwa jedna połowa pozostało do rozpoczęcia wielkiego hitu angielskiej Premier League. Derby Manchesteru, mecz odwiecznych rywali, City kontra United. Kto będzie górą tym razem, jakiego koloru zrobi się miasto po tym spotkaniu? Zapraszamy na relację live!