Manchester City

3

Southampton FC

1

• Druga część spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana niż pierwsza, a nawet częściej inicjatywę mieli Święci. Gol kontaktowy Shane'a Longa na niewiele się zdał, gdyż drugiej połowie trafił jeszcze Kolarov. Trzeba przyznać, że gospodarze zasłużenie wygrali. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Gorąco zapraszam na inne relacje LIVE w Ekstraklasa.net, a także - w swoim imieniu, na spotkanie Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin!

• KONIEC MECZU! KEVIN DE BRUYNE SHOW NA ETIHAD! TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W MANCHESTERZE!

• Za dalekie dośrodkowanie Yoshidy. Piłkę opanował teraz przy bocznej linii Kevin De Bruyne.

• W samej końcówce jeszcze żółtą kartką ukarany został Aleksandar Kolarov.

• Arbiter doliczył 180 sekund do podstawowego czasu gry!

• Kevin De Bruyne od początku poprzedniego sezonu jest najlepszym asystującym w Europie:

• Co zrobił teraz teraz Wilfried Bony?! Yaya Toure podał na prawą stronę do Kevina De Bruyne, a ten świetnym podaniem obsłużył właśnie byłego napastnika Łabędzi. Iworyjczyk natychmiastowo uderzył, ale nawet nie trafił w światło bramki.

• Siedzi na swojej ławce Ronald Koeaman. Zafrasowana twarz Holendra, ale trudno się dziwić. Tymczasem jego zespół stracił piłkę.

• Tu już nic się prawdopodobnie nie wydarzy. Southampton próbuje, ale defensorzy gospodarzy są dziś nie do przejścia.

• Nie rozpieszcza dziś pogoda w Manchesterze:

• Długo piłkę holował Mane i nie zdecydował się podawać kolegom. Senegalczyk zszedł na prawą nogę i oddał szybki strzał. Caballero odbił futbolówkę na korner.

• Sam poszkodowany uderzył bardzo mocny, lecz trafił tylko w rywala stojącego w murze. Zatrzymana została również kontra gości.

• Davis podcina teraz Yayę Toure przed polem karnym. Będzie niezła okazja na podwyższenie wyniku.

• Tempo spotkania wyraźnie spadło - wydaje się, że piłkarze Southampton pogodzili się z porażką na Etihad Stadium.

• Mamy już ostatnią roszadę w całym meczu - boisko opuszcza James Ward-Prowse, a na placu gry pojawia się Juanmi.

• Sadio Mane dostał niezłą piłkę w pole karne, jednak Senegalczyk został złapany na spalonym.

• Ostatnią zmiana w zespole Manchesteru City. David Silva, po siedmiu tygodniach przerwy, wraca na boisko, a zastępuje Raheema Sterlinga. Hiszpan został gorąco przywitany przez publiczność.

• Nie dzieje się zbyt wiele na boisku w ostatnich minutach. Zawodnicy gospodarzy konstruują atak pozycyjny, lecz wciąż dobrze ustawiona jest defensywa Świętych.

• Posiadanie piłki:

Manchester City - 45%

Southampton - 55%

• Manuel Pellegrini zdecydował, że czas najwyższy już na drugą zmianę. Strzelca drugiego gola - Fabiana Delpha zastąpił Fernando.

• Świetna akcja The Citizens! Zakręcił w polu karnym Sterling, po chwili podał do Bony'ego, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zagrał piętką do De Bruyne. Belg cudownie podbił piłkę do osamotnionego Kolarova. Serb uderzył bardzo mocno z woleja i umieścił futbolówkę w siatce, tuż obok słupka.

• GOOOOOOL! ALEKSANDAR KOLAROV! CZYŻBY BYŁO JUŻ PO MECZU?!

• Otamendi przytrzymywał Sadio Mane na granicy faulu w polu karnym The Citizens. Argentyńczyk powstrzymał tym samym groźną sytuację, gdyż Senegalczyk mógł wykorzystać podanie Tadicia.

• Wróćmy do akcji sprzed kilku minut. Powtórki pokazały, że przy akcji Tadicia sprzed pięciu minut, należał się gościom rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Fernandinho

• Drobny błąd Wanyamy i z prezentu skorzystał Yaya Toure. Iworyjczyk znów zdecydował się na miękkie uderzenie, ale po raz kolejny górą był holenderski bramkarz Southampton.

• Niezbyt dobrze grający dziś Sergio Aguero opuszcza plac gry kulejąc. W jego miejsce na boisku melduje się Wilfred Bony - były gracz Swansea

• Fatalne zachowanie trójki obrońców Manchesteru City, którzy zgłupieli przy akcji Dusana Tadića! Serb wbiegł w pole karne i został zatrzymany przez interweniującego Caballero. Dobitka Świętych została przyblokowana. Spotkanie rozkręciło nam się na dobre!

• Strzał z lewej nogi Yayi Toure. Pewnie jednak broni Stekelenburg.

• Bardzo dobre prostopadłe podanie Otamendiego na wolne pole, gdzie wybiegł Sterling. Były zawodnik Liverpoolu pogubił się jednak w swoim dryblingu, co wykorzystał Caulker. Powinno być 3:1, a jest jedynie rzut rożny.

• Kolejna interesująca statystyka - ani razu nie udało się zachować czystego konta Obywatelom, gdy w składzie brakowało Kompany'ego:

• Nie stworzyli zagrożenia gospodarze pod bramką Stekelenburga po dośrodkowaniu z narożnika boiska. W posiadaniu futbolówki The Citizens.

• Demichelis z premedytacją zastawił ciało, by Long w niego wleciał. Zasłużona kartka dla Argentyńczyka.

• Spóźnione wejście Warda-Prowse'a w nogi biegnącego Sterlinga. Zasłużona żółta kartka dla pomocnika gości.

• Davies za mocno przerzucił piłkę na prawe skrzydło, gdzie na spalonym złapany został Long. Zmarnowana okazja.

• Goście po strzeleniu gola kontaktowego nabrali wiatru w żagle. Czy uda im się wyrównać?

• Co wyprawia teraz arbiter!? Ponownie wraca do faulu na jednym z gości, ale dopiero po tym, gdy piłkę stracił Tadić. Bardzo złe zachowanie sędziego.

• Szybko grę wznowił Tadić. Serb podał na skrzydło do Mane, a Senegalczyk natychmiast dośrodkował w pole karne. Demichelis nie upilnował Longa, co sprytnie Irlandczyk wykorzystał.

• GOL KONTAKTOWY! SHANE LONG ZMNIEJSZA STARTY SWOJEJ DRUŻYNY!

• Powracający Kolarov powalił od tyłu Davisa. Zaskakujące było jednak to, że sędzia powrócił do tej sytuacji, gdy zepsuli akcję goście.

• Złe przyjęcie piłki przez Shane'a Longa. Irlanczyk stracił futbolówkę. Od własnej bramki wznowi grę Caballero.

• Ronald Koeman dokonał w przerwie jednej roszady - boisko opuścił Oriol Romeu, a w jego miejsce wszedł Dusan Tadić

• DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA! Od środka boiska zaczęli The Citizens!

• Obie drużyny wróciły na murawę! Za chwilę wznowienie gry!

• Odrobina statystyk z pierwszej części gry:

• Tak jak już wspomniałem - gospodarze zasłużenie prowadzą. Bramki w pierwszej połowie strzelali Kevin De Bruyne oraz Fabian Delph. Święci wykonali kilka ataków, lecz żaden z nich poważnie nie zagroził Caballero. Jak na taki rozwój sytuacji zareaguje Ronald Koeman? Czy możemy już się zastanawiać kto wejdzie na plac gry? Wiemy tylko jedno - może być ciekawie! Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Manchester City zasłużenie prowadzi z Southampton!

• Gra została wznowiona. Zawodnicy gospodarzy spokojnie wyczekują ostatniego gwizdka sędziego w pierwszej części spotkania.

• Rozcięta głowa Sagny po starciu z van Dijkiem. Holender również potrzebuje opieki medycznej. Chwilowa przerwa w grze.

• Arbiter doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy!

• Wpadł w pole karne Święych Yaya Toure. Iworyjczyk miał do wyboru podać do ustawionego kolegi lub samemu wykończyć akcję. Wybór padł na drugą opcję. Nie była to jednak dobra decyzja.

• Statystyka celniejszych podań na korzyść Southampton, lecz wykonali ich znacznie mniej. Gospodarze oddali teraz inicjatywę rywalom.

• Wpadł prawą stroną w pole karne Shane Long. Irlandczyk uderzył mocno w środek bramki, lecz Wilfredo Caballero dobrze interweniował. Po chwili próba Wanyamy została zablokowana.

• Drobna sprzeczka między Demichelisem, a Longiem. Arbiter zaprosił do siebie obu panów, by szybko zakończyć kłótnię. Moment później nieudane dośrodkowanie z narożnika boiska w wykonaniu gości.

• Dwójkowa akcja Mane z Wanyamą. Ten drugi wszedł w pole karne, tam pewnie wślizgiem interweniował Yaya Toure. Mamy korner dla gości.

• Bardzo słaba pierwsza połowa w wykonaniu Southampton - przegrywają już 0:2, a ze składu wypadł im ich kapitan. Co w takiej sytuacji może zrobić Ronald Koeman?

• Boisko niestety musi opuścić kapitan gości - Jose Fonte. W jego miejsce pojawia się Steven Caulker.

• Kevina de Bryune znakomicie przedzierał się na prawym skrzydle. Belg podał piłkę po ziemi w okolice siódmego metra, gdzie przejął ją Sterling. Anglik znakomicie się obrócił, ale uderzył za wysoko.

• Rozcięte kolano Fonte, kapitan Świętych musi na chwilę opuścić boisko. Tak samo zrobi Long, więc mamy grę dziewięciu na jedenastu.

• Dobry start Kevina De Bruyne w Manchesterze City:

• Irlandczyk wstał z murawy, natomiast problem sygnalizuje Jose Fonte, który narzeka na ból kolana. Nie są to dobre wieści dla Ronalda Koemana

• Siłowe starcie Jose Fonte i Kuna Aguero. Portugalczyk czysto wyszedł ze starcia z rywalem. Lekka przerwa w grze, problemy z biodrem ma Shane Long.

• Ward-Prowse zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Młody Anglik uderzył całkiem nieźle, lecz odrobinę za mocno. Mimo to, należą się brawa dla zawodnika Southampton za odważną próbę.

• Kolarov i Otamendi wzięli w kleszcze wbiegającego w szesnastkę Sadio Mane. Pan Roger East słusznie odgwizdał przewinienie.

• Caballero źle wybił piłkę po dośrodkowaniu w pole karne, lecz dobrym refleksem popisał się przy strzale Wanyamy.

• Ryan Bertrand uciekał na lewym skrzydle, ale brzydko, od tyłu zaatakował go Sagna. Mamy rzut wolny dla gości.

• Znakomity rajd Sadio Mane, który minął dwóch zawodników City! Otamendi okazał się jednak murem nie do przejścia i w ostatniej chwili uratował swój zespół.

• Fernandinho odebrał piłkę Wanyamie. Ten drugi starał się ją szybko odzyskać, lecz było to nieprzepisowe wejście defensywnego pomocnika.

• Groźna kontra gospodarzy, w której Yaya Toure biegł z piłką w światło bramki. Dobry powrót van Dijka, który wyjaśnił sytuację.

• Szybko chcieli odpowiedzieć Święci, a konkretnie Virgil van Dijk! Obrońca gości zdecydował się na mocne uderzenie sprzed pola karnego - ta petarda wylądowała na poprzeczce bramki Caballero!

• Podopieczni Pellegriniego najlepiej jak mogli wykorzystali rzut rożny. Zagranie przed pole karne, a stamtąd uderzył Delph. Piłka odbiła się od van Dijka i The Citizens prowadzą już 2:0!

• GOOOOL! FABIAN DELPH! MAMY JUŻ 2:0!

• Świetna dwójkowa akcja De Bryune z Aguero. Wpadł w "szesnastkę" Argentyńczyk i niepotrzebnie schodził do końcowej linii.

• Zdecydowana przewaga gospodarzy na Etihad Stadium w pierwszych kilkunastu minutach. Southampton nie weszło w ogóle w ten mecz, podopieczni Koemana mają ogromne problemy.

• Fabian Delph zszedł ze środka boiska na prawe skrzydło. Były zawodnik Aston Villi dośrodkował w pole karne, lecz futbolówkę głową wybił van Dijk.

• Kolarov uderzył ze stałego fragmentu gry, lecz trafił w jednego z rywali stojących w murze.

• Romeu podcina przyjmującego sobie piłkę przed "szesnastką" Otamendiego. Argentyńczyk przez moment nie podnosił się z murawy, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku.

• Fatalnie zagrał teraz Davis, który podał nogi Fernandinho. Brazylijczyk posłał prostopadłą piłkę do Aguero. Argentyńczyk wpadł w pole karne, lecz został zatrzymany przez Stekelenburga.

• Kolejne ujęcie prosto z trybun:

• Kolejna strata gości, znów stara się to wykorzystać Sterling. Dobrze jednak wraca do defensywy Wanyama.

• Yoshida popełnił fatalny błąd gubiąc się we własnym dryblingu, co wykorzystał Sterling. Anglik wbiegł w pole karne lewą stroną, a przed samą bramką podał do De Bruyne. Belg musiał tylko dołożyć nogę. Jose Fonte nie upilnował go, ale cała wina spada na Japończyka!

• KEVIN DE BRUYNE OTWIERA WYNIK SPOTKANIA! 1:0 DLA CITY!

• Bacary Sagna dobrym wślizgiem powstrzymuje Bertranda. Pierwszy raz atakowali goście.

• Kolarov uderzył całkiem nieźle. Piłkę dobrze odbił Stekelenburg, aż nagle podbiegli Otamendi i Fernandinho. Obaj wpadli do siatki, a Brazylijczyk sfaulował jeszcze Holendra.

• Wanyama wślizgiem nie trafia w piłkę, a w nogi Sergio Aguero. Szykuje się rzut wolny dla Manchesteru City.

• Long wraca do defensywny i od razu rzuca się na Toure. Iworyjczyk znany jest jednak ze swojej masywnej budowy, więc nie dał się Irlandczykowi ograć.

• Kolarov zagrał prostopadłą piłkę, którą przepuścił między nogami Aguero, lecz tam nie było nikogo z jego kolegów. Wciąż jednak gospodarze w posiadaniu futbolówki.

• Widok na murawę z trybun Etihad Stadium:

• Wyborna akcja City na początku meczu! Świetne podanie Yayi Toure, który podbił piłkę nad przeciwnikiem, a dobiegł do niej Sterling. Młody Anglik uderzył od razu, a z jego strzałem poradził sobie Stekelenburg. Holender odbił przed siebie piłkę, podał mu Davis i mogło się skończyć bezpośrednim rzutem wolnym, gdyż bramkarz Świętych chciał złapać futbolówkę.

• SPOTKANIE ROZPOCZĘTE! The Saints od środka boiska!

• Piłkarze wychodzą właśnie na murawę!

• Przypomnijmy sobie jeszcze pozycję w tabeli obu drużyn:

1. Leicester City - 28 pkt (bilans bramek 20:8)

3. Manchester City - 26 pkt (27:13)

8. Southampton - 20 pkt (19:14)

• W dzisiejszym spotkaniu, inny wynik niż przekonująca wygrana zespołu Manuela Pellegriniego zostanie uznany za niespodziankę. Wydaje się, że gospodarze powinni wykorzystać atut własnego boiska i pokonać Southampton. Jak będzie w rzeczywistości? Już za 25 minut startujemy!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Roger East. Oto najważniejsze statystyki sędziego:

Premier League (2015/2016) - 6 spotkań, 17 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych,

Capital One Cup (2015/2016) - 2 spotkania, 6 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych,

League One (2015/2016) - 2 spotkania, 3 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych,

League Two (2015/2016) - 2 spotkania, 7 żółtych kartek, 1 czerwona kartka, 0 rzutów karnych

• Jedni i drudzy już się rozgrzewają:

• Zawodnicy, którzy nie mogą wystąpić w dzisiejszym pojedynku:

Manchester City - Joe Hart, Vincent Kompany, Samir Nasri (kontuzja)

Southampton - Jay Rodriguez, Fraser Forster (kontuzja), Graziano Pelle (zawieszony za kartki)

• Wszyscy piłkarze zgłoszeni do dzisiejszego meczu przez Ronalda Koemana:

• Czas na ławkę rezerwowych Southampton:

Kelvin Davis, Jordly Clasie, Dusan Tadić, Cuco Martina, Juanmi, Gaston Ramírez, Steven Caulker

• Zestawienie taktyczne zespołu desygnowanego przez Manuela Pellegriniego:

• Poznaliśmy podstawowe jedenastki obu drużyn, więc pora na ławki rezerwowych. Zacznijmy od gospodarzy:

Richard Wright, Gael Clichy, Fernando, David Silva, Jesus Navas, Kelechi Iheanacho, Wilfred Bony

• Gospodarze również zameldowali się na stadionie:

• Manchester City wpadł w mały kryzys. Popularni Obywatele ulegli przed tygodniem Liverpoolowi aż 1:4. W Lidze Mistrzów nie było lepiej. W arcyważnym meczu z Juventusem Turyn również ponieśli porażkę. Tę złą passę zawodnicy gospodarzy chcą zakończyć dzisiejszego popołudnia.

• Goście przybyli już na Etihad Stadium:

• Goście z południowej Anglii doznali goryczy porażki w ostatniej kolejce. Dość niespodziewanie ulegli na własnym obiekcie Stoke City. Przyjezdni z wietrznego miasta wygrali 1:0 po bramce Bojana Krkića.

• Gorąco zachęcam do zapoznania się z przedmeczową zapowiedzią, którą przygotował dla Państwa Tomasz Chomczyk.

• Dzień dobry Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 14. kolejki Premier League, pomiędzy Manchesterem City, a Southampton zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

• Manchester City - Southampton LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Święci" przybędą na Etihad

To nie będzie zwykły mecz. To będzie spotkanie o "sześć punktów". Manchester City podejmie na własnym stadionie Southampton. Obie drużyny w ostatni weekend straciły ważne punkty, których teraz potrzebują jak wody.