Manchester City

2

West Ham United

0

• Manchester City rozegrał dziś dobre spotkanie i nie miał większych problemów z pokonaniem drużyny Sama Allardyce'a. Goście bronili się dziś bardzo dobrze, ale pozwolili na przeprowadzenie dwóch kontr, które skończyły się bramką Aguero i samobójczym trafieniem Collinsa. Później to goście próbowali gry z kontry, ale ogromna liczba niedokładności nie pozwoliła im na rozgrywanie dobrych akcji i zagrażanie bramce Joe Harta. Z boiska na noszach zniesiony musiał dziś zostać David Silva, a jego uraz wyglądał bardzo poważnie. Mamy nadzieję, że Hiszpanowi nic nie będzie i trzymamy kciuki za jego zdrowie.

• Koniec! Sędzia Anthony Taylor gwiżdże dziś po raz ostatni!

• Stewart Downing swój bardzo słaby występ podsumowuje żółtą kartką.

• Kolejne bardzo słabe zagranie Downinga, ten zawodnik nie ma dziś dobrego dnia.

• Kolejna dobra akcja Dżeko, ale znów górą Adrian!

• Dżeko uderzał głową, ale z tym strzałem bez problemu poradził sobie Adrian.

• Druga połowa potrwa o 9. minut dłużej.

• Przy ogromnym aplauzie z boiska schodzi Sergio Aguero. Zastępuje go Edin Dżeko.

• Ależ huknął Yaya Toure! Iworyjczyk oddał szybki, niesygnalizowany strzał, ale piłką przeleciała nad poprzeczką bramki Adriana.

• Fatalne podanie Navasa do tyłu, Nolan przejął piłkę, ale w sytuacji sam na sam z Hartem trafił prosto w bramkarza City!

• Fernandinho zmienia Franka Lamparda.

• W końcu świetna akcja West Hamu! Nie wychodziły podania więc na indywidualną akcję zdecydował się Valencia, który minął czterech rywali, ale nie trafił w bramkę!

• Końcówka spotkania nieco bardziej ospała. Gospodarze mając dobry wynik nieco uspokoili grę, atakować próbują Młoty, ale ogromna liczba niedokładności nie pozwala im stworzyć sobie szansy na bramkę kontaktową.

• Tym razem trochę lepsza akcja gości, ale Valencia był na spalonym.

• Kolejna ofensywna akcja gości, która nie zakończyła się strzałem. Podopieczni Sama Allardyce'a mają dziś ewidentny problem z rozgrywaniem ataków pozycyjnych.

• Zawodnicy obu drużyn potrzebowali chwili by dojść do siebie po fatalnie wyglądającym urazie Davida Silvy. Teraz gra wróciła już do normy i znów możemy oglądać widowisko na dobrym poziomie.

• Samir Nasri zastępuje poturbowanego Silvę.

• David Silva z maską tlenową na twarzy zostaje zniesiony na noszach z murawy.

• Nie wygląda to dobrze, David Silva będzie musiał zostać zniesiony na noszach. Hiszpan na pewno nie będzie w stanie dokończyć meczu, a my mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

• David Silva leży na murawie, a lekarze sprawdzają czy Hiszpan będzie w stanie kontynuować grę.

• Tym razem za mocno łokciami pracował Cheikhou Kouyate i za to otrzymał od arbitra żółty kartonik.

• Trener gości zarządził zmianę dwóch zawodników. Z boiska schodzi też Alex Song, a na murawę wbiega Matt Jarvis.

• Sam Allardyce decyduje się na zmianę. Carltona Cole'a zmienia Kevin Nolan.

• Demichelis na spółkę z Lampardem powstrzymują świetną okazję gości na kontrę.

• Adrian w ostatniej chwili ubiegł Sergio Aguero! Gdyby nie dobra interwencja golkipera Młotów, byłoby 3:0.

• Silva tym razem zdecydował się na uderzenie, ale trafił w obrońcę.

• Kouyate blokuje centrę Silvy, będzie rzut rożny.

• Ofensywne akcje gości nie wyglądają dziś dobrze. Tym razem nie dość, że Jenkinson dośrodkował bardzo niedokładnie, to dwóch graczy Młotów znajdowało się na pozycji spalonej.

• David Silva ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem Winstona Reida.

• Kolejny strzał City, ale znów niecelny. Z lewego skrzydła wbiegł Kolarov, uderzył bardzo mocno, ale piłką minęła bramkę strzeżoną przez Adriana.

• Gospodarze zamknęli rywali w ich polu karnym, wymienili kilkanaście szybkich podań, piłka w końcu trafiła do Sergio Aguero, który zdecydował się na strzał, ale źle trafił w piłkę i tę przejęli obrońcy.

• Aguero wraca na boisko, na szczęście nic mu nie jest.

• Teraz na boisku leży Valencia, mecz znów jest przerwany.

• Przy próbie strzału Sergio Aguero doznał jakiegoś urazu. Argentyńczyk leży za linią końcową boiska i potrzebuje pomocy medycznej.

• Cudowne prostopadłe zagranie Toure do Aguero, Argentyńczyk miał przed sobą tylko Adriana, ale zwlekał zbyt długo i piłkę wybili mu obrońcy!

• Znów akcji prawą stroną próbował Jesus Navas, jeden z aktywniejszych zawodników na boisku.

• Navas płasko zgrywał w pole karne, ale łatwo z tym poradzili sobie obrońcy WHU.

• Wracamy na Etihad!

• Gra Manchesteru City może się dziś podobać. Spora intensywność, dużo prób gry z pierwszej piłki i co z tego wynika kilka bramkowych okazji. Obie bramki gospodarze zdobyli po kontrach, najpierw pechowym wybiciem i samobójczą bramką nie popisał się Collins, a potem Aguero rozegrał dwójkową akcję z Navasem i skończył ją bramką. West Ham nie zagroził bramce Harta, można pochwalić ich jedynie za grę w obronie, gdy szyki defensywne Młotów są kompletne, gracze City mają problem z przedarciem się pod bramkę Adriana.

• Koniec pierwszej połowy!

• Pierwsza połowa została przedłużona o 60 sekund.

• Teraz gospodarze kilkakrotnie próbowali przebić się przez szyki obronne West Hamu, ale dobrze ustawieni defensorzy gości w końcu przejęli piłkę.

• Navas zagrywał do Zabalety, ale zbyt mocno i Argentyńczyk dośrodkowywał już zza pola karnego.

• Minutę przed akcją bramkową żółtym kartonikiem ukarany został Jesus Navas. Myślimy, że trener wybaczy mu tą kartkę patrząc na to, że chwilę później zaliczył asystę.

• Ależ rozkręcili się gospodarze, było blisko trzeciej bramki! Tym razem Collins wybija daleko od własnej bramki!

• Fatalna strata piłkarzy West Hamu na środku boiska, Sergio Aguero rozegrał dwójkową akcję z Jesusem Navasem i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOL! SERGIO AGUERO!

• Po kilku minutach chaosu Manchester City znów zaczął rozgrywać długie, ładne dla oka akcje. Tym razem gospodarze wymienili kilka podań, ale zabrakło ostatniego, tego najważniejszego dogrania.

• Kolejna próba z dystansu gości, tym razem dobrze w bramce spisał się Joe Hart.

• Kouyate próbował uderzenia z dystansu, ale trafił w obrońcę City.

• Obrońcy City grają dziś z ogromnym poświęceniem, widać, że gospodarze chcą przerwać złą passę.

• Navas wspaniale zgrał piłkę do Silvy, ale ten w doskonałej sytuacji trafił w obrońcę!

• Dośrodkowywał Downing, ale napastnicy WHU byli na spalonym.

• Nawet gdy goście przejmują piłkę na połowie rywali, ich akcje zostają szybko przerywane. Teraz piłkę stracił Zabaleta, a świetnym wślizgiem popisał się Fernando.

• Jesus Navas bardzo ostro zacentrował w stronę Sergio Aguero, James Collins przeciął to podanie lecz przy próbie wybicia piłki na rzut rożny trafił do własnej bramki! Adrian nie miał szans na skuteczną interwencję!

• GOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJCZE TRAFIENIE COLLINSA!

• Kolarov, tuż obok bramki!

• Manchester City będzie miał rzut wolny z bardzo dobrej odległości. Będzie ciekawie, tym bardziej, że wśród The Citizens można znaleźć kilku fachowców w tej dziedzinie.

• Fajne, szybkie tempo gry na Etihad Stadium, brakuje jednak trochę dokładności.

• Tym razem akcja pod polem karnym gospodarzy, ale świetnym wślizgiem zatrzymał ją Zabaleta.

• Kolejna dobra akcja City, tym razem zakończona strzałem Sergio Aguero. Argentyńczyk uderzył jednak wprost w Adriana.

• Silva zza pola karnego, sporo nad bramką.

• Dwie proste straty Silvy w ciągu pół minuty, Hiszpan zaprzepaścił szansę na dobrą akcję.

• Z dośrodkowaniem łatwo radzą sobie obrońcy Młotów.

• Faulowany na lewej stronie był Kolarov, rzut wolny dla City.

• Teraz lepiej piłką operują gospodarze, West Ham ma problemy z wymienieniem kilku podań.

• Znów próbował dośrodkować Zabaleta, tym razem skończyło się na rzucie rożnym dla City.

• Centrować próbował Zabaleta, ale dobrze zablokował to Valencia.

• Początek bardzo wyrównany, obie drużyny badają się nawzajem.

• Gramy!

• West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Jenkinson,Collins - Downing, Song, Noble, Kouyate - Cole, Valencia

• Manchester City: Hart - Demichelis, Zabaleta, Kolarov, Mangala - Lampard, Silva, Toure, Navas, Fernando - Aguero

• Słabe wyniki osiągane przez The Citizens powodują, że najprawdopodobniej klub po zakończeniu sezonu opuści Manuel Pellegrini. Angielskie gazety sugerują, że jego następcą mógłby być Juergen Klopp.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Premier League. Na Etihad Manchester City zmierzy się z West Ham United.