Manchester wygrał z Liverpoolem, czyste konto Kuszczaka

Michał Wieczorek
Tomasz Kuszczak nie puścił gola, a jego Manchester United wygrał z odwiecznym rywalem - Liverpoolem 1:0 w 3. rundzie Pucharu Anglii. "Czerwone Diabły" grają dalej.

Polski bramkarz nie miał wiele pracy, bo Liverpool już z nowym trenerem, wciąż boryka się z problemami w linii ataku. Kuszczak napracował się jedynie przy perfekcyjnym strzale z rzutu wolnego Fabio Aurelio.

Manchester wyszedł na prowadzenie dość szczęśliwie. Już w 1. minucie meczu Howard Webb odgwizdał rzut karny dla "Czerwonych Diabłów". Pewnie wykorzystał go Ryan Giggs, ale wątpliwości co do słuszności tej "jedenastki" na pewno zostały.

Jakby mało było pecha, w 32. minucie nieodpowiedzialnie zachował się kapitan The Reds, Steven Gerrard. Po faulu na Michaelu Carricku, Webb nie miał wyjścia - musiał wyrzucić Gerrarda z boiska. Liverpool przez godzinę dzielnie się bronił, a czasem potrafił zaatakować zespół Alexa Fergusona przez kilka minut. Strzelić wyrównującej bramki się jednak nie udało.