Mecz Brazylia - Holandia - sprawdź wynik, zobacz skrót meczu [RELACJA]

mgs
Niemcy pokonały w finale mistrzostw świata Argentynę 1:0 i zostali najlepszą drużyną globu.

NIEMCY - ARGENTYNA 1:0

Bramki: 113' Mario Goetze

NIEMCY - ARGENTYNA [RELACJA]

Mecz niemal od pierwszej minuty przysporzył kibicom niesamowitych emocji. Już w 4. minucie Niemcy wykonywali rzut wolny z niebezpiecznej odległości. Podopieczni Joachima Loewa długo się zastanawiali, ale łatwo zaprzepaścili szanse, co stworzyło okazję do szybkiego kontratak.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłon spotkania Messi mógł rozstrzygnąć losy spotkania. Po znakomitym podaniu Biglii czterokrotny zdobywca Złotej Piłki znalazł się w doskonałej sytuacji, lecz piłka po jego strzale powędrowała tuż obok lewego słupka bramki Neuera. Niemiecki bramkarz kilka minut później stał się tematem numer jeden wśród kibiców obu drużyn.

Dogrywkę lepiej zaczęli Niemcy. Tuż po rozpoczęciu gry przed szansą na zdobycie gola stanął Schurrle, ale piłkę po jego uderzeniu odbił Romero. Pięć minut później prowadzić mogła Argentyna, lecz Rodrigo Palacio przegrał pojedynek oko w oko z Neuerem. W drugiej połowie dogrywki bramka Romero została odczarowana. Schurrle dokładnym podaniem obsłużył Mario Goetze a ten uderzeniem z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. Na osiem minut przed końcem meczy Niemcy prowadzili 1:0 i mieli już tytuł mistrzowski z kieszeni.