Michniewicz: Chciałbym, żebyśmy przy prowadzeniu 2:0, stracili gola w 93. minucie

Czesław Michniewicz
- Kibicuję sercem i chciałbym, żebyśmy wygrali 2:1. Chciałbym również, żeby bramkę strzelił Lewandowski, żeby skończyło się naliczanie mu minut bez gola w kadrze - mówi ekspert Ekstraklasa.net, Czesław Michniewicz, przed meczem Polska - Ukraina.

Kadra Polski na mecze z Ukrainą i San Marino

Chciałbym również, żebyśmy prowadzili 2:0, a gola stracili w 93. minucie. Dlaczego akurat tak? Żebyśmy byli bardziej skoncentrowani przed meczem z San Marino. Byśmy wiedzieli, że każdy może nam strzelić bramkę.

Spodziewam się bardzo trudnego meczu, bo Ukraina zremisowała przecież z Anglią i to ona była bliższa zwycięstwa. Nie należy również zapominać o tym, że Ukraina zagrała zdecydowanie lepiej od nas na mistrzostwach Europy, a ich kadra raczej nie uległa od tamtego czasu wielkiej zmianie, poza odejściem Szewczenki i roszadą na stanowisku selekcjonera.

Poza tym Ukraińcy mają świadomość, że jest to dla nich jeden z kluczowych meczów tych eliminacji - albo pozostaną w grze o mundial w Brazylii, albo będą mogli skupić się na budowaniu drużyny, która powalczy o awans do ME we Francji.

Na skrzydłach nie powinno być zaskoczeń i typuję Rybusa oraz Błaszczykowskiego. Wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy byłyby to najlepsze wybory, chociaż Maćka bardzo dawno nie widziałem, bo ligi rosyjskiej nie oglądam. Błaszczykowski od wielu miesięcy jest w dobrej formie i nie ma co do niego żadnych wątpliwości. Co do obsady „dziesiątki”, to stawiałbym na któregoś z dwójki Majewski-Mierzejewski. Myślę, że to ciśnienie na Obraniaku jest tak duże, że Waldek Fornalik nie wystawi go od początku.

Na środku defensywy obok Kamila Glika zagrać powinien Marcin Wasilewski. Dla mnie nie ma innej opcji, bo chociaż nie gra w klubie, to jest na tyle doświadczonym zawodnikiem i posiada takie cechy charakteru, że u niego absolutnie tego braku ogrania widać nie będzie. Poza tym „Wasyl” nie ma rozgrywać piłki, tylko ma skutecznie przeszkadzać napastnikom Ukrainy i wygrywać pojedynku główkowe. W tym jest naprawdę bardzo dobry i nigdy tego nie zatraci, nawet jak nie będzie grał przez dłuższy czas.