Miedź Legnica

1

Dolcan Ząbki

1

• Dolcan toczył wyrównany pojedynek do momentu otrzymania czerwonej kartki. W ostatnim kwadransie legniczanie, grając w przewadze, zepchnęli rywala do głębokiej defensywy, stworzyli kilka świetnych okazji, które powinni wykorzystać. Nie zrobili jednak tego i skończyło się podziałem punktów. Miedź może czuć niedsoyt, bo pierwsze zwycięstwo w sezonie było blisko. Natomiast Dolcan powinien być zadowolony z jednego punktu. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk!

• Koniec meczu! Miedź - Dolcan 1:1!

• Piłkarze Miedzi reklamowali zagranie ręką jednego z graczy Dolcanu we własnym polu karnym, ale sędzia nie reagował.

• Łuszkiewicz oddał plasowany strzał z dystansu, ale Kryczka poradził sobie z nim.

• Gracz Miedzi przewracał się w polu karnym Dolcanu, ale gwizdek arbitra milczał.

• Sawala ukarany żółtą kartką.

• Dwustuprocentowa sytuacja dla Miedzi! Trifonow dorzucił z lewego skrzydła do Ślusarskiego, ale on nie trafił czysto głową w piłkę i uderzył niecelnie. To powinien być gol!

• Sędzia doliczył cztery minuty. Dolcan rozpaczliwe się broni!

• Trifonow zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale Kryczka sparował futbolówkę na róg!

• Dolcan znów może odetchnąć z ulgą. Feruga trafił w poprzeczkę!

• Gancarczyk za Garucha. To była już ostatnia zmiana w meczu.

• Dolcan zepchnięty do głębokiej defensywy.

• Po centrze Garguły, główkował Feruga, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Miedzi, do piłki podchodzi tradycyjnie Garguła.

• Kolejna zmiana. Na murawie pojawi się Wieteska za Bajdura. Jest to zmiana podyktowana chęcią utrzymania remisu przez gości.

• Tadas Labukas został ukarany żółtą kartką.

• Kolejna okazja dla Miedzi! Garguła dograł do Gancarczyka, ten stanął oko w oko z Kryczką, ale górą okazał się golkiper Dolcanu!

• Plac gry opuszcza defensywny pomocnik Yannick Kakoko, a w jego miejsce pojawia się ofensywny pomocnik Daniel feruga.

• Trifonow uderzył z pierwszej piłki z powietrza i minimalnie się pomylił!! To mogła być bramka stadiony świata!

• Miedź ruszyła do bardziej radyklanych ataków. Czy tym razem uda się legniczanom strzelić gola rywalowi grając z przewagą jednego zawodnika?

• Łuszkiewicz uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego (z ok. 20 metrów) i niewiele się pomylił. Piłka o centymetry minęła słupek bramki Dolcanu.

• Szymon Matuszek za faul na graczu Miedzi tuż przed polem karnym, został ukarany żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

• W natłoku wydarzeń umknęła nam jeszcze żółta kartka dla Damiana Jakubika z Dolcanu.

• Łuszkiewicz ukarany żółtą kartką.

• Świerblewski za Gołębiewskiego.

• Jagiełło urwał się obrońcom Miedzi, otrzymał długie podanie, znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem. Wydawało się, ze bramkarz Miedzi wyłuskał piłkę spod nóg gracza Dolcanu, ale Jagiełło utrzymał się w jej posiadaniu, minął Lisa i wpakował ją do siatki.

• Kądzior za Calderona.

• I mamy wyrównanie! Jagiełło!

• Mogło być 2:0 po kontrze Miedzi. Uderzał Marek Gancarczyk, ale piłka po drodze zaliczyła rykoszet i wypadła na rzut rożny..

• Kolejna centra Dolcanu z lewego skrzydła i kolejny raz okazała się ona niegroźna dla Miedzi.

• Tak jak zapowiadaliśmy - Labukas zmienia Ślusarskiego.

• Marek Gancarczyk ukarany żółtą kartką.

• Będziemy zaraz mieli zmianę w Miedzi. Ślusarskiego zastąpi Labukas.

• Dolcan dąży do strzelenia gola. Atakuje w drugiej połowie głównie lewą flanką, ale poza sytuacją z 58 minuty, nie stworzył zbyt dużego zagrożenie w polu karnym Miedzi.

• Kiepska centra Jagiełło i Lis rozpocznie od bramki.

• Ciekawie zapowiadającą się akcje Miedzi przerwał Sawala.

• Dolcan mógł teraz wyrównać, ale Stasiak ofiarnie uratował swój zespół od straty gola!

• Dośrodkowanie Petasza na piąty metr bez trudu łapie Lis.

• Garguła dośrodkował w pole karne zrzutu wolnego, z główki uderzył Ślusarski, a Lis z trudem sparował futbolówkę do boku, poza plac gry. Następnie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, ale nic z niego nie wynikło i od bramki zaczął Kryczka.

• Leży na boisku teraz dwóch piłkarzy Dolcanu i mamy przerwę w grze. Obejdzie się jednak bez pomocy medycznej.

• Garguła fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego i od bramki rozpoczął Kryczka. Chwilę wcześniej to Dolcan zacentrował z wolnego futbolówkę w pole karne Miedzi, ale defensywa gospodarzy szybko wyjaśniła sytuację, dalekim wybiciem piłki.

• Szymon Matuszek ukarany "żółtkiem" za faul ok. 35 metrów od własnej bramki.

• miedz - dolcan

• Drugą połowę rozpoczyna Dolcan.

• Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę. Piłkarze Dolcanu już na boisku, zawodnicy Miedzi dopiero wychodzą z szatni.

• Pierwsza połowa był dość wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły są dla siebie równorzędnymi rywalami. Lepsze okazje miał Dolcan, ale to Miedź prowadzi po trafieniu Telichowskiego.

• Miedź - Dolcan - I połowa

• Koniec pierwszej połowy. Miedź prowadzi po trafieniu Telichowskiego z 32 minuty.

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Groźna centra Dolcanu z lewej strony, ale niebezpieczeństwo zażegnał wybiciem piłki Telichowski.

• Bliski przejęcia piłki był Łobodziński pod polem karnym Dolcanu, ale uprzedził go Kryczka.

• Nic jednak z tego stałego fragmentu gry nie wynikło. Egzekutor trafił prosto w mur.

• Chociaż Dolcan przegrywa, to sprawia dobre wrażenie. Teraz rzut wolny dla gości z bocznego sektora boiska, blisko pola karnego Miedzi.

• Miedź jak na razie w tym sezonie strzela tylko gole po rzutach rożnych.

• Jesteśmy jeszcze winni jedną informację. Tuż przed rzutem rożnym, po którym padł gol, Dolcan mógł strzelić gola samobójczego, po dograniu Łobodzińskiego.

• Garguła zacentrował w pole karne z rzutu rożnego, po drodze jeden z piłkarzy Miedzi przedłużył to dośrodkowanie, a piłkę do siatki wpakował Telichowski! Strzelił on drugą bramkę dla Miedzi w swoim drugim występie w jej barwach.

• 1:0! Błażej Telichowski wpisuje się na listę strzelców.

• Garguła uderzył z rzutu wolnego, egzekwowanego tuż sprzed pola karnego, ale trafił prosto w mur.

• Osoliński sfaulował tuż przed polem karnym Gargułę i został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Miedzi z niebezpiecznej odległości.

• Pierwsza szansa dla Miedzi. Dośrodkowanie Garguły z narożnika boiska, z główki uderzył Stasiak, lecz poradził sobie z tym strzałem Kryczka, pewnie chwytając piłkę.

• Ilków-Goła wdarł się w pole karne Dolcanu, chciał dograc przed bramkę do partnerów, ale obrońca Dolcanu wybił piłkę na róg.

• Dolcan ładnie wydostał się spod pressingu Miedzi i ruszył z akcją, ale wykończył ją niecelnym uderzeniem z dystansu Petasz.

• Jakubik chciał zagrać długą piłkę w pole karne do Gołębiewskiego, po drodze podanie przedłużył Bajdur, ale ostatecznie futbolówka nie dotarła do napastnika Dolcanu, a znalazła się w rękach Lisa.

• Wracamy do gry!

• Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

• Łuszkiewicz ponownie spróbował długiego podania, tym razem do Garguły, ale było one fatalne.

• Łuszkiewicz posłał długą piłkę pod pole karne Dolcanu do Łobodzińskiego, ale jej adresat był na pozycji spalonej.

• Kibice Miedzi po kwadransie gry nie mają powodów do zadowolenia. Gra ich pupili wcale nie jest lepsza niż tydzień temu z Chojniczanką.

• Gołębiewski otrzymał dobre, prostopadłe podanie w pole karne, ale Stasiak uniemożliwił mu oddanie strzału.

• Petasz próbował wymusić rzut wolny w okolicy bramki Miedzi, ale sędzia nie dał się nabrać i upomniał obrońcę Dolcanu za symulowanie.

• Michał Ilków-Gołąb zagrał długą piłkę pod pole karne do Łobodzińskiego, ale kapitana Miedzi uprzedził Mateusz Kryczka.

• Coraz śmielej atakuje Dolcan.

• Piotr Petasz przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego i nieznacznie się pomylił.

• Rzut wolny dla Dolcanu z ok.30 metrów.

• Kakoko posłał dobre podanie z połowy boiska do Ślusarskiego, ale ten był na spalonym.

• Miedź ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale póki co, nic z tego nie wynika.

• Sędzia upomina Bartosza Ślusarskiego za dyskusję.

• Trifonov zagrywał z lewej strony w pole karne, ale nikogo z jego partnerów tam nie było.

• Pierwsza szansa Dolcanu. Po błędzie Stasiaka, przy piłce znalazł się Kądzior, uderzył z ok. 14 metrów w kierunku długiego słupka, ale minimalnie niecelnie!

• Piłkarze Miedzi póki co cały czas przy piłce, nei dają jej sobie zabrać.

• Miedź rozpoczęła

• Jeszcze przywitanie sędziów z trenerami i za chwilę zaczynamy!

• Sędzia przeprowadza losowanie. Kapitanem Miedzi jest dzisiaj Wojciech Łobodziński, a Dolcanu Piotr Klepczarek

• I piłkarze obu drużyn już na boisku.

• Lada moment piłkarze Miedzi i Dolcanu powinni wyjść z tunelu.

• W Legnicy tak jak i w całej Polsce afrykańskie upały. Mimo, że początek meczu przesunięto z godziny 18:00 na 20:00, piłkarze obu drużyn i tak nie będą mieli łatwego życia z aurą.

• Wbrew przewidywaniom, Ryszard Kuźma nie zmienił duetu stoperów Stasiak-Telichowski na Lafrance-Midzierski.

• Obserwatorem zawodów jest Marian Pyzałka, a delegatem PZPN Jan Ozga.

• Sędzią dzisiejszych zawodów będzie Robert Marciniak z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na liniach pomagać mu będą arbitrzy ze Śląskiego ZPN: Bartłomiej Lekki i Łukasz Marek. Sędzią technicznym jest Kornel Paszkiewicz z Dolnośląskiego ZPN.

• Miedź - Dolcan

• W Miedzi mamy za to dwie zmiany. Dzisiaj od pierwszej minuty, w porównaniu do spotkania z Chojniczanką, nie zagrają Grzegorz Bartczak i Tadas Labukas. W związku z tym Michał Ilków-Gołąb, który tydzień temu większość część meczu grał na prawym skrzydle, został przesunięty na swoją nominalną pozycją prawego obrońcy w miejsce Grzegorza Bartczaka. Na prawym skrzydle zagra Wojciech Łobodziński. Jego absencja w poprzednim spotkaniu była spowodowana kontuzją, której doznał tuż przed pojedynkiem z Chojniczanką, a dziś również nie było wiadomo do końca czy wystąpi. Natomiast w ataku miejsce Tadasa Labukasa zajmie Bartosz Ślusarski.

• Dariusz Dźwigała wedle zasady "zwycięskiego składu się nie zmienia", wystawił ten sam skład co przeciwko Pogoni w poprzednią sobotę.