Milan przegrał z Atalantą, europejskie puchary nie dla Rossonerich (ZDJĘCIA)

mgs
Milan stracił wszelkie szanse na to, by w przyszłym sezonie wystąpić w europejskich pucharach. W meczu przedostatniej kolejki Serie A, Rossoneri w derbach Lombardii przegrali z Atalantą 1:2 i na pewno zakończą rozgrywki poza czołową piątką.

W Bergamo wszystko rozpoczęło się po myśli Milanu, bowiem w 52. minucie mediolańczycy wyszli na prowadzenie za sprawą samobójczego gola Gianpaolo Belliniego. Sprawy zaczęły komplikować się dopiero niecałe dwadzieścia minut później, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gole pewnie zamienił German Gustavo Denis i Stadio Atleti Azzurri d'Italia do końca regulaminowego czasu gry utrzymywał się remis 1:1. Prawdziwy pech dopadł piłkarzy Clarenca Seedorfa dopiero w 96. minucie, wówczas kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Franco Brienza zdobywając pięknego gola.

Porażka oznacza, że Milan z dorobkiem 58 punktów znajduję się na ósmym miejscu w tabeli nie traci szansę na udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Atalanta jest jedenasta i pewna utrzymania w Serie A.

Atalanta - Milan 2:1

Bramki: 68. Denis, 90+5. Brienza – 52. Bellini (sam.)

Kartki: 70. Raimondi, 85. Migliaccio – 70. Mexes, 90+3. Taarabt

Atalanta: Consigli – Brivio, Benalouane, Bellini, Raimondi, Cigarini, Baselli(75' Migliaccio), Carmona, Moralez(88' Brienza), Bonaventura(69' De Luca), Denis

AC Milan: Amelia – De Sciglio, Constant, Rami, Mexes, de Jong, Montolivo, Honda(46' El Shaarawy), Muntari(76' Taarabt), Kaka(80' Pazzini), Balotelli