0

Zawisza Bydgoszcz

1

• Z rundy jesiennej tego sezonu z Kluczborka żegna się z Państwem Maciej Dąbrowski. Już teraz zapraszam na relacje LIVE! z rundy wiosennej!

• Koniec meczu! Zawisza zdobywa trzy punkty, mimo, że MKS miał nieznaczną przewagę i lepsze sytuacje. Ten mecz to niejako podsumowanie całej rundy jesiennej w wykonaniu MKS-u. Walka, sporo sytuacji bramkowych, a jednak brak szczęścia i tracone niepotrzebnie gole.

• Rzutem na taśmę Zawisza zdobył tutaj gola, nie zapowiadało się na zwycięstwo gości.

• Deja ukarany żółtą kartką.

• 4 minuty dłużej potrwa dzisiejszy mecz.

• Szymon Lewicki dostał podanie przed pustą bramką od Gajewskiego i tylko dołożył stopę. 1:0 dla Zawiszy!

• Gol dla Zawiszy!

• Teraz Zawisza zamknął MKS na własnej połowie, ale z ich prób nic nie wychodzi. Teraz źle podawał Mica.

• Ostatnia dziś zmiana, Piotr Giel wchodzi za Macieja Kowalczyka.

• Marcin Tomaszewski zmienia słabego dziś Szymona Sobczaka.

• Przewaga MKS-u już nie jest tak widoczna, mecz mocno się wyrównał.

• Panayotov za Konę.

• Z dystansu uderzył Lewicki, ale wysoko nad bramką.

• Mateusz Arian zmienia Rafała Niziołka.

• Arkadiusz Gajewski zmienia George Alaverdashvili.

• Piotr Kasperkiewicz otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny na Mice.

• Kowalczyk wziął na siebie trzech rywali i dał się sfaulować, krótko rozegrany rzut wolny, Deja uderza mocno w bramkę, ale Sapela z największym trudem paruje piłkę!

• Z dystansu Mica, ale bardzo niecelnie.

• Deja próbował swoich sił z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• 3 na 2 wyszedł MKS, Niziołek podał na lewą stronę do Nowackiego, a ten chciał przerzucić piłkę na prawo do Kowalczyka. Jego próba spaliła na panewce, bo trafił w jednego z obrońców Zawiszy.

• Kowalczyk ścigał się z Sapelą do piłki, ale szybszy bramkarz gości.

• Alaverdashvili teraz groźnie uderzył z prawej strony, ale Pogorzelec jest dziś bezbłędny.

• Drygas wybił piłkę spod nóg Sobczaka, a sędzia dopatrzył się faulu i ukarał kapitana Zawiszy żółtą kartką. Raczej czysto wybita piłka.

• Nitkiewicz ukarany żółtą kartką za przerwanie kontry Zawiszy.

• Przewaga MKS-u rośnie. Ataki gospodarzy są coraz groźniejsze, a Zawisza ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Ależ było groźnie pod bramką Sapeli! Ganowicz dośrodkował piłkę, głową uderzył ją Kowalczyk, ale Sapela doskonale wyszedł i złapał futbolówkę.

• Sobczak ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył na bramkę. Jego strzał znowu przeleciał obok bramki.

• Pierwsza dziś zmiana. Jakub Smektała wchodzi za aktywnego dziś Jakuba Łukowskiego.

• "Bez faulu" krzyczy trener Konwiński, obawia się stałych fragmentów gry. Ma powody do obaw, bo Zawisza to wysoki zespół.

• Łukowski ładnie założył "siatkę" Sobczakowi, ale ten postanowił go sfaulować.

• Wybija Kasperkiewicz, piłka trafia pod nogi Drygasa, który spokojnie kieruje ją do siatki, jednak sędzia podnosi chorągiewkę - spalony!

• Róg dla gości.

• I od razu szansa dla MKS-u! Niziołek z 20 metrów po ziemi i Sapela z kłopotami wybija piłkę na rzut rożny!

• Już pierwsza dobra okazja dla Zawiszy. Alaverdashvili atakował prawą stroną i oddał płaski strzał, ale czujnie Pogorzelec.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy meczu. Pod koniec tej części gry MKS mógł zdobyć co najmniej dwa gole, jednak szczęście sprzyjało gościom. Zostańcie z nami, za kwadrans wracamy do Kluczborka.

• Sobczak miał wymarzoną okazję! Kowalczyk zagrał przez całą linię obrony do Sobczaka, ale ten źle przyjął piłkę i Sapela zdążył do niego doskoczyć! To była 1000% sytuacja!

• Sędzia do pierwszej połowy dorzucił minutę.

• Jeszcze raz, tym razem Kowalczyk! Ponad bramką!

• Teraz Nowacki z dystansu! Prosto w Sapele.

• Patejuk przed szansą! Minął prawą stroną Nitkiewicza i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Oskar Pogorzelec był jednak czujny i sparował piłkę na rzut rożny!

• Nerwowo jest pod koniec pierwszej części gry, nadal sporo niedokładności. Faul za faulem.

• Na boisku leży Łukowski, Pogorzelec przywołuje medyków, miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

• Dobrze zagrał Deja w stronę Sobczaka, ale uprzedził go Sapela i piłka w jego rękach.

• SOBCZAK!!! W końcu zrobił wspaniały rajd! Zgubił obrońcę w polu karnym i pięknie uderzył w długi róg. Sapela był bez szans, ale na linii bramkowej stał Drygas i wybił piłkę spod poprzeczki! Niesamowite!

• Stawarczyk wjeżdża wyprostowaną nogą w Niziołka i brak reakcji sędziego. To było na żółtą kartkę.

• Bardzo słabo gra Sobczak, każdą piłkę traci, to chyba nie jest jego dzień.

• Ależ walka na boisku! Wszyscy jeżdżą dziś na wślizgu jak na sankach :)

• Niziołek płasko wrzucił piłkę w pole karne, ale nie sięgnął jej Kowalczyk i ta wyszła poza boisko. Było bardzo groźnie!

• Niziołek po akcji prawą stroną boiska wywalczył rzut rożny.

• Sporo pretensji teraz z ławki Zawiszy o wślizg Nitkiewicza, który jednak nie dotknął Patejuka. Były gracz Śląska pobiegł z piłką dalej i po chwili ją stracił.

• Ależ blisko gola dla Zawiszy! Stawarczyk świetnie wrzucił między linię obrony a Pogorzelca, ale minimalnie spóźnił się Lewicki!

• Sporo fauli w tym fragmencie meczu, dużo szarpanej gry.

• Alaverdashvili próbował zaskoczyć Pogorzelca, ale znowu bez powodzenia.

• Uderzał Łukowski, ale bardzo niecelnie.

• Pressingiem stara się przycisnąć rywala MKS, ale Zawisza dobrze wychodzi z tej sytuacji. Rzut wolny z 30 metrów dla gości.

• Deja przed szansą! Pięknie minął dwóch rywali i strzelił z 25 metrów, jednak minimalnie nad poprzeczką! To była najlepsza sytuacja w tym meczu.

• Trzeba przyznać, że od początku meczu jest bardzo dużo niedokładności. Teraz na strzał zdecydował się Niziołek, ale jego uderzenie było kompletnie nieprzygotowane i wylądowało blisko linii bocznej boiska.

• Stawarczyk teraz fatalnie podał na aut i przy piłce gospodarze.

• Sobczak walczył teraz z Nykielem, ale zdaniem sędziego faulował byłego obrońcę Cracovii.

• Nitkiewicz dośrodkował z lewej strony boiska, ale najwyżej wyskoczył Łukasz Sapela i złapał piłkę. Teraz leży jeden z graczy gości i udzielana jest pomoc medyczna.

• Pierwszy dziś strzał na bramkę oddał Jakub Łukowski, ale Pogorzelec bez problemu złapał piłkę.

• Zawisza jak na razie stara się przedostać pod pole karne gospodarzy prostym środkiem - długą piłką zagraną z własnej połowy.

• Ciekawie mogą wyglądać starcia tych dwóch Panów, od początku jest gorąco na ich stronie boiska.

• Patejuk od razu "skasował" Nitkiewczia, który teraz cierpi na murawie.

• Pierwsze starcie w powietrzu pomiędzy Patejukiem a Nitkiewiczem wygrywa niższy gracz MKS-u.

• Zaczynamy mecz! Od środka goście.

• Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy została uczczona pamięć zmarłego niedawno byłego prezesa OPZN pana Marka Procyszyna.

• Piłkarze wychodzą na murawę!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Mateusz Złotnicki z Lublina, na liniach pomagać mu będą Adam Jakubczyk i Damian Rokosz (obaj z Katowic), a sędzią technicznym będzie Karol Iwanowicz z Lublina.

• Frekwencja w Kluczborku nie zachwyca, jak można się domyślić niska temperatura nie zachęca do przyjścia na stadion.

• W ostatnim meczu MKS przegrał w Głogowie z Chrobrym aż 1:5, Zawisza natomiast zremisował 2:2 z Arką Gdynia po dwóch golach Kamila Drygasa.

• Do rozpoczęcia spotkania został około kwadrans, pogoda w Kluczborku jest dziś bardzo ładna, mimo, że temperatura wynosi około trzech stopni.

• Do dyspozycji trenera Macieja Bartoszka pozostają: Węglarz, Smektała, Panayotov, Włosiński, Ciechanowski, Gajewski oraz Cywiński.

• Na ławce rezerwowych MKS-u zasiądą: Wnuk, Arian, Uszalewski, Giel, Tomaszewski, Kursa oraz Brzęczek.

• Gorąco witamy ze stadionu w Kluczborku, przed nami spotkanie MKS-u Kluczbork z Zawiszą Bydgoszcz. Za moment po lewej stronie relacji pojawią się składy obu drużyn, a na relację LIVE! zaprasza Maciej Dąbrowski.

• MKS Kluczbork – Zawisza Bydgoszcz LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czas przerwać złą passę! "Zeta" pozwoli?

Sobotni mecz będzie ostatnim sprawdzianem przed przerwą zimową dla MKS-u Kluczbork. W poprzednim meczu przeciwko Zawiszy zwycięscy okazali się być podopieczni Andrzeja Konwińskiego, którzy sprawili niespodziankę i przywieźli trzy punkty z bardzo trudnego terenu jakim jest dom bydgoskiego Zawiszy – spadkowicza z Ekstraklasy.

Miedź Legnica - MKS Kluczbork 4:1