Grecja U-21

3

Polska U-21

1

• Grecy się cieszą, ale nie znają końcowego wyniku ze Szwecji. Straciliśmy bramkę po niesłusznym karnym, ale w przekroju całego spotkania byliśmy o kilka klas gorsi i przegraliśmy całkowicie zasłużenie. Dziękuję za uwagę.

• Koniec meczu. Tragedia.

• I 4:3 dla Szwecji...To już jest koniec marzeń o play-offach.

• I bramka... Nieprawdopodobne..

• Poprzeczka!!! Jeszcze niecałe dwie minuty..

• Trzy minuty doliczone przez sędziego.

• Velios!!! Strzał głową z kilku metrów - obok bramki!

• Golla ukarany za faul

• Ale Turcy doprowadzają do wyrównania!! W tym momencie wciąż jesteśmy liderem!!

• Gol./

• Jedenastka dla Greków! Nie było faulu, a jeśli nawet to i tak przed szesnastką!!

• NIEE!!! Kontratak, długie zagranie Przybyłki, który minął bramkarza przy linii, ale nie trafił do pustej bramki!!

• Bakasetas! Mocny strzał - Szymski na posterunku.

• Wszołek doszedł do piłki w szesnastce i odegrał do środka, jednak zabrakło tam Przybyłki.

• Dziwniel chwilę później wrócił na boisko, ale najwidoczniej nie jest w stanie kontynuować gry. Zmienił go Mateusz Lewandowski.

• Karelis miał kolejną okazję na gola, ale tym razem w ogóle nie trafił w piłkę.

• Dziwniel prosi o pomoc medyczną - kontuzja czy gra na czas?

• Na boisku pojawił się Wojciech Golla - zmienił Bartłomieja Pawłowskiego.

• Kiks Chrapka we własnej szesnastce, chwilę później faulowany Żyro. Tymczasem wreszcie doczekaliśmy się pierwszej zmiany..

• Velios!!!! Wyłuskał piłkę Pawłowskiemu, obrócił się i w sytuacji sam na sam spudłował z kilku metrów! Mamy furę szczęścia!

• Szwecja prowadzi już 3:1 - jeśli stracimy bramkę, będziemy mieli matematyczne szanse, aby zagrać w kolejnej fazie. Jeśli stracimy dwie - stracimy też wszelkie szanse na awans.

• Szkoleniowiec gospodarzy przeprowadził właśnie drugą zmianę - Bakasetas wszedł za Mavriasa.

• Chrapek miał szansę na rozprowadzenie kontrataku, ale zdecydował się zatrzymać akcję. Wygląda na to, że remis w pełni satysfakcjonuje Polaków.

• Nic nie wskazuje na to, aby podopieczni Marcina Dorny byli w stanie zapanować nad boiskowymi wydarzeniami. Być może jakaś zmiana poprawi grę Biało-czerwonych, ale jak dotychczas Polacy muszą po prostu skutecznie zagrać w obronie.

• Janicki wrócił już na boisko i od razu wykazał się dobrą interwencją w obronie.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym starciu, Bouzas wszedł na plac gry w miejsce Bouchalakisa.

• Janicki zwija się z bólu na murawie - potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego.

• Triandafillopulos ukarany za agresywny wślizg.

• Tymczasem Szwecja strzela bramkę na 2:1, robi się niebezpiecznie..

• Ogromne zamieszanie, ale ostatecznie Polacy zdołali wyjaśnić sytuację.

• Żyro faulował przy linii bocznej tuż pod polem karnym. Będzie dobra okazja dla gospodarzy..

• Uderzenie Karelisa z ostrego kąta wylądowało na bocznej siatce.

• Było blisko!! Żyro lekko zagrał w szesnastkę, nikt nie doszedł do piłki, która o centymetry minęła słupek bramki/1

• Mavrias biegł z piłką po linii szesnastki i padł na murawę. Arbiter gwizdnął i wydawało się, że wskaże na "wapno", ale ukarał jedynie Greka za symulkę.

• Grecy wciąż są częściej w posiadaniu piłki. Wygląda na to, że Marcin Dorna nie zdołał trafić do swoich zawodników w przerwie.

• Żyro rozegrał piłkę z Przybyłką, ale w ostatniej chwili przeciwnicy zdołali przechwycić futbolówkę.

• Arbiter ukarał Wszołka za mocno wątpliwe nadepnięcie.

• Gramy!!

• Koniec pierwszej połowy. Przetrwaliśmy - oto najkrótsza konkluzja tego, co dotychczas działo się na boisku. Grecja była zdecydowanie lepsza, ale też nie grała wielkiej piłki. Miejmy nadzieję, że po przerwie będzie to wyglądać zdecydowanie lepiej.

• Przybyłko uderzał piłkę głową po centrze Dziwniela - niecelnie.

• Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Żyro dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale piłka zakończyła swój lot w rękawicach golkipera gospodarzy.

• Karelis dostał piłkę ze środka pola i nie widząc w okolicy partnerów do gry zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Teraz trzeba będzie jej szukać gdzieś daleko za stadionem..

• Janicki po raz kolejny bardzo łatwo stracił piłkę i sprokurował zagrożenie pod własną bramką..

• Stafylidis posłał ultra groźną piłkę w szesnastkę, ale na nasze szczęście nikt nie przeciął toru jej lotu.

• Żyro! Wszołek zagrał w pole karne, piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła wprost pod nogi zawodnika Legii, który utrzymał się w jej posiadaniu, ale ostatecznie uderzył obok bramki.

• Karelis!!! CO TO BYŁO?! Mierzona centra z prawej flanki, piłka dotarła do kompletnie niepilnowanego Karelisa , który fatalnie spudłował!

• Tymczasem w meczu Szwecja - Turcja jest 1:1.

• Napomnienie dla Marinakisa za brutalny wślizg w nogi Wszołka.

• Velios znalazł się w sytuacji sam na sam - strzelił fatalnie, ale i tak znajdował się na spalonym

• Obraz gry przedstawia się podobnie, jak przy stanie 0:0 - jest to modelowy przykład meczu walki.

• Stafylidis!! Anemiczne uderzenie z rzutu wolnego minęło wszystkich zawodników w szesnastce i tylko refleks Szumskiego uchronił Polaków przed utratą kolejnej bramki!

• Dawidowicz ukarany za nieprzepisowy atak w nogi Karelisa.

• Pawłowski świetnie zdobył piłkę i podał do Michała Żyro. Zawodnik Legii Warszawa zagrał płasko wzdłuż bramki, prosto pod nogi Przybyłki, który nie zmarnował idealnej sytuacji i trafił do siatki.

• GOOOOOOLLLL!!!! Mamy wyrównanie!!

• Karelis w dziecinny sposób poradził sobie z Janickim i tylko brak wsparcia spowodował, że Grecy nie podwyższyli wyniku meczu.

• Świetny przechwyt Przybyłki, który jednak chwilę później stracił piłkę. Nie potrafimy stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

• Bartosz Bereszyński doznał urazu podczas starcia z rywalem, ale za chwilę powinien być zdolny do dalszej gry,

• Od momentu utraty bramki to gospodarze przeważają. Bezbramkowy wynik w starciu Szwedów z Turkami oznacza, że to wciąż my jesteśmy na czele tabeli.

• Dośrodkowanie w pole karne, Mavrias początkowo nie doszedł do piłki, ale zdołał ją przechwycić. Zagrał do niepilnowanego Karelisa, który z bliskiej odległości dokonał egzekucji.

• GOOLL!! Karelis!

• Chrapek faulował Karelisa w środkowej strefie boiska. Jak dotychczas nad boiskowymi wydarzeniami niepodzielnie rządzi chaos..

• Polacy przez dłuższy okres czasu spokojnie utrzymywali się przy piłce, lecz po nierozważnym zagraniu Szumskiego stracili ją na rzecz rywala.

• Pawłowski!! Piłkarz Lechii Gdańsk dopadł do odbitej piłki, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Mavrias zagrywał w szesnastkę, jednak sytuację szybko wyjaśnił Kamiński.

• Wszołek świetnie popędził z piłką prawą flanką i zagrał do Przybyłki. Piłkarz FC Koeln biegł wzdłuż pola karnego, jednak nie znalazł miejsca na oddanie strzału.

• Strzał Lagosa zza pola karnego bardzo niecelny. Mimo tego martwi to, jak łatwo dał się chwilę wcześniej ograć Bereszyński.

• Gramy!!

• Co ciekawe, na stadionie w Katerini dość wyraźnie słychać tekst Mazurka Dąbrowskiego - nasi reprezentanci są wspierani przez kilkudziesięcioosobową grupę kibiców.

• W oczekiwaniu na początek rywalizacji zapraszam do lektury zapowiedzi dzisiejszego meczu - Grecja - Polska LIVE! Mecz o awans do baraży o młodzieżowe Euro

• Równolegle do tego spotkania toczyć się będzie inny mecz grupy siódmej, w którym Szwedzi zmierzą się z Turcją - w przypadku remisu w tym starciu, podopieczni Marcina Dorny awansują do fazy play-off z pierwszego miejsca bez względu na wynik starcia z Grecją.

• Na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej ukazał się wywiad z Pawłem Wszołkiem, który mogą Państwo przeczytać tutaj.

• Ławka rezerwowych reprezentacji Grecji: Bakasetas, Kouros, Lykogiannis, Goutas, Gianniotas, Dioudis, Bouzas

• Ławka rezerwowych reprezentacji Polski: Dąbrowski, Bednarek, Lewandowski, Parzyszek, Wolski, Kędziora, Golla

• Dla przypomnienia - aktualna tabela grupy siódmej: el mmmne

• Drużyny młodzieżowe zazwyczaj stoją w cieniu kadry A, ale w przypadku, gdy podopieczni Nawałki mieli na rozkładzie kelnerów z Gibraltaru, a młodzież gra mecz o awans do następnej rundy eliminacji, to właśnie ekipie Marcina Dorny należy się większe wsparcie.

• Witam serdecznie! Już za niecałą godzinę pierwszy gwizdek arbitra Bastiana Danckerta, który rozpocznie decydujące starcie w walce o fazę play-off eliminacji Mistrzostw Europy U-21 w 2015 roku!