Portugalia U-21

0

0 2 połowa

3 karne

• Szwedzi, którzy w eliminacjach minimalnie wyprzedzili Polskę, zostają młodzieżowymi mistrzami Europy! To już wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• NIE MA GOLA! BRONI CARLGREN! SZWECJA MISTRZEM EUROPY!

• William Carvalho, którym interesują się największe kluby Europy...

• Mocno i w środek, ale celnie! Portugalia pod ścianą!

• Lindelof...

• Gol! Portugalczyk zupełnie zmylił Carlgrena! Remis 3:3 przed ostatnią serią!

• Joao Mario...

• Ależ wydziwniał Khalili i jego płaski strzał broni Jose Sa! Portugalia wraca do gry!

• Khalili w zespole Szwecji...

• BRONI CARLGREN! Kapitalna interwencja, Szwedzi na prowadzeniu!

• Ricardo Esgaio...

• Gol! Pewny strzał pod poprzeczkę!

• Augustinsson...

• Piłka odbija się od poprzeczki, za linią bramkową i wychodzi w pole! Sędziowie po konsultacji uznają gola! 2:2!

• W ekipie portugalskiej strzelać będzie Toze...

• Mocny strzał w sam środek bramki i gol!

• Czas na Thelina...

• Pewny płaski strzał, bramkarz zmylony, 1:1!

• Jak odpowie Paciencia?

• GOL! Pewne uderzenie pod poprzeczkę! Nie do obrony!

• Jako pierwsi strzelają Szwedzi, John Guidetti...

• No to zaczynamy rzuty karne!

• Koniec! O mistrzostwie Europy zadecydują rzuty karne!

• Minuta doliczona. 60 sekund i będziemy oglądali konkurs rzutów karnych.

• Słabiutki strzał z dystansu Bernardo Silvy bez problemu łapie Carlgren.

• Było groźnie! Po centrze Guerreiro Paciencia główkował piłkę obok bramki! W tej sytuacji powinien być jeszcze rzut rożny, ale polscy sędziowie nie zauważyli, że piłka odbiła się również od szwedzkiego obrońcy.

• Po dośrodkowaniu Medeirosa piłka padła łupem Carlgrena.

• Kolejna żółta kartka. Za faul taktyczny ukarany Lindelof.

• Z rzutu wolnego Toze dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Paciencia uprzedził Carlgrena, ale nie zdołał czysto i celnie uderzyć futbolówki głową.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Ukarany nią Baffo za faul taktyczny na Medeirosie.

• Krótka interwencja medyczna i Carlgren wraca do gry.

• Dośrodkowanie w pole karne Szwedów, gdzie Paciencia bezpardonowo potraktował Carlgrena. Rzut wolny dla Szwecji.

• Gramy dalej!

• Koniec pierwszej części dogrywki, zmiana stron. Co ciekawe, w tych 15 minutach po raz pierwszy w tym meczu inicjatywę mieli Szwedzi.

• Znowu szczęścia spróbował Khalili. Tym razem uderzył zza pola karnego i znowu do pełni szczęścia zabrakło niewiele.

• Mocne uderzenie z rzutu wolnego Guidettiego poszybowało dobry metr ponad portugalską bramką.

• Odpowiedź Portugalczyków. Patrik Carlgren pewnie poradził sobie z uderzeniem z dystansu Paciencii.

• Dośrodkowanie na długi słupek, gdzie pojedynek głowkowy wygrał Oskar Lewicki, ale strącił piłkę głową obok bramki Sa.

• Szybka akcja Szwedów, po centrze Hiljemarka w polu karnym Thelina uprzedził jeden z obrońców. Rzut rożny.

• Khalili! Śliczne techniczne uderzenie Szweda z kilkunastu metrów minimalnie minęło portugalską bramkę!

• Rozpoczynamy dogrywkę!

• W regulaminowych 90 minutach żadna z drużyn nie potrafiła trafić do bramki przeciwnika. Więcej szans mieli Portugalczycy, ale trzeba uczciwie przyznać, że Szwedzi te okazje mieli zdecydowanie bardziej klarowne. Remis jest więc zasłużony.

• Koniec regulaminowego czasu gry. Będzie dogrywka!

• Khalili dośrodkował piłkę w pole karne, ale tam najlepiej ustawieni byli portugalscy obrońcy.

• Po rzucie rożnym dla Portugalii Tiago Ilori główkował wyraźnie obok bramki Carlgrena!

• W odpowiedzi Medeiros zakręcił obrońcami w polu karnym reprezentacji Szwecji, ale wywalczył tylko rzut rożny. Dwie minuty doliczone do regulaminowych 90.

• Znowu nieporozumienie w portugalskiej defensywie i ponownie wszystko zakończyło się pomyślnie dla ekipy Rui Jorge'a!

• Guidetti! Po zamieszaniu w polu karnym Portugalczyków szwedzki napastnik wyszedł sam na sam z Jose Sa, ale przegrał ten pojedynek! Kapitalna interwencja bramkarza reprezentacji Portugalii!

• Próba z dystansu Joao Mario również poszybowała wysoko w trybuny Eden Areny.

• Toze raz jeszcze z dystansu, ponownie ponad poprzeczką bramki Carlgrena.

• Świetne wejście lewym skrzydłem w pole karne Augustinssona i zagranie przed bramkę do Guidettiego, ale ten został zablokowany przez portugalskich obrońców!

• Guidetti teraz zdemolował portugalskiego bramkarza. Sędzia Marciniak przerywa grę i upomina szwedzkiego napastnika.

• Zdołał dojść do pozycji strzeleckiej Lindelof, ale jego nieczyste uderzenie minęło portugalską bramkę. Nieco ponad kwadrans do końca.

• Khalili wywalczył rzut rożny dla Szwecji. Pierwszy w tym meczu przy ośmiu dla Portugalii.

• Bernardo Silva popędził z piłką przez pół boiska, po czym spod linii końcowej dośrodkował piłkę niedokładnie. Po chwili centra Medeiros padła łupem Carlgrena.

• Schodzi z boiska Ricardo, a w jego miejsce Goncalo Paciencia, czyli syn Domingosa Paciencii, który ze swoim APOELem Nikozja obecnie przebywa w Polsce.

• Jeszcze jeden zablokowany strzał z dystansu, tym razem autorstwa Raphaela Guerreiro, i kolejny rzut rożny.

• Jeszcze jedna próba zza pola karnego aktywnego Toze. Odbita od obrońcy piłka wychodzi na rzut rożny.

• Zmiana w reprezentacji Szwecji. Quaison za Tibblinga.

• Było blisko! Indywidualna akcja Medeirosa, który z prawego skrzydła ściął do środka i uderzył centymetry obok bramki Carlgrena! Szwedzki bramkarz nie miałby nic do powiedzenia!

• Jeszcze jedna próba z daleka Toze, tym razem celna, ale piłkę i tak pewnie złapał Carlgren!

• Rzut rożny dla Portugalii po błędzie Augustinssona. Krótkie rozegranie i prosta strata Joao Mario.

• Druga zmiana wśród Portugalczyków. Schodzi Cavaleiro, a w jego miejsce Medeiros.

• Uderzenie z dystansu Toze poszybowało ponad poprzeczką szwedzkiej bramki.

• Słaby strzał głową Cavaleiro po dośrodkowaniu Joao Mario bardzo pewnie łapie Carlgren.

• Toze dośrodkował piłkę w pole karne, ale tak, że żaden z jego kolegów nie miał szans na oddanie strzału.

• I to właśnie Sergio Oliveira teraz opuszcza boisko. W jego miejsce Toze.

• Odpowiedź Sergio Oliveiry! Portugalczyk uderzył z dystansu nieznacznie obok bramki rywala.

• Guidetti! Szwedzki napastnik dopadł do bezpańskiej piłki na 15. metrze przed bramką rywala, ale uderzył z powietrza minimalnie nad poprzeczką!

• Kontra Portugalczyków! Ricardo do Cavaleiro, ten z powrotem do Ricardo przed szwedzką bramkę, ale napastnik reprezentacji Portugalii nie sięgnął futbolówki! Z rzutu rożnego też nie było zagrożenia dla bramki Carlgrena.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kheliliego nie stworzyło zagrożenia dla bramki Sa. Po chwili uderzenie głową jednego ze Szwedów pewnie broni portugalski bramkarz.

• Niewiele dzieje się w pierwszych minutach po przerwie. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Wznawiamy grę!

• Jedna zmiana w ekipie Szwecji. Baffo za Helandera. Można przypuszczać, że zmiana stopera jest podyktowana kontuzją.

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko, za chwilę początek drugiej połowy tego meczu.

• Jeśli chodzi o polskich sędziów, to trzeba przyznać, że na razie spisują się bardzo uważnie. Trudno dostrzec jakiekolwiek błędy autorstwa zespołu Szymona Marciniaka.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis w Pradze, choć na początku spotkania Portugalczycy mieli bardzo dużą przewagę. Potem jednak mecz się wyrównał i teraz trudno stwierdzić, która z drużyn jest bliżej mistrzostwa.

• Indywidualna akcja Khaliliego zakończona bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu. Piłka poszybowała wysoko w trybuny.

• Raphael Guerreiro zza pola karnego uderzył dobry metr nad bramką Carlgrena.

• Tibbling popędził prawym skrzydłem, ale dośrodkował piłkę prosto w ręce portugalskiego golkipera. Po chwili Cavaleiro po raz kolejny został złapany na spalonym, po raz kolejny dobra decyzja sędziów.

• Świetna akcja Portugalii! Joao Mario zagrał piłkę na prawe skrzydło, a następnie dostał zagranie zwrotne w pole karne, ale uderzył nieczysto i został zablokowany!

• Sergio Oliveira z rzutu wolnego zagrał prosto w ręce Carlgrena.

• Brzydki faul Milosevicia na Nevesie blisko linii bocznej pola karnego. Sędzia Marciniak upomina Szweda.

• Spadło nam tempo tego spotkania. Szwedzi od pierwszego gwizdka spisują się bardzo przeciętnie, ale Portugalia już nie naciska tak bardzo swojego rywala.

• Ponownie na spalonym został złapany Ivan Cavaleiro.

• Portugalczycy grają już nieco spokojniej niż na początku spotkania, dzięki czemu ten mecz nieco się wyrównał.

• Dobre uderzenie z 20 metrów Tibblinga bardzo pewnie broni Jose Sa.

• Cavaleiro szukał w polu karnym Ricardo, ale ten został zablokowany przed samą bramką Carlgrena.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska bardzo pewnie łapie Carlgren.

• Po centrze Bernardo Silvy obrońcy szwedzcy wybili piłkę na rzut rożny.

• Po zablokowanym dośrodkowaniu Hiljemarka Szwedzi domagali się odgwizdania zagrania ręką Portugalczyka w polu karnym, ale o ręce Tiago Iloriego nie było mowy. Znowu dobra decyzja Polaków.

• Cavaleiro ponownie na spalonym i ponownie polscy sędziowie się nie pomylili.

• Zdecydowana przewaga Portugalii w pierwszym kwadransie. Szwedzi mają problemy, żeby w ogóle wydostać się z własne połowy.

• Płaskie dośrodkowanie Esgaio zgrał przed pole karne Ricardo, ale Joao Mario zza pola karnego uderzył bardzo niecelnie.

• Ricardo przedzierał się środkiem, ale przy strzale z dystansu został zablokowany.

• Było groźnie! Błąd w obronie Portugalczyków, centra Linderofa dociera w pole karne do Thelina, ale ten główkował zbyt lekko, aby pokonać portugalskiego bramkarza!

• Wreszcie jakaś akcja Szwedów. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Tibblinga pewnie łapie Jose Sa.

• Na spalonym złapany Ivan Cavaleiro po kolejnej niezłej akcji Portugalczyków.

• Poprzeczka! Piękne uderzenie Oliveiry trafia tylko w obramowanie bramki Carlgrena!

• William Carvalho został sfaulowany przez Khaliliego około 23 metrów od szwedzkiej bramki. Szansa dla Sergio Oliveiry z rzutu wolnego.

• Bardzo dobry początek drużyny Rui Jorge'a. Guerreiro dośrodkowywał płasko w pole karne, ale tam dobrą interwencją popisał sie Helander.

• Powinno być 1:0! Z szesnastu metrów Ricardo uderzył centymetry obok bramki Carlgrena!

• Kolejna akcja Cavaleiro i po odbitej centrze tego zawodnika Portugalia ma rzut rożny.

• Pierwsza szansa dla Portugalii! Po centrze Cavaleiro, Silva zgrał piłkę do Joao Mario, a ten został zablokowany.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Jeszcze minuta ciszy ku pamięci zmarłego legendarnego piłkarza reprezentacji Czechosłowacji Josefa Masopusta.

• Kapitanami obu drużyn są Oscar Hiljemark (Szwecja) oraz Sergio Oliveira (Portugalia).

• Czas na hymny narodowe obu drużyn.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry.

• Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na Eden Arénie w Pradze.

• Dla nas ważną informacją jest, że to spotkanie poprowadzi polski sędzia Szymon Marciniak. Na liniach asystować mu będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz, a arbitrami bramkowymi będą Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał. Sędzią technicznym będzie za to Francuz Clement Turpin.

• Portugalia z kolei jest na tych mistrzostwach niepokonana. Ekipa Rui Jorge'a może się pochwalić remisami ze Szwecją (1:1) i Włochami (0:0), a także zwycięstwem nad Anglią 1:0 i fantastycznym triumfem nad Niemcami 5:0 w półfinale. Wydaje się, że to właśnie Portugalczycy będą faworytem dzisiejszego meczu o złoto.

• Szwedzi, którzy w grupie eliminacyjnej tylko minimalnie wyprzedzili reprezentację Polski, w grupie B wygrali z Włochami 2:1, przegrali z Anglią 0:1 i zremisowali z Portugalią 1:1, aby awansować z drugiego miejsca do półfinału. W nim reprezentacja Trzech Koron rozbiła Danię aż 4:1.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu finałowego Mistrzostw Europy do lat 21, w którym Portugalia zmierzy się ze Szwecją.

• Finał ME U-21

Droga Portugalczyków i Szwedów do wielkiego finału w Pradze

We wtorkowym finale Mistrzostw Europy U-21, który zostanie rozegrany w czeskiej Pradze, Szwedzi zmierzą się z Portugalczykami. Obie reprezentacje grały już ze sobą w tym turnieju. Rywalizacja toczyła się w ramach grupy B i zakończyła się remisem 1:1.

Portugalczycy w półfinale turnieju rozbili Niemców 5:0