Anglia1

2

Polska

0

• Anglia wygrywa z Polską na Wembley 2:0 i jedzie na mundial, polscy piłkarze ten turniej będą mogli obejrzeć w telewizji. Mimo fragmentów dobrej gry znów przegrywamy. Przed nami sporo zmian- zarówno kadrowych, jak i tych w sztabie szkoleniowym. Oby te roszady były widoczne podczas eliminacji do EURO 2016. Kończymy te eliminacje klęską, obyśmy szybko powstali z kolan!

• Gerrard dostał piłkę, która chwilę wcześniej przeleciała nad głową Wojtkowiaka, minął Glika i pewnym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce. Anglia-Polska 2:0.

• 2-0! Gerrard!

• 85186 widzów ogląda to spotkanie prosto z trybun stadionu Wembley.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Za Townsenda pojawia się na boisku Milner.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Klicha. Żaden z naszych reprezentantów nie zamykał tej wrzutki, piłka w rękawicach Harta.

• Na boisko wchodzi Wilshere. Murawę opuszcza Sturridge.

• Żółta kartka dla Rooneya. Faulowany Peszko.

• Szczęsny kolejny raz broni nas przed utratą drugiej bramki! Tym razem strzelał Sturridge- bramkarz Arsenalu wybija piłkę na rzut rożny.

• I kolejny kartonik za przewinienie... tym razem ukarany Jędrzejczyk.

• Żółta kartka dla Lamparda za brzydki faul na Peszce.

• Zieliński wchodzi na boisko, za występ dziękujemy Mierzejewskiemu.

• Dobry rajd prawą stronę Townsenda. Po jego wrzutce Celeban wybija piłkę głową na rzut rożny.

• Ostra wrzutka Bainesa z rzutu wolnego- Polacy radzą sobie w tej sytuacji wybiciem poza pole karne.

• Odrobina spokoju na boisku, a tymczasem na boisku pojawia się Lampard. Boisko opuszcza Carrick.

• Szczęsny kapitalnie broni uderzenie Rooneya! Było blisko drugiego gola dla gospodarzy!

• Wojtkowiak na spalonym.... Ostatnie minuty w naszym wykonaniu wyglądają całkiem nieźle. Brakuje tylko dokładności i trzymania swojej pozycji.

• Druga zmiana w naszych szeregach. Za Sobotę wchodzi Peszko.

• Szczęsny pewnie broni uderzenie z dystansu Townsenda.

• A na murawie ... jeden z kibiców naszych piłkarzy, który wtargnął na boisko, by zostać po chwili odprowadzonym przez ochronę .

• Lewandowski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Hartem po dobrym krzyżowym podaniu od Błaszczykowskiego!

• Mocne uderzenie Gerrarda z 25 metrów. Piłka przechodzi w bezpiecznej odległości od bramki Szczęsnego.

• Szczęsny dobrze zachowuje się przy dośrodkowaniu z prawej strony Townsenda. Pewnie chwyta piłkę w ręce i rozpoczyna kontratak naszej kadry.

• Próba długiego dogrania Krychowiaka niedokładna. Bez problemu piłkę przechwytuję bramkarz Anglików.

• To powinien być ... "samobój". Rooney ostro wstrzelił piłkę w pole karne, Krychowiak atakuje ją wślizgiem. Futbolówka przechodzi kilka centymetrów obok słupka. Chaotycznie grają nasi obrońcy.

• Wojtkowiak znalazł się w polu karnym, jednak nie potrafił zamknąć dobrego dośrodkowania. Piłka ponownie wychodzi poza boisko.

• Lewandowski otrzymał piłkę na 25. metrze i starał się dograć w pole karne do lepiej ustawionego Błaszczykowskiego- zrobił to bardzo niedokładnie- od bramki rozpocznie Hart.

• Znów było groźnie pod bramką Szczęsnego. Wrzutka Rooneya, piłkę próbuje uderzyć Sturridge, na "róg" wybija Jędrzejczyk.

• Sturridge starał się dograć do lepiej ustawionego w polu karnym partnera, jednak bardzo dobrze zachowują się nasi obrońcy, którzy oddalają zagrożenie.

• Klich już na początku swojego pobytu na murawie miał szansę, jednak nie strzelił zbyt precyzyjnie! Piłka odbija się od jednego z rywali i wychodzi na korner.

• Od początku drugiej połowy mamy jedną zmianę w szeregach Polaków. Na boisku pojawił się Mateusz Klich, zszedł Mariusz Lewandowski.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Polacy przegrywają po 45 minutach na Wembley z Anglią 0:1. Pierwsze 25 minut było wyrównane i każda z drużyn miała okazje na to, by objąć prowadzenie. Najbardziej żal "setki" zmarnowanej przez Roberta Lewandowskiego. Później gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę na boisku, raz po raz zagrażali bramce Szczęsnego. Kilka razy bramkarz Arsenalu nas wyratował, przy strzale Rooneya nie dał już rady. Wracamy za kilkanaście minut.

• Koniec I połowy! Anglia-Polska 1:0.

• Sobota umieszcza piłkę w siatce, jednak sędzia boczny podnosi chorągiewkę. Na tablicy wyników nadal 1:0.

• Dośrodkowanie z lewej strony, uderzenie głową Rooneya i Anglicy obejmują prowadzenie.

• Goool! 1-0 dla Anglii! Rooney!

• Próba Welbecka zablokowana przez naszych defensorów- to będzie kolejny rzut rożny dla Anglików.

• Szczęsny lepszy od Rooneya! Strzał sprzed linii pola karnego- bramkarz Arsenalu w kapitalny sposób broni to uderzenie!

• Anglia - PolskaAnglia - Polska

• Uderzenie Sturridge'a z 25. metrów minimalnie niecelnie. Po chwili Welbeck był bliski umieszczenia piłki w siatce, jednak zbyt daleko wypuścił sobie ją w polu karnym. Musimy uspokoić naszą grę, inaczej może być nieciekawie.

• Anglia zaczyna wyraźnie przeważać. Krychowiak fauluje jednego z rywali i będzie kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

• Welbeck nie trafia w bramkę z 5. metrów po dośrodkowaniu z narożnika boiska! Ależ szczęście Polaków!

• Powinno być 1:0 dla Anglii! Najpierw Townsend uderzył z 25. metrów w poprzeczkę, potem uderzenie Gerrarda fantastycznie broni Szczęsny! Co za mecz

• Sturridge dostał piłkę w polu karnym i próbując uderzenia lewą nogą.... zrobił piruecika. Ostatecznie będzie korner dla gospodarzy.

• Niesamowite! Nie ma gola! Szybka kontra Polaków. Mierzejewski podaje do środka, Błaszczykowski przepuszcza piłkę, ta trafia do Lewandowskiego , który uderza centymetry obok bramki! Było tak blisko!

• Było groźnie! Agresywna wrzutka z rzutu wolnego Gerrarda- nikt nie przecina lotu piłki, a ta przechodzi centymetry obok słupka bramki Szczęsny.

• Niespecjalnie. Obrońcy angielscy wybijają piłkę poza pole karne. Po chwili Sobota w prosty sposób gubi futbolówkę. Od bramki rozpocznie Hart.

• Tym razem rzut wolny dla Polski z okolic narożnika boiska. Jak rozegramy ten stały fragment gry?

• Póki co nie jest źle. Polacy potrafią stworzyć zagrożenie pod polem karnym rywali, do pełni szczęścia brakuje szczęścia i precyzji.

• Głupia strata Celebana zakończona faulem- będzie rzut wolny dla Anglii w pobliżu pola karnego.

• Sobota! Pomocnik Club Brugge otrzymał piłkę w polu karnym i oddał strzał. Piłka trafia tylko w boczną siatkę.

• Aktywny jest snajper Borussii Dortmund. Kolejne uderzenie, tym razem zablokowane. "Lewy" w momencie oddania strzału był jednak na spalonym.

• W odpowiedzi fantastyczny rajd R. Lewandowskiego zakończony strzałem lewą nogą. Pewnie broni Hart.

• Blisko było gola samobójczego. Po dośrodkowaniu Bainesa, wślizgiem interweniował Jędrzejczyk. Piłka przeszłą centymetry obok słupka.

• Dobry drybling Roberta Lewandowskiego, który minął dwóch graczy, jednak zbyt mocno podał do Błaszczykowskiego. Piłka wyszła poza boisko, rozpocznie od bramki Hart.

• Anglicy coraz bardziej zagrażają Polakom, jednak póki co nasi piłkarze dobrze radzą sobie w defensywie.

• Polacy w końcu znaleźli się w pobliżu pola karnego rywala, lecz Błaszczykowski nie porozumiał się z Mierzejewskim.

• Dobrze, agresywnie grają Polacy. Celeban powstrzymuje Gerrarda na skrzydle.

• Anglicy utrzymują się przy piłce, spokojnie rozgrywają atak pozycyjny. Tak to chyba będzie dziś wyglądało.

• Zaczynamy!

• Obie jedenastki są już na murawie wraz z obsadą sędziowską. Za chwilę hymny, a po nich początek meczu! Atmosfera na Wembley jest niesamowita!

• Do pierwszego gwizdka Damira Skominy zostają już tylko minuty!

• W pierwszym meczu z Anglikami w tych eliminacjach padł remis 1:1 i według większości ekspertów, był to nasz najlepszy występ w ostatnim czasie. Czy dziś, grając z luźną głową, będziemy w stanie zagrać tak jak na Narodowym?

• Wyjątkowo spokojny o wynik spotkania jest selekcjoner Anglików, Roy Hodgson: Nie zaprzątam sobie głowy barażami. Chcemy wygrać z Polską i uniknąć play-offów. Nasze podejście do meczu jest bardzo proste: To nasz stadion, nasi fani, nasza gra, wobec czego jestem dość spokojny, że wygramy.

• Chcemy pozostawić po sobie dobre wrażenie w tych eliminacjach. Nie ma meczów o nic, każdy gra o zwycięstwo. Również fakt, że będzie tylu kibiców z Polski, wyzwoli dodatkową mobilizację. Ważne, aby zagrać konsekwentnie, z dużą dyscypliną taktyczną. I oczywiście na maksimum swoich umiejętności piłkarskich- takie słowa przed tym meczem wypowiedział trener reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik, dla którego może być to ostatnie spotkanie na tym stanowisku.

• wojt.radek@...- Nie mamy już żadnych szans. Ale możemy Anglikom odebrać bezpośredni awans do MŚ.

• wojt.radek@...- Tak, prawdopodobnie kibice Ci nie dotrą na stadion- pogoda w Polsce oraz późniejsza awaria samolotu uniemożliwiła im obejrzenie meczu wprost z trybun świątyni angielskiego futbolu.

• Polscy kibice przed stadionem WebleyPolscy kibice przed stadionem Webley

• Na mecz polscy kibice przygotowali "sektorówkę" z szachownicą, symbolem polskiego lotnictwa wojskowego. Flaga ma rozmiar 20 na 20 metrów. Szachownica ma być podawana z rąk do rąk i przesuwać się po polskim sektorze. Celem jest przypomnienie Brytyjczykom historii i przypomnienie, że Polacy już od II wojny światowej żyją na Wyspach wspólnie z nimi.

• Mimo słabych wyników naszej kadry i utraty szans na awans, polscy kibice nadal wierzą w umiejętności piłkarzy. Dziś prosto z trybun Wembley mecz będzie obserwowało około 20 tysięcy naszych rodaków (niektórzy mówią, że będzie ich jeszcze więcej).

• W dzisiejszym spotkaniu w składzie Polaków mamy kilka zmian w porównaniu z piątkowym meczem z Ukrainą. Pauzującego za żółte kartki Łukasza Szukałę w obronie zastąpi Piotr Celeban, który jednak zagra na prawej stronie, a do środka przejdzie Artur Jędrzejczyk. Poza tym w drugiej linii Mateusza Klicha zastąpi Adrian Mierzejewski. Jak sądzicie, czy te zmiany pomogą nam w osiągnięciu dobrego rezultatu?

• Ławka rezerwowych reprezentacji Polski: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Marcin Wasilewski, Eugen Polanski, Tomasz Jodłowiec, Piotr Zieliński, Sławomir Peszko, Jakub Rzeźniczak, Artur Sobiech, Jakub Wawrzyniak, Mateusz Klich.

• Ławka rezerwowych reprezentacji Anglii: Forster, Lampard, Defoe, Milner, Ruddy, Wilshere, Gibbs, Jones, Barkley, Lambert, Sterling

• Przed ostatnią kolejką Anglicy są liderami grupy eliminacyjnej, jednak mają tylko punkt przewagi nad Ukraińcami, którzy zmierzą się dziś z San Marino. Nikt nie wierzy, w to , że outsider mógłby urwać punkty naszym sąsiadom, toteż Anglia musi dziś wygrać, by bezpośrednio awansować na Mistrzostwa Świata.

• Może się wydawać, że jest to mecz o nic, ale dobry wynik na słynnym Wembley na pewno nie przeszedłby bez echa w europejskich mediach, tym bardziej, że sprawiłby on, że Anglicy musieliby się bić o awans na mundial w barażach.

• Mniej rozterek mają bukmacherzy, którzy zresztą przygotowali kilka oryginalnych zakładów. W jednym z punktów, np. na Great Portland Street, za 10 postawionych funtów można zarobić aż 290. Stanie się tak, jeśli - zgodnie z przyjętym zakładem - pierwszą bramkę w meczu zdobędzie napastnik Liverpoolu Daniel Sturridge, a gospodarze wygrają 2:1.

• Angielska prasa od kilku dni jest pełna respektu dla reprezentacji Fornalika, choć jego zawodnicy nie mają już szans awansu i zajmą prawdopodobnie czwarte miejsce w grupie. Wspomnienie remisu 1:1 z 1973 roku pozostaje jednak dla miejscowych mediów ważniejsze niż wiele późniejszych zwycięstw nad Polakami.

• Kilka godzin przed meczem Anglia - Polska okolice stadionu Wembley były zdominowane przez kibiców w biało-czerwonych barwach.Kibice

• Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego dla reprezentacji biało-czerwonych meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2014 Anglia - Polska. Mimo że nie mamy już szans na awans na mundial, na Wembley emocji z pewnością nie zabraknie.