Mołdawia

1

Polska

1

• Fatalny wynik dla polskiej kadry i prawdopodobnie koniec marzeń o mundialu. Stratę punktów z Mołdawią można śmiało uznać jako kompromitację, za którą głową może zapłacić Waldemar Fornalik. Czekamy na reakcje władz PZPN. To już koniec relacji. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Koniec meczu. Mołdawia-Polska 1:1.

• Zablokowany strzał z dystansu Krychowiaka. Minuta do końca.

• Sędzia doliczył 4 minuty do podstawowego czasu drugiej połowy. Cztery minuty nadziei!

• Fatalne nieporozumienie między Salamonem a Komorowskim doprowadziło do groźnego, ale na szczęście niecelnego strzału Pascenci.

• Zagranie ręką Krychowiaka. Mołdawianie od rzutu wolnego w pobliżu swojego pola karnego.

• Mołdawianie grają wyraźnie na czas. Jeden z zawodników gospodarzy potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

• Strzał z 40 metrów Salamona bardzo niecelny. Takie próby pokazują, że Polakom brakuje sposobu, by zagrozić bramce rywala.

• Polacy próbują raz za razem wrzucać piłkę w pole karne, jednak skutecznie i pewnie grają obrońcy oraz bramkarz gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Ovseannicov pojawia się na boisku w miejscu Antoniuca.

• Fornalik stawia wszystko na jedną kartę. Sobiech wchodzi w miejsce Polanskiego.

• Coraz więcej niepokoju i zdenerwowania widać w naszych poczynaniach- dużo niedokładności i nieprzemyślanych zagrań, a czasu coraz mniej.

• Pascenco zastępuje Suvorova.

• Uderzenie z 20 metrów Błaszczykowskiego minimalnie niecelne. Zostaje nam coraz mniej czasu.

• Dobrą próba z dystansu Krychowiaka. Piłka po drodze odbija się od jednego z rywali- będzie rzut rożny.

• Cebotaru wchodzi na boiska za Bordiana.

• Bardzo dobra akcja Zielińskiego zakończona strzałem z ostrego kąta. Piłka przechodzi centymetry nad poprzeczką.

• Kombinacyjna akcja Polaków zakończona przerwanym podaniem Jędrzejczyka.

• Akcja Lewandowskiego przerwana przez rywala. Aut dla naszej reprezentacji.

• Przerwa w grze. Na boisku pojawiły się race.

• Gatcan ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

• Kolejna zmiana. Kosecki zastępuje na boisku Rybusa.

• Zmiana w naszej drużynie. Za Mierzejewskiego wchodzi zawodnik Udinese, Piotr Zieliński.

• Groźnie było pod naszą bramką. Dobry rajd Dedova w ostatniej chwili powstrzymany przez Komorowskiego. Chwilę później nasz obrońca interweniuje ponownie.

• Uderzenie Lewandowskiego głową zbyt lekkie, by zaskoczyć Namasco.

• Na spalonym Sidorenco- wydaje się jednak, iż był to błąd arbitra. Gdyby nie ta decyzja, to mołdawski zawodnik znalazłby się przed Borucem.

• Coraz więcej zniecierpliwienia w poczynaniach Polaków. Już niedługo powinniśmy się doczekać jakichś zmian w naszych szeregach.

• Żółta kartka dla Antoniuca.

• W innym meczu "polskiej" grupy Czarnogóra remisuje do przerwy z Ukrainą 0:0. Nasi sąsiedzi od 45 minuty grają w osłabieniu- czerwoną kartką ukarany został Zozula.

• Dośrodkowanie Jędrzejczyka wydawało się zbyt długie, jednak sięga je głową Lewandowski. Wywołało to spory popłoch u bramkarza Mołdawian, jednak w końcu radzi on sobie z opanowaniem piłki.

• W polu karnym z piłką znalazł się Błaszczykowski, jednak jego próbę wyjścia na czystą pozycję przerywają obrońcy.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Do przerwy bynajmniej powodów do radości nie ma. Zobacz galerię zdjęć ze spotkania! Mołdawia - Polska

• Koniec I połowy. Mołdawia-Polska 1:1. Dobre 35 minut, fatalna końcówka. Oby w drugiej połowie Polacy zagrali równo i spokojnie.

• Ponownie zakotłowało się w naszym polu karnym i tylko niezdecydowaniu rywala możemy zawdzięczać to, iż nie musiał interweniować Boruc.

• Po fatalnym błędzie naszych obrońców w polu karnym pada jeden z gospodarzy. Gwizdek sędziego milczy- kontrowersyjna decyzja arbitra. Mamy szczęście.

• Coś nieprawdopodobnego- uderzenie głową Lewandowskiego trafia w słupek. Fatalny błąd bramkarza mołdawskiego, napór Polaków trwa!

• Bomba Błaszczykowskiego w fantastyczny sposób wybroniona przez Namasco!

• W odpowiedzi groźna akcja Polaków, jednak nikt nie zamknął dobrego dośrodkowania Polanskiego. Ogromne emocje w Kiszyniowie!

• Uderzenie z 30 metrów Bordiana z wielkim trudem broni Boruc. Fatalne kilka minut w wykonaniu Polaków.

• Pędzący prawą stroną Bordian podaje w pole karne do znajdującego się przed bramką Sidorenki. Mołdawski zawodnik pewnie umieszcza piłkę w bramce i niespodziewanie mamy remis.

• 1-1! Sidorenko!

• Na 19. metrze faulowany Polanski. Będzie bardzo dobra sytuacja dla Polski.

• Bardzo niecelna próba strzała Gatcana z dystansu. Od bramki rozpocznie Artur Boruc.

• Coraz większa przewaga naszych piłkarzy. Raz po raz znajdują się blisko pola karnego rywala i próbują zagrozić bramce Namasco.

• I po chwili dobre uderzenia głową Salamona. Ponownie zabrakło bardzo niewiele.

• Kolejna szansa dla Polski! Rybus wycofał piłkę na 16 metr, gdzie znajdował się Polański. Piłka po jego uderzeniu ociera sie o jednego z rywali i przechodzi centymetry obok słupka. Było blisko!

• Dobra akcja lewą stroną Wawrzyniaka zakończona interwencją obrońców rywala. Będzie kolejny rzut rożny.

• Mołdawia - Polska

• Chwila przerwy, Na boisku pojawili się fizjoterapeuci reprezentacji Polski- urazu doznał Błaszczykowski.

• I kolejne uderzenie Polaków- Mierzejewski trafia w boczną siatkę.

• Fatalny błąd jednego z mołdawskich obrońców, dzięki któremu w sytuacji sam na sam znalazł się Rybus. Jego strzał broni bramkarz, dobitka głową niecelna.

• Bardzo dobre uderzenie Mierzejewskiego z 16. metrów. Mołdawski bramkarz z trudem broni na raty.

• Ostrzeżenie dla Lewandowskiego za ostry faul na Bordianie.

• Zablokowany strzał Sidorenki- będzie kolejny stały fragment gry w tym spotkaniu.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderza Salamon. Piłka przechodzi metr nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Namasco.

• Napastnik Borussii Dortmund faulowany przez Gatcana. Będzie rzut wolny dla Polaków z okolic narożnika pola karnego.

• Dobre zagranie do Lewandowskiego, który po przyjęciu piłki na klatkę piersiową oddaje strzał- próba ta jednak bardzo niecelna.

• Dobry drybling Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski próbował podać do niepilnowanego Błaszczykowskiego, jednak w tym wszystkim zorientował się Golovatenco, który wyjaśnił sytuację.

• W odpowiedzi próba groźnej akcji gospodarzy. Sidorenko skutecznie zostaje powstrzymany przez Salamona.

• Kapitalna prostopadła piłka Lewandowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Błaszczykowskiego. W sytuacji sam na sam Kuba nie ma problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Wzorowa akcja piłkarzy Borussii Dortmund!

• 1-0 dla Polaków! Błaszczykowski!

• Krychowiak przerywa rajd prawą stroną boiska Sidorenki. Mołdawianie zaczną od rzutu z autu.

• Pierwsza akcja Polaków. Rybus dogrywa z prawej strony do Polanskiego, którego strzał blokuje Gordian. Będzie korner.

• Początek spotkania bardzo wyrównany- sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Oba zespoły będą potrzebowały czasu, by przyzwyczaić się do warunków panujących na stadionie.

• Pierwszy błąd bramkarza Mołdawii, który pod naciskiem Lewandowskiego wybija piłkę w aut.

• Rozpoczynamy!

• Na stadionie rozbrzmiewają już hymny obu reprezentacji.

• Do rozpoczęcia spotkania zostało 10 minut. Już niedługo piłkarze powinni się pojawić na murawie wraz z obsadą sędziowską.

• Nad stadionem w Kiszyniowie kilka godzin temu przeszła ulewa. Mimo wszystko murawa jest w dobrym stanie i nic nie powinno przeszkodzić, by to spotkanie odbyło się w sprawiedliwych warunkach.

• "Musimy ten mecz wygrać. Dni poprzedzające spotkanie spędzilismy bardzo pracowicie. Mieliśmy czas na zdystansowanie się do pewnych rzeczy. Jesteśmy przygotowani do tego, aby pokazać się z jak najlepszej strony"- takie słowa przed meczem wypowiedział Waldemar Fornalik

• Bramkarze Wojciech Szczęsny i Tomasz Kuszczak oraz pomocnik Grzegorz Krychowiak na stadionie Zimbru w Kiszynowie przed meczem z Mołdawią: Bramkarze Wojciech Szczęsny i Tomasz Kuszczak oraz pomocnik Grzegorz Krychowiak na stadionie Zimbru w Kiszynowie przed meczem z Mołdawią

• Również dla naszego selekcjonera jest to mecz życie. Z pewnych źródeł wiadomo, że w razie utraty punktów w dzisiejszym spotkaniu Waldemar Fornalik przestanie być trenerem reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, że po ostatnim gwizdku arbitra nie będzie potrzeby, by przekonać się o prawdziwości tych informacji.

• Obie reprezentacje spotkały się już w trakcie rozgrywek eliminacyjnych do mundialu w 2014 roku. 11 września ubiegłego roku nasi piłkarze pokonali Mołdawię 2:0, a bramki zdobyli Jakub Błaszczykowski oraz Jakub Wawrzyniak.

• Nasi dzisiejsi rywale rozegrali w eliminacjach MŚ 2014 6 spotkań w których zdobyli 4 "oczka" (1 wygrana, 1 remis oraz 4 porażki).

• W dotychczasowych 5 spotkaniach nasi piłkarze zdobyli 8 punktów za 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 1 porażkę. Dzięki temu polska kadra plasuje się na 3. miejscu za Czarnogórą (14 pkt) oraz Anglią (12 pkt). Obie reprezentacje mają rozegrany o jeden mecz więcej od Polski.

• Dzisiejszy mecz jest dla naszej reprezentacji grą o przysłowiowe sześć punktów. W razie porażki bądź remisu powoli będzie można zapomnieć o wystepie na mistrzostwach świata w Brazylii w przyszłym roku.

• Już o godzinie 20.15 zacznie się ostatni mecz Polaków w eliminacjach do mundialu w 2014 roku. Naszym rywalem na stadionie w Kiszyniowie będzie reprezentacja Mołdawii. Na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.