Polska

5

San Marino

0

• 77' Czarnogóra 1:1 Anglia. Damjanovic A przy zwycięstwie Ukrainy nad Mołdawią (2:1) Polska z lepszym bramkowym wyprzedza w tabeli współorganizatora EURO.

• Udana ostatnia akcja Polaków. Ale co by było, gdyby Danilo Rinaldi wykorzystał swoją okazję? Robert Lewandowski odblokował się po dokładnie 903 minutach. W sumie wykorzystał dzisiaj 2 "jedenastki". Po golu dołożyli jeszcze Łukasz Piszczek, Łukasz Teodorczyk i Jakub Kosecki.

• Koniec. Polska pokonuje 5:0 San Marino.

• Robert Lewandowski podaje w pole karne do Jakuba Koseckiego, który strzałem po długim słupku ustala wynik spotkania.

• GOL Jakuba Koseckiego

• 3 minuty doliczone.

• Artur Boruc... ratuje przed stratą bramki! Danilo Rinaldi zmarnował "setkę"!

• San Marino bez problemu poradzili sobie z pressingiem Biało-czerwonych we własnym polu karnym.

• Dalekie podanie na lewą flankę do Jakuba Koseckiego, który gwarantuje nam rzut rożny.

• Ostatnia zmiana: 60. występ w reprezentacji Marcina Wasilewskiego, który zmienia debiutanta, czyli Bartosza Salamona.

• Dobre dośrodkowanie Adriana Mierzejewskiego to nie oksymoron. Robert Lewandowski strzela głową i robinsonada Aldo Simonciniego. Na notę.

• Rajd Jakuba Koseckiego jak w barwach Legii. I kartka dla Alexa Gasperoniego.

• Adrian Mierzejewski źle centruje z rzutu wolnego. Kamil Grosicki już świętuje 3 punkty strzelając na wiwat. W rugby (futbolu amerykańskim) byłby punkt. A tu? Gwizdy.

• Złe, za mocne dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka. San Marino od autu na wysokości własnego pola karnego.

• Lorenzo Buscarini za Alexa Della Valle.

• Brawa dla Artura Boruca, który złapał piłkę.

• 23 Strzały 1

• Grzegorz Krychowiak strzela z dystansu ok. pół metra obok słupka.

• Wrzawa na trybunach. Trzech piłkarzy San Marino na naszej połowie.

• Robert Lewandowski dostał dobrą piłkę w polu karnym, ale ją fatalnie opanował. Na domiar odskoczyła, co gwizdami skwitowali kibice. Rajd Jakuba Wawrzyniaka i na szybkości zagranie w pole karne. Obrońca San Marino na korner. Strzał głową w bramkarza.

• Dobry odbiór Bartosza Salamona i podanie górą do Jakuba Koseckiego. Mniej słów, mniej szkód. I gwizdy.

• Jeszcze jeden, jeszcze jeden na trybunach.

• Długo Polacy utrzymywali się przy piłce. Łukasz Teodorczyk odwrócił się z rywalem na plecach w "16" i strzela z czuba wprost w bramkarza.

• Ciekawe czy Adrian Miejrzewski coś dzisiaj jadł. Fatalne dośrodkowanie z narożnika...

• Łukasz Teodorczyk na prawym skrzydle. Zyskał rzut rożny.

• Danilo Rinaldi w walce o piłkę z Grzegorzem Krychowiakiem na polskiej połowie. Górą zawodnik Reims.

• Fabio Bollini fauluje Grzegorza Krychowiaka i dostaje żółtą kartkę.

• Simone Bacciocchi z łokcia potraktował Roberta Lewandowskiego. Bez kartki.

• Gra "na ścianę" z Robertem Lewandowskim, ale ciężko przebić się przez obronę San Marino.

• 77% Posiadanie piłki 23%

• Kamil Grosicki przeprowadził rajd lewą stroną i zagrał w pole karne. Tam był Łukasz Teodorczyk, który kieruje piłkę do siatki. Pierwszy kontakt z piłką i gol. 3 mecze w reprezentacji i 3 gole.

• GOL Łukasza Teodorczyka

• 43 000 kibiców na Stadionie Narodowym.

• Za Arkadiusza Milika wchodzi Łukasz Teodorczyk.

• Indywidualna akcja Jakuba Koseckiego zakończona strzałem z 18 metrów nad poprzeczką.

• Łukasz Teodorczyk szykuje się do wejścia.

• Simone Biacciocchi zmienia Gianlukę Bollinoego.

• Jakub Kosecki faulowany przy lewym narożniku pola karnego. Zamieszanie w "16" i Polacy bez gola.

• Alex Della Vale z żółtą kartką za faul na Jakubie Koseckim.

• Kuriozum: Arkadiusz Milik chciał wymusić rzut karny. Żółta kartka.

• Dośrodkowanie Kamila Grosickiego w pole karne i piłkę łapie Aldo Simoncini. Kolejna akcja Polaków - podanie do Arkadiusza Milika, który z 18 metrów strzela obok bramki.

• Zakończyło się spotkanie w Odessie. Ukraina 2:1 Mołdawia.

• Danilo Rinaldi zmienia Andy Selvę.

• Tym razem pewne uderzenie - z prostego podbicia. Aldo Simoncini bez szans.

• Drugi rzut karny dla Polaków. Gianluca Bollini zagrał ręką.

• Kontra Polaków i w rajd lewą stroną Roberta Lewandowskiego. Wyłożył piłkę przed bramkę do Kamila Grosickiego, ale ten nie zamknął akcji.

• Niepotrzebny faul Grzegorza Krychowiaka, za który dostaje żółtą kartkę. A więc defensywni pomocnicy mają po kartce.

• Jakub Kosecki od początku drugiej połowy na boisku. Schodzi Kamil Glik.

• Druga połowa rozpoczęta. Polacy z jedną zmianą. San Marino bez roszad.

• 81' Ukraina 2:1 Mołdawia. Yarmolenko, Khacheridi - Suvorov

• Dla San Marino należą się brawa za przeprowadzenie dwóch(!) akcji, po których mogła paść bramka. Szczególnie Andy Selvy, który był zdziwiony (pewnie jak my wszyscy) jak można być niekrytym w polu karnym... Zapraszam na drugą połowę za kilka minut.

• Innego scenariusza niż przewaga Polaków nie sposób sobie wyobrazić. W rzutach rożnych miażdżąca przewaga (15:0) i, do czego zdążyli nas przyzwyczaić Biało-czerwoni, bardzo chaotyczna gra. Razi też wysoka nieskuteczność. Robert Lewandowski z trudem pokonał bramkarza po rzucie karnym. Momentami przeszkadza zawodnikom... piłka. Jak Kamilowi Glikowi z Ukrainą:

• Andy Selva wzięty w kleszcze przez dwóch Polaków i pada na murawę. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę wieńczoną gwizdami i buczeniami.

• Minuta doliczona.

• Gwizdy na trybunach po kompletnie nieudanej akcji Jakuba Wawrzyniaka. A Jakub Błaszczykowski nie gra z powodu pachwiny.

• Niepotrzebny, ostry faul, Eugena Polanskiego i żółta kartka.

• Szybko rozegrany rzut wolny przez Adriana Mierzejewskiego i Kamila Grosickiego, po którym... mamy rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne i Robert Lewandowski strzela nad poprzeczką.

• Strzał Kamila Grosickiego zablokowany przez Fabio Vitaioliego.

• Gianluca Bollini wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Łukasza Piszczka.

• 61' Ukraina 1:0 Mołdawia. Yarmolenko.

• Aldo Simoncini paruje strzał Adriana Mierzejewskiego z narożnika pola karnego w stronę bliższego słupka na korner.

• Chaotyczny rajd Kamila Grosickiego prawą stroną i rzut rożny. Trzynasty.

• Prostopadłe podanie do Arkadiusza Milika, który był jednak na spalonym.

• Matteo Vitaioli faulowany przez Jakuba Wawrzyniaka. Kamil Glik z trudem radzi sobie z zawodnikiem San Marino we własnym polu karnym.

• Składna akcja San Marino prawą stroną. Dośrodkowanie w pole karne i Andy Selva w czystej pozycji strzeleckiej posyła piłkę nad poprzeczką bramki Artura Boruca, którzy ostro wyskoczył do swoich obrońców.

• Kilku piłkarzy San Marino znalazło się w polskim polu karnym. Było groźnie i ciekawie. Obie drużyny zaskoczone tym faktem i Biało-czerwoni szybko oddalili grę

• Zakotłowało się w polu karnym San Marino i Adrian Mierzejewski z 15 metrów strzela na wiwat.

• Dwa mecze z rzędu z golem. Dobre podanie z lewej flanki Adriana Mierzejewskiego i Łukasz Piszczek uprzedza obrońcę San Marino.

• GOL Łukasza Piszczka.

• Kamil Glik i Bartosz Salamon przez kilka sekund podawali do siebie na własnej połowie co nie podobało się kibicom.

• Robert Lewandowski przyblokowany w polu karnym i jego strzał z woleja nieudany. Rajd Kamila Grosickiego lewą stroną i uciekła mu piłka. Od bramki goalkeeper San Marino.

• 6' Czarnogóra 0:1 Anglia. Wayne Ronney.

• Adrian Mierzejewski strzela z linii 16 metrów obok bramki. Aldo Simoncini od bramki.

• Aldo Simoncini wyczuł zamiar Roberta Lewandowskiego. Miał piłkę na rękawicy, ale ta wtoczyła się do bramki.

• Żółta kartka dla Alessandro Della Valle.

• Strzał Adriana Mierzejewskiego zablokowany przez zawodnika San Marino. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką i rzut karny.

• Eugen Polanski w roli lewoskrzydłowego, lecz poradził sobie z nim Alex Della Valle. Na tyle skutecznie, że Polska ma aut na wysokości pola karnego.

• Jakub Wawrzyniak strzela z 18 metrów obok słupka.

• Alex Della Valle przytrzymał za koszulkę Jakuba Wawrzyniaka. Rzut wolny z prawej strony i Bartosz Salamon nie zdołał oddać strzału głową na bramkę.

• Adrian Mierzejewski ustawia piłkę w okolicach prawego narożnika pola karnego. Za mocne dośrodkowanie i Aldo Simoncini strąca futbolówkę na aut.

• I jeszcze jeden korner. 70% Posiadanie piłki 30%

• Aldo Simoncini łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• San Marino gubi się. Wytrzymali kwadrans i jest rożny dla Biało-czerwonych.

• Grzegorz Krychowiak wpadł z piłką w pole karne i został zablokowany. Robert Lewandowski dostał po kilku sekundach piłkę w "16", ale zwlekał ze strzałem. Ósmy korner i Aldo Simoncini łapie piłkę.

• Arkadiusz Milik na spalonym.

• Grzegorz Krychowiak strzela z dystansu w sam środek bramki. Aldo Simoncini broni bez problemu.

• Alex Gasperoni nastrzelony przez Kamila Grosickiego i... rzut rozny.

• Robert Lewandowski strzela nad murem i Aldo Simoncini intuicyjnie broni!

• Eugen Polanski faulowany na 20 metrze przez Fabio Bollini. Dobra pozycja na bezpośrednie uderzenie.

• Andy Selva ucierpiał w walce o piłkę z Kamilem Glikiem. Krótka przerwa w grze. My chcemy gola, Polacy, my chcemy gola na trybunach.

• Arkadiusz Milik strzela głową i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Sporo tego fragmentu gry na początku spotkania. I Adrian Mierzejewski ma kolejny rzut rożny - tym razem z prawego narożnika.

• Aldo Simoncini broni strzał Grzegorza Krychowiaka. Kolejna akcja Polaków i Kamil Grosicki wywalczył rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie i wybija Alessandro Gianluca Bollini. Poprawka i piłka po strzale Bartosza Salamona wysoko nad poprzeczką.

• I jeszcze raz z narożnika Adrian Mierzejewski.

• Próba dośrodkowania Łukasza Piszczka i korner.

• Adrian Mierzejewski ostro sfaulowany na lewej stronie. San Marino broni się całym zespołem.

• Już wiemy, że osiągnięcia Rafała Boguskiego nie osiągną.

• Aldo Simoncini uprzedza w polu karnym wychodzącego do prostopadłego podania Arkadiusza Milika.

• Anemiczne, za krótkie, dośrodkowanie Adriana Mierzejewski. Próba podania w pole karne i Robert Lewandowski na spalonym.

• Wysoko zaczęli Polacy. Najpierw rzut rożny, a teraz rzut wolny z ok. 30 metrów od bramki. Przy piłce Adrian Mierzejewski.

• Pierwszy gwizdek sędziego Henry Johnsena i ze środka zaczęli Polacy.

• Polska zagra w ustawieniu 4-4-2, San Marino zaś 5-4-1.

• W pierwszej "11" Biało-czerwonych zmiana w ostatniej chwili - Jakuba Błaszczykowskiego zmienia Kamil Grosicki.

• Przed chwilą zakończył się hymn San Marino. Teraz Mazurek Dąbrowskiego.

• Obie drużyny już wychodzą na murawę. Za chwilę hymny obu państw.

• Spuszczone głowy, niewesołe miny. Piłkarze i kibice w minorowych nastrojach przed meczem. Zobacz na zdjęciach! Rozgrzewka przed meczem Polska - San Marino

• Wyzwanie dla Biało-czerwonych ode mnie - strzelenie bramki szybciej niż Rafał Boguski w Kielcach. Rozstrzygnięcie szybko, bo Rafał trafił wtedy w... 22. sekundzie.

• My uciekamy już na trybunę prasową, gdzie zimno i wietrznie mimo zamkniętego dachu. Miejmy nadzieję, że w dobrych nastrojach spędzimy najbliższe dwie godziny.

• @lukmlo - Kadra grając jednym napastnikiem dostaje lanie od każdego rywala od kilku lat. Może właśnie trzeba zmienić ustawienie, skoro jesteśmy za słabi do grania 1-4-5-1?

• Tylko że do przełamania nieskuteczności w reprezentacji zawodnik potrzebuje San Marino, a w barwach BVB strzela Bayernowi, Ajaksowi, Realowi Madryt czy Manchesterowi City... Niesamowite, prawda?

• 882 - mówi Wam to coś? To liczba minut bez gola w kadrze Roberta Lewandowskiego. Czas najwyższy wziąć się do roboty i pokazać, że te wszystkie pochwały pod jego adresem w klubie mają również potwierdzenie w rzeczywistości reprezentacyjnej.

• Analizowaliśmy zmiany w obronie, pomocy i w ataku. Warto wspomnieć jeszcze o Robercie Lewandowskim. W 52 spotkaniach reprezentacji (ostatni z Ukrainą) strzelił 15 bramek. Wszyscy pamiętają kiedy strzelił ostatniego gola. W sumie, w spotkaniach "o punkty", trafiał do siatki... trzykrotnie:

• 10.09.2008 r. Serravalle, San Marino (0:2; debiut), el. MŚ 2010
    • 01.04.2009 r. Kielce, San Marino (10:0), el. MŚ 2010
    • 08.06.2012 r Warszawa, Grecja (1:1) EURO 2012
  • Mamy skład San Marino. Ponoć są trzy zmiany w stosunku do meczu z Anglią (0:8).

• - Trzeba szanować rywala i zawsze być zmobilizowanym. Jeszcze nie wygraliśmy

- powiedział Fornalik i tę wypowiedź również nie do końca potrafimy skomentować. Szacunek dla rywala - jasne, ale o skoro na Ukrainę się zmobilizować nie potrafili...

• Jakby ktoś szukał pozytywów przed dzisiejszym meczem, to odsyłamy do skrótu pamiętnego 10:0 ze Smolarkiem w roli głównej:

• Rozmawia dwóch dziennikarzy w biurze prasowym: - Jest skład? - Polski tylko. Gość patrzy, czyta, analizuje. I mówi. - Dwoma defensywnymi gramy? - A jak kontra pójdzie...?

• - Musimy szybko strzelić bramkę. W przeciwnym razie możemy się męczyć

- powiedział przed meczem Eugen Polanski i... nawet nie wiemy jak to skomentować;)

• Szczerze nie wiemy co o tym spotkaniu myśleć. Jak będzie 3:0 - wstyd (nie, w remis nie wierzymy), jak będzie 5:0 - nic wielkiego, jak rozniesiemy ich 10:0 - co to za wyczyn? Wszystko w dalszym ciągu determinuje fatalna porażka z Ukrainą i żaden wynik przeciwko San Marino tego nie zmieni.

• - Chcemy przegrać jak najmniejszą różnicą bramek. Po końcowym gwizdku je podliczymy i zobaczymy jak wyszło. Najważniejsze, żeby schodzić z murawy z poczuciem godności

- mówił na przedmeczowej konferencji selekcjoner gości, Giampaolo Mazza.

• Ciekawi jesteśmy również strzeleckiej formy Arka Milika, który wreszcie będzie miał okazję pokazać się nam od pierwszych minut.

• Od transferu do Milanu Salamon nie powąchał murawy, więc sami jesteśmy ciekawi jego gry. Oczywiście na tle San Marino trudno go będzie ocenić, ale chętnie go zobaczymy.

• Dla wielu polskich kibiców dzisiejszy mecz z San Marino będzie pierwszą okazją do zobaczenia w akcji piłkarza AC Milan, Bartosza Salamona.

• A skoro o personach mowa, to jest również Marcin Żewłakow, który niedawno zawiesił piłkarskie buty na kołku i skupił się na pracy w mediach.

• A w biurze prasowym Jacek Gmoch dyskutuje przed meczem z Wojciechem Kowalewskim, a więc ekipa TVP postawiona w stan najwyższej gotowości.

• Do drugiej linii po pauzie za żółte kartki wraca Eugen Polanski, który posadził na ławce Daniela Łukasika. Partnerować mu będzie oczywiście Grzegorz Krychowiak. Na lewym skrzydle pojawił się z kolei Adrian Mierzejewski, który nie zagrał ani minuty w spotkaniu z Ukrainą.

• Dwie roszady w linii defensywnej Biało-czerwonych. W parze z Kamilem Glikiem na środku obrony wystąpi Bartosz Salamon, dla którego będzie to debiut w dorosłej reprezentacji. Na lewej stronie zagra z kolei Jakub Wawrzyniak, który zastąpi mającego za sobą katastrofalny występ przeciwko Ukrainie Sebastiana Boenischa.

• Znamy już skład reprezentacji Polski na mecz z San Marino. Na 5 zmian zdecydował się Waldemar Fornalik w porównaniu do przegranego 1:3 spotkania z Ukrainą.

• Oto, jak przedstawia się kadra naszych dzisiejszych rywali: San Marino

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania reprezentacji Polski z półamatorami z San Marino. Po piątkowym blamażu z Ukrainą, pewne zwycięstwo z zespołem złożonym między innymi z barmanów, bankierów i księgowych jest niczym innym, jak obowiązkiem "biało-czerwonych". Najlepiej, jeśli będzie to wysokie zwycięstwo, bo kilkadziesiąt tysięcy kibiców, którzy wybrali się na oba mecze zasługuje chociaż na taką rekompensatę.