Ukraina

1

Polska

0

• Niestety, to już jest koniec. "I nie ma już nic..." To Ukraina cieszy się z zapewnienia sobie co najmniej promocji do listopadowych barażów. Polacy zajmą w grupie H czwarte miejsce i w ten sposób zakończy się najprawdopodobniej praca z naszą kadrą Waldemara Fornalika. Dwa wygrane mecze z San Marino, jeden z Mołdawią i kilka remisów - tylko na tyle było stać Biało-Czerwonych w tych eliminacjach. Eliminacjach, które się kończą się dla nas klęską. We wtorek ostatni akcent pracy Fornalika - spotkanie wyjazdowe na Wembley z Anglią. Tymczasem z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Koniec meczu i jednocześnie szans reprezentacji Polski na awans na brazylijskie mistrzostwa świata.

• Kartka dla Chaczeridiego.

• Jeszcze jedna zmiana. Za Edmara wchodzi Bezus.

• Potężny i niecelny strzał z dystansu Błaszczykowskiego.

• Opuszcza boisko strzelec jedynego gola, Andrij Jarmolenko, a w jego miejsce wchodzi jego klubowy kolega, Oleg Husiew.

• Koszmarna centra Wojtkowiaka...

• Fatalne dośrodkowanie Rotana. Od bramki Boruc i dwie minuty do końca.

• Nieporozumienie między Szukałą i Borucem. Gospodarze będą mieli rzut rożny po akcji Devicia.

• Ukraińcy dużo swobodniej poczynają sobie na boisku. Polacy pod ścianą.

• Żółtko dla Szukały, który staranował Devicia.

• Szarżujący Jędrzejczyk zatrzymany pod polem karnym rywala.

• Dziesięć minut nadziei dla Biało-Czerwonych.

• Kartka dla Peszki za dyskusje z arbitrem.

• Mariusz Lewandowski opuszcza plac gry, a melduje się na nim Piotr Zieliński.

• I polski bramkarz dalekim zagraniem wyprowadził znakomitą kontrę! Lewandowski zgrywa piłkę do Błaszczykowskiego, ten wykłada ją Peszce, ale gracz Koln źle w nią trafia i w dobrej sytuacji uderza w boczną siatkę!!!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jarmolenki łapie Boruc.

• Niesamowite!!! Po dośrodkowaniu Mierzejewskiego Lewandowski znalazł się w idealnej sytuacji, ale głową posłał piłkę z kilku metrów ponad poprzeczką!!!

• Robert Lewandowski uderza wysoko w trybuny.

• Ukraina - Polska

• Peszko faulowany 25 metrów od ukraińskiej bramki. Może być dobra okazja dla Polaków.

• Seria fatalnych strat Biało-Czerwonych na swojej połowie, ale na nasze szczęście Ukraińcy w ofensywie okazali się równie niedokładni i wciąż jest 1:0.

• Mierzejewski wchodzi za Klicha.

• Konoplianka z lewej strony zagrał na drugą stronę, do ustawionego w polu karnym Jarmolenki, nie trafił w piłkę Wojtkowiak, a gracz Dynama nie dał szans Borucowi i strzałem w okienko wyprowadził Ukrainę na prowadzenie!

• GOL!!! Andrij Jarmolenko!

• Kolejne dośrodkowanie Jarmolenki pada łupem polskich obrońców. Pod tym względem polska obrona spisuje się świetnie.

• Ulubieniec miejscowej publiczności, Marko Devic zmienia Zozulię.

• Schodzi z boiska Sobota, a w jego miejsce Peszko.

• Błaszczykowski wpadł w pole karne między dwoma obrońcami rywala, ale nie trafił czysto lewą nogą w piłkę. Szkoda.

• Peszko zaraz zamelduje się na boisku.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Jarmolenki.

• Na spalonym Zozulia.

• Sfrustrowany Rakicki brutalnie potraktował Błaszczykowskiego. Tylko żółta kartka.

• Oho, Zozulia mógł wyjść sam na sam z Borucem, ale mijając Wojtkowiaka na szczęście się przewrócił.

• Co raz lepiej prezentuje się Robert Lewandowski, który najpierw zabawił się z Chaczeridim, a następnie Rakickim.

• Krychowiak wygrywa dwukrotnie pojedynek biegowy z Konoplanką. Brawa dla zawodnika Reims.

• Mariusz Lewandowski zatrzymał wychodzącego z kontrą Edmara.

• Lewandowski do Klicha i gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę charkowskiego stadionu. Za chwilę wznawiamy grę.

• Polacy grają bardzo walecznie i wydają się być stroną minimalnie lepszą od Ukrainy. Na razie jest jednak 0:0, a po przerwie gra zacznie się tak naprawdę od nowa.

• Obronną ręką wychodzą Polacy i koniec pierwszej części gry! Do przerwy w Charkowie mamy bezbramkowy remis.

• Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy na koniec tej części gry.

• Dośrodkowanie Konoplanki nie dotarło do żadnego z jego partnerów. Piłka w rękach Boruca.

• Nieudane dośrodkowanie z prawej stron Fedeckiego. Piłka poza boiskiem.

• Jędrzejczyk dobrze zablokował Szewczuka. Od bramki grę wznowi Boruc.

• Z rzutu rożnego dla Biało-Czerwonych nic nie wynikło.

• Sobota!!! Były gracz Śląska najpierw został zablokowany w narożniku pola karnego po akcji Błaszczykowskiego, ale zdołał się jeszcze poprawić, jednak znakomitą interwencją popisał się Piatow!

• Konoplanka ze stojącej piłki uderza prosto w ręce Boruca.

• Krychowiak fauluje Konoplankę 30 metrów od bramki Boruca.

• Robert Lewandowski nieźle podprowadził sobie piłkę, uderzył technicznie z 20 metrów, jednak około metra od narożnika bramki Piatowa.

• Bardzo niemrawo na razie grają Ukraińcy, którzy jeszcze nie stworzyli sobie żadnej sytuacji pod polską bramką. Oby tak dalej.

• Składna akcja Polaków zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Jędrzejczyka. Piłka pada łupem Piatowa.

• Leży na boisku Robert Lewandowski po starciu z Chaczeridim. Napastnik Borussii nie powinien mieć jednak problemów z kontynuowaniem gry.

• Błaszczykowski podaje na linię pola karnego do Klicha, ale gracz Zwolle nie opanował piłki. Po chwili marniutkie uderzenie z dystansu R. Lewandowskiego pewnie łapie Piatow.

• Ufffffffffffff! Potężny strzał Szewczuka z dalszej odległości nieznacznie minął bramkę Boruca!

• Ajezusmariaaaaa!!! Po centrze Klicha do piłki dopadł Glik, ale głową trafił w stojącego na linii bramkowej Edmara!!!

• Rzut rożny dla Polski po interwencji Chaczeridiego.

• Szukała odbija piłkę głową posłaną w pole karne przez Konopliankę.

• Centra Wojtkowiaka wpada w ręce Piatowa. Zero zagrożenia pod jego bramką.

• Fatalna centra Rotana. Od bramki rozpocznie Boruc.

• Konoplanka wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Lewandowski przegrał pojedynek 1 na 1 z Rakickim. Gdyby go minął, byłby sam na sam z Piatowem.

• Błaszczykowski nie opanował piłki po znakomitym podaniu Soboty i interwencji Stepanenki. Szkoda.

• Centra Błaszczykowskiego, ekwilibrystyczna próba Jędrzejczyka, ale i on został złapany na pozycji spalonej.

• Rakicki pomylił się w przyjęciu piłki i musiał faulować R. Lewandowskiego 35 metrów od ukraińskiej bramki.

• Rotan z rzutu wolnego zdołał dośrodkować na głowę Zozulii, który nie potrafił jednak oddać czystego strzału, a w dodatku był na spalonym.

• Sobota dostał dobrą piłkę na szesnasty metr, jednak fatalnie skiksował i futbolówka sama, z płaczem, wpadła ręce Piatowa.

• Lewandowski Mariusz na wolne do Roberta, ale Rakicki nie pozwolił piłce się przedostać do napastnika Borussii.

• Lewandowski złapany na spalonym. Sędzia chyba się pomylił.

• Jarmolenko odważnie strzela z dystansu, ale Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

• Indywidualna akcja Konoplanki na lewym skrzydle, ścięcie do środka i strzał, który na szczęście trafia w głowę Glika.

• Uderzenie z dystansu Lewandowskiego trafia w defensora rywali.

• Dobre dośrodkowanie w naszą szesnastkę, ale Jarmolenko uderzył głową bardzo źle.

• Faulowany Jarmolenko na lewym skrzydle. Szansa dla Ukrainy z rzutu wolnego.

• Była okazja do kontry, ale Sobota nie był w stanie uruchomić Lewandowskiego.

• Edmar brutalnie fauluje Krychowiaka i kolejna kartka.

• Faul w ataku Lewandowskiego i jego strzał głową już się nie liczył.

• Konoplianka uderza z 16 metrów, ale zostaje zablokowany. Z dystansu strzela jeszcze Edmar - ponad bramką!

• Taktyczny faul Stepanenki na Klichu i już jest pierwsza kartka w tym meczu. Dobrze zaczyna Eriksson, nie tak jak pół roku temu czynił to Czech Kralovec, który dopuścił do brutalnych fauli.

• Glik zatrzymał w polu karnym Zozulję.

• Oho, pierwsze starcie na murawie. Faulowany Jędrzejczyk starł się jeszcze z Zozulją.

• Zaczynamy mecz w Charkowie! Naprzód Polacy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest pan Jonas Eriksson ze Szwecji.

• Piłkarze już na murawie i czas na hymny narodowe!

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! Jeśli ktoś obserwował bieżące doniesienia prasowe, to nie może być zaskoczony tym, że w środku pomocy zobaczymy Mariusza Lewandowskiego, a na lewej obronie Grzegorza Wojtkowiaka.

• - Ukraińcy w ogóle są jako naród pewni siebie. Piłkarze też mają o sobie wysokie mniemanie. W sumie można ich zrozumieć, bo grają w dobrych klubach i nie muszą opuszczać w tym celu swojego kraju. A przed meczem... Mecz jak mecz, trzeba to traktować ze spokojem. My gramy na wyjeździe, oni u siebie. Trzeba zrobić wszystko, żeby im te humory popsuć - zapowiada Mariusz Lewandowski.

• Pierwszy gwizdek już za niespełna pół godziny. Jaki wynik typujecie? Wpisujcie w komentarzach.

• W charkowskich pubach od rana reklamowano wspólne oglądanie transmisji telewizyjnej. Na ulicach miasta rozchwytywani przez ukraińskie media byli nieliczni polscy kibice, którzy przyjechali na spotkanie. Jeden z nocnych klubów zaoferował nawet 50-procentową zniżkę na wstęp dla każdego, kto w piątek przyjdzie z jakimkolwiek atrybutem kibica.

• Ukraińcy wykorzystali ostatnie godziny przed meczem m.in. na spotkanie z grupą satyryków, którzy zamieszkali w tym samym hotelu, co ekipa trenera Mychajło Fomienki.

• Nasza zapowiedź tego spotkania ->>> LINK

• Sytuacja w grupie H wygląda następująco. Pierwsza jest Anglia z 16 punktami, za nią plasują się Ukraina oraz Czarnogóra (15 pkt). Dopiero na czwartym miejscu znajduje się Polska, z 13 'oczkami'. W grze o mundial nie liczą się już ekipy Mołdawii i San Marino. Na dzisiaj, oprócz meczu Ukraina - Polska, zaplanowane są także starcia Anglia - Czarnogóra i Mołdawia - San Marino.

• W dzisiejszym meczu reprezentacja Polski gra o 'być albo nie być' w tych eliminacjach. Polacy po 8 spotkaniach mają na swoim koncie zaledwie 13 punktów. Biało-Czerwoni wygrali 3 mecze, 4 zremisowali i ponieśli jedną porażkę. Co ciekawe, miała ona miejsce właśnie w marcowym pierwszym starciu z Ukrainą na Stadionie Narodowym. Gole Jarmolenki, Husiewa oraz Zozulji pozwoliły naszym sąsiadom na zwycięstwo 3:1. Jedynego gola dla Polski zdobył wówczas Łukasz Piszczek.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu eliminacji do Mistrzostw Świata, w którym Ukraina zmierzy się z reprezentacją Polski!