Anglia

1

Włochy

2

• To był mecz godny miana hitu! Piłkarze Anglii i Włoch stworzyli dzisiaj znakomite widowisko. Szybkie akcje z obu stron, piękne bramki i mnóstwo emocji. Takie spotkania moglibyśmy oglądać bez końca. Kończymy już naszą relację, już za chwilę na naszej stronie obszerne materiały pomeczowe. Za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec! Włosi lepsi od Anglii!

• Kontra osamotnionego Immobile, ale znakomicie zatrzymał go Cahill!

• Ależ strzał Pirlo! Piękna bomba, Hart stał jak wryty, a piłka trafiła w poprzeczkę!

• Faulowany także Thiago Motta. Kolejny rzut wolny, ale do bramki nieco ponad 30 metrów.

• Kontra Włochów, Pirlo zagrywa prostopadłą piłkę do Parolo, a ten jest faulowany przez Sterlinga. Zasłużona żółta kartka dla gracza Liverpoolu.

• Wciąż napierają Anglicy, ale Marchisio wybija piłkę na aut.

• Aż pięć minut dolicza arbiter!

• Sterling znów indywidualnie, ale oddaje fatalny strzał. Anglicy praktycznie całym zespołem atakują bramkę rywala, lecz Włosi dobrym ustawieniem nie pozwalają im na rozegranie dobrzej akcji.

• Sterling zdecydował się na indywidualną akcję, piłka odbija się od Barzagliego i wychodzi na rzut rożny. Anglia wciąż w natarciu.

• Indywidualna akcja Barkleya, piłkę zabiera mu... Rooney, który chciał sam rozwiązać tę akcję. Zrobił to źle, uderzył nad bramką.

• Immobile na niewielkim spalonym, Anglia konstruuje kolejny atak.

• Gerrard nad poprzeczką, ogromna szansa zmarnowana przez gracza Liverpoolu!

• Lallana faulowany przez De Rossiego tuż przed polem karnym! Może być bardzo groźnie.

• Tym razem problemy ze skurczami ma Gary Cahill. Mamy krótką przerwę w grze.

• Kolejne złe dośrodkowanie Anglików z prawej strony boiska. Tym razem źle zagrał Sterling.

• Szybka kontra Włochów i akcja rezerwowych. Motta zagrywa do Immobile, ale ten niedokładnie do Parolo i piłkę łatwo łapie Hart.

• Sirigu także fatalnie wybija piłkę, Anglia będzie miała dzięki temu aut.

• Akcja prawą stroną Anglii, Sterling dogrywa do Johnsona, ale ten tragicznie dośrodkowuje.

• Mamy także ostatnią roszadę w składzie Anglików, zamiast Sturridge'a na boisku pojawił się Adam Lallana.

• Ostatnia zmiana w kadrze Włoch. Boisko opuszcza Cendreva, za niego wchodzi Parolo.

• Ładny strzał Bainesa, jeszcze lepsza parada Sirigu! Będzie jeszcze rzut rożny.

• Będzie groźnie pod bramką Włochów. Chielllini faulował Sturridge'a, będzie rzut wolny z odległości ok. 25 metrów od bramki Sirigu.

• Druga roszada także w reprezentacji Anglii, Jack Wilshere zmienia Jordana Hendersona.

• Druga zmiana w kadrze Włoch, Ciro Immobile zastępuje Mario Balotellego.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Anglię, Glen Johnson oddaje atomowe uderzenie z dystansu, lecz niewiele się pomylił.

• Strata Candrevy w ofensywie, wściekły Cesare Prandelli. Anglia przechodzi do ataku pozycyjnego.

• Chiellini nie dał sobie założyć siatki i dobrze powstrzymał szarżującego prawą stroną Sterlinga.

• Kolejna akcja Candrevy prawą stroną boisk, nie zdecydował się on jednak na zagranie do dobrze ustawionego Darmiana, lecz oddał strzał z dystansu. Piłka przeleciała obok słupka.

• Gol Balotellego na 2:1

• Indywidualna akcja Sterlinga prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale Paletta wybija piłkę na rzut rożny.

• Problemy zdrowotne Sterlinga, łapią go skurcze. Mieliśmy krótką przerwę w grze.

• Natychmiastowa odpowiedź Anglików! Kontratak, piłka dograna do Barkleya, lecz znakomicie spisał się Sirigu. Co za mecz!

• Teraz bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Włochów, De Rossi znakomicie wypatrzył w polu karnym Darmiana, ale jego strzał zdołali zablokować angielscy obrońcy!

• Ależ błąd Rooneya! Baines znakomicie zagrał do napastnika Manchesteru United, ten znalazł się w stuprocentowej sytuacji, lecz uderzył tuż obok słupka!

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Anglii, Ross Barkley zastępuje Welbecka.

• Kolejna próba Sturridge'a, tym razem z dystansu obok słupka.

• Włosi przeprowadzali spokojny atak pozycyjny, gdy Włosi po raz kolejny zaatakowali prawą stroną. Candreva znów próbował dograć do Balotellego, lecz włoskiego napastnika ubiegł Hart.

• Mamy pierwszą zmianę w reprezentacji Włoch, Thiago Motta wchodzi na boisko za Marco Verrattiego.

• Dwójkowa akcja Gerrarda i Sturridge'a, ten pierwszy pada w polu karnym, ale znów nie ma "jedenastki".

• Znów było blisko gola wyrównującego. Johnson otrzymał znakomitą piłkę na prawym skrzydle, dośrodkował w pole karne, a włoscy obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę.

• Bardzo ładna akcja Rooneya, zszedł z piłką ze środka na prawą stronę, ale jego uderzenie na długi słupek minęło bramkę Sirigu.

• Anglia - WłochyAnglia - Włochy

• Anglia znów chciała szybko odpowiedzieć. Najpierw obrońcy Włoch w ostatniej chwili powstrzymali Sturridge'a, a później w polu karnym padł Welbeck. Sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka.

• Szybka kontra Włochów prawą stroną boiska, Darmian zagrał do Candrevy, ten minął Bainesa, dośrodkował w pole karne, a Balotelli głową pokonał Harta!

• Anglia - Włochy

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WŁOCHÓW! BALOTELLI!

• Indywidualnie Sturridge, napastnik Liverpoolu uderza z dystansu, ale Sirigu dobrze sparował piłkę do boku. Rzut rożny dla Anglii.

• Mario Balotelli na sporym spalonym. Zbyt późne podanie z głębi pola.

• Kombinacyjna akcja Sturridge'a i Welbecka, ten drugi zagrał piętką, ale włoscy defensorzy wybili piłkę na aut.

• Na razie szkoleniowcy obu drużyn nie zdecydowali się na dokonanie żadnych zmian.

• Gramy, od środka Anglia!

• Wracamy już do Manaus, oba zespoły za chwilę powinny się pojawić już na boisku.

• Wyrównujący gol Sturridge'a:

• Bramka Marchisio na 1:0

• Hit dnia jak na razie z pewnością nie zawodzi. Nie brakuje znakomitych akcji z obu stron i goli. Anglicy błyskawicznie podnieśli się po ciosie wyprowadzonym przez Candrevę i doprowadzili do wyrównania. W samej końcówce "Squadra Azzurra" nie wykorzystała jednak dwóch znakomitych szans. Przed nami jeszcze 45 minut emocji, na które zapraszamy za około 10 minut.

• Jeszcze jedną wielką szansę mieli Włosi! Znów piłka znalazła się na lewej strony pola karnego, strzał oddał Candreva, ale Harta uratował słupek! Koniec pierwszej połowy!

• Tuż przed przerwą Włosi mogli wyjść na prowadzenie! Balotelli znalazł się z piłka w polu karnym, wyciągnął Harta z bramki i go przelobował, ale Phil Jagielka wybił piłkę z linii bramkowej!

• Arbiter dolicza do pierwszej połowy dwie minuty.

• Indywidualna akcja Darmiana, zejście do środka boiska i uderzenie z dystansu. Piłka przeleciała jednak wysoko nad bramką.

• Kolejne akcje Candrevy prawą stroną boiska, lecz dwa dośrodkowania nie przyniosły zagrożenia angielskiej bramki.

• Pirlo zagrywa do Candrevy, lecz ten drugi znajduje się na spalonym.

• Błyskawiczna odpowiedź Anglików! Sterling podał do znajdującego się na lewej stronie boiska Wayne'a Rooneya, ten popędził wzdłuż boiska, zagrał w pole karne do Sturridge'a, a ten z pierwszej piłki umieścił trafił do siatki!

• Włochy - AngliaAnglia - Włochy

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ANGLII! STURRIDGE!

• Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego Candreva zagrał przed pole karne, Pirlo przepuścił piłkę do Marchisio, a ten huknął z dystansu tuż przy słupku! Hart bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WŁOCHÓW! MARCHISIO!

• Była spora szansa dla Włochów, po ładnej piłce z głębi pola na lewą stronę do Candrevy i jego zagraniu z pierwszej piłki okazję miał Balotelli, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Włosi nie przebierają w środkach, De Rossi fauluje Rooneya. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Gerrarda Sirigu z łatwością złapał piłkę.

• Dobra akcja prawą stroną Johnsona, Anglik faulowany przez Marchisio i Anglia ma rzut wolny, Do bramki jednak wciąż daleko.

• Candreva uderzał z dystansu, ale był to strzał bardzo niecelny.

• Darmian faulował Sterlinga, w zarodku zduszając kontrę "Lwów Albionu".

• Po dwóch rzutach rożnych także było groźnie pod bramką Włochów. Najpierw celnego strzału nie zdołał oddać Rooney, a chwilę później piłkę na raty złapał Sirigu.

• Ależ sytuacja dla Anglii! Welbeck znakomicie wszedł w pole karne, chciał dograć do będącego przed bramką Sturridge'a, lecz w ostatniej chwili podanie przeciął Barzagli. Gdyby nie to, mielibyśmy gola!

• Pirlo dobrze wypatrzył Marchisio, ten zagrał do Balotellego, a napastnik Milanu zdecydował się na mocny strzał w 25. metrów, piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Gerard zagrywa na lewą stronę do Sterlinga, ten znakomicie dośrodkował w pole karne, ale Sturridge został dobrze przyblokowany przez włoskich stoperów i nie zdołał oddać strzału.

• Włosi dużo częściej utrzymują się przy piłce, po spokojnym ataku pozycyjnym na niespodziewany strzał zdecydował się Candreva, Hart wypluł piłkę przed siebie, lecz z przodu nie było nikogo na dobitkę.

• Głęboko cofnięci Anglicy, ale Hart pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

• Henderson przejął piłę od Pirlo, Anglia wyprowadziła niezły atak pozycyjny, lecz strzał Glena Johnsona na koniec pozostawiał bardzo dużo do życzenia.

• Szybka kontra Anglii i akcja prawą stroną Sturridge'a. Dobra asekuracja Barzagliego pozwoliła jednak Sirigu łatwo złapać piłkę.

• Fatalna strata Paletty, który praktycznie podał piłkę Welbeckowi, ten natychmiast zdecydował się na strzał, ale piłka przeszła obok słupka.

• Kolejna dobra akcja bardzo aktywnego na prawej stronie Darmiana. po dośrodkowaniu w pole karne piłkę przejęli jednak obrońcy Anglii, a ostatecznie złapał ją Joe Hart.

• Tym razem naciskają Włosi, domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Jagielki. Gwizdek sędziego milczy i wydaje się, że słusznie - nie było żadnego ruchu ręki w kierunku piłki, a Jagielka nie powiększał powierzchni ciała.

• Kolejna świetna szansa Anglików, z dystansu uderzał Henderson, lecz Sirigu znakomicie sparował piłkę do boku!

• Dobry przechwyt Welbecka, Barzagli wybija piłkę na aut.

• Ależ akcja Sterlinga! Indywidualny rajd gracza Liverpoolu i strzał z dystansu, który przeleciał tuż obok słupka i trafił ostatecznie tylko w boczną siatkę!

• Kolejna akcja Włochów prawą stroną, Candreva zagrał do Darmiana, ten dośrodkował w pole karne, ale piłkę dobrze wybił Phil Jagielka.

• Od ofensywnej akcji rozpoczęli Włosi, lecz na prawej stronie boiska do piłki nie zdołał dojść Darmian.

• "Squadra Azzurra" dziś na niebiesko, Anglia na biało.

• Gramy! Od środka Włosi.

• Najpierw rozbrzmiał hymn Anglii, chwilę później Włoch! Za chwilę zaczynamy!

• Oba zespoły wychodzą własnie na boisko. W Manaus wilgotno, gorąco (nie tylko ze względu na temperaturę), zaraz hymny narodowe!

• Przypomnijmy, że w pierwszym meczu grupy D Kostaryka niespodziewanie pokonała 3:1 Urugwaj. To własnie Włosi i Anglicy są więc obecnie głównymi faworytami do awansu do fazy pucharowej.

• Głównym arbitrem tego pojedynku będzie Holender Bjoern Kuipers.

• Dzisiejszy mecz rozegrany zostanie w Manaus, na stadionie w amazońskiej dżungli. Ten pomysł od początku budził bardzo wiele kontrowersji, a główny problem dotyczył murawy. Brazylijczycy wyschniętą trawę... pomalowali na zielono. Jak europejskie drużyny poradzą sobie w tak trudnych warunkach? Zapraszamy do dyskusji!

• Wielu sympatykom "Squadra Azzurra" sen z powiek spędza brak w bramce kapitana reprezentacji, Gianluigiego Buffona. Golkiper Juventusu narzeka na uraz stopy i dzisiaj zastąpi go Salvatore Sirigu.

• Rezerwowi Włoch: Ignazio Abate, Alberto Aquilani, Leonardo Bonucci, Gianluigi Buffon, Antonio Cassano, Alessio Cerci, Mattia De Sciglio, Ciro Immobile, Lorenzo Insigne, Thiago Motta, Marco Parolo, Mattia Perin

• Rezerwowi Anglii: Ross Barkley, Chris Smalling, Fraser Forster, Ben Foster, Phil Jones, Adam Lallana, Rickie Lambert, Frank Lampard, James Milner, Alex Oxlade-Chamberlain, Luke Shaw, Jack Wilshere

• W ekipie Włoch może zaskakiwać obecność w pierwszym składzie Gabriela Paletty, spodziewaliśmy się bowiem na jego miejscu Leonardo Bonucciego.

• Roy Hodgson w pomocy postawił w tym meczu na graczy Liverpoolu, Stevenowi Gerrardowi w środku partnerował będzie Jordan Henderson, a w składzie znalazł się między innymi także Raheem Sterling.

• Na trzy kwadranse przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi. Możecie znaleźć ją pod tym linkiem.

• Jeszcze nie opadły emocje po niespodziewanej porażce Urugwaju z Kostaryką, a mundialowa karuzela kręci się dalej. Za 50 minut rozpocznie się kolejny mecz w grupie D, w którym Anglia zmierzy się z Włochami. Po lewej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe jedenastki obu zespołów.