1

Belgia

0

• To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Ćwierćfinały to jest ten etap, w którym dojrzałość piłkarska jest ważniejsza od fantazji i ładnej piłki. Dzisiaj zdecydowanie dojrzalsza była Argentyna, która zasłużenie ogrywa Belgię 1:0 i melduje się w półfinale!

• KONIEC!!! ARGENTYNA W PÓŁFINALE!

• Szansa dla Belgii!!! Lukaku przedarł się lewą stroną pola karnego i szukał ustawionego przed bramką Chadliego, którego uprzedził Garay! Fellaini z dystansu uderzył już nad poprzeczką!

• COURTOIS!!! Messi przez pół boiska wychodził sam na sam z belgijskim bramkarzem, ale nie wygrał tego pojedynku! Courtois okazał się lepszy i utrzymuje Belgię w grze!

• Belgowie w ataku pozycyjnym, ale ciężko im stworzyć sytuacje stuprocentowe w tym meczu.

• Sędzia Rizzoli dolicza do tego meczu pięć minut.

• Zderzył się przypadkowo z Zabaletą Enzo Perez, który teraz potrzebuje pomocy medycznej.

• Po rzucie rożnym piłka spadła niespodziewanie do niepilnowanego Chadliego, ale ten z ostrego kąta nie zaskoczył Romero!

• Fellaini jeszcze wywalczył korner dla Czerwonych Diabłów.

• Faul w ofensywie Lukaku na Basancie. Piłka dla Argentyny.

• Zbyt mocne podanie prostopadłe na wolne pole do Palacio. Courtois zdołał przejąć piłkę.

• De Bruyne uderza z dystansu, a płasko kopnięta piłka, odbita od obrońcy, nieznacznie tylko minęła słupek bramki Romero!

• Fellaini w dobrej sytuacji został zablokowany w ostatniej chwili przez Zabaletę! W dodatku był jeszcze minimalny spalony Belga.

• Zabaleta centrował piłkę w pole karne, gdzie nie sięgnął jej niepilnowany Palacio!

• Zmiana w reprezentacji Argentyny! Gago za bohatera tego meczu, Higuaina!

• Dziesięć minut do końca meczu, dziesięć minut nadziei dla Belgii.

• Chadli złapany na spalonym.

• Zaskakujący strzał z rzutu wolnego Mertensa mija bramkę Romero. Zdenerwowani są jego koledzy z defensywy, którzy przebiegli całe boisko, aby wziąć udział w tej akcji.

• Eden Hazard opuszcza boisko! W jego miejsce Nacer Chadli.

• Szarżujący Vertonghen ostro powstrzymany przez Biglię. Żółta kartka.

• Nie idzie Belgom zupełnie w dzisiejszym meczu. Podopieczni Wilmotsa są zupełnie bezradni wobec dobrze ustawionej Argentyny.

• Palacio zmienia Lavezziego. Pierwsza zmiana w reprezentacji Argentyny.

• Żółta kartka dla Alderweirelda za faul wyprostowaną nogą na Biglii. Obrońca Atletico nie zagra w ewentualnym półfinale.

• Nieudana wrzutka z lewego skrzydła Vertonghena. Piłka poza boiskiem, ale Belgowie coraz odważniej atakują argentyńską bramkę.

• Blisko samobója Argentyna! Przyspieszyli Belgowie i piłkę na prawym skrzydle otrzymał De Bruyne, po którego płaskiej centrze omal nie wpakował jej do własnej siatki Garay! Romero zdołał złapać futbolówkę!

• De Bruyne dośrodkował w pole karne, gdzie Lukaku został uprzedzony przez Demichelisa.

• FELLAINI! Po kolejnym bardzo dobrym dośrodkowaniu Vertonghena, Fellaini przeskoczył Basantę, ale głową uderzył nad poprzeczką!

• Z kolei Mertens zmienia Mirallasa.

• Zmiany w reprezentacji Belgii. Za Origiego wchodzi Lukaku.

• Teraz Lavezzi został sfaulowany przed polem karnym przez Kompany'ego, ale sedzia niesłusznie nakazał grać dalej.

• Na placu gry zaraz pojawią się Mertens i Lukaku.

• HIGUAIIIINNN!!! Argentyński napastnik w akcji indywidualnej założył siatkę Kompany'emu, znalazł się w dobrej okazji, w której posłał piłkę w poprzeczkę belgijskiej bramki!

• Po centrze Leo Messiego Courtois odbił piłkę na rzut rożny, po którym jednak złapał futbolówkę.

• Eden Hazard bardzo brzydko wyprostowaną nogą zaatakował rywala. Żółta kartka.

• Ostre dośrodkowanie Lavezziego z lewej strony boiska nie zostało przecięte przez żadnego z Albicelestes.

• HIGUAIN! Napastnik Napoli lewym skrzydłem wpadł w pole karne i uderzył płasko na bramkę rywala, a piłka po rykoszecie o centymetry minęła bramkę!

• Wciąż bezzębni wydają się być Belgowie. Ich niemoc jest bardzo zastanawiająca.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego Leo Messiego. Basanta nie zdołał w polu karnym dopaść do tej piłki.

• WZNAWIAMY GRĘ!

• Wracamy na murawę Estadio Nacional, gdzie już są piłkarze obu drużyn.

• Argentyńczycy szybko sobie ustawili to spotkanie za sprawą pięknej bramki Gonzalo Higuaina, a potem spokojnie kontrolowali jego przebieg. Jedyną stratą dla Albicelestes jest zejście z kontuzją dobrze dysponowanego Angela Di Marii. Belgowie na razie wydają się bezradni, a trener Marc Wilmots musi coś zmienić w grze swojego zespołu. Na razie bliżej półfinału jest zespół Alejandro Sabelli.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Akcję Argentyńczyków rozpoczynał Messi (wg. D. Szpakowskiego 'Maradona'), ale ostatecznie ta spaliła na panewce.

• Po rzucie rożnym dla Argentyny skuteczną interwencją we własnej szesnastce popisał się Witsel.

• MIRALLAS!!! Vertonghen popisał się znakomitym dośrodkowaniem z lewego skrzydła, a w polu karnym Mirallas wyprzedził obrońców i szczupakiem minimalnie się pomylił!

• MESSI! Gwiazdor reprezentacji Argentyny huknął kilkadziesiąt centymetrów ponad poprzeczką!

• Messi w świetnym dryblingu został zatrzymany faulem przez Fellainiego 17 metrów od belgijskiej bramki. Szansa dla Albicelestes.

• Opuszcza plac gry o własnych siłach Angel Di Maria, a w jego miejsce Enzo Perez.

• Po raz kolejny na murawie Angel Di Maria. Będzie zmiana, bo już przygotowany jest do gry Enzo Perez.

• Kompany dobrze wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Basanty.

• Di Maria wraca jednak na plac gry. Dobra wiadomość dla Alejandro Sabelli.

• Jeszcze chyba jakiś uraz mięśniowy Angela Di Marii. To byłaby wielka strata, bo gracz Realu Madryt jest dzisiaj w świetnej formie.

• Kapitalne podanie prostopadłe w kontrze Messiego do Di Marii! Ten został '1 na 1' z Kompany'm, ale został zablokowany przez Belga!

• Messi źle przyjął sobie piłkę w kontrataku i nie zdołał minąć Kompany'ego.

• DE BRUYNE!!! Pomocnik Wolfsburga uderzył groźnie z dystansu, ale zdążył odbić piłkę Romero!

• Messi szarżował prawym skrzydłem i zdaniem arbitra został czysto zatrzymany przez Mirallasa.

• Fellaini złapany na spalonym.

• Di Maria chciał piętą dograć w pole karne do Higuaina, ale ten się nie zorientował w zamiarach kolegi i nie wyszedł sam na sam z Courtois!

• Hazard przed polem karnym starał się wymusić groźny rzut wolny dla Belgów, ale Nicola Rizzoli nie daje się nabierać.

• Źle rozegrany korner przez Czerwonych Diabłów i od bramki wznowi grę Romero.

• Vertonghen przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie musiał się ratować wybiciem na rzut rożny Garay.

• Fatalne dośrodkowanie De Bruyne. Piłka poszybowała wysoko nad szesnastką i wyleciała na aut.

• Eden Hazard wywalczył teraz rzut rożny dla Belgów.

• De Bruyne z dystansu uderza bardzo niedokładnie.

• Lavezzi z lewego skrzydła starał się ściąć do środka, ale został przed polem karnym zablokowany przez Van Buytena.

• Belgowie weszli w to spotkanie podobnie, jak wczoraj Kolumbia. Bardzo źle zaczęło się to dla podopiecznych Wilmotsa - jak oni odpowiedzą?

• Gol z niczego, ale za to jaki!!! Di Maria starał się dograć w pole karne do wbiegającego Zabalety, ale odbita piłka trafiła pod nogi Higuaina, który z pierwszej piłki, przepięknie, z 16 metrów uderza nie do obrony dla Courtois!!! 1:0 dla Argentyny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! GONZALO HIGUAIIIIIIINNN!!!

• Kolejna próba z daleka Di Marii została zablokowana przez belgijskich obrońców.

• Mirallas starał się w pojedynku z Mascherano wymusić rzut wolny dla Belgów, ale sędzia nie dał się nabrać. Piłka dla Albicelestes.

• Akcja indywidualna prawą stroną Di Marii, którego uderzenie z dystansu zostaje jednak zablokowane przez Vertonghena.

• Messi znakomicie dostrzegł na lewym skrzydle Higuaina, ten szukał przed bramką Lavezziego, ale zdołał wybić piłkę Kompany.

• Belgowie utrzymywali się przy piłce, Mascherano ostro naciskał Witsela, ten w odpowiedzi go odepchną i pierwszą interwencję musiał zaliczyć arbiter tego meczu.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Estadio Nacional. Kapitanami obu zespołów są Leo Messi (Argentyna) oraz Vincent Kompany (Belgia). Czas na apele antyrasistowskie oraz hymny narodowe.

• Sędzią tego meczu będzie doświadczony włoski arbiter, Nicola Rizzoli, który na tym turnieju prowadził już mecz Argentyńczyków z Nigerią (3:2), a także hit Hiszpania - Holandia (1:5).

• Dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrane na Estadio Nacional Mane Garrincha w Brasilii, gdzie do tej pory rozegrano następujące pojedynki: Szwajcaria - Ekwador (2:1), Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej (2:1), Kamerun - Brazylia (1:4), Portugalia - Ghana (2:1) oraz Francja - Nigeria (2:0).

• - My już swój Mundial rozegraliśmy, chcemy jednak zagrać kolejny dobry mecz i zaprezentować bez presji naszą mentalność zwycięzców. Możemy stworzyć historię. Zachowamy na pewno naszą filozofię gry - będziemy prezentować futbol kompaktowy, nie zostawimy wiele miejsca, będziemy atakować i bronić razem. Musimy znaleźć równowagę między atakiem a obroną. (...) Argentyna zależna od Messiego? Cieszę się, że nie zależymy od jednego zawodnika, a od wszystkich 23, co w naszym przypadku funkcjonuje bardzo dobrze - to z kolei opinia Marca Wilmotsa, trenera Belgów.

• - Jeśli nie wygramy z Belgią, to będzie dla nas wielkie rozczarowanie. Mamy wiarę w siebie, mamy nadzieję i wiarę w zwycięstwo, aczkolwiek wiemy, że Belgia ma bardzo dobry zespół. To niezwykle utalentowane pokolenie. Wielu ich piłkarzy gra w Anglii, to naprawdę mocna drużyna i najważniejsze dla nas jest zachowywać się odpowiedni, kiedy nie będziemy mieli piłki przy nodze - mówił przed tym meczem Alejandro Sabella, selekcjoner reprezentacji Argentyny.

• W ekipie belgijskiej z kolei miejsce w wyjściowym składzie utrzymał Origi, pomimo znakomitego występu Lukaku przeciwko USA. Oprócz tego Mirallas gra w miejsce Mertensa. Bardzo wątpliwy jest za to udział Dembele oraz Vermaelena, którzy borykali się ostatnio z kłopotami zdrowotnymi.

• W drużynie Argentyny dzisiaj Basanta zastępuje na lewej obronie zawieszonego Rojo, a słabo spisujący się Gago oraz Fernandez ustępują miejsca Biglii, a także doświadczonemu Demichelisowi. Nie wiadomo, jak wygląda kwestia zdrowotna Sergio Aguero, który jednak znajdzie się na ławce rezerwowych.

• Rezerwowi reprezentacji Belgii: Simon Mignolet (GK), Sammy Bossut (GK), Nacer Chadli, Laurent Ciman, Steven Defour, Adnan Januzaj, Dries Mertens, Romelu Lukaku, Anthony Vanden Borre, Nicolas Lombaerts, Moussa Dembele, Thomas Vermaelen.

• Rezerwowi reprezentacji Argentyny: Agustin Orion (GK), Mariano Andujar (GK), Ricardo Alvarez, Federico Fernandez, Fernando Gago, Hugo Campagnaro, Augusto Fernandez, Rodrigo Palacio, Enzo Perez, Maxi Rodriguez, Sergio Aguero. Marcos Rojo jest dzisiaj zawieszony za kartki.

• Prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów! Są zmiany w obu zespołach!

• Belgowie, podobnie jak Argentyna, zanotowała cztery zwycięstwa. Czerwone Diabły w żadnym z tych spotkań nie zaprezentowali wielkiego futbolu, ale wszystkie zdołali wygrać, co ich łączy z dzisiejszym rywalem. Tyle że podopieczni Marca Wilmotsa nie byli tutaj wymieniani w gronie głównych faworytów i dzisiaj zagrają na pewno pod mniejszą presją od Argentyńczyków. W grupie Belgia okazała się lepsza od Algierii (2:1), Rosji (1:0) oraz Korei Południowej (1:0), a w 1/8 finału pokonała USA po dogrywce 2:1.

• Argentyna, jeden z głównych faworytów do końcowego tytułu, pokonywała w grupie kolejno Bośnię i Hercegowinę (2:1), Iran (1:0), a także Nigerię (3:2), by następnie, po dogrywce, wyeliminować w 1/8 finału Szwajcarię (1:0). We wszystkich tych spotkaniach kluczowe zagrania dla wyniku notował Leo Messi, który jest niezaprzeczalnym liderem Albicelestes.

• Na Estadio Nacional Mane Garrincha w Brasilii zmierzą się dwa zespoły, które wygrały wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. Argentyńczycy i Belgowie powalczą dzisiaj o trzecie miejsce w mundialowych półfinałach, gdzie są już Niemcy i Brazylijczycy, a zwycięzca tego meczu zmierzy się w pojedynku o finał z lepszym z pary Holandia - Kostaryka, która skrzyżuje swoje miecze wieczorem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Argentyna zmierzy się z Belgią.