Argentyna

2

Bośnia i Hercegowina

1

• Bośnia i Hercegowina była dziś dla Argentyny równorzędnym rywalem. O wszystkim przesądziła pechowa bramka samobójcza i jeden błysk Leo Messiego. Jedni z głównych faworytów do mistrzostwa świata zawiedli, ale mimo to zdobyli ważne trzy punkty. Już za chwilę na naszej stronie materiały pomeczowe, a za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec, Argentyna wygrywa z Bośnią i Hercegowiną 2:1!

• To powinno być 3:1! Messi kładzie obrońcę na ziemi, ma do bramki kilka metrów, a trafia tylko w boczną siatkę.

• Kontra Argentyny, ale Spahić dobrze powstrzymuje Di Marię.

• Arbiter dolicza do tego meczu trzy minuty.

• Argentyńczycy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Na trybunach gwizdy.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Argentyny, Biglia zastępuje Aguero.

• Prostopadłe podanie w opole karne do Ibisevicia, zupełnie niepotrzebne wyjście Romero, a napastnik VfB Stuttgart posyła piłkę między nogami bramkarza i ta wtacza się do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BOŚNI! IBISEVIĆ!

• Dobra kontra Argentyny, trzech na trzech, dwójkowa akcja Aguero i Messiego, ale dośrodkowanie tego pierwszego zablokował Spahić.

• Higuain dobrze wyprzedził obrońców i oddał strzał głową, ale dośrodkowanie Messiego było dla niego nieco zbyt wysokie i głównie przez to napastnik Napoli uderzył niecelnie.

• Indywidualna akcja Aguero, obrońcy zepchnęli go do prawej strony i strzał po krótkim słupku był niecelny.

• Złe dośrodkowanie Di Marii, piłka ląduje poza boiskiem. Wciąż dużo niedokładności po stronie "Albicelestes".

• Ostatnia zmiana w drużynie z Europy, Medunjanin zastępuje Misimovicia.

• Druga zmiana w drużynie Bośni, Visca pojawia się na murawie zamiast Hajrovicia.

• Indywidualna akcja Di Marii lewą stroną, będzie rzut wolny dla Argentyny.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Bośni i Hercegowiny. Vedad Ibisević zastępuje Mujdzę.

• Indywidualna akcja Dżeko, ale dobrze interweniuje Fernandez.

• Ten gol jakby obudził całą reprezentację Argentyny i Maracanę. Wreszcie "Albicelestes" zaczynają szybciej wymieniać piłkę .

• Wreszcie obudził się zawodnik Barcelony! Dwójkowa akcja Messiego z Aguero, precyzyjny strzał zza pola karnego, piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do bramki!

• Argentyna - BiH

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARGENTYNY! MESSI!

• Zły strzał Messiego, piłka wysoko nad bramką, a na trybunach gwizdy.

• Aguero faulowany przez Spahicia, żółta kartka dla bośniackiego obrońcy.

• Kolejna akcja Argentyny, Messi dobrze zagrał do znajdującego się z prawej strony pola karnego Aguero, ten jednak strzelił lekko i wprost w ręce bramkarza Bośni.

• Dobre podanie do znajdującego się na skraju pola karnego Messiego, lecz ten nie zdołał opanować piłki. Mogła być stuprocentowa sytuacja, a tak z łatwością złapał piłkę Begović

• Fatalne dośrodkowanie Lulicia z lewej strony, od bramki Romero.

• Hajrović dośrodkowuje w pole karne, a Garay w ostatniej chwili wybił piłkę. Mogło być groźnie.

• Indywidualna akcja Aguero skończyła się tym, że po prostu wypuścił piłkę za linię końcową.

• Messi podał do znajdującego się na lewej stronie Di Marii, jego dośrodkowanie z łatwością wybił jednak Spahić.

• Wreszcie szybsza akcja Argentyny. Gago podał do Messiego, ten wypatrzył w polu karnym Aguero, lecz napastnik Manchesteru City oddał fatalny strzał, posyłając futbolówkę w trybuny.

• Hajrović znalazł się z piłą po prawej stronie boiska, zszedł do środka i oddał strzał, lecz znów trafił wprost w Romero.

• Fatalne zachowanie Rojo, który bawił się z piłka we własnym polu karnym, a ostatecznie musiał ratować się wybiciem piłki na aut.

• Hajrović oddaje mocny strzał z rzutu wolnego, ale trafia wprost w Romero, który bez problemu łapie piłkę.

• Będzie szansa dla Bośniaków, Fernandez faulował Dżeko.

• Na razie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż to Bośnia jest bardziej skora do atakowania bramki rywala, Argentyńczycy wolno rozgrywają piłkę.

• Gago zmienił natomiast Campagnaro. Czy zmieni to także obraz gry?

• Są zmiany w drużynie Argentyny. Gonzalo Higuain zastępuje Rodrigueza.

• Gramy!

• Wracamy już na Maracanę w nadziei, że mecz wreszcie nam się rozkręci. Piłkarze wracają już na murawę.

• Oto samobójcza bramka Kolasinacia:

• Pierwsza połowa tego pojedynku zdecydowanie rozczarowała. Argentyna szybko zdobyła szczęśliwego gola, a później niczym nie zachwyciła. Zaryzykujemy tezę, że to Bośnia była drużyną niewiele lepszą w pierwszej części gry. Kompletnie niewidoczni są Messi i Aguero, Mascherano popełnia błąd za błędem, a Rojo zazwyczaj nie radzi sobie z rywalami na lewej obronie. Na razie jest to jeden z najsłabszych meczów tegorocznego mundialu. Mamy nadzieję, że kolejne 45 minut będzie dużo lepsze. Zapraszamy za około kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Messi próbował dograć do Aguero, ale nic z tego nie wyszło. Bośnia przejęła piłkę, aby po chwili... ją stracić.

• Fatalny był ten strzał Besicia, piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Blisko gola Bośniacy! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Lulić, lecz dobrą interwencją popisał się Romero.

• Bośnia znów próbowała atakować prawą stroną. Hajroviciowi udało się wywalczyć rzut rożny.

• Kolejna strata Argentyny i kontra Bośni. Hajrović był jednak osamotniony i łatwo stracił piłkę.

• Mamy ostre spięcie pod polem karnym Bośni, głowami zderzyli się Aguero i Bicakcić. Napastnik Manchesteru City nie podnosi się na razie z boiska.

• Pjanić fauluje Campagnaro, Argentyna będzie miała rzut wolny ze środka pola.

• Wreszcie mamy jakiś strzał w światło bramki, z dystansu próbował Mascherano, a Begović odbił piłkę przed siebie.

• Coraz odważniej atakują Bośniacy, a Argentyna gra na razie bardzo niedokładnie.

• Mamy pierwszą żółta kartkę w tym spotkaniu, Marcos Rojo faulował przeprowadzającego akcje prawym skrzydłem Mujdzę.

• Masimović przerzucił piłkę do Dżeko, ten podał do stojącego pod polem karnym Lulicia, lecz jego strzał zablokowali Argentyńczycy.

• Bardzo aktywny na prawej stronie jest na razie Zabaleta. Argentyńczycy wciąż nie mogą stworzyć sobie jednak klarownej sytuacji do zdobycia drugiego gola.

• Messi otrzymał piłkę w polu karnym,, znów próbował akcji indywidualnej, lecz natychmiast doskoczyło do niego trzech Bośniaków i odebrało mu piłkę.

• Spokojnie rozgrywają piłkę Bośniacy, nie mogą się jednak przedostać pod pole karne Argentyny.

• Nieudany drybling Messiego, na razie nie najlepiej spisują się gracze Barcelony - Messi i Mascherano.

• Jeszcze jedna sytuacja dla podopiecznych Susicia, ale Pjanić z rzutu wolnego uderzył wprost w argentyński mur.

• Znakomitą okazję mieli teraz Bośniacy, po znakomitym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z Romero znalazł się Hajrović, lecz źle przyjął sobie piłkę i Romero zdążył z interwencją!

• Argentyńczycy w znakomitych humorach, na trybunach słychać ich nieustające śpiewy. Gra na razie dość wyrównana, chociaż to podopieczni Sabelli częściej są przy piłce. Messi operuje na razie głównie w środku pola.

• Fatalna strata Mascherano w środku pola, Bośnia szybko wyszła z kontrą, lecz obrońca Barcelony powstrzymał ją faulem.

• Po rzucie wolnym mieliśmy jeszcze rzut rożny, ale dobrą interwencja popisał się Romero.

• Garay faulował na prawej stronie boiska Hajrovicia, będzie pierwsza szansa dla drużyny z Europy.

• Znów zrobiło się groźnie pod bośniacką bramką po kolejnym stałym fragmencie gry. Ostatecznie po dośrodkowaniu Messiego obrońcy Bośni zdołali wybić piłkę.

• Ależ początek w wykonaniu "Albicelestes"! Argentyńczycy mieli rzut wolny z lewej strony boiska po faulu Mundzy, a Sead Kolasinać interweniował na tyle niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARGENTYNY!

• On ataku zaczęli Argentyńczycy, na indywidualny rajd zdecydował się Messi, lecz jego podanie do Aguero było niedokładne.

• Gramy!

• Hymny narodowe już za nami, na trybunach przeważają oczywiście Argentyńczycy, którzy już teraz żywiołowo dopingują swój zespół.

• Zawodnicy już na boisku, przed nami hymny narodowe obu państw.

• Komplet 72 tysięcy widzów na trybunach, piłkarze czekają już w tunelu.

• Oczy całego świata zwrócone będą na Leo Messiego. Kapitan Argentyny nie ma za sobą najlepszego sezonu, czy wreszcie udźwignie rolę lidera reprezentacji?

• Sędzią głównym tego meczu będzie Joel Aguilar Chicas. Arbitrzy z spoza Europy nie spisywali się na tym mundialu najlepiej. Mamy nadzieję, że tym razem obędzie bez kontrowersji.

• Maracana - mistrzostwa wracają do świątyni futbolu! maracana

• Ubierając tę koszulkę, zdajemy sobie z wiążącą się z nią odpowiedzialnością. To jest też nasza siła. Nie lubię jednak określenia ‘faworyt’, bo to zostawiamy innym. Musimy zrobić wszystko, stworzyć odpowiednie otoczenie, aby wyciągnąć z Messiego sto procent jego możliwości. Widzę bowiem, że znajduje się on w bardzo dobrej formie - mówił przed tym spotkaniem selekcjoner Argentyny, Alejandro Sabella.

• Według większości zdecydowanymi faworytami spotkania są Argentyńczycy. A co Wy myślicie o zbliżającym się pojedynku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Rezerwowi Bośni: Asmir Avdukić, Jasmin Fejzić, Anela Hadzić, Vedad Ibisević, Senijad Ibricić, Herus Madunjanin, Sejad Salihović, Toni Sunjić, Tino Sven Susić, Edin Visca, Ognjen Vranjes, Avdija Vrsajević

• Rezerwowi Argentyny: Ricardo Alvarez, Mariano Andujar, Jose Maria Basanta, Lucas Biglia, Martin Demichelis, Augusto Fernandez, Fernando Gago, Gonzalo Higuain, Ezequiel Lavezzi, Augustin Orion, Rodrigo Palacio, Enzo Perez

• Po lewej stronie możecie już zobaczyć pierwsze składy obu zespołów. Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało jeszcze nieco ponad pół godziny.

• Już za nieco ponad trzy kwadranse rozpocznie się pierwsze w tych mistrzostwach starcie w grupie F. Argentyńczycy zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji live z tego spotkania !