0

0 2 połowa

0 dogrywka 2 połowap.

• Argentyńczycy w ćwierćfinale zagrają z Belgią lub USA. Tymczasem to tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• To był bardzo ciężki mecz dla Albicelestes, ale ostatecznie w dogrywce akcja Messiego wykończona przez Di Marię dała Argentyńczykom awans do ćwierćfinału! Nie było to wielkie widowisko, ale w końcówce niezwykle dramatyczne!

• Shaqiri trafia w mur i KONIEC!!! Argentyna w ćwierćfinale!!!

• Shaqiri faulowany 18 metrów od argentyńskiej bramki! Żółta kartka dla Garaya! Piłka meczowa dla Szwajcarii!

• Benaglio już pod bramką rywala, kontra Argentyny i Di Maria z połowy boiska pudłuje!

• NIESAMOWITE!!! Po dośrodkowaniu Shaqiriego, strzał głową Dzemailiego trafia w słupek, a odbita piłka jeszcze od jego nóg nieznacznie minęła argentyńską bramkę!

• Jeszcze trzy minuty doliczone i rzut rożny dla Szwajcarii.

• Żółta kartka dla Di Marii za faul na rywalu.

• 'Factor Messi' znów obowiązuje!!! Messi otrzymał piłkę na środku boiska, popędził z nią około 30 metrów, po czym idealnie wyłożył ją Di Marii, który płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał Benaglio!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! ANGEL DI MARIAAAA!!!

• Pięć minut dzieli nas od trzeciego na tym Mundialu konkursu jedenastek.

• Schodzi z boiska Mehmedi, w jego miejsce Dzemaili.

• Odbita piłka po dośrodkowaniu Messiego spadła pod nogi Di Marii, ale ten uderzył wysoko nad bramką.

• Po indywidualnej akcji Di Marii jego uderzenie został zablokowane przez Djourou. Korner.

• Messi przedarł się w pole karne rywala, ale tam osaczony nie był w stanie dograć do schowanego Palacio.

• Teraz z kolei Benaglio chwyta piłkę po wrzutce Di Marii.

• DI MARIA!!! Wreszcie bardzo dobry strzał zza pola karnego piłkarza Realu, ale Benaglio wspaniale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Wznawiamy grę!

• W przerwie Biglia zmienia Gago.

• Kontra Argentyny zakończona niecelnym dośrodkowaniem Di Marii i KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI!

• I już w jego miejsce wchodzi Basanta!

• Problemy fizyczne ma teraz Marcos Rojo.

• Głośne 'Ole!' przy rozgrywaniu piłki przez Szwajcarów. Jest to ewidentny wyraz dezaprobaty dla poczynań Albicelestes.

• Twitterowa ciekawostka: "Di Maria stracił piłkę 37 razy w trakcie dzisiejszego meczu, rekord od czasu 1966 roku."

• Strzał z dystansu Shaqiriego na wiwat. Od bramki wznowi grę Romero.

• Czy tak wygląda obecna reprezentacja Argentyny?Argentyna

• Po wrzutce Messiego z rzutu rożnego, Palacio uderzył tyłem głowy, ale Benaglio zdołał złapać piłkę!

• Wreszcie jakaś akcja Szwajcarów, ale nie trafił w piłkę Seferović po centrze Lichtsteinera.

• Dwa dośrodkowania z narożnika boiska i dwie dobre interwencje Benaglio. Argentyna jednak wciąz w ataku.

• Djourou zablokował w polu karnym Palacio. Rzut rożny.

• ZACZYNAMY DOGRYWKĘ!

• W drugiej połowie Argentyna dominowała na placu gry, ale nie stworzyła sobie takich okazji, żeby wreszcie pokonać Diego Benaglio. Będzie więc dodatkowe 30 minut - może jednak w końcu zobaczymy bramki w tym meczu?

• KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY! Będzie dogrywka w Sao Paulo!

• Inler z rzutu wolnego zdołał dośrodkować na głowę Schaera, ale ten uderzył za wysoko!

• Trzy minuty doliczone.

• Faul taktyczny Rojo na Rodriguezie - żółta kartka i ten piłkarz nie zagra w ewentualnym ćwierćfinale.

• Messi zakręcił dwoma rywalami i dograł w pole karne do Palacio, ale ten w prosty sposób stracił piłkę.

• Argentyna - Szwajcaria

• Na spalonym Shaqiri.

• Spięcie Behramiego z Messim. Musiał interweniować arbiter ze Szwecji.

• Uderzenie na wiwat Rojo z 25 metrów.

• Di Maria przed szesnastką został zablokowany przez Djourou. Rzut rożny.

• Seferović zmienia Drmicia.

• Messi przewrócił się w starciu z rywalem tuż przed szwajcarską szesnastką, ale zdaniem sędziego faulu nie było.

• Zupełnie nieudana centra z rzutu rożnego Di Marii. Piłka opuściła boisko.

• MESSI!! Wreszcie błysk Messiego, po którym jego płaski strzał z kilkunastu metrów obronił Benaglio, który jeszcze musiał uprzedzić pędzącego z dobitką Palacio!

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Fernando Gago.

• Miał szansę na świetne wejście Palacio, bo Messi dośrodkował idealnie na jego głowę, ale ten uderzył obok bramki!

• Schodzi z boiska Lavezzi, a w jego miejsce Palacio.

• Brutalne wejście Fernandesa na nogi Di Marii. Żółta kartka.

• Dwadzieścia minut do końca. Czy zobaczymy czwartą dogrywkę w siódmym meczu 1/8 finału tego Mundialu? Na razie wszystko na to wskazuje.

• Ważna interwencja Rojo, który nie pozwolił teraz wyjść Drmiciowi sam na sam z Romero. Mogło być groźnie.

• MESSI!!! Bardzo mocny strzał z woleja argentyńskiej gwiazdy poszybował około 20-30 centymetrów nad bramką Szwajcarów!

• Włączył się do akcji Zabaleta i dobrze dośrodkował na głowę Higuaina, który nie trafił czysto w piłkę!

• Zmiana w reprezentacji Szwajcarii. Schodzi Xhaka, wchodzi Gelson Fernandes.

• Di Maria zdobył korner dla Albicelestes.

• HIGUAIN!!! Po dośrodkowaniu Rojo napastnik Napoli wreszcie doszedł do strzału głową, ale Benaglio zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką!

• Schaer popełnił teraz prosty błąd i musiał faulować Messiego, który zabrał mu piłkę. Dziwne, że znowu nie ma kartki dla Szwajcara.

• Po indywidualnej akcji prawym skrzydłem Di Maria chciał centrować krzyżakiem w szesnastkę, ale to mu zupełnie nie wyszło.

• Składna akcja zespołowa Argentyny, która kończy się zaskakującym strzałem z pierwszej piłki Rojo, z którym poradził sobie jednak Benaglio!

• Messi znalazł na lewym skrzydle Rojo, ten centrował w pole karne, gdzie piąstkowaniem uprzedził Lavezziego Benaglio, a Di Maria został po chwili zablokowany przez Rodrigueza.

• Kolejna kontra Szwajcarii, po której Rodriguez uderzył z dystansu bardzo niedokładnie.

• Shaqiri teraz dogonił piłkę przed linią końcową i wycofał ją do Drmicia, ale ten huknął bardzo niecelnie!

• Shaqiri starał się zaskoczyć z rzutu wolnego Romero, ale ten, choć niepewnie, interweniował skutecznie!

• Argentyńczycy odważniej zaatakowali od pierwszego gwizdka w drugiej połowie.

• Uderzenie Mascherano z dystansu bardzo niecelnie, ale piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali. Korner.

• Dobra akcja Argentyny! Messi rozciągnął grę na lewe skrzydło, gdzie Lavezzi starał się znaleźć Higuaina, ale tego zablokował Djourou!

• Wracamy do Sao Paulo i ROZPOCZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ SPOTKANIA!

• Do przerwy na Arenie Corinthians mamy bezbramkowy remis i nie da się ukryć, że Szwajcarzy bardzo dobrze radzą sobie na razie z Argentyńczykami, którzy ponownie wydają się nie mieć pomysłu na grę. Albicelestes mają jednak Leo Messiego - czy gwiazdor Barcelony odpali po przerwie tak jak w meczach z Bośnią i Iranem?

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Jeszcze rzut rożny dla Szwajcarii po akcji Drmicia i interwencji Fernandeza.

• Rojo zdążył dośrodkować piłkę spod linii końcowej, ale w polu karnym, po delikatnym 'bilardzie', wyjaśnili sytuację Szwajcarzy.

• W zamieszaniu pod bramką Benaglio uderza z kilkunastu metrów Di Maria, ale wprost w ręce bramkarza.

• DRMIĆ!!! Długa piłka na wolne pole, zawahał się Romero i Drmić wyszedł z nim sam na sam, ale nie wyszła mu podcinka i piłka wpadła w ręce argentyńskiego bramkarza!!!

• Wreszcie pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Xhaka, który ostro potraktował dryblującego Lavezziego.

• Shaqiri dośrodkował w światło bramki, ale tam dobrze piąstkował piłkę Romero.

• Ostro potraktowany został w narożniku boiska Shaqiri, na którego wpadł Lavezzi. Rzut wolny dla Szwajcarii.

• Rodriguez zdołał zablokować w polu karnym Di Marię, a chwilę później piłka trafia w szesnastkę do Messiego, który jednak został świetnie zatrzymany przez Djourou.

• Doskonałe dośrodkowanie Di Marii przed szwajcarską bramkę, gdzie minimalnie nie zdążył do piłki Garay! Było o krok od gola!

• Rodriguez teraz w prosty sposób sprowokował rzut rożny dla Albicelestes.

• Odpowiedź Argentyny! Po zamieszaniu w polu karnym Szwajcarii piłka spadła na nogę Lavezziemu, który uderzył zbyt lekko by pokonać Benaglio!

• XHAKA!!! Shaqiri doskonale poradził sobie z rywalem przy linii końcowej i świetnie wycofał piłkę do Xhaki, a ten w idealnej sytuacji uderzył płasko tam, gdzie sięgnął piłki nogą Romero!!!

• Shaqiri w pojedynku z Gago zdobył korner dla Helwetów.

• Messi zdołał dośrodkować z rzutu wolnego na głowę Higuaina, ale ten odchylony i naciskany przez obrońcę uderzył ponad poprzeczką!

• Kolejny faul na Di Marii, ale ponownie upiekło się reprezentantowi Szwajcarii, którym był Mehmedi.

• Messi poradził sobie z Inlerem, po czym szukał podania w pole karne od Higuaina, ale tym razem zagrał zbyt lekko.

• Wydawało się, że Messi efektownie na prawym skrzydle ogra Behramiego i Rodrigueza, ale ten drugi jeszcze zdołał skutecznie interweniować.

• Na razie mamy wyrównane widowisko. Żadna z drużyn nie odpuszcza i żadna też nie miała jeszcze w tym meczu stuprocentowej sytuacji.

• Włączył się teraz do akcji ofensywnej Zabaleta, ale Benaglio pewnie chwyta jego dośrodkowanie.

• Na trybunach Areny Corinthians jest dzisiaj Pele. Ciekawe czy gdzieś realizator znajdzie także Diego Maradonę...

• Benaglio czujnie przerwał płaską centrę Messiego, na którą już czyhał Lavezzi.

• Messi raz jeszcze dobrze zagrał w pole karne, ale tam znowu świetnie interweniował Djourou.

• Znowu faulowany na lewym skrzydle był Di Maria. Rzut wolny dla Albicelestes.

• Inler huknął z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Romero.

• Ruszyli teraz odważniej Szwajcarzy. Mehmedi dośrodkował w pole karne, gdzie niepewnie interweniował Fernandez, a następnie rzut rożny wywalczył Shaqiri.

• Leo Messi z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Djourou i skutecznie interweniował.

• Di Maria minął już Lichtsteinera, który później faulował go taktycznie. To powinna być kartka.

• Higuain wrzucił piłkę w pole karne, ale dokładnie tam, gdzie stał Rodriguez, który wybił futbolówkę.

• Już w środku pola bardzo ostro potraktował rywala Shaqiri, który został upomniany przez arbitra za to zagranie.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Kapitanami obu zespołów są Leo Messi (Argentyna) oraz Gokhan Inler (Szwajcaria).

• Czas na hymny narodowe!

• Obie drużyny wychodzą na murawę areny meczu otwarcia tych Mistrzostw!

• Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na Arenie Corinthians w Sao Paulo, gdzie do tej pory były mecze Brazylia - Chorwacja (3:1), Urugwaj - Anglia (2:1), Holandia - Chile (2:0), Korea Płd - Belgia (0:1). Sędzia spotkania będzie z kolei Szwed Jonas Eriksson.

• - Gra z Argentyną zawsze wiąże się z dodatkowymi emocjami, ale chcemy zdziałać coś historycznego w szwajcarskim futbolu. Zatrzymanie Leo Messiego będzie bardzo trudne, ale wierzę nie tylko w moją defensywę, ale w cały zespół, bo po bolesnej porażce z Francją wyciągnęliśmy wnioski - komentował Ottmar Hitzfeld, szkoleniowiec Szwajcarów.

• Kibice przed meczem Argentyna - SzwajcariaKibice przed meczem Argentyna - Szwajcaria

• - Szwajcaria to drużyna bardzo pracowita, grająca w podobny sposób od dłuższego czasu. Prowadzi ją znakomity szkoleniowiec, ale nie będę mówił publicznie o ich dobrych i złych stronach. Jeśli chodzi o nas, to najważniejszy w tym turnieju będzie silny charakter - wtedy możemy coś zdziałać na Mundialu - mówił przed tym meczem selekcjoner reprezentacji Argentyny, Alejandro Sabella.

• W 2012 roku obie drużyny zmierzyły się w meczu towarzyskim, a lepsi okazali się Argentyńczycy, który zwyciężyli 3:1 po hattricku Leo Messiego. Dla Helwetów honorowe trafienie zaliczył Shaqiri.

• Dzisiejszy mecz będzie niezwykle trudny dla szkoleniowca Szwajcarów, Ottmara Hitzfelda. Doświadczony trener może w razie porażki zakończyć swoją karierę, a w dodatku dzisiaj będzie prowadził swój zespół w żałobie po śmierci jego starszego brata. WIĘCEJ

• Jedynymi piłkarzami zagrożonymi pauzą w ewentualnym ćwierćfinale są Marcos Rojo (Argentyna) oraz Johan Djourou (Szwajcaria). Jeśli któryś z nich obejrzy żółtą kartkę, to nie wystąpi w kolejnym meczu.

• Rezerwowi reprezentacji Szwajcarii: Yann Sommer (GK), Roman Burki (GK), Reto Ziegler, Philippe Senderos, Michael Lang, Tranquillo Barnetta, Valentin Stocker, Blerim Dzemaili, Gelson Fernandes, Haris Seferović. Mario Gavranović oraz Steven von Bergen nie wystąpią już na tych Mistrzostwach z powodu kontuzji.

• Rezerwowi reprezentacji Argentyny: Agustin Orion (GK), Mariano Andujar (GK), Ricardo Alvarez, Jose Maria Basanta, Lucas Biglia, Hugo Campagnaro, Martin Demichelis, Augusto Fernandez, Rodrigo Palacio, Enzo Perez, Maxi Rodriguez. Sergio Aguero w dzisiejszym meczu nie wystąpi z powodu kontuzji.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Argentyńczycy grają dziś z Lavezzim w miejsce kontuzjowanego Aguero, natomiast w zespole Szwajcarii za Von Bergena na środku obrony zobaczymy Schaera.

• Jak już wspominałem zwycięzca tego spotkania zmierzy się z lepszym z pary Belgia - Stany Zjednoczone. Z kolei potencjalnymi rywalami w półfinale mundialu są reprezentacje Holandii oraz Kostaryki.

• Szwajcarzy z kolei zajęli drugie miejsce w grupie E, gdzie nie byli w stanie się przeciwstawić Francji, z którą przegrali aż 2:5. Oprócz tego Helweci ograli Honduras 3:0 oraz w meczu decydującym o ich awansie w dramatycznych okolicznościach pokonali Ekwador 2:1. Gdyby nie trafienie w tym starciu Seferovicia w doliczonym czasie gry, jest bardzo prawdopodobne, że to ekipa z Ameryki Południowej dzisiaj szykowałaby się do walki z Argentyną.

• Argentyńczycy w grupie F odnieśli trzy zwycięstwa. Albicelestes pokonywali kolejno Bośnię i Hercegowinę 2:1, Iran 1:0 oraz Nigerię 3:2, a w tych meczach ich zdecydowanie najlepszym piłkarzem był gwiazdor Barcelony, Leo Messi, który aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

• Dzisiejszego dnia zostanie wyłoniona ostatnia para ćwierćfinalistów Mundialu w Brazylii. Wiemy już, że w kolejnej rundzie Brazylia zmierzy się z Kolumbią, Holandia z Kostaryką, a Francja z Niemcami. Dzisiaj czas na poznanie składu ostatniego ćwierćfinału. Wtorek z Mundialem rozpocznie się od starcia Argentyny ze Szwajcarią, a o 22 mecz Belgia - USA.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata, w którym Argentyna zmierzy się ze Szwajcarią!