Holandia

3

• Tymczasem z naszej strony to już wszystko, za uwagę dziękują Maciek Pietrasik i Kuba Seweryn.

• Zostawiamy Was jeszcze z powtórką ostatniej bramki Depaya

• Po wspaniałym, fenomenalnym pojedynku Holandia ostatecznie zwycięża Australię 3:2! Zwycięskiego gola dla Oranje strzela 19-letni Memphis Depay i to Holendrzy mają w tabeli sześć punktów i tylko kataklizm w ostatnich meczach mógłby im odebrać zwycięstwo w grupie oraz awans do kolejnej rundy. Australijczycy z kolei niemal na pewno żegnają się z turniejem.

• Koniec! Holandia pokonuje Australię 3:2!

• LENS! Zawodnik Dynama Kijów wpadł lewym skrzydłem w pole karne, nawinął obrońcę i uderzył z bliska na bramkę, ale trafił wprost w Ryana!

• Dużo walki w ostatnich minutach spotkania, ale na razie spokojnie bronią się przed rywalami Oranje.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Schodzi z boiska Robin Van Persie, a w jego miejsce Jeremain Lens.

• Spokojnie grają teraz piłkarze Van Gaala. Australia wydaje się nie mieć już sił na doprowadzenie do remisu.

• Odpowiedź Van Persie'ego

• Gol Jedinaka na 2:1

• Uderzenie Jedinaka trafia w jednego z ustawionych w polu karnym Holendrów.

• Leckie faulowany teraz przez Wijnalduma 20 metrów od bramki Cillessena.

• Wijnaldum zmienia De Guzmana.

• Leckie ewidentnie próbował teraz wymusić karnego w starciu z Janmaatem, ale sędzia nie dał się nabrać.

• Ostatnia zmiana w Australii. Taggart za Oara.

• DE JONG!!! Teraz to Van Persie sprawił swojemu koledze świetną sytuację, ale ten przegrał pojedynek z Ryanem!

• Sprytny płaski strzał Robbena nie zaskoczył Ryana. Piłka w rękach Australijczyka.

• Robben faulowany 25 metrów od bramki Ryana. Szansa dla Oranje.

• Kolejna akcja Holendrów! Robben spod linii końcowej wycofuje piłkę pod nogi Sneijdera, a ten kilkanaście metrów od bramki został zablokowany!

• Holendrzy mogli pójść za ciosem. Przedarł się lewym skrzydłem Daley Blind i zagrał płasko w pole karne do Robbena, ale ten został zablokowany! Jeszcze z dystansu uderzył Van Persie, ale Ryan tym razem spokojnie złapał piłkę.

• Ben Halloran zastąpił Tima Cahilla

• Dziewiętnastoletni holenderski rezerwowy zaskoczył teraz Ryana uderzeniem z dalekiego dystansu! Bramkarz australijski nie poradził sobie z płaskim strzałem i Holandia na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Memphis Depay!!!

• LECKIE! Świetna szansa dla Australii po fatalnej stracie Holendrów pod polem karnym. Cahill zamiast strzelać dośrodkowuje i Leckie klatką piersiową nie zaskoczył Cillessena!

• Drobne zamieszanie na murawie po ostrym faulu De Jonga na Jedinaku. Sędzia wyjaśnia sytuację.

• Dośrodkowanie Oara w pole karne Oranje, ale z trudnej pozycji Cahill głową uderzył bardzo niecelnie.

• Już popędził z kolejną akcją Robben, ale będąc w polu karnym, z ostrego kąta zagrał wprost w ręce Ryana.

• Szybka odpowiedź Holandii! Prostopadłe podanie w pole karne do Van Persie'ego, fatalny błąd australijskiej defensywy i snajper Manchesteru United strzałem pod poprzeczkę doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Robin Van Persie!

• Fatalna strata De Jonga, Cahill trochę zbyt mocno zagrał do McKaya, a tego dośrodkowanie musiał wybić na korner Vlaar.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! JEDINAK zmylił Cillessena! 2:1!

• RZUT KARNY dla Australii!!! Piłka po dośrodkowaniu Australijczyka trafia w wystawioną rękę Janmaata!

• Zmiana w Australii. Bozanić zastępuje Bresciano.

• SNEIJDER!!! Świetne uderzenie z 20 metrów Holendra znakomicie broni Mathew Ryan! Korner.

• Płaskie dośrodkowanie Janmaata pewnie łapie Ryan.

• Żółta kartka dla Van Persiego i on też nie zagra w ostatnim spotkaniu fazy grupowej!

• I już piłka w siatce Holandii po strzale Leckiego, ale sędzia wcześniej dopatrzył się odpychania przez australijskiego napastnika w pojedynku z Blindem i raczej się nie pomylił!

• Wracamy do Porto Alegre i zaczynamy drugą część spotkania!

• Jak do tej pory Australijczycy mają na murawie zespół, a Holendrzy indywidualności. Po bramce Arjena Robbena niemrawi Oranje prowadzili 1:0, ale już minutę później do remisu cudownym strzałem z woleja doprowadził Tim Cahill. Kangury grają dzisiaj naprawdę dobrze i mogą w drugiej połowie pokusić się o niespodziankę.

• Bramka wyrównująca Cahilla

• Koniec pierwszej połowy! Remis w Porto Alegre.

• Memphis Depay pojawia się na murawie w miejsce kontuzjowanego kolegi.

• Australia - HolandiaAustralia - Holandia

• Reprezentant Holandii niefortunnie upadł na głowę po tym starciu i stracił przytomność. Co za dramat zawodnika Feyenoordu.

• Wygląda to fatalnie dla Bruno Martinsa Indi! Po tym faulu holenderski obrońca zostaje zniesiony na noszach!

• Tim Cahill ogląda żółtą kartkę za brzydki faul na Martinsie i nie zagra w ostatnim meczu fazy grupowej z Hiszpanią! Olbrzymie osłabienie!

• Niewiele się dzieje na murawie w ostatnich minutach. Holendrzy starają się wreszcie przejąć inicjatywę, ale na razie bez efektu.

• Holendrzy wydają się na bezradnych. Poza bramką po indywidualnej akcji Robbena, Oranje nie są w stanie zagrozić bramce Ryana.

• Gol Robbena na 0:1

• Zaskakujące jest to, że lepsza w tym meczu jest zdecydowanie Australia. To Kangury są bliżej objęcia prowadzenia, na które zasługują.

• SPIRANOVIĆ! Kolejna dobra okazja dla Australii. Dobre dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, gdzie pogubiła się holenderska defensywa, a Spiranović z siedmiu metrów nie trafił czysto w piłkę i ta wpadła w ręce Cillessena!

• BRESCIANOOO!!! Leckie doskonale zakręcił obrońcą z prawej strony pola karnego i idealnie wyłożył piłkę nabiegającemu Bresciano, który z kilkunastu metrów uderzył jednak nad poprzeczką!!!

• Bresciano w pojedynku z De Vrijem wywalczył korner dla Australii.

• Włączył się do akcji ofensywnej lewą stroną Blind, ale jego dośrodkowanie skutecznie przerwał Spiranović.

• Sneijder dośrodkowuje w pole karne, Vlaar oddaje strzał głową, lecz piłka mija bramkę.

• Atakują Holendrzy. Najpierw prawą stroną, później lewą, będzie rzut rożny dla "Oranje".

• Zrobił nam się piękny mecz! McGowan dośrodkował w pole karne, a Cahill uderzył z powietrza, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki! Przepiękny gol.

• ALEŻ ODPOWIEDŹ! GOL DLA AUSTRALII, CAHILL!

• Szybka kontra Holandii, Robben popędził z piłką i sam wykończył akcję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA HOLANDII! ROBBEN!

• Dośrodkowanie Robbena z rzutu wolnego, główkował Van Persie, lecz Ryan ez problemu złapał piłkę.

• Robben faulowany przez Davidsona, będzie groźnie pod bramką Australii.

• Kolejna strata Holendrów, Leckie ruszył prawą stroną, dośrodkował do stojącego przed polem karny, Bresciano, lecz jego strzał zablokowali holenderscy obrońcy. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Dalekie wyjście Ryana prze pole karne, naciskał go tam jeden z rywali, a australijski golkiper wybił piłkę na aut.

• Rozczarowuje na razie to spotkanie. Sporo niedokładności, szczególnie po stronie Holendrów.

• Było groźnie! De Guzman pod własną bramką podał piłkę do Cillessena, ale omal nie przejął jej Cahill. Skończyło się na strachu Holendrów.

• Na razie sporo niedokładności z obu stron. Na lewej stronie znalazł się Blind, lecz i on nie zdołał opanować futbolówki.

• Dobre wyjście z bramki Cillessena, który uprzedził Leckiego i złapał piłkę.

• Po raz pierwszy Holendrzy w polu karnym Australii. Robben popędził lewą stroną, ale w "szesnastce" odskoczyła mu piłka i nie zdołał oddać nawet strzału.

• Pierwsza sytuacja dla Australii. "Socceroos" mili rzut wolny z lewej strony boiska, dośrodkowywał Mark Bresciano, ale piłkę wybili holenderscy obrońcy,

• Zaczynamy! Od środka "Oranje".

• Najpierw rozbrzmiał hymn Australii, później Holandii. Australijczycy zagrają dziś w żółtych koszulkach i zielonych spodenkach, Holendrzy, podobnie jak z Hiszpanią, na granatowo.

• Piłkarze wychodzą właśnie na murawę, przed nami hymny narodowe.

• Przenosimy się już do Porto Alegre. Oba zespoły czekają już w tunelu, zaraz powinny wyjść na boisko.

• Sędzią głównym tego pojedynku będzie Djamel Haimoud z Algierii.

• Oba zespoły spotykały się do tej pory trzykrotnie w starciach towarzyskich. Dwa mecze zakończyły się remisem, raz wygrali Australijczycy.

• Spodziewacie się niespodzianki czy kolejnego wysokiego zwycięstwa Holendrów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Rezerwowi Holandii: Jordy Clasie, Memphis Depay, Leroy Fer, Klaas-Jan Huntelaar, Jeremain Lens, Joel Veltman, Terence Kongolo, Tim Krul, Dirk Kuyt, Paul Verhaegh, Michel Vorm, Georginio Wijnaldum

• Rezerwowi Australii: Oliver Bozanić, Ivan Franjić, Eugene Galeković, Ben Halloran, James Holland, Mitchell Langerak, Massimo Luongo, Mark Miligan, Adam Taggart, James Troisi, Dario Vidosić, Bailey Wright

• Louis van Gaal desygnował do gry taką samą jedenastkę, jak w meczu z Hiszpanią. Selekcjoner Australii dokonał dwóch zmian, zamiast Franjicia i Miligana zagrają dziś McGowan i McKay.

• Po pierwszym spotkaniu w zdecydowanie lepszym położeniu znajdują się Holendrzy, którzy pokonali 5:1 Hiszpanię. Australia w pierwszym swoim meczu przegrała 1:3 z Chile.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Możecie zobaczyć je po lewej stronie.

• Już za 45 minut rozpocznie się pierwsze dzisiejsze spotkanie mundialu, w którym Australia zmierzy się z Holandią. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Maciej Pietrasik.