Belgia

2

Algieria

1

• Koniec spotkania! Nie brakowało emocji. Najpierw na prowadzenie wyszła Algieria, która od początku meczu grała bardzo odważnie. Belgowie utrzymywali się długo przy piłce, ale nic z tego nie wynikło. Tak naprawdę to dopiero zmiany spowodowały zmianę stylu gry. Dwa gole zmienników udowadniają to, jak szeroką kadrą dysponuje selekcjoner reprezentacji Belgii. Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje Bartosz Czekała.

• Belgowie grają już na czas. W tym meczu raczej się już nic nie zmieni.

• Trzy minuty doliczone.

• Fellaini za długo przyjmował piłkę w polu karnym i stracił piłkę!

• Belgowie starają się już spokojnie kontrolować grę. Do końca trzy minuty plus to co doliczy arbiter z Meksyku.

• Ostatnia zmiana w Algierii. Za Medjaniego wszedł Ghilas.

• Świetna parada M'Bolhiego! Tym razem zatrzymuje Fellainiego i ratuje zespół przed utratą trzeciej bramki!

• Czy Algieria da radę jeszcze odpowiedzieć? Bardzo trudne przed nimi zadanie.

• Mecz zmienników! Świetna kontra Belgów. Hazard zagrał do Mertensa, a ten strzałem pod poprzeczkę nie daję żadnych szans! Drugi gol, drugiego zmiennika!

• Belgia - Algieria

• GOOOOOOOOL! 2-1!

• Belgowie mają 13 minut na to, aby strzelić zwycięskiego gola. Algieria mimo wszystko się nie poddaje. Nie atakuje już tak jak wcześniej bo ewidentnie brakuje im sił, ale bardzo mądrze się bronią. Remis na pewno będzie dla nich korzystnym rezultatem.

• Fellaini na pozycji spalonej.

• Belgowie nabrali wiatru w żagle. Uderzenie Vertonghena zablokowane!

• Lacen w miejsce Mahreza.

• Kolejny rożny dla Czerwonych Diabłów. Mertens na głowę Van Buytena, ale jego strzał wysoko nad bramką!

• 20 minut do końca. Czy Belgowie pójdą za ciosem?!

• De Bruyne świetnie zacentrował w pole karne na głowę Fellainiego, który strzałem głową jeszcze od poprzeczki doprowadza do remisu! Świetna zmiana tego gracza!

• GOOOL! 1-1!

• Kontra Algierii, ale Slimani fatalnie traci piłkę.

• Kolejna świetna interwencja M'Bohliego! Zatrzymany Origi!

• Pierwsza zmiana w Algierii. Za Soudaniego wszedł Slimani.

• Ostatnia zmiana w Belgii. W miejsce Dembele pojawił się Fellaini. Czy zmieni on obraz gry?

• Algieria teraz częściej utrzymuje się przy piłce. Belgia nieco zgaszona.

• Dośrodkowanie w pole karne, ale obrońcy Belgii wyjaśnili sytuację dalekim wybiciem piłki.

• Rzut rożny dla Algierii.

• W miejsce niewidocznego Lukaku wchodzi Origi.

• Po kornerze świetnie do piłki wyskoczył Medjani, ale uderzył obok bramki!

• Niezłe dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Algierii, ale kolejny raz świetnie z bramki wychodzi M'Bohlia!

• Każdego dnia mundialu pada bramka z rzutu karnego

• Wrzutka w pole karne, ale M'Bohlia faulowany i rozpocznie od bramki.

• Jak na razie bardzo dobra zmiana Mertensa, który ożywił grę Belgów.

• Mertens wpada w pole karne, ale już nie dał rady dokładnie dograć do kolegów z drużyny.

• Dośrodkowanie Mertensa z rzutu rożnego, piłkę piąstkuje M'Bohli na głowę Witsela, który nie spodziewał się tego i fatalnie uderzył.

• Algieria drugą połowę gra bardzo mądrze. Dobrze się broni i korzysta z każdej okazji, aby czas biegł na ich korzyść.

• Dobre przejęcie piłki Dembele, zrobił kilka kółek w środku pola i ostatecznie źle podał.

• Pierwsza zmiana w meczu. Za Chadliego wszedł Mertens.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę zaczynamy drugą część gry. Czy Belgowie dadzą radę odrobić straty i przechylić szalę na swoją korzyść?

• A tak z gola cieszyli się Algierczycy Belgia - AlgieriaBelgia - Algieria

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy niespodziewanie Belgia przegrywa z Algierią 0:1.

• Dobra defensywna gra Algierii powoduje to, że Belgia nie ma zbyt wielu okazji.

• Uderzenie Vertonghena bardzo mocne, ale nad poprzeczką!

• Alderweireld faulowany przed polem karnym! Będzie bardzo dobra okazja!

• Znowu z dystansu Witsel i znowu świetna parada bramkarza!

• Ostry faul Bentaleba za co zostaje ukarany żółta kartką.

• Korner dla Belgów, ale bardzo źle wykonany.

• Belgowie ciągle wymieniają bardzo wiele podań, ale sytuacji podbramkowych z ich strony jak na lekarstwo.

• Belgowie muszą się wreszcie obudzić bo obecnie pachnie sensacją...

• Faulowany w polu karnym był sam poszkodowany, który podszedł i pewnie pokonał bramkarza! Ukarany żółtą kartką został jeszcze za przewinienie w polu karnym Vertonghen.

• Feghouli z 11 metrów i mamy bramkę!

• Rzut karny dla Algierii!

• Kolejny raz pada jeden z belgów przed polem karnym Algierii, ale arbiter nie daje się nabrać.

• Bomba Witsela z dystansu, świetna obrona M'Bohli!

• Belgowie bez pomysłu. Nie tak miał wyglądać początek tego meczu w ich wykonaniu.

• Mahrez wpadł w pole karne, potężnie uderzył lewą nogą, ale bardzo niecelnie.

• Uderzenie Van Buytena z dystansu, ale zablokowane.

• Ostre wejście Lukaku w Bougherra, ale kończy się na słownej reprymendzie.

• Gra Algierii przypomina nieco wczorajszy występ Iranu. Cały zespół cofnięty na własną połowę. Belgowie nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy.

• Meksykańska fala na trybunach.

• Vertonghen wrzucał daleko z autu w pole karne Algierii, ale obrońcy wybijają piłkę.

• Piłka toczy się w środku pola. Niespodziewanie warunki gry jak na razie dyktują Algierczycy, którzy utrzymają się dłużej przy piłce.

• Kolejna akcja Hazarda i kolejna strata. Dość słaby początek tego gracza.

• Dobre przerzucenie akcji na lewą stronę do Hazarda, ale ten traci piłkę.

• Akcja Belgów, ale Hazard znalazł się z piłką za linią końcową.

• Belgowie teraz starają się przytrzymać piłkę i wymienić parę podań. Okraszają je ogromne gwizdy.

• Kolejna wrzutka w pole karne belgów. Tym razem wrzucał Mahrez, ale defensorzy Czerwonych Diabłów wybijają piłkę.

• Pierwszy rzut wolny dla Algierii, ale wykonany fatalnie.

• Algieria konstruuje atak pozycyjny, ale szybko tracą piłkę.

• Początek spotkania! Od środka Algieria!

• Na środku boiska jeszcze losowanie stron i za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze już na środku boiska. Przed nami hymny obu Państw!

• Zawodnicy już w tunelu odprowadzającym na murawę.

• Algieria znana jest zawsze z minimum jednego dobrego meczu na Mundialu. 4 lata temu w RPA bezbramkowo zremisowała z Anglią.

• Daniel Van Buyten ma w kadrze najwięcej bramek strzelonych. Równe dziesięć. Zagra on od pierwszej minuty. Pod względem ilości bramek w kadrze następny jest Kevin Mirallas (9) oraz Marouane Fellaini (8).

• Już tylko około 20 minut dzieli nas od pierwszego gwizdka w tym spotkaniu. Kto waszym zdaniem będzie w tym pojedynku lepszy? A może padnie drugi remis na Mundialu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

• Belgowie przed mundialem w ostatnich dwóch meczach kontrolnych pokonali Szwedów i Tunezyjczyków.

• Aż czterech graczy Tottenhamu rozpocznie mecz od pierwszej minuty. Są to: Jan Vertonghen, Moussa Dembele, Nacer Chadli oraz Nabil Bentaleb.

• W grupie H głównych faworytów do awansu upatruje się w zespole Belgii i Rosji, ale i Korea może być czarnym koniem tej grupy, która dziś właśnie podejmie Rosję.. Oczywiście nie umniejszamy szans Algierii, która w meczach przed mundialem zwyciężała chociażby ze Słowenia oraz Rumunią.

• Zdecydowanym faworytem tego meczu jest Belgia, która upatrywana jest nawet w roli jednego z faworytów do zdobycia medalu. Czerwone Diabły mają najsilniejszą kadrę w historii. Równa, szeroka kadra powinna być dużym ich atutem. Mimo wszystko pierwszy mecz na Mundialu zawsze bywa trudny i wcale nie musi być spacerkiem. Belgowie będą musieli zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza na Sofiane Feghouliego, który gra na co dzień w Valencii oraz na Saphira Taidera z Interu Mediolan.

• Algieria: Mohamed Cedric, Mohammed Zemmamouche, Belkalem, Mesbah, Cadamuro, Mandi, Yebda, Brahimi, Lacen, Djabou, Ghilas, Slimani.

• Czas na ławki rezerwowych. Belgia: Mignolet, Bossut, Vermaelen, Lombaerts, Vanden Borre, Ciman, Fellaini, Defour, Januzaj, Mirallas. Mertens, Origi.

• Sędzią głównym dzisiejszego widowiska będzie Marco Rodriguez. Jego asystentami będą: Marvin Torrentera oraz Marcos Quintero. Cała trójka pochodzi z Meksyku. Sędzią technicznym jest Alireza Faghani z Iranu.

• Przed pierwszym gwizdkiem spotkania zachęcam jeszcze do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu którą znajdziecie Tutaj.

• A tak przed meczem wypowiadał się selekcjoner algierczyków, Vahid Halilhodżić: Belgia ma obecnie jedną z najmocniejszych drużyn w historii. Musimy się przygotować do tego meczu najlepiej jak potrafimy. Jesteśmy jedynym arabskim krajem na Mundialu i musimy być absolutnie pewni, że będziemy godnie reprezentować nasz kraj. Musimy wierzyć, że możemy sprawić Belgom problem. W piłce wszystko jest możliwe.

• Marc Wilmots przed spotkaniem: Jesteśmy gotowi. Wiemy wszystko o Algierii. Ostatnie kilka dni moi zawodnicy spędzili oglądając zdjęcia zawodników rywali a także poznając ich mocne i słabe strony. Wolę, żebyśmy zajmowali się tym wcześniej, bo jeśli takie informacje będą dawkowane w zbyt krótkim czasie, to piłkarze nie będą w stanie ich wykorzystać.

• Po lewej stronie mamy już awizowane jedenastki przez obu selekcjonerów. Po ustawieniu belgów można wysnuć wnioski, że Marc Wilmots oszczędza kilku czołowych graczy na kolejne spotkania grupowe.

• Witamy! Już za około godzinę rozpoczynamy mecz 1. kolejki grupy H, gdzie Belgia podejmie Algierię. Na wspólnie spędzony czas zaprasza Bartosz Czekała.