Rosja

0

• To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Gol Origiego

• Zryw Belgów w ostatnich minutach spotkania przynosi im trzy punkty i awans do fazy pucharowej Mistrzostw! Rosjanie o ten awans będą musieli rozpaczliwie walczyć w ostatnim spotkaniu, bo obecnie mają na swoim koncie tylko jeden punkt.

• KONIEC SPOTKANIA! BELGIA - ROSJA 1:0!

• MIRALLAS!!! Kontra Belgów, Hazard wykłada piłkę w polu karnym Mirallasowi, a ten uderza wprost w Akinfiejewa!

• Kompany przerwał kolejną akcję reprezentacji Rosji.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Origi wywalczył rzut rożny dla Belgów.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Rosji. Kierżakow za Samiedowa.

• A jednak!!! Belgia na prowadzeniu!!! Świetna kontra Belgów, wspaniała szarża lewą stroną Hazarda, zejście do linii końcowej i wycofanie w pole karne do niepilnowanego Origiego, który strzałem pod poprzeczkę zapewnia Belgii przewagę!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! DIVOCK ORIGI!!!

• HAZAARD!!! Gwiazdor Chelsea kapitalnie zabrał się z piłką w polu karnym, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów zdołali zablokować rywale!!!

• SŁUPEK!!! Mirallas sprytnie uderzył płasko piłkę obok muru, ale ta trafiła tylko w słupek rosyjskiej bramki!

• Schodzi z boiska Szatow, w jego miejsce Dzagojew.

• Szatow zagrał ręką 20 metrów od własnej bramki. Szansa dla Belgów.

• Wreszcie szansa dla Rosji! Szatow dobrze dostrzegł wbiegającego Jeszczenkę, który z linii pola karnego posłał piłkę płasko i obok słupka!

• Na spalonym złapany został Origi.

• Uderzenie zza szesnastki Origiego dobrze blokuje Ignaszewicz.

• Rosjanie mieli kolejny rzut rożny, ale ponownie nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

• Belgia - Rosja

• Trzecia zmiana wśród Belgów. Schodzi Mertens, który zgasł w drugiej połowie, a w jego miejsce Mirallas.

• Głuszakow uderzył na wiwat z około 16 metrów od belgijskiej bramki.

• Ostre wejście Alderweirelda w środku pola i zasłużona kartka.

• Samiedow z rzutu wolnego wrzucił piłkę na głowę Ignaszewicza, ale ten z trudnej pozycji uderzył bardzo niecelnie.

• Dwa rzuty rożne dla Sbornej nie przyniosły strzału na bramkę Courtois.

• Szatow w pojedynku biegowym z Van Buytenem potrafił wygrać tylko rzut rożny.

• Na spalonym złapany Origi.

• Kolejne niedokładne dośrodkowanie w pole karne Belgów. Słaby jest ten mecz w drugiej połowie.

• Rosjanie zdołali wywalczyć kolejny rzut rożny.

• Wymuszona zmiana w reprezentacji Rosji. Schodzi kontuzjowany Kozłow, a w jego miejsce Jeszczenko.

• Belgia - RosjaBelgia - Rosja

• Origi 'w stylu Freda' się przewrócił w polu karnym po pojedynku z obrońcą, ale sędzia nie dał się nabrać.

• Po wrzutce Faizulina z prawego skrzydła, Kokorin chciał uderzyć piłkę przewrotką, ale nie trafił w futbolówkę.

• Zmiana w reprezentacji Belgii: schodzi słabiutki Lukaku, w jego miejsce Origi. Bardzo niezadowolony jest z tej zmiany gwiazdor Chelsea wypożyczony ostatnio do Evertonu, choć powinien być wściekły tylko na siebie.

• Zupełnie nieudane zagranie Hazarda w pole karne Rosjan.

• Żółta kartka dla Axela Witsela za faul na Szatowie.

• Głuszakow starał się z ostrego kąta zaskoczyć Courtois, ale ze skraju pola karnego posłał piłkę ponad bramką.

• Wejście w pole karne Faizulina i interwencja Mertensa przynosi Rosjanom korner.

• Witsel za chwilę wróci na plac gry. Na spalonym złapany Lukaku.

• Kanunnikow zderzył się teraz z Witselem. Belgowi potrzebna jest pomoc medyczna.

• Wracamy do Rio de Janeiro i ROZPOCZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ SPOTKANIA!

• Kibice przed meczem Belgia - Rosja

• Niezłe, ale jednak bezbramkowe widowisko na Maracanie. To był dobra wyrównana połowa, obie drużyny miały kilka groźnych szans na objęcie prowadzenia, ale ostatecznie wciąż mamy w Rio de Janeiro remis. Oby po przerwie to się zmieniło.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Bardzo nieudany strzał z dystansu Witsela. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• KOKORIN!!!! Po znakomitej centrze Głuszakowa niepilnowany w polu karnym Kokorin uderza głową w doskonałej sytuacji obok bramki Courtois!

• Odbita przed pole karne piłka spadła na nogę Faizulina, ale ten huknął ponad poprzeczką belgijskiej bramki!

• Kozłow wywalczył kolejny korner dla Sbornej.

• Po centrze Kombarowa skuteczną interwencją popisał się Courtois.

• Po wrzutce Szatowa i interwencji Alderweirelda będzie korner dla Rosji.

• Po drugiej stronie boiska Kompany znakomicie zatrzymał sunącego z kontrą Kokorina.

• Lukaku wreszcie znalazł się z piłka w polu karnym, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Bierezucki!

• Żółta kartka dla Głuszakowa za bardzo ostry faul w środku pola na Mertensie.

• Ignaszewicz znakomicie zatrzymał przed polem karnym szarżującego De Bruyne.

• MERTENS! Raz jeszcze świetnie się przedarł ten zawodnik w pole karne Rosjan, ale jego zagranie przed bramkę do Lukaku zdołał przerwać Akinfiejew!

• Courtois spokojnie broni mizerny strzał z daleka Szatowa.

• Vertonghen dobrze na skrzydle zatrzymał Kozłowa i wywalczył piłkę dla swojego zespołu.

• Tego urazu Vermaelen doznał jeszcze w trakcie rozgrzewki i choć był w stanie rozpocząć bez problemów spotkanie, to teraz dał się on we znaki i nie było sensu ryzykować.

• Zmiana w reprezentacji Belgii. Vertonghen zastępuje kontuzjowanego Vermaelena.

• KANUNNIKOW! Rosjanin huknął z dystansu po kontrze swojego zespołu, ale znowu czujnie odbił piłkę Courtois!

• Szybka akcja Rosjan zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Samiedowa.

• No i czy Rosjanom się teraz nie należał rzut karny? Wydaje się, że Alderweireld w polu karnym zamiast w piłkę, to trafił w nogę Kanunnikowa.

• Dośrodkowania Belgom dzisiaj jednak nie wychodzą. Najpierw zbyt krótko centrował Hazard, a chwilę później De Bruyne zagrał w ręce Akinfiejewa.

• Mertens znowu ograł Kombarowa i dobra interwencja Kanunnikowa sprawiła, że Belgowie mają tylko korner.

• Zderzyli się głowami Szatow i Alderweireld, ale już z jednym i drugim wszystko w porządku. Gramy dalej, Belgia przy piłce.

• Znowu MERTENS! Ponownie w indywidualnej szarży poradził sobie z Kombarowem, ale z ostrego kąta nie zmieścił piłki w siatce!

• Kanunnikow przyspieszył na lewym skrzydle, po czym jednak nie potrafił celnie dośrodkować w kierunku ustawionego w polu karnym Kokorina.

• MERTENS! Skrzydłowy Napoli po indywidualnej akcji zdecydował się huknąć z 20 metrów, ale piłka minęła bramkę Akinfiejewa!

• Nie jest to na razie wybitne widowisko. Bliżej jest piłkarskich szachów niż wymiany ciosów, jak choćby wczoraj w starciu Niemców z Ghaną w drugiej połowie.

• Spokojnie rozegrali akcję Belgowie, po czym jednak niedokładnym dośrodkowaniem popisał się Alderweireld. Piłka poza boiskiem.

• Wspaniała kontra Belgów, De Bruyne po indywidualnym rajdzie wpuścił w pole karne rozpędzonego Mertensa, a ten niepotrzebnie szukał jeszcze Lukaku, przez co zdążyli z interwencją Rosjanie!

• COURTOIS! Belgijski bramkarz świetnie odbija piłkę po uderzeniu Faizulina z 18 metrów!

• Długa piłka w rosyjskie pole karne, gdzie na spalonym był Fellaini.

• Rosjanie na razie zaskakująco niemrawi. Alderweireld ostrzeżony przez sędziego za faul na Kokorinie.

• Składna akcja podopiecznych Wilmotsa. Hazard w niekonwencjonalny sposób starał się dograć w pole karne do Lukaku, ale piłka nie doszła do napastnika Chelsea.

• Mertens znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym Sbornej, gdzie został zablokowany przez Ignaszewicza.

• Samiedow ucierpiał w starciu powietrznym z rywalem. Potrzebna interwencja medyczna.

• Korner dla Belgów przyniósł tylko kontrę Rosjan, którą jednak zmarnował Kokorin.

• Mertens już zdołał wywalczyć rzut rożny dla reprezentacji Belgii.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Sędzią spotkania będzie Niemiec Felix Brych, który prowadził ostatni finał Ligi Europy. Kapitanami obu drużyn są Vincent Kompany (Belgia) oraz Wasilij Bierezucki (Rosja).

• Piłkarze Belgii i Rosji są już na murawie Maracany. Czas na hymny narodowe.

• - Na Mundialu nie ma meczów łatwych. Jedną rzeczą, która mnie zaskoczyła na tym turnieju, to wysoki poziom wszystkich zespołów. Trenerzy są waleczni, reprezentacje bardzo dobrze przygotowane, co później wpływa na problemy faworytów do mistrzostwa. W pierwszym spotkaniu byliśmy bardzo nerwowi, ale teraz jesteśmy znacznie spokojniejsi - stwierdził z kolei Fabio Capello.

• - W tej chwili zespół jest na 2000 procent wspierany przez belgijskie społeczeństwo. Możemy stworzyć historię. To co było, już jest nieważne. W tej chwili moi zawodnicy mogą zrobić wiele. Stać nas na wszystko, ale trzeba pamiętać, że wielkie nadzieje często szybko zmieniają się w narodowy dramat - mówił przed mecze Marc Wilmots.

• Kibice przed meczem Belgia - RosjaKibice przed meczem Belgia - Rosja

• Rezerwowi reprezentacji Rosji: Siergiej Ryżikow (GK), Jurij Łodygin (GK), Igor Denisow, Alan Dzagojew, Władimir Granat, Andriej Jeszczenko, Aleksiej Jonow, Aleksandr Kierżakow, Andriej Siemienow, Gieorgij Szczennikow, Jurij Żyrkow, Pawel Mogiliwiec.

• Rezerwowi reprezentacji Belgii: Simon Mignolet (GK), Sammy Bossut (GK), Nacer Chadli, Laurent Ciman, Steven Defour, Moussa Dembele, Adnan Januzaj, Kevin Mirallas, Divock Origi, Anthony Vanden Borre, Jan Vertonghen, Nicolas Lombaerts.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Sporo zmian w obu zespołach!

• Dzisiejsze zwycięstwo Belgów zapewni im awans do kolejnej rundy. Rosjanie nie powinni tego meczu przegrać, jeśli chcą mieć jeszcze realne szanse na grę w fazie pucharowej, ale nawet porażka nie sprawi jeszcze, że zespół Sbornej będzie wyeliminowany z turnieju.

• Rosjanie w pierwszym spotkaniu tylko zremisowali z Koreą Południową 1:1. Podopieczni Fabio Capello również mogli to spotkanie przegrać, jako że w drugiej połowie to Koreańczycy wyszli na prowadzenie po fatalnym błędzie Igora Akinfiejewa. Sborną uratował jednak Aleksander Kierżakow.

• Belgowie, jeden z cichych faworytów tego Mundialu, prowadzą obecnie w grupie H z dorobkiem trzech punktów zdobytych w spotkaniu z Algierią. Podopieczni Marca Wilmotsa, mimo że przegrywali 0:1 po bramce Feghouliego, zwyciężyli ostatecznie 2:1 dzięki trafieniom rezerwowych, Marouane'a Fellainiego oraz Driesa Mertensa.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy H piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Belgia zmierzy się z Rosją!