• Zamykamy już naszą relację LIVE. Spotykamy się już w ćwierćfinałach! Za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

• 38 Strzały 15
    • 27 Strzały celne 9
    • 47% Posiadanie piłki 53%
    • 28 Faule 11
  • To był prawdopodobnie najlepszy pojedynek 1/8 finału tych mistrzostw. Belgowie mieli w tym meczu miażdżącą przewagę, ale w bramce USA znakomicie spisywał się Tim Howard. W dogrywce "Czerwone Diabły" zdołały trafić do siatki za sprawą Kevina De Bruyne'a i Romelu Lukaku, ale kontaktowy gol Juliusa Greena sprawił, że w Salvadorze byliśmy świadkami dramatycznej końcówki. Amerykanom zabrakło jednak czasu na doprowadzenie do wyrównania i to Belgowie meldują się w ćwierćfinale!

• KONIEC MECZU! Po niesamowitym thrillerze Belgia pokonuje USA 2:1!

• Akcja rozpaczy Greena, który dograł piłkę w pole karne do Yedlina, ale ten nie opanował piłki. Od bramki zacznie Courtois.

• Sędzia dolicza tylko minutę!

• Amerykanie posyłają teraz serie dośrodkowań w pole karne rywali. Póki co bezskutecznie.

• Yedlin dostarczył piłkę w pole karne, ale nie przyjął jej Wondolowski i Belgowie zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Przynajmniej na moment.

• Niesamowitą metamorfozę przeszli podopieczni Juergena Klinsmanna. Teraz to oni są bliżsi strzelenia bramki! Czy zdążą?

• ALEŻ KAPITALNE ROZEGRANIE WOLNEGO! Bradley zaskakująco zagrał piłkę po ziemi, po czym w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dempsey! Courtois ratuje jednak Belgów!

• Piłkarze USA będą mieli rzut wolny w odległości ok 25 metrów od bramki Courtoisa!

• Ostatnia zmiana Marca Wilmotsa. Hazarda zmienia Nacer Chadli.

• LUKAKU! Znakomity drybling napastnika Chelsea, który zwiódł dwóch rywali, wpadł w pole karne i oddał strzał na bramkę Howarda. Bramkarz USA oczywiście popisał się skuteczną interwencją.

• Mogło być 2:2! Głową obok bramki uderzał Jones. Niesamowite emocje w Salvadorze!

• Niesamowite! Wprowadzony przed chwilą na boisko Julian Green przedłuża nadzieje Amerykanów! Po podaniu z głębi pola rezerwowy USA strzałem z powietrza pokonuje Courtoisa

• GOOOOL!!!! 2:1, BĘDĄ JESZCZE EMOCJE!

• I znów gramy.

• Sędzia kończy I część dogrywki i zarządza zmianę stron.

• To już chyba koniec. Kontratak Belgii wyprowadził De Bruyne, posłał prostopadłą piłkę do wchodzącego w pole karne Lukaku, a ten mocnym strzałem nie dał szans na interwencję Howardowi. "Czerwone Diabły" o krok od ćwierćfinału!

• LUKAKU!!!! 2:0!!!!!!!

• Próbuje jeszcze coś zmienić Klinsmann. Bedoyę zmienia Julian Green.

• Mogło być po meczu! 35. celny strzał na bramkę Howarda oddał w sytuacji sam na sam Mirallas, ale niezawodny golkiper znów górą.

• Płaskie dośrodkowanie Beasley'a w pole karne wybijają belgijscy obrońcy.

• Lukaku uporał się z dwoma obrońcami, oddał strzał na bramkę, ale Howard notuje kolejną dobrą interwencję. Należy jednak przyznać, że rezerwowy napastnik Belgów zaliczył świetną zmianę.

• Strzelał Jones, ale piłka zatrzymała się na nodze... Dempsey'a.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Camerona. Jęk zawodu na trybunach w Salvadorze.

• Belgowie chcą już teraz rozstrzygnąć losy meczu. Uderzał Lukaku, ale znów broni Howard.

• Co teraz zrobią Amerykanie? Czy podopieczni Klinsmanna są jeszcze w stanie się podnieść?

• Świetna akcja rezerwowego Lukaku, który podał piłkę do De Bruyne'a, a ten strzałem w długi róg bramki tuż przy słupku w końcu pokonał Howarda!

• Origiego, który zmarnował dziś mnóstwo znakomitych sytuacji, zmienia Romelu Lukaku.

• Belgia - USA

• GOOOOOL!!! DE BRUYNE!

• A ta rozpoczęła się od sytuacji dla USA. Po dośrodkowaniu z lewej strony główkował Jones, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Rozpoczęliśmy już pierwszą połowę dogrywki.

• DOGRYWKA! To niesamowite, że mimo tylu sytuacji nadal mamy bezbramkowy remis. Ostatniego ćwierćfinalistę mundialu w Brazylii wyłoni nam dogrywka.

• ALEŻ SZANSA WONDOLOWSKIEGO! Rezerwowy USA stanął oko w oko z Courtoisem i posłał piłkę nad poprzeczką!

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Po centrze z rzutu rożnego strzelał Fellaini, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Chyba będzie dogrywka...

• Kompany przerwał akcję USA, poszedł za kontratakiem i omało co nie strzelił gola! Po podaniu De Bruyne'a obrońca Manchesteru City znalazł się w doskonałej sytuacji, ale źle trafił w piłkę i ta padła łupem Howarda.

• Dynamiczny rajd Bedoyi zatrzymuje w polu karnym Kompany.

• TO BYŁA PIŁKA NA 1:0! Hazard z bliskiej odległości trafia w boczną siatkę. To byl już 27. strzał oddany przez Belgów!

• Z dośrodkowaniem Bedoyi radzi sobie Witsel.

• Zaatakowali piłkarze USA! Jankesi będą mieli rzut rożny.

• Groźny strzał z dystansu Origiego paruje na rzut rożny Howard! Napastnik Belgii znów uderzył za blisko środka bramki.

• Tym razem Amerykanów ratują stoperzy! Po świetnym prostopadłym podaniu Kompany'ego w pole karne wpadł z piłką Van Buyten, ale jeden z rywali w ostatniej chwili zablokował jego strzał.

• Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry w Salvadorze. Czy czeka nas już piąta dogrywka na tym mundialu?

• KOLEJNA INTERWENCJA HOWARDA! Tym razem bramkarz Stanów Zjednoczonych w spektakularnym stylu broni uderzenie Hazarda!

• Barack Obama dołącza się do oglądania. Przyniesie szczęście piłkarzom USA?

• Na boisku chwila przerwy, bo jakiegoś urazu nabawił się Omar Gonzalez.

• TIM HOWARD! Bramkarz USA wygrywa pojedynek sam na sam z Mirallasem! Jakiej sytuacji potrzebują Belgowie, by w końcu strzelić gola?!

• Amerykanie otrząsnęli się nieco z dominacji Belgów i teraz nieco częściej przebywają na ich połowie.

• Jest już zapowiadana zmiana - Wondolowski zmienia Zusiego. Czy piłkarz z polskimi korzeniami poderwie do ataku podopiecznych Klinsmanna?

• ORIGI! Kolejna znakomita szansa młodego napastnika, ale wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Strzelił wprost w Howarda, który zaczyna pracować na miano bohatera USA.

• Belgowie rozgrywają swój najlepszy mecz na tym mundialu, ale wciąż są bez gola. Amerykanie skupieni wyłącznie na defensywie. Może zmieni to Chris Wondolowski, który za moment pojawi się na boisku.

• Belgowie nabijają statystyki. Strzał z dystansu oddał Witsel, ale nie trafił w bramkę.

• Wreszcie odgryźli się Amerykanie. Yedlin dobrze dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę wyłapał na przedpolu Courtois.

• Kolejna próba Veronghena, ale jego strzał był zbyt słaby i piłkę bez problemu łapie Howard.

• Od początku drugiej połowy Belgowie zdecydowanie przeważają. Czy uda im się to wykorzystać?

• Marc Wilmots wzmacnia ofensywę. Za Mertensa wchodzi Kevin Mirallas.

• Znów był blisko Origi! Po podaniu Mertensa napastnik Belgii w świetnej sytuacji uderzył minimalnie obok słupka!

• A teraz zrobiło się zamieszanie po drugiej stronie boiska, ale obrońcy "Czerwonych Diabłów" opanowali sytuacje. Belgowie muszą uważać na kontrataki USA.

• Vertongenowi tak nudzi się w obronie, że niemal nie schodzi teraz z połowy Amerykanów. Obrońca Tottenhamu w krótkim odstępie czasu oddał dwa groźne strzały na bramkę USA - w pierwszym przypadku obronił Howard, w drugim futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę.

• POPRZECZKA! Divock Origi fantastycznie złożył się do dośrodkowania jednego z kolegów, uderzył piłkę głową, a ta wylądowała na poprzeczce!

• Fellaini do De Bruyne'a i kolejna piłka u kibiców...

• BELGIA CORAZ BLIŻEJ! Vertonghen zagrał piłkę wzdłuż bramki Amerykanów, ale tam minęło się z nią dwóch piłkarzy "Czerwonych Diabłów"!

• Fellaini uderzył z dalekiego dystansu, ale piłka zamiast w bramce wylądowała na trybunach.

• Belgowie wciąż atakują. Mertens mocno przeciągnął dośrodkowanie w pole karne i Amerykanie mają chwilę wytchnienia.

• MERTENS! Po sprytnym dośrodkowaniu De Bruyne'a piłkarz Napoli uderzał głową, a piłkę zmierzającą pod poprzeczkę wybił w ostatniej chwili Howard!

• Rozpoczynamy drugą połowę! Obie drużyny bez zmian personalnych.

• Mając takiego kibica, na boisku nie można wymiękać...

• Mamy już zdjęcie kibica, który podczas pierwszej połowy wtargnął na boisko. Na jego koszulce widnieje apel o ratowanie brazylijskich faweli.

Kibic na boisku podczas meczu Belgia - USA

• STATYSTYKI PO PIERWSZEJ POŁOWIE:

• 49% Posiadanie piłki 51%
    • 9 Strzały 2
    • 8 Strzały celne 1
    • 10 Faule 5
  • W pierwszych 45 minutach obie drużyny stworzyły sobie okazje do zdobycia gola, ale lepsze wrażenie sprawiają jak dotąd Belgowie. Podopiecznym Marca Wilmotsa jak na razie brakuje jednak wykończenia, ruchliwości w polu karnym i szybkości w rozgrywaniu piłki.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Belgowie bezbramkowo remisują z USA.

• "Czerwone Diabły" niemal przy każdym stałym fragmencie gry szukają w polu karnym Fellainiego. Pomocnik Manchesteru United jak na razie jest jednak dobrze pilnowany przez obrońców USA.

• Yedlin zatrzymał szarżę Hazarda, ale Belgowie będą jeszcze wykonywać rzut rożny.

• Na kolejny strzał z dystansu zdecydował się De Bruyne. Uderzył jednak za słabo, by zaskoczyć Howarda.

• Sędzia dolicza do pierwszej części meczu trzy minuty.

• Belgowie mają przewagę, ale nie potrafią jej udokumentować golem. Przed chwilą centrę z rzutu rożnego De Bruyne'a wypiąstkował Howard.

• Kompany ukarany kartką za ostry faul w środku pola.

• Szansa dla USA! Szybką kontrę prawym skrzydłem wyprowadził Yedlin, ale do dogranej przez niego piłki nie zdążył w polu karnym Zusi.

• Zbyt krótkie dośrodkowanie Mertensa wybija jeden z piłkarzy USA.

• Belgowie mają problem ze sforsowaniem dobrze ustawionej defensywy USA. Może uda się po rzucie wolnym?

• Mamy w tym meczu fazy szybkiej, ciekawej gry, a także fazy niedokładnej gry z obu stron. Teraz oglądamy tę drugą.

• Bradley groźnie zacentrował w pole karne Belgów, ale piłkę wybił głową Vertonghen.

• Po stałym fragmencie gry zza pola karnego strzelił Jones, ale piłka w bezpiecznej dla Belgów odległości minęła bramkę.

• Świetnie wprowadził się na boisko Yedlin. Przy pierwszym kontakcie z piłką już wywalczył rzut rożny.

• Prawy obrońca, który ze znakomitej strony pokazał się w spotkaniu z Portugalią, musi opuścić boisko. Jego miejsce zajął DeAndre Yedlin.

• Amerykanie w tarapatach. W ostatnich minutach Belgowie mocno ich przycisnęli, a w dodatku teraz kontuzji doznał Fabian Johnson. Konieczna będzie zmiana.

• Uaktywnił się na dobre Hazard. Pomocnik Chelsea uderzał zza pola karnego, ale piłkę wyłapał Howard.

• Drużyna Marca Wilmotsa przejęła teraz inicjatywę. Amerykanie zamknięci na własnej połowie.

• TO MIAŁ BYĆ GOL! Lewą stroną w pole karne wbiegł z piłką Hazard, zagrał piłkę na piąty metr, ale Beasley ofiarnym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo. Belgowie wracają do swojej dobrej gry z początku meczu.

• DE BRUYNE! Po stracie w środku pola Zusiego wyszli z kontrą Belgowie, piłka trafiła do De Bruyne'a, ale ten w niezłej sytuacji uderzył obok słupka.

• Groźna próba dośrodkowania Beasley'a, ale dobrze ustawiony Kompany uprzedził Dempsey'a.

• Mieli okazję Amerykanie! Bradley zagrał do Dempsey'a, ten uderzył zza pola karnego, ale piłkę wyłapał Courtois.

• ... jednak nie. Po dośrodkowaniu Zusiego Cameron oddał bardzo niecelny strzał.

• Jak na razie po dobrym początku w grze obu drużyn jest sporo niedokładności. Czy zmieni to rzut rożny dla USA?

• Spóźniony Cameron fauluje w środku pola wychodzącego z kontratakiem Mertensa. Stoper USA ukarany żółtą kartką.

• Szaleniec na boisku! Jeden z kibiców wbiegł na murawę, ale służby porządkowe przez kilkadziesiąt sekund w ogóle nie zareagowały! Teraz odprowadziły go już za linię boczną. Może to znów nasz rodak?

• Mertens fauluje Beasley'a. Od własnej połowy Amerykanie.

• Próbowali z kontratakiem wyjść Belgowie, ale stoperzy USA w porę zatrzymali Origiego. "Czerwone Diabły" w pierwszych minutach znacznie bardziej aktywne niż w swoich poprzednich spotkaniach.

• Po zgraniu głową Fellainiego Cameron wybija piłkę na aut bramkowy. Po rzucie rożnym wykonanym przez Belgów nie było większego zagrożenia.

• Kolejny raz obrońcy USA próbują zagrywać długą piłkę w kierunku Dempsey'a. Na razie nie przyniosło to żadnego skutku.

• Zapowiada się dobry, szybki mecz. Obie strony błyskawicznie przechodzą z obrony do ataku, nie zamierzają się nadmiernie asekurować.

• Na rajd lewą stroną zdecydował się DaMarcus Beasley, ale pod presją Fellainiego obrońca USA dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Prostopadłego podania w kierunku Dempsey'a próbował Bradley, ale piłka powędrowała wprost do Courtoisa.

• Amerykanie uspokoili nieco grę, teraz spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Czerwone Diabły pokazują rogi! Teraz szarżował De Bruyne, ale w polu karnym zatrzymali go obrońcy.

• I już mieliśmy groźną sytuację! Po stracie USA w środku pola akcję wyprowadził Divock Origi, którego strzał zatrzymał Tim Howard!

• Ruszyli! Od środka zaczęli Amerykanie.

• Juergen Klinsmann serdecznie wyściskał się Marc'iem Wilmotsem. Za chwilę zaczynamy!

• A teraz "The Star Spangled Banner", czyli narodowa pieśń Stanów Zjednoczonych.

• Jako pierwszy hymn Belgii, śpiewany przez piłkarzy i małe gromadki kibiców na trybunach.

• I wychodzą na murawę! Za chwilę orkiestra zagra hymny obu państw.

• Na trybunach w Salvadorze jeszcze przed wyjściem piłkarzy słychać gromkie "USA, USA!". Nie ma wątpliwości, która z drużyn będzie mogła liczyć dziś na głośniejszy doping.

• Fani USA już gotowi! Dziś soccer znów na piedestale.Fani USA

• Kibice przed meczem Belgia - USAKibice przed meczem Belgia - USA

• Tim Howard przed meczem z Belgią:

- Cieszymy się, że nie stawia się nas w roli faworytów. Dzięki temu jesteśmy cały czas głodni sukcesu. Chcemy, by rodacy zapamiętali nasz występ w Brazylii
  • Dla kibiców z zacięciem historycznym mamy następującą ciekawostkę: reprezentacje Belgii i USA jak dotąd zmierzyły się ze sobą przy okazji mistrzostw świata tylko raz. Dla obu drużyn był to pierwszy występ w tej imprezie w 1930 roku. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:0 Stanów, które zdobyły wówczas brązowy medal, co do dziś jest ich najlepszym osiągnięciem.

• Przed pierwszym gwizdkiem polecamy lekturę naszej zapowiedzi tego spotkania.

• W barwach Belgii nie zagra także zawieszony za kartki Steven Defour. Zagrożeni podobną pauzą będą dziś Axel Witsel, Toby Alderweireld i Jan Vertonghen. Po drugiej stronie uważać muszą Omar Gonzalez i Jermaine Jones.

• Przed meczem selekcjoner Marc Wilmots miał spore kłopoty z zestawieniem linii defensywy. Na urazy narzekali wszyscy obrońcy z podstawowego składu, ale ostatecznie kontuzja wykluczyła z gry tylko Thomasa Vermaelena.

• Na początek fotka z szatni Stanów Zjednoczonych, które cztery lata temu w RPA odpadły właśnie w 1/8 finału. Teraz chcą osiągnąć więcej. Szatnia USA przed meczem z Belgią

• Witamy serdecznie! Już za 45 minut na Arena Fonte Nova w Salvadorze czeka nas starcie, które wyłoni ostatniego ćwierćfinalistę brazylijskiego mundialu. Mamy nadzieję, że spotkanie Belgii i USA przyniesie nam znacznie lepsze wrażenia niż pojedynek Argentyny ze Szwajcarią. Kto zagra o półfinał z Albicelestes? Dowiemy się najwcześniej tuż przed północą.