• Z mojej strony to już wszystko, zapraszam do śledzenia naszych kolejnych relacji live. Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Posiadanie piłki 66% do 34% dla Bośni
    • Strzały 12 (5) do 7 (2) dla Bośni
    • Rzuty rożne 6 do 5 dla Bośni
    • Faule 20 do 17 dla Bośni
  • Iran miał powalczyć o awans do kolejnej fazy turnieju, ale absolutnie tego nie zrobił. Bośnia była dzisiaj lepsza w każdym elemencie gry i wygrała jak najbardziej zasłużenie. Szkoda trochę tej nieuznanej bramki Dżeko w meczu z Nigerią, bo gdyby Bośniacy tamten mecz zremisowali, to teraz cieszyliby się z awansu

• Koniec meczu, Bośnia i Hercegowina ograła Iran 3:1

• Irańczyk wrócił już do gry, a arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty

• Mehrdad Pouladi leży teraz na murawie po starciu z przeciwnikiem

• Salihovic spróbował dośrodkowania z lewej strony, ale jeden z jego kolegów źle przyjął sobie futbolówkę

• Vrsajevic dośrodkował z prawej strony, ale zrobił to niezbyt dokładnie. Przy piłce Iran

• Żółta kartka dla Ansarifarda za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Teraz mieliśmy wrzutkę w pole karne Iranu, ta jednak skończyła się wybiciem przez obrońców.

• Begović po raz kolejny spokojnie wyłapał piłkę, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego

• Visca wchodzi na boisko i zmienia Edina Dżeko

• Najpierw Ghoochannejhad wykorzystał kapitalne podanie z lewej strony i wbił piłkę do praktycznie pustej bramki, a następnie Vrsajevic przeprowadził ładną akcję prawą stroną, którą zakończył golem.

• GOOOOOOOOOOOL!! Vrsajevic, ależ odpowiedź Bośni!

• GOOOOOOOOOOOLL!! Ghoochannejhad zdobywa bramkę kontaktową dla Iranu

• Ghoochannejhad wpadł przed chwilą z piłką w pole karne, ale kiedy zdecydował się już na strzał, to został zablokowany.

• Susić opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Salihović

• Żółta kartka dla Besicia za brutalny atak na rywala. To mogła być czerwona kartka

• Strasznie nużący zrobił nam się teraz ten mecz. Bośniacy nie atakują już z animuszem, a Irańczycy nie robią tego w ogóle.

• Mundial 2014: Bośnia i Hercegowina - IranMundial 2014: Bośnia i Hercegowina - Iran

• Zaplątali się teraz Bośniacy przed polem karnym Iranu, a mogła z tego wyjść niezła akcja bramkowa

• Ghoochannejhad dośrodkował teraz z prawej strony, ale spokojnie piłkę chwycił Begović

• Irańczycy spróbowali teraz ataku prawą stroną boiska, ale nie wywalczyli nic, oprócz autu

• Bośniacy siedzą teraz na połowie Iranu, który nie potrafi stworzyć sobie żadnej okazji.

• Za Ashkana Dejagaha na boisku melduje się Kari Ansarifard.

• Rzut rożny mieli teraz Bośniacy, ale jedyne co wywalczyli, to kolejny corner

• Świetną okazję mieli teraz Bośniacy, ale Dżeko zabrał koledze piłkę z nogi i zepsuł wszystko. Pjanić miał idealną okazję do strzelenia gola.

• Bardzo chaotycznie gra teraz Iran, nie potrafi podejść z piłką pod bramkę rywala. Bośnia ma prowadzenie i mądrze teraz się broni

• Hajsafi też zszedł właśnie z boiska, w jego miejsce pojawił się Jahanbakhsh

• Hadzić schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Vranjesa.

• Zawodnik Romy dostał kapitalne prostopadłe podanie z głębi od Susicia i z zimną krwią wykorzystał swoją okazję. Arcytrudna sytuacja Iranu, który do awansu potrzebuje trzech bramek (Nigeria przegrywa 2:3 z Argentyną)

• GOOOOOOOOOOOOOOLL!! Pjanić, 2:0 dla Bośni!

• Przed chwilą mieliśmy długie zagranie w kierunku Vrsajevicia, ale było ono niedokładne. Aut dla Iranu.

• Teraz mieliśmy małe zamieszanie w polu karnym Begovicia, ale arbiter odgwizdał spalonego Dejagaha

• Heydari zagrał przed chwilą z prawej strony na piąty metr przed bramką Bośni, ale tam dobrze interweniował Sunjić

• Sunjic zatrzymał teraz rywala na prawej stronie, tylko aut dla Iranu.

• Przed chwilą mieliśmy dośrodkowanie w pole karne Bośni, spokojnie piłkę złapał bramkarz.

• Iran nie wygląda na drużynę, która miałaby zaraz odrobić straty. Podopiecznym portugalskiego trenera do awansu potrzebna jest wygrana.

• Pjanić przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę.

• Faule 12 do 8 dla Bośni
  • To była dość wyrównana pierwsza połowa. Bośniacy jednak stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji podbramkowych i jedną z nich potrafili zamienić na bramkę. Iran oprócz jednej poprzeczki nie zagroził bramce Asmira Begovicia.

• Nic nie wydarzyło się w tym doliczonym czasie gry i arbiter zakończył właśnie pierwszą połowę

• Trzy minuty doliczył arbiter z Hiszpanii do pierwszej połowy

• Dejagah dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale Begović złapał ją na dwa razy.

• Ibisević uderzył teraz sprzed szesnastki, ale nieznacznie przestrzelił.

• To powinien być gol! Dżeko zagrał kapitalnie do Vrsajevicia, ale ten zamiast strzelać, to zdecydował się na podanie i zepsuł tym akcję

• Kolejna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Begovicia, ale spokojnie piłkę złapał goalkeeper Bośni

• Susić zaatakował teraz lewą stroną, ale po tym, jak wpadł w pole karne to zatrzymali go obrońcy

• A nie, jednak Spahić wrócił do gry. Przynajmniej na razie.

• Kapitan Bośni został zniesiony na noszach z boiska, zaraz pewnie będziemy mieli pierwszą zmianę w meczu

• Spahić złapał jakąś kontuzję i leży teraz na boisku

• I znów chaos wkradł nam się w boiskowe wydarzenia. Jedni i drudzy szybko tracą futbolówkę

• Dejagah dośrodkowywał teraz z lewej strony, ale znów pewną interwencją popisał się bośniacki bramkarz Stoke.

• A teraz mieliśmy zamieszanie pod bramką Bośni, ale nie dość, że świetnie w bramce spisał się Begović, to sędzia odgwizdał jeszcze spalonego

• Hajsafi uderzył na bramkę, jednak trafił wprost w mur.

• Shojaei faulowany przez Besicia, rzut wolny dla Iranu

• Obaj Bośniacy są już gotowi i wracamy do gry

• Pjanić kapitalnie zatrzymał teraz kontrę Iranu. Tymczasem Besic i Susić wpadli na siebie w biegu i zwijają się teraz z bólu.

• Poprzeczka! Ależ odpowiedź Iranu, Hajsafi huknął na bramkę, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Ładny, sprytny strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Dżeko i piłka po słupku wpadła do bramki.

• Mundial 2014: Bośnia i Hercegowina - Iran

• GOOOOOOOLL! Edin Dżeko, 1:0 dla Bośni

• Mocniej, szybciej zaatakowali teraz Bośniacy, ale na prawej stronie zatrzymany został Avdija Vrsajevic.

• Dużo walki w środku pola obserwujemy od początku tego meczu, brakuje niestety dokładności w kreowaniu akcji ofensywnych. Oby z biegiem czasu uległo to zmianie.

• Hajsafi dośrodkował przed chwilą z lewej strony, ale spokojnie w ręce piłkę złapał Begović.

• Kolejna głupia strata Bośniaków i zamiast dobrej okazji podbramkowej, jest aut dla Iranu

• Jakieś zamieszanie mieliśmy przed chwilą na ławce trenerskiej Iranu i arbiter musiał utemperować Queiroza

• Bardzo chaotyczny ten pierwszy kwadrans. Sporo widzimy fauli, a mało gry piłką

• Sprytnie przed chwilą Iran rozegrał rzut wolny, ale wszystko skończyło się niedokładnym dośrodkowaniem Masoud Shojaeia i stratą piłki

• Wracamy do gry i Haghighi spokojnie wyłapał kolejne dośrodkowanie we własną szesnastkę.

• Sam poszkodowany zdecydował się na wykonanie tego stałego fragmentu, ale trafił tylko w mur. Uszkodził tym samym jednego z Irańczyków, który leży teraz na boisku.

• Teraz Pjanić był faulowany tuż przed polem karnym rywala, to może być dobra okazja dla Bośni

• Miralem Pjanić dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale jego drużyna wywalczyła tylko corner

• Dżeko oddał teraz strzał głową Haghighi spokojnie chwycił futbolówkę. Zbyt lekkie uderzenie Bośniaka

• Teraz troszkę chaosu mamy na boisku, ani jedni, ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Podeszli teraz bliżej bramki Iranu Bośniacy, ale obrońcy w ostatniej chwili zablokowali Susicia

• Słabe było jednak to dośrodkowanie z cornera, Irańczycy wybili piłkę.

• Dżeko! Kapitalna okazja napastnika Manchesteru City, który jednak uderzył za wysoko, będąc blisko bramki rywala. Tylko rzut rożny, bo tam po drodze był chyba rykoszet

• Hajsafi padł teraz w polu karnym rywala, ale zrobił to bez kontaktu z przeciwnikiem i sędzia słusznie nie podyktował karnego

• Carlos Velasco Carballo daje znak, mecz zaczynają Bośniacy.

• Oficjalne ceremonie już za nami, piłkarze są już gotowi do gry

• Kibice na meczu Bośnia i Hercegowina - IranKibice na meczu Bośnia i Hercegowina - Iran

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą powoli na boisko, zaraz zaczniemy to spotkanie.

• Iran w latach 2001 - 2009 rozegrał z Bośnią pięć spotkań. Cztery z nich wygrał, jedno zremisował

• W meczu z Argentyną Iran wykonała zaledwie 130 podań. To najmniejsza liczba podań uzyskana przez daną reprezentację w spotkaniu Mistrzostw Świata od 1966 roku. Dla porównania w tamtym pojedynku Messi i spółka wymieniali piłkę między sobą 512 razy.

• Co ciekawe, Bośnia oddała dość sporo strzałów na tym turnieju (36), a zdołała zdobyć tylko jedną bramkę. Nie licząc oczywiście tej nieuznanej, a strzelonej przez Edina Dżeko w meczu z Nigerią.

• Bośniacy mają z kolei problem z utrzymaniem czystego konta. W sześciu ostatnich spotkaniach udała im się ta sztuka zaledwie raz.

• Mamy jeszcze troszkę czasu do rozpoczęcia meczu, więc zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Można ją znaleźć tutaj

• Iran na Mistrzostwach Świata dużo lepiej radzi sobie w drugich połowach swoich spotkań. 11 na 12 strzelonych przez nich bramek było zdobytych właśnie po przerwie.

• Iran był pierwszym rywalem w spotkaniu reprezentacji Bośni i Hercegowiny. W 1993 roku obie drużyny zmierzyły się ze sobą w towarzyskim meczu rozgrywanym w Teheranie, a Bośniacy wygrali 3:1. Mecz ten jednak nie został uznany za oficjalny.

• - Moim głównym celem jest utrzymanie koncentracji w drużynie. Musimy wykorzystać swoje szanse na boisku - podkreślił przed meczem portugalski selekcjoner Iranu Carlos Queiroz, który niedawno ogłosił, że po mundialu odejdzie z zajmowanego stanowiska.

• Stanie się tak, jeśli afrykański zespół przegra z Argentyną jedną bramką, ale dokładnie w takich rozmiarach, w jakich Iran wygra z Bośnią - np 0:1 i 1:0, 1:2 i 2:1, 2:3 i 3:2.

• Niewykluczone, że o awansie w tej grupie zadecyduje... losowanie. Może się bowiem okazać, iż Iran i Nigeria będą mieć taki sam dorobek punktowy oraz bramkowy (w spotkaniu między nimi padł remis 0:0).

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 3. kolejki Mundialu grupy F. Na Arena Fonte Nova w Salvadorze Bośnia i Hercegowina zmierzy się z Iranem.