Chorwacja

1

• To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Jeszcze na koniec tego fenomenalnego piłkarskiego wieczoru prezentuję Wam bramkę na 3:1 Oscara:

• Ufffff... ależ się działo na Arenie Corinthians! Brazylia zwycięża w meczu otwarcia z Chorwacją 3:1 po niesamowitych emocjach, również tych nie do końca sportowych, bowiem nie obyło się niestety bez dużej kontrowersji sędziowskiej! Trzy punkty tak czy siak trafiają na konto Canarinhos!

• Brozović niecelnie uderza z dystansu i KONIEC SPOTKANIA! Brazylia pokonuje Chorwację 3:1!!!

• Gol z karnego Neymara.

• Indywidualna akcja w kontrataku Oscara, zaskakujące uderzenie 'z czuba' zza pola karnego sprzed nosa chorwackich obrońców i piłka znajduje drogę do bramki Pletikosy!!! 3:1, jest już po meczu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! GOL GOL GOL!!! OSCAR!!!

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• PERISIĆ!!! Gracz Wolfsburga uderzył groźnie z dystansu, piłka musiała dziwnie lecieć przed Julio Cesarem, bo ten przedziwnie, ale skutecznie odbił piłkę!!!

• Wielka owacja na Arenie Corinthians! Schodzi z boiska Neymar, a w jego miejsce Ramires! Scolari broni wyniku!

• Chorwaci przycisnęli. Teraz Luiz Gustavo ogląda żółtą kartkę za ostry faul taktyczny na Modriciu.

• MODRIĆ! Dobre, płaskie uderzenie z dystansu Chorwata zdołał sparować do boku Julio Cesar!

• Było groźnie! Jeden z Chorwatów zdołał przedłużyć głową dośrodkowanie Olicia, ale żaden z podopiecznych Kovaca nie zamknął akcji.

• W indywidualnej akcji Ante Rebić wywalczył w pojedynku z Danim Alvesem rzut rożny.

• Było bardzo groźnie!!! Chorwaci omal nie wyrównali, ale sędzia dopatrzył się faulu Olicia na Julio Cesarze! Znowu mamy kontrowersję.

• Niespełna dziesięć minut do końca spotkania! Czy Chorwaci są jeszcze w stanie podnieść się po tej krzywdzącej decyzji arbitra i bramce na 2:1?

• Dobre dośrodkowanie Bernarda, po czym zgranie piłki przez Freda przeszyło całe pole bramkowe Chorwatów!

• Nie popisał się teraz David Luiz, którego zdołał oszukać Perisić, po czym jednak Brazylijczyk zdołał zablokować rywala.

• Ante Rebić w zespole chorwackim zmienia Nikicę Jelavicia.

• DAVID LUIZ!!! Doszedł stoper PSG do dośrodkowania Oscara, ale z bardzo trudnej pozycji uderzył głową niecelnie!!!

• Rzut rożny dla Canarinhos. Tymczasem na Arenie Corinthians jest 62,103 widzów.

• Po dośrodkowaniu Rakiticia do pozycji strzeleckiej doszedł Lovren, ale uderzył bardzo nieudanie.

• Ruszyli od razu Chorwaci, ale Luiz odbija piłkę po centrze Perisicia na rzut rożny.

• Neymar nerwowo podchodził do tego strzału, uderzył niepewnie, ale piłka po rękach Pletikosy wpadła do siatki! 2:1, ale ogromny niesmak pozostanie po tej jedenastce!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! NEYMAR!

• Brazylia - Chorwacja Yuichi Nishimura nie popisał się w tej sytuacji

• Żółta kartka dla Lovrena.

• RZUT KARNY DLA BRAZYLIII!!! Zdaniem sędziego Fred był faulowany w polu karnym przez Lovrena, ale jest to ogromny błąd arbitra!

• Druga zmiana w zespole Canarinhos. Słabiutkiego Hulka zastępuje Bernard.

• Alves! Obrońca Barcelony z rzutu wolnego z 30 metrów uderza nad bramką Pletikosy!

• Po własnej stracie Corluka bardzo brutalnie sfaulował od tyłu Neymara. W pełni zasłużona żółta kartka dla Chorwata!

• Hernanes pojawia się na placu gry, zmieniając przeciętnego Paulinho. Ofensywna zmiana Scolariego.

• Zdecydowanie lepszy fragment gry Chorwatów, którzy przejęli inicjatywę na murawie.

• Godzina gry za nami i mamy zmianę. Awizowany przed spotkaniem Marcelo Brozović wchodzi w miejsce bezbarwnego Mateo Kovacicia.

• Znowu zagubiony Dani Alves, piłka dociera na lewe skrzydło do Olicia, który ponownie próbował znaleźć Jelavicia, ale lepiej ustawiony był David Luiz.

• Mógł być w poprzedniej sytuacji delikatny faul Daniego Alvesa, ale jeśli nawet, to miało to miejsce przed szesnastką.

• Przewrócił się w polu karnym Ivica Olić i domagał się odgwizdania przewinienia Daniego Alvesa. Sędzia nie zdecydował się na gwizdek.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu Ivana Perisicia. Zdecydowanie mniej emocji mamy na razie w drugiej części gry.

• Olić płasko szukał w polu karnym Jelavicia, ale dobrze ustawiony był Thiago Silva.

• Chorwaci teraz nieco dłużej utrzymują się przy piłce, co uruchamia oczywiście lawinę gwizdów z trybun.

• Faul w ofensywie Paulinho na Lovrenie.

• Corluka wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Neymara.

• Vrsaljko w narożniku boiska bardzo ostro faulował Oscara. Rzut wolny dla Brazylii, ale obyło się bez kartki.

• Brazylijczycy grają oczywiście w ataku pozycyjnym, ale na razie w poczynaniach Canarinhos jest bardzo dużo niedokładności. Hulk szukał teraz w polu karnym Freda, ale brazylijska dziewiątka po raz kolejny schowała się za plecami obrońców.

• Oba zespoły starają się bardzo spokojnie wejść w drugą część spotkania. Ani jedni ani drudzy nie przeprowadzają frontalnego ataku po wznowieniu gry.

• WZNAWIAMY MECZ!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Nie będzie zmian w przerwie.

• Mecz otwarcia piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii rozpoczął się doskonale dla Chorwacji, która zaczęła bardzo swobodnie i już po 11 minutach gry prowadziła po samobójczym trafieniu Marcelo. Podopieczni Luiza Felipe Scolariego nie mieli wiele do stracenia i już kilka minut później rozpoczęli natarcie na bramkę Pletikosy, które zakończyło się bramką wyrównującą Neymara. Do przerwy 1:1, ale jestem święcie przekonany, że to nie koniec wielkich emocji.

• Brazylia - Chorwacja, do przerwy 1:1! Wspaniałe widowisko na Arenie Corinthians!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Dwie minuty doliczone do tej pierwszej połowy przez Yuichiego Nishimurę.

• Fatalna strata Olicia na własnej połowie, któremu zabrał piłkę Neymar i popędził w pole karne, gdzie futbolówka trafiła ostatecznie do Hulka, ale ten z kilkunastu metrów fatalnie spudłował!

• Szybka akcja Brazylii, po której Marcelo zagrywa na skrzydło do Oscara, który zdaniem sędziego był na spalonym, choć powtórki pokazują co innego. Błąd arbitrów.

• Krótkie rozegranie kornera, ale Vrsaljko spokojnie poradził sobie z Hulkiem w chorwackiej szesnastce.

• Neymar uderza w mur, a odbita od Rakiticia piłka wyleciała na rzut rożny.

• Neymar bezpardonowo potraktowany przez Modricia 25 metrów przed chorwacką bramką. Szansa dla Brazylii.

• Olić zbyt łatwo dał się ograć Oscarowi. Gracz Chelsea zagrał w pole karne do Neymara, ale tego zdołał uprzedzić Vrsaljko.

• Trochę uspokoiło się nam to spotkanie. Można spodziewać się odrobiny piłkarskich szachów w końcówce pierwszej połowy.

• Oscar zagrał piłkę z prawej strony boiska w pole karne, gdzie Modrić zdołał w ostatniej chwili uprzedzić Paulinho! Było groźnie!

• Po ładnej akcji Neymara, Rakitić zatrzymał na skrzydle Hulka.

• Gol wyrównujący Neymara

• Teraz Perisić nie zdołał przechytrzyć Marcelo, ale zdobył przynajmniej korner.

• Pletikosa łapie dośrodkowanie Neymara z narożnika boiska.

• Hulk na lewym skrzydle zdołał wywalczyć rzut rożny. Brazylijczycy od początku spotkania grają w nieco zmienionym ustawieniu ataku, bo Oscar gra na prawym skrzydle, Hulk na lewym, a Neymar ma trochę więcej swobody na 'dziesiątce'

• Fenomenalne pół godziny na Arenie Corinthians! Dwa gole, wiele emocji i przepiękny futbol! Oby tak wyglądał cały ten mecz i całe te mistrzostwa!

• Brazylia - ChorwacjaBrazylia - Chorwacja

• Mamy wyrównanie w Sao Paulo!!! Neymar otrzymał piłkę 25 metrów od bramki i zdecydował się na strzał słabszą lewą nogą! Uderzył nie najmocniej, ale niesamowicie precyzyjnie! Pletikosa wyciągnął się jak struna, ale nie dał rady i piłka od słupka wpadła do siatki!!! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! GOL GOL GOL!!! NEYMAAAARRR!!!

• JELAVIĆ! Na lewej stronie pola karnego Perisić opanował podanie Rakiticia i zdołał dośrodkować na głowę Jelavicia, ale strzał tego ostatniego łapie Julio Cesar!

• Żółta kartka dla Neymara! Zdaniem sędziego za uderzenie Modricia, choć chyba to było nieco przesadzone. Niemniej jednak, jest pierwsza kartka w tym turnieju.

• Posiadanie piłki: 68-32 na korzyść Brazylii.

• Wydaje się, że Brazylijczycy już zdołali opanować nieco swoje nerwy. Czy to przyniesie skutek w postaci bramek?

• Perisić w walce o górną piłkę oberwał ręką od Paulinho, ale już wszystko w porządku ze skrzydłowym Wolfsburga.

• PLETIKOSA!!! Neymar dostał wspaniałe podanie na skrzydło, poradził sobie z rywalem i zagrał przed bramkę, gdzie nikt nie zdołał tego przeciąć, po czym z dystansu kapitalnie uderzył Oscar, ale jeszcze lepiej interweniował chorwacki bramkarz!

• Kolejna wrzutka z lewej strony Marcelo trafia w ręce Pletikosy.

• PAULINHO! Były gracz ŁKS świetnie przedarł się przez chorwacką defensywę, ale uderzył w środek bramki, gdzie zdołał odbić piłkę Pletikosa!

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne przelatuje bezkarnie przez szesnastkę, a drugie, wykonania Marcelo, pada łupem Pletikosy.

• Oscar akcją indywidualną wywalczył rzut rożny dla Canarinhos. To właśnie gracz Chelsea jest obecnie prawoskrzydłowym w ekipie Scolariego.

• Nieoczekiwanie dla Daniego Alvesa Vrsaljko doszedł do piłki przed linią końcową, ale zagrał ją bardzo niedokładnie w pole karne.

• Dani Alves świetnie opanował na skrzydle długą piłkę posłaną przez Thiago Silvę, ale dużo gorzej dośrodkował i futbolówka wpadła w ręce Pletikosy.

• Bramka samobójcza Marcelo:

• Po centrze Neymara dobrze w defensywie radzą sobie podopieczni Niko Kovaca.

• Po bardzo składnej akcji zespołowej Canarinhos uderzenie Neymara zostaje odbite przez defensorów z Bałkanów. Tylko korner.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Oscara z prawej strony boiska, ale do piłki nie doszedł zarówno Fred, jak i Neymar!

• Wyraźnie spętane nogi mają Brazylijczycy. Zdecydowanie lżej się gra Chorwatom, którzy bardzo swobodnie rozgrywają piłkę.

• Pletikosa pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Oscara.

• Niewiarygodne, jak zaczyna się ten turniej!!! Olić płasko dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Jelavić nie trafił czysto w futbolówkę, ale dzięki temu ta odbiła się tak od Marcelo, że zaskoczyła Julio Cesara! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! SAMOBÓJ MARCELO!!!

• Sporo fauli Chorwatów w pierwszej fazie meczu. Gospodarze szybko rozegrali rzut wolny, Paulinho uderzył z dwudziestu metrów, a odbita piłka powędrowała na korner.

• SZANSA DLA CHORWATÓW!!! Z prawej strony świetnie dośrodkował piłkę Perisić, gdzie Dani Alves zgubił Olicia, a ten głową posłał piłkę tuż obok słupka!

• Marcelo znalazł na długim słupku Thiago Silvę, który zgrał piłkę głową na środek pola karnego, gdzie uderzenie głową Davida Luiza okazało się zbyt słabe, żeby zaskoczyć Pletikosę.

• Pomylił się w ocenie lotu piłki Corluka, przez co musiał faulować na skrzydle Hulka. Rzut wolny dla Canarinhos.

• Olić poradził sobie z Alvesem, ale dośrodkował w pole karne, gdzie był tylko dobrze ustawiony David Luiz.

• Chorwaci w defensywie ustawieni w systemie 4-42. Kovacić i Jelavić starają się już przy linii środkowej przeszkadzać rywalom. Brazylia spokojnie rozgrywa piłkę.

• Jest i pierwsze uderzenie! Z dystansu próbował Kovacić, ale posłał piłkę obok brazylijskiej bramki!

• Pierwsza szansa do kontry dla Chorwatów przerwana przez Davida Luiza.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY MUNDIAL!

• Mój typ? 3:1 dla gospodarzy po bramkach Neymara, Paulinho, Freda oraz Olicia.

• Kapitanami obu drużyn są Thiago Silva (Brazylia) oraz Darijo Srna (Chorwacja).

• Doprawdy niesamowicie zabrzmiał hymn Brazylii zaśpiewany przez około 60 tysięcy miejscowych kibiców!

• Ceremonia otwarcia Mundialu w BrazyliiCeremonia otwarcia Mundialu w Brazylii

• Czas na hymny narodowe!

• Obie drużyny wychodzą właśnie na murawę Areny Corinthians!

• Jest obraz, jest dźwięk w TVP i nie wjechaliśmy w trakcie hymnów. Jest dobrze.

• Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania! Wam też się udzielają wielkie emocje? Jaki typujecie wynik? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

• Obie drużyny już się rozgrzewają na murawie Arena Corinthians, a jak sobie radziły w przedmundialowych sparingach? Chorwaci ograli Mali 2:1 oraz Australię 1:0, z kolei Brazylijczycy pokonywali Panamę (5:0) oraz Serbię (1:0).

• Sędzią tego spotkania będzie Japończyk Yuichi Nishimura, który w Polsce powinien być znany kibicom Ekstraklasy, bowiem w sezonie 2008/09 prowadził gościnnie trzy mecze naszej ligi oraz jeden w Pucharze Polski.

• - Sypiam dobrze z prostego powodu - od pół roku obserwuję grę piłkarzy Brazylii i znam odpowiedzi na wszelkie wątpliwości związane z tym meczem. Prawda jest taka, że Neymar to jeden z trzech najlepszych graczy na świecie, ale Brazylia to nie tylko on. Proszę nie zapominać, że Chorwacja też dysponuje bardzo dobrymi graczami z najwyższej światowej półki. Przypuszczam, że pan Scolari też czasami nie może zasnąć w nocy z powodu tego, że nas wylosował. Brazylia nie tylko musi wygrać, Brazylia musi też grać ładnie dla oka. Brazylia musi zostać mistrzem świata. My nie musimy absolutnie nic z tych rzeczy. W czwartek spróbujemy wywalczyć coś dla siebie - mówił z kolei Niko Kovać.

• Informacja o obecności Brozovicia w pierwszym składzie okazała się jednak nieprawdziwa. Gra oczywiście gwiazdor Interu Mediolan, Mateo Kovacić.

• Co mówili selekcjonerzy obu drużyn przed tym spotkaniem? Luiz Felipe Scolari nie mówił nic szczególnego na temat samego meczu: - Śpię bardzo dobrze. Nie wiem, czy cokolwiek jeszcze robię dobrze, ale ze spaniem nie mam problemu. Jednak gdybym miał jutro grać przeciwko Neymarowi, to na pewno tak dobrze by nie było, bo gdy trzeba mierzyć się z takim zawodnikiem, to trzeba wymyślić coś niespotykanego

• Rezerwowi Chorwacji: Oliver Zelenika (GK), Danijel Subasić (GK), Eduardo, Mateo Kovacić, Danijel Pranjić, Ante Rebić, Jorge Sammir, Gordon Schildenfeld, Domagoj Vida, Ongjen Vukojević, Milan Badelj.

• Rezerwowi Brazylii: Victor (GK), Jefferson (GK), Maicon, Dante, Henrique, Maxwell, Fernandinho, Ramires, Willian, Bernard, Hernanes, Jo

• O ile Luiz Felipe Scolari miał absolutnie doskonały wybór przy ustalaniu wyjściowej jedenastki, to takiego komfortu nie miał Niko Kovać. Jeszcze przed Mundialem z kadry wypadli mu kontuzjowani Niko Kranjcar, Ivan Mocinić oraz Ivan Strinić, Mario Mandżukić musi pauzować za czerwoną kartkę z baraży z Islandią, a z powodu urazu z dzisiejszego meczu praktycznie wykluczony został Danijel Pranjić.

• Tymczasem obok prezentujemy Wam podstawowe zestawienia obu zespołów! Jest jedna niespodzianka, którą spokojnie można nazwać obecność Brozovicia w składzie Chorwatów!

• W grupie A, w której rywalizują zespoły Brazylii i Chorwacji, znajdują się także reprezentacje Meksyku i Kamerunu, które zmierzą się jutro o godzinie 18 czasu polskiego. W związku z brakiem transmisji z ceremonii otwarcia, oto przed Wami Pitbull, Jennifer Lopez i Claudia Leite:

• Jeśli interesuje Was to, co miało miejsce wcześniej dzisiejszego dnia, to odsyłam do naszej całodziennej relacji live z dnia otwarcia piłkarskiego Mundialu.

• Ceremonia otwarcia Mundialu w BrazyliiCeremonia otwarcia Mundialu w BrazyliiCeremonia otwarcia Mundialu w Brazylii

• Na Arenie Corinthians w Sao Paulo kończy się ceremonia otwarcia, której jednak w Polsce dzięki 'niezawodności' naszej TVP nie było dane obejrzeć na żywo. Niemniej jednak teraz już czas tylko i wyłącznie na futbol! Gospodarze i wielcy faworyci całej imprezy, Brazylijczycy, już na starcie zmierzą się z prawdopodobnie najsilniejszym rywalem w grupie A, Chorwacją. Zapowiadają się wielkie piłkarskie emocje.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu otwarcia piłkarskich Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii, w którym gospodarze zmierzą się z Chorwacją!