Brazylia

0

Holandia

3

• I stało się nieuniknione! Mamy pierwszego medalistę Mundialu w Brazylii. Została nią reprezentacja Holandii, która w meczu o brąz pewnie pokonała po golach van Persiego (z karnego), Blinda oraz Wijnalduma "Canarihnos" 3:0. Podopieczni Louisa Van Gaala byli dzisiaj w czysto sportowej rywalizacji lepsi od swoich rywali, ale niesmak po lekko mówiąc słabym sędziowaniu na pewno pozostanie na długo. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak i przy okazji serdecznie zapraszam na jutrzejszy finał!

• Koniec! Holandia z brązowym medalem mistrzostw świata!

• Fantastyczne zachowanie na koniec mundialu Louisa Van Gaala. Szkoleniowiec "Oranje" wprowadzi do gry swojego trzeciego golkipera Michaela Vorma, który jako jedyny nie pojawił się jeszcze podczas mistrzostw na boisku!

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Holandia definitywnie dobija Brazylię!!! Georginio Wijnaldum dostaje precyzyjne podanie od Daryla Janmaata i dokładnym strzałem w prawy dolny róg pokonuje Cesara.

• Pięć minut doliczone do drugiej połowy.

• Veltman zmienia Clasiego.

• Pierwszy korner i od razu wielkie zamieszanie pod bramką Cesara. Po centrze Robbena w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Kuyt. Uderzenie byłego zawodnika Liverpoolu o centymetry minęło jednak bramkę Brazylii.

• Pierwszy rzut rożny dla Holandii w tym spotkaniu, a do końca meczu już tylko pięć minut!

• Ponownie próbuje Brazylia i nawet wywalcza na prawej stronie rzut wolny, ale dośrodkowanie Hulka zatrzymało się zaledwie na głowie obrońcy.

• Kolejna akcja "Canarinhos". Na lewej stronie ładnie znalazł się Willian, ale jego centrę spod linii końcowej pewnie wyłapał Cillessen.

• Sporo ożywienia do gry wniósł Hulk, który chwilę po wejściu na boisku miał niezłą okazję do strzelenia gola, ale jego mocne uderzenie odkręciło się od bramki i w znaczniej odległości ją minęło. Nie musiał interweniować Jasper Cillessen.

• Dziś na Estádio Nacional de Brasília pojawiło się nieco ponad 68 tysięcy kibiców.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Brazylii. Hulk zmienia Ramiresa.

• Janmaat zmienia kontuzjowanego Blinda, który plac gry opuścił na noszach.

• Żółtą kartką za próbę wymuszenia karnego ukarany został Oscar, choć wydaje się, że Brazylii należała się "jedenastka"!!

• Brazylia - HolandiaBrazylia - Holandia

• W końcu coś ruszyło się w grze Brazylii, ale czy starczy im czasu na odrobienie strat?

• David Luiz w swoim stylu z rzutu wolnego, ale wprost w Jaspera Cillessena. Holenderski golkiper nie miał żadnych problemów z wyłapaniem futbolówki.

• Ron Vlaar znalazł się pod bramką Brazylii i nawet oddał celny strzał, ale wcześniej arbiter przerwał grę. Od rzutu wolnego Canarinhos".

• Druga zmiana w tym spotkaniu. Schodzi Paulinho, w jego miejsce Hernanes.

• Żółta kartka dla Fernandinho.

• Nie wygląda to optymistycznie. Brazylia nadal nie potrafi odnaleźć rytmu i dalej swoje ofensywne akcje opiera na długim podaniu. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, ale o górną piłkę walczy m.in Oscar...

• Brazylia - Holandia

• Szybka odpowiedź Holendrów, ale strzał Arjena Robbena w ostatniej chwili został zablokowany. Rzut rożny po drugiej stronie boiska.

• Indywidualna akcja Ramiresa, ale w ostatniej fazie za daleko wypuścił sobie futbolówkę i został zastopowany przez holenderskiego obrońcę. Rzut rożny dla Brazylii.

• Zmiana w przerwie w szeregach Brazylii. Z boiska schodzi Luiz Gustavo, w jego miejsce wchodzi Fernandinho.

• Wznawiamy grę! Od środka rozpoczęli Brazylijczycy.

• Do Brasílii wracamy za około kwadrans! Proszę pozostać z nami.

• Holandia prowadzi z Brazylią 2:0 i jest o krok od wywalczenia brązowego medalu na mistrzostwach świata. Dla podopiecznych Louisa Van Gaala spotkanie rozpoczęło się doskonale, bowiem już w trzeciej minucie dostali prezent od arbitra w postaci rzutu karnego. Później w pełni kontrolowali mecz, czego efektem jest druga bramka. "Canarinhos" próbują co prawda odmienić losy rywalizacji, ale brakuje im argumentów w linii ataku, a osamotniony Jo jak na razie w zupełności nie radzi sobie z twardo grającymi obrońcami.

• Koniec pierwszej części gry!

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części.

• Swoich sił próbował znów Oscar, ale tym razem piłka zatrzymała się na murze ustawionym przez Cillessena.

• Ostry atak Rona Vlaara na nogi Ramiresa. Kolejny rzut wolny dla Brazylii.

• Na boisku leży Dirk Kuyt. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

• Ależ okazja na bramkę kontaktową dla Brazylijczyków! Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Oscara wzdłuż bramki o milimetry mija wbiegających "Canarinhos".

• Kolejna żółta kartka. Djamel Haimoudi tym razem napomniał Jonathana de Guzmana za faul od tyłu na Oscarze.

• Rzut wolny dla Brazylii z narożnika pola karnego, ale dośrodkowanie Oscara nie przyniosło zamierzonego efektu. Dobrze wybronili się Holendrzy wybijając futbolówkę na rzut rożny.

• Meksykańska fala na trybunach... kibice Brazylii próbują zapomnieć o fatalnej postawie swoich kadrowiczów.

• Zaostrzył nam się lekko mecz. Faule w centralnym rejonie boiska z obu stron.

• Pierwsze gwizdy pojawiają się na Estádio Nacional de Brasília. "Canarinhos" po raz kolejny podczas tegorocznego mundialu są totalnie bezradni. Niby próbują konstruować akcję od tyłu, ale kończy się do przeważnie długą piłką do Jo, z których nic konstruktywnego nie wychodzi.

• Pierwszy celny strzał w wykonaniu Brazylii. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Oscar, ale nie sprawił on żadnych problemów Cillessenowi.

• GOOOOOOOL!!! Nieprawdopodobne, koszmary Brazylijczyków z meczu półfinałowego wracają!!! Holandia prowadzi z Brazylią już 2:0!!! Na listę strzelców wpisuje się Daley Blind, który zupełnie niepilnowany z jedenastego metra umieszcza piłkę w siatce!!!

• Od pierwszych minut lepiej prezentują się Holendrzy, Brazylia jak na razie "bije głową w mur".

• Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła o włos minęło głowę Jo.

• Druga żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem napomnienie "zarobił" Arjen Robben za faul taktyczny.

• Próba prostopadłego podania w kierunku de Guzmana, ale tym razem dobrze ustawieni obrońcy.

• GOOOOOOOOOOOL!!! Gorzej nie mógł się ten mecz zacząć dla "Canarinhos"!!! Robin van Persie pewnie wykorzystuje "jedenastkę" i Holandia wychodzi na prowadzenie!!!

• Żółtą kartką za faul na Robbenie ukarany Thiago Silva, choć wydaje się, że arbiter powinien wyrzucić z boiska kapitana Brazylii.

• Ależ zaczął nam się ten mecz! Rzut karny dla Holandii!!

• Urazu na rozgrzewce doznał Wesley Sneijder i nie zobaczymy go dziś na boisku. Jego miejsce w wyjściowym składzie zajął Jonathan De Guzman.

• Pierwszy gwizdek rozbrzmiał nad Estádio Nacional de Brasília, od środka rozpoczęli Holendrzy.

• Czas na losowanie stron. Kapitanami obu reprezentacji są Thiago Silva (Brazylia) oraz Robin van Persie (Holandia).

• Piłkarze obu drużyn już są na murawie, czas na hymny obu państw!

• Kibice przed meczem Brazylia - HolandiaKibice przed meczem Brazylia - Holandia

• Zarzucać selekcjonerowi Brazylii można wiele, ale na pewno nikt mu nie odbierze świetnego mimo wszystko bilansu z "Canarinhos" na mistrzostwach świata. Na chwilę obecną ma 11 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę.

1990: Włochy - Anglia 2:1

• Raport pogodowy z Brasílii: Częściowe zachmurzenie, temperatura: 26 °C, wiatr: 19 m /s, wilgotność: 50%.

• Ławka Holandii: Vorm, Krul – Janmaat, Verhaegh, Veltman, Kongolo, de Guzmán, de Jong, Depay, Lens, Huntelaar.

• Ławka Brazylii: Jefferson, Victor – Dani Alves, Marcelo, Dante, Henrique, Fernandinho, Hernanes, Bernard, Hulk, Fred.

• Na liniach pomagać mu będą Redouane Achik (MAR) oraz Abdelhak Etchiali (ALG), natomiast w rolę sędziego technicznego wcieli się Yuichi Nishimura (JPN).

• Dla 43-letniego sędziego będzie to czwarte spotkanie podczas brazylijskiego mundialu. Jak do tej pory prowadził następujące rywalizacje:

Faza grupowa: Holandia - Australia (3:2) oraz Kostaryka - Anglia (0:0); 1/8 finału: Belgia - USA (2:1 po dogrywce)

• Arbitrem głównym dzisiejszych zawodów będzie Algierczyk Djamel Haimoudi.

Djamel Haimoudi

• - Wiem, że moja kariera została naznaczona tą porażką w poprzednim meczu, ale nie możemy już o tym myśleć. Musimy skupić się na zdobywaniu kolejnych goli w najbliższym meczu. Wiemy, że trzecie miejsce to nie to, czego oczekiwali od nas kibice, ale musimy zachować honor noszenia barw narodowych i zrobić wszystko, aby to spotkanie wygrać -

powiedział Luiz Felipe Scolari

• Ostatniego spotkania pomiędzy oboma reprezentacjami na mundialu nie trzeba daleko szukać, bowiem los skrzyżował ich drogi cztery lata temu w RPA. Wówczas w Port Elizabeth w ramach rywalizacji ćwierćfinałowej Holandia pokonała Brazylię 2:1. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Wesley Sneijder. Honorowe trafienie dla "Canarinhos" zaliczył zaś Robinho.

• pappappap

• Dla obu reprezentacji będzie to dwunasta bezpośrednia rywalizacja w historii. Jak do tej pory bilans starć pomiędzy Holandią a Brazylią jest równy. Zarówno "Oranje" jak i "Canarinhos" zaliczyli po trzy wygrane, zaś pozostałe pięć spotkań kończyło się remisem.

• - Uważam, że mecz o brązowy medal nie powinien być rozgrywany. Mówiłem o tym już dziesięć lat temu. Zwycięzca jest tylko jeden i dla niego jest przeznaczona nagroda. Jednak będziemy musieli zagrać. Mamy jeden dzień mniej niż Brazylia na przygotowania. To nie jest sprawiedliwe -

powiedział selekcjoner reprezentacji "Oranje".

• Holendrzy podchodzą do tego spotkania z bardzo dużą niechęcią. Dla "Pomarańczowych" mundial zakończył się wraz z ostatnim rzutem karnym w rywalizacji z Argentyną i najchętniej wszyscy wraz z trenerem, który otwarcie skrytykował pomysł rozgrywania spotkania o trzecie miejsce, rozjechaliby się do swoich domów.

• Ostatni trening obu zespołów przed sobotnim meczem:pappappappap

• Znacznie uboższą historię meczów pocieszenia mają Holendrzy, którzy tylko raz mieli okazję walczyć o brązowy medal mundialu. We Francji w 1998 roku przegrali z rewelacją mistrzostw, Chorwacją (1:2). Decydującą o losach spotkania bramkę zdobył w 35 minucie Davor Šuker, który ostatecznie przywdział koronę króla strzelców.

• Co ciekawe, "Canarinhos" jak do tej pory grali trzy razy o brąz i aż dwukrotnie wychodzili z tej rywalizacji zwycięską ręką. Przegrali tylko raz, w 1974 roku lepsi od Brazylijczyków okazali się.... Polacy, którzy wygrali po golu Grzegorza Laty 1:0.

• W "małym finale" zmierzą się ze sobą Brazylia, która jeszcze nie może zapomnieć swojej kompromitującej porażki z Niemcami (7:1), oraz Holandia, która w 1/2 finału musiała uznać wyższość Argentyny.

• Witamy serdecznie na przedostatniej relacji z brazylijskiego mundialu! Piłkarskie ostatki zaczniemy w stolicy, gdzie już za niespełna kilka godzin będziemy świadkami meczu, który wyłoni pierwszego medalistę mistrzostw świata.